המצב הביטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏25/10/03.

1. נדב Member

השאלה עכשיו היא מה ההמשך ? לאן פונים ? למי ?

הרי בנתיים הממשלה בישראל אינה מגיבה בצורה עניינית לכל העניין ... וזה משהו שצריך לעלות על סדר היום בשבוע הקרוב (לפחות ככה אני חושב) ...

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חבל? אנחנו יוצאים משם בידיעה שניכנס שוב אחרי עוד רצח המוני ברחובותינו?
    אני חושב שאם כבר יוצאים חייבים את הסכמת אירגוני הטרור (לא שאנחנו חייבם להם משהו אבל) מהבחינה שהם יכירו בהסכם ובכך שהם גם מסיימים את הסיכסוך המזויין (תרתי משמע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ).
    ישראל צריכה לחתום רק על מסמך שעל פיו האירגונים מתפרקים מנשקם, ומכירים במדינת ישראל ומפסיקים את ההסתה נגדה. בקשר לשאר, פליטים, גדר, זה באמת כבר שולי הרבה יותר.

ובקשר למזרח ירושלים, תאמין לי שישראל מתה להיפטר מהאיזורים האלה, הרי בגללם ירושלים נחשבת לעיר העניה בארץ (או מקום שני) והעירייה צריכה להשקיע כספים בפיתוח גם באיזורים האלה, בידיעה שהם לא ישארו בשטחה עוד זמן רב (לא שהם משקיעים הרבה אבל עדיין). אני כמובן מפריד את מזרח העיר מהר הבית, אסור לוותר עליו.

נערך לאחרונה ב: ‏3/12/03
  3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאמרתי זה שאם באמת יהיה ההסכם, אז יש יותר סיכוי שיפסיקו להיות פיגועים ולכן אנחנו לא יוצאים משם עם ידיעה ברורה שנחזור. אם באמת יחזרו הפיגועים אז ההסכם לפח וחסל. חזרה לערים.

ומזרח ירושלים זה לא האיזור שבגללו ירושלים היא העיר השנייה (עקפנו את בני ברק.... חחח) הענייה בישראל, אלא שכונות כמו בית ישראל ומאה שערים, שבהן משפחות של 15 נפשות גרות בדירת שני חדרים וחצי (ואני לא צוחק).

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לנו שם מוצבים שהשקענו בהם מיליוני שקלים (בעיקר ברצועה) ואם נעזוב אותם כבר לא נוכל לחזור אליהם והלכ ההשקעות ועמדות טובות מבחינה אסטרטגית.
    השאלה היא האם לא ניתן לחכות להסכם שהאירגונים מסכימים לו, או האם כדאי ליצור הודנה במקביל להסכם עם הגורמים הרשמיים ברשות, ובכך לצאת משם סופית?

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

האידיאל של מי שרוצה לצאת מהשטחים, ותסכים איתי, זה לצאת בהסכם ולא בצורה חד צדדית. ובכן, אם אנחנו יוצאים מהשטחים במסגרת יוז'מת ז'נבה או משהו דומה אנחנו בהחלט עונים על הציפיות של עצמנו.

6. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

סרבנים גם בסיירת מטכ"ל-מתוך Y-NET
    פרסום ראשון: תופעת הסרבנים הגיעה גם לסיירת מטכ"ל - כך עולה מפרטים שהגיעו לידי ynet. קבוצה של 13 לוחמי סיירת מטכ"ל במילואים הגישו הערב (יום א') מכתב סירוב לשרת בשטחים.
    במכתב סרבני הסיירת שהגיע הערב ללשכת ראש הממשלה נכתב בין השאר: "אנו אזרחים המשרתים שרות מילואים פעיל, בוגרי סיירת מטכ"ל, בחרנו גם אנחנו לצעוד לפני המחנה, מתוך חרדה עמוקה לעתידה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית, ציונית ויהודית.
    איננו יכולים עוד לעמוד מנגד. אנו אומרים לך היום - לא ניתן עוד את ידינו לדיכוי השלטון בשטחים, לא ניתן את ידינו לשלילת זכויות האדם ממיליוני פלסטינים, לא נשמש חומת מגן למסע התנחלויות, לא נתכחש עוד ליעודנו כלוחמי צבא הגנה לישראל, גבול זה לא נחצה עוד".
    מפקד בכיר בפלוגת המילואים אמר ל-ynet: "זהו שימוש ציני בשם היחידה, לאנשים שעשו זאת אסור היה לעשות את זה".
    בעקבות התארגנות מכתב הסרבנים, הועבר בפלוגת המילואים בסיירת מכתב אזהרה לכל הלוחמים, ובו הוזהרו מליטול חלק בקמפיין הסרבנות. במכתב האזהרה הובע זעזוע מהשימוש בשם היחידה לצרכים פוליטיים ופופוליסטיים.

בעד? נגד? מה יש לכם לומר?

נערך לאחרונה ב: ‏21/12/03
  7. נדב Member

ללא ספק , מנצלים את הסמכות שלהם רק לרעה . אני לא ימני בדעותי , אבל חיילים צריכים להילחם ולא לקשקש בקומקום על שהם לא מוכנים להרוג אנשים .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/12/03
  8. Reyes Member

צריך להכנס בהם חזק חזק, בחמאס האלה... חזק חזק.
    תראו מה זה...

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

פיגוע נוסף..הפעם באוטובוס על כביש גהה...כרגע ישנם 10 פצועים נקווה לטוב. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפיגוע בא שעות ספורות (לדעתי חלפה שעה בין שני האירועים..) לאחר שצה"ל חיסל 3 פעילי ג'יהאד איסלמי היום בעזה. עכשיו בטח הפלסטינאים יגידו שהפיגוע בא כתדובה לחיסול שבוצע היום בעזה. אבחל משום מה יש לי הרגשה שהמחבל/ים לא שמעו על כך שהיה חיסול, ארזו את חגורות הנפץ ותוך שעה כבר הגיעו לגהה. פיגוע כזה דורש הכנה מוקדמת, כך שברור שאין קשר בין החיסול של היום ובין הפיגוע, כפי שהלפסטינים בוודאי ינסו לתרץ.....

11. Reyes Member

עידכון:

הפיגוע אירע בתחנת אוטובוס מתחת לגשר גהה לכיוון פ"ת. 3 הרוגים, מהם שתי נשים. 15 פצועים, אחת במצב אנוש, 3 במצב קשה.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

12. Reyes Member

הבוקר: פיגוע בקו 19 בירושלים, לפחות 10 הרוגים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

13. Forza Sampdoria Member

כן , כמו שניב אמר היה היום פיגוע בירושלים בין רחובות "עזה" פינת "בלפור" .
    9 הרוגים ו 50 פצועים . עכשיו , אחרי כל זה , אנו נותנים לחזבאללה 400 עצירים בטחוניים מסוכנים ( כל אחד שם פשע בדרך זו או אחרת כנגד ישראל ) תמורת מה ?! תמורת טלנבאום , שגם ככה אמור לרצות פה מאסר על הריגול . עם כל הכבוד לטלננבאום , היה צריך לעשות עסקה כזאת : 3 החיילים שלנו ( ז"ל ) תמורת 50 גופות של ערבים ולבנונים שקבורים פה . ולא על 3 גופות וטלננבאום אחד , לשחרר 400 עצירים .
    * גם ככה טננבאום אמר שטוב לו שם וכו' . והוא יהיה בכלא בישראל גם .

14. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אתה לא יכול להשים את עצמך כשופט ואתה לא תשפוט את טננבאום ולא תשים את חיזבאללה כשופט.
    אחריות המדינה היא להחזיר כל ישראלי הביתה.
    טננבאום אמר את מה שאמר מתוך לחץ. האם אתה באמת חושב שהיה לו טוב שם? אתה חושב שהכל היה טוב ויפה שם? אני בטוח שהוא יהיה בארץ הוא יגיד מה הלך שם וזה ממש לא דומה למה שאמר בראיון היום בבוקר.

15. Forza Sampdoria Member

[/B]
    להשים זה כאילו לשים , יניב ?

אני חושב שזה מוגזם מה שהממשלה עושה ... חבר'ה זה 400 עצירים מסוכנים ! אני אמרתי שהוא יחזור לפה וישב ( הרבה ) בכלא . לידיעתכם , טננבאום נסע ללבנון בשביל 2 מטרות : וזה לא לברר על רון ארד .
    1) לרגל
    2) למכור סמים ( ואני לא צוחק בכלל )
    אני מסכים שהיה צריך לעשות את הצעד הזה , אבל לא תמורת 400 עצירים בטחוניים ... מה שהממשלה שלנו על הפנים זה לא חדש ואני חושב שכולם יסכימו איתי שזו הייתה עסקה מטופשת וחסרת תחליט .

נערך לאחרונה ב: ‏29/1/04