המשחק הגדול ביותר שראיתם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י itzik zohar #20, ‏23/7/07.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ידעתי ששכחתי משהו. קלאסיקה שגם השפיע עמוקות על הקבוצה שלי.
    עונת 2002/2003, מחזור לפני אחרון, ארסנל מארחת את לידס בהייבורי עליו השלום. הפסד של לידס יותיר אותה במצב לא טוב בתחתית לקראת המחזור האחרון. בכל מצב אחר הייתי מקווה שהנרי ייכנס בלידס בכל הכוח (ושונגר ייכנס במחלקת הנוער), אלא שניצחון של לידס מעניק את האליפות ליונייטד, שיום קודם לכן ניצחה 4-1 את צ'רלטון.
    כבר בדקה החמישית מוצא הארי קיואל את הרשת של דייוויד סימן, והמורל הקרב אוהדי יונייטד עולה. עוברות מספר דקות, והנרי מוצא את השוויון. תוך שלוש דקות הנרי כובש עוד אחד, אך השער נפסל. עם פתיחת המחצית השנייה קיואל כובש שער נוסף, לא עובר זמן רב והנרי שוב משווה. הזמן עובר, השעון מתקתק, ופרגי, שנמצא באמצע משחק גולף דרמטי במנצ'סטר, מבין שהאליפות עוד פתוחה, כשבמחזור האחרון ארסנל מארחת את סנדרלנד ויונייטד מתארחת אצל אברטון. המצב לא פשוט.
    דקה 88, כדור טועה מגיע אל מארק וידוקה שבועט, בשביל הכיף, מחוץ לרחבה. תוך שנייה הכדור מוצא את עצמו בחיבורים של סימן. לידס מנצחת, יונייטד אלופה.

היום, אחרי שפרדי ליונברג חתם בווסט האם, נדמה לי שאף שחקן שלקח חלק במשחק הזה לא נשאר בקבוצה, אבל צריך לבדוק את זה. לידס נמצאת היום עמוק במאבקי הליגה השלישית, הנרי בברצלונה. ויונייטד? יונייטד עדיין אלופה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/07
  2. Gaudi Member

לא ממש המשחקים הכי גדולים, זה יותר המשחקים הכי מרגשים.

הפועל:
    1. 3-0 על מכבי בדרבי. לא, לא השנה. בדרבי השני בעונת 04/05.
    3 חתיכות נתנו מול שער 11 והתפוצצות אדירה אחרי שנתיים וחצי בלי שער בדרבי.

2. המשחק הכי גדול - צ'לסי בבלומפילד. אין ממש מה להרחיב.

ארסנל:
    3. אדבאיור, דקה 87 באולד טראפורד.
    בא אחרי חודש ראשון כ"כ מתסכל בליגה, ובנוסף ניצחון ליגה ראשון על מנצ'סטר אחרי 4 שנים.

4. הזרג השני שהחטפנו למנצ'סטר השנה.
    אחרי עוד 90 דקות מתסכלות, אבואה - רוזיצקי - אבואה - הנרי. שברתי חצי חדר בגול הזה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

ולנסיה:
    5. 2-1 על אספניול מחזור 36 בעונת 2001/2002. המשחק באמת הכי מרגש.
    לא יודע להסביר אפילו למה. אספניול מובילה, קארבוני מקבל אדום וריאל מדריד עדיין ב - 0-0 מול סוסיאדד במשחק המקביל, וכרגע ריאל חוזרת למקום הראשון.
    ההחמצות לא מפסיקות להגיע, והייתי בטוח ששוב פעם זה מתפספס לנו.
    במחצית השנייה, כשכבר ממש לא האמנתי, קילי מבשל שניים, בארחה שם שניים, ריאל סופגת שלישייה ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx ), ופתאום אני קולט שהאליפות בכיס שלנו. :aaa021:

6. 2-0 על ריאל בבית בעונת 2003-2004.
    משחק שריאל בקושי עברה בו 20 פעם את החצי והיה יכול בכיף להיגמר בחמישייה.

7. המשחק הכי מותח:
    הגומלין של צ'לסי ליברפול ב-2005. ריתק אותי למסך 90 (ושש) דקות.

3. itzik zohar #20 Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/drunk.Xxx

4. Raulito Madridista

משחקים גדולים

ריאל מדריד

* ריאל מדריד מנצחת 7-2 את ויאדוליד בברנבאו. המשחק נערך במחזור השלישי של עונת 04\2003. ראול במשחקו הגדול בקריירה מבקיע שלושער(הבודד שלו בליגה הספרדית איי-פעם). אחד בהקפצה מעל השוער, אחד בעקב אחרי מסירה של פיגו, ואחד אחרי שבעזרת הרגליים הוא מקפיץ את הכדור מעל השוער ששוכב ומקרוב עם העקב מסיט לרשת. רונאלדו כבש שער אחרי ששיגע את הבלם ובעט לרשת, זיזו כבש גול גדול אחרי מסירה של בקהאם מ-50 מטר, פיגו כבש בפנדל והיה שער עצמי של ויאדוליד. גם ההגנה החלשה של ריאל תרמה למשחק.

http://perso.orange.fr/gol-de-raul/raulvsvalladlid2.Xxx

השער הגדול של ראול בעקב מאותו משחק

* ריאל מדריד מנצחת את דפורטיבו לה קורוניה 3-1 בברנבאו. המשחק נערך במחזור ה-19 של עונת 02\2001. מוריינטס העלה את ריאל מדריד להיתרון אחרי מסירה אדירה של ראול. במשחק נכבשו עוד שני שערים גדולים: ראול התחמק משלושה שחקנים של דפור ובעט לרשת, וזיזו שיגע את ההגנה וכבש גם הוא. ריאל מדריד מוכיחה שהיא כאן. קצב מדהים, שערים נפלאים ודו-קרב גדול. מה לא היה במשחק הזה?

השער של מוריינטס לאחר בישול של ראול מאותו משחק

* ריאל מדריד מנצחת 3-1 את מילאן במסגרת שלב הבתים השני בעונת 03\2002. ריאל הפסידה בסאן סירו למילאנזים 1-0 והייתה חייבת ניצחון כדי להמשיך בליגת האלופות. ראול כבש צמד נהדר, אחד אחרי מסירה של רוברטו קרלוס ואחד אחרי שהשכיב שני שחקנים של מילאן. גם גוטי כבש באותו משחק לאחר שער של זידאן. ריבאלדו כבש באותו משחק את אחד השערים הבודדים במדי מילאן, וצימק זמנית ל2-1.
    ראול באחד המשחקים הטובים שלו, ללא ספק.

http://perso.orange.fr/gol-de-raul/raulvsmilan2_0203.Xxx

השער השני של ראול מאותו משחק

* ריאל מדריד מנצחת את מנצ'סטר יונייטד בעונת 03\2002 במשחק הראשון של רבע גמר ליגת האלופות באותה עונה. לואיס פיגו כבש את הראשון של ריאל בדקות הראשונות, אחרי שניסה להרים והכדור שלו פגש את החיבור של בארטז. ראול הכפיל את התוצאה אחרי מסירה של זידאן וחטיפת כדור של מקללה והספרדי המצויין כבש במחצית השנייה את השלישי, בבעיטה מצויינת מרחבת ה-16. ואן ניסטלרוי צימק למנצ'סטר יונייטד.

http://perso.orange.fr/gol-de-raul/raulvsMUC1_3_0203.Xxx

השער הראשון של ראול מאותו משחק מצויין

* ריאל מדריד מפסידה 4-3 למנצ'סטר יונייטד בגומלין רבע גמר ליגת האלופות. ריאל הגיעה לאותו משחק ללא ראול הפצוע ועם היתרון של 3-1. רונאלדו העלה את ריאל מדריד להיתרון שלושה פעמים, במשחקו הגדול בקריירה. השער השני הגיע אחרי משחק קבוצתי מרהיב והשער השלישי לאחר בעיטה מצויינת שהכניעה את בארטז. במצב של 3-2 למדריד, נכנס בקהאם שניצח את המשחק עם שער מדחיקה בקרוב ושער בבעיטה חופשית, אך זה לא הספיק למנצ'סטר.

http://img442.imageshack.us/img442/1562/2003rs8.Xxx

* ריאל מדריד מנצחת 2-0 את ברצלונה בקאמ-נואו בחצי גמר ליגת האלופות בעונת 02\2001, במשחק הראשון. ריאל מדריד פתחה במערך הגנתי עם 3 בלמים, מערך שבפעם הראשונה שהועלה על -ידי דל-בוסקה, תיפקד נהדר. זיזו העלה את ריאל מדריד להיתרון במחצית השנייה, אחרי שקיבל מסירה נהדרת מראול והקפיץ מעל בונאנו. בתוספת הזמן, מקללה מסר הצידה למקמנמן שעשה את העבודה וריאל ניצחה 2-0, לאחר 20 שנה שלא ניצחה בקאמפ-נואו.

http://img442.imageshack.us/img442/2572/2002sd7.Xxx

השער של זידאן לאחר בישול נהדר של ראול מאותו משחק

* ריאל מדריד מנצחת 4-1 את וולנסיה בסיבוב הראשון של עונת 03\2002. לפני אותו משחק נפטרה אימו של דל-בוסקה, אך המאמן המשופם עמד על הקווים והשחקנים שיחקו בשבילו. גם מזג האוויר הגרוע, השלוליות במגרש ואלופת ספרד, לא הפריעה לריאל בדרך לקונצרט. רונאלדו העלה את ריאל להיתרון אחרי מסירה נהדרת של זיזו, בדרך הוא השכיב את שוערה המחליף של וולנסיה. זיזו הכפיל את התוצאה בבעיטה מקרוב. איימאר השווה לוולנסיה אך ספג אדום ווולנסייה איבדה סיכוי לחזור למשחק. גוטי כבש בבעיטה נהדרת, אך השער של המשחק היה שייך לפורטיו. זיזו קיבל מסירה מפיגו, הטעה שחקן אחד, עבר עוד בלם וסימן לפורטיו להיכנס לרחבה. פורטיו קיבל את הכדור ובעט פנימה.

* ריאל מדריד מנצחת את סביליה 5-1 בברנבאו במשחק האחרון הטוב שלה בעונת 04\2003, עונה שנגמרה ללא אף תואר ועם חמישה הפסדים רצופים. ריאל מדריד הגיעה למשחק הזה באטרף. רונאלדו כבש צמד, זיזו הוסיף אחד בהקפצה מעל השוער אחרי מסירה גדולה של גוטי וגם סולארי באחד מהשערים הבודדים שלו באותה עונה וסאלגדו, כבשו. סביליה כבשה שער זמני ולא היוותה פקטור במגרש. ריאל נקמה בה על התבוסה 4-1 בפיחואן בסיבוב הראשון.

http://img442.imageshack.us/img442/3866/32604715ta6.Xxx

* ריאל מדריד מנצחת 2-0 את אתלטיקו מדריד בדרבי הראשון של עונת 04\2003, בסנטיאגו ברנבאו. רונאלדו כבש את הראשון לריאל כבר בדקה הראשונה, אחרי חמישה מסירות בין שחקני ריאל מדריד. ראול כבש את השער השני לאחר מסירה נהדרת של דיוויד בקהאם. ראול נגח מעל השוער, לאו פראנקו, שיצא בצורה זוועתית לכדור. לאתלטיקו מדריד לא היה סיכוי ובמחצית השנייה שום דבר לא השתנה. ריאל ניצחה כמובן.

* ריאל מדריד מנצחת 4-0 את סראגוסה בגומלין חצי גמר גביע המלך, לאחר שהפסידה בחוץ 6-1. ריאל עלתה באטרף למשחק כאשר קארו המאמן אמר להתקיף ללא הפסקה מהשנייה הראשונה. בדקה הראשונה העלה סיסיניו את ריאל להיתרון 1-0 בבעיטה אדירה לחיבורים אחרי קרן. רוביניו הוסיף בדקה הרביעית את השני ורונאלדו כבש בדקה העשירית אחרי בישול של בקהאם. ריאל ירדה למחצית בהיתרון משולש. במחצית השנייה רוברטו קרלוס כבש בדקה ה-60 לאחר שהכין לעצמו את הבעיטה החופשית, התקדם וירה לרשת. ריאל החמיצה ברשלנות בסיום, שער חוקי של סראגוסה נפסל וריאל נשארה עם המחמאות.

http://www.realmadrid.co.il/spaw/images/zaragoza2gomlin.Xxx

הסיקור של המשחק המלא מהאתר הישראלי לריאל מדריד

* עונת 07\2006: צמד הקלאסיקו שבראשון ראול כבש כבר אחרי 2 דקות אחרי הרמה של ראמוס. הקלאסיקו השני בכלל היה מדהים עם משחק מטורף. המשחק שלנו נגד סביליה, יצאנו מפיגור כמו גברים אחרי מהפך של גוטי וצמד של רוד ושער של רוביניו. המשחק נגד אספניול שחזרנו למשחק וניצחנו בדקה האחרונה למרות שההרכב השני של אספניול הוביל עליינו במחצית 3-1. המשחק האדיר ברקראטיבו. הובלנו ושיתקנו אותם, הם חזרו משום מקום. בדקה האחרונה היה להם מצב נייח אך בסיום הטובים ניצחו ותודה לקרלוס.
    המשחק של ריאל נגד סראגוסה בחוץ בצוותא עם ברצלונה נגד אספניול. צמרמורת.

על הפועל ת"א ומשחקים אחרים אכתוב בהמשך...

5. Ofek7 Member

אז ככה יש כמה (בסדר אקראי לגמרי)

*גרמניה-איטליה, מונדיאל 2006: המשחק הטוב ביותר של אותו מונדיאל נתן 120 דקות של מתח ועם חיוך על הפנים, הייתה לי העדפה לאיטליה אבל לא יכלתי שלא לחייך בכל מהלך יפה של חניכיו של קלינסמן... מה אני אגיד לכם, אי אפשר היה לספור את המצבים, היו שם איזה 4 קורות ועוד החמצה גדולה אחת של פודולסקי... גרמניה הייתה מצויינת במשחק הזה והיא קיבלה דחיפה של 80,000 צופים אם לא יותר באיצטדיון המופלא של דורטמונד, אבל איטליה נתנה 200% בהארכה ובסופו של דבר עלתה לגמר (ANDIAMO A BERLINO! - המבין יבין)

*ריאל מדריד-אתלטיק בילבאו, עונת 2002/3, מחזור אחרון: ריאל מדריד מגיעה למשחק הזה אחרי רביעייה בויסנטה קלדרון שהעלתה אותה למקום הראשון על חשבון ריאל סוסיאדד, שהפסידה 2:3 בבלאידוס לסלטה ויגו. על תוצאת המשחק הזה ועל רמת המשחק הזה היה רשום - רונאלדו לואיז נזאריו דה לימה, שנתן את אחת התצוגות הגדולות שלו בריאל מדריד עם צמד ועם פירפורי הגנה שלא מהעולם הזה. המשחק הסתיים ב-1:3, רוברטו קרלוס הבקיע את השער השני במשחק בבעיטה חופשית... מעניין שכשריאל מדריד סיימה ב-1:3 במחזור האחרון היא לקחה אליפות גם אז וגם השנה ויש עוד משהו משותף: הכוכבים של המשחקים האלה, רונאלדו (2003) ורייס (2007) כבשו צמדים (ובשניהם: הראשון והשלישי)

*שני המפגשים של מכבי חיפה עם מנצ'סטר יונייטד, ליגת האלופות 2003: גאווה גדולה עבורי כאוהד מכבי חיפה הייתה באותה עונה לראות את הקבוצה עומדת בגבורה מול מנצ'סטר יונייטד המפוארת... ה-2:5 באולד טראפורד היה אחד המשחקים הגדולים שראיתי, למרות ההפסד.. אני לא אשכח את הצעקה שלי בגול של קטן, הייתי כל כך בשוק, צעקתי עד שראיתי כדור של ראיין גיגס עובר את אוואט בדרך לרשת...
    תגידו מה שתגידו, לגבי המשחק השני - מילואים לא מילואים, מכבי חיפה הביסה את מנצ'סטר יונייטד 0:3.. ואם זה היה בארץ? זה היה נגמר ביותר. קטן עם הראשון ("אושה צריך טרמפ לבית חולים"), ז'וטא עם אחד השערים היפים בתולדות ליגת האלופות ואיגביני עם הדובדבן...

*דרבי דלה מדונינה:
    -2005/6 סיבוב ראשון: אינטר מנצחת אחרי איזה שלוש שנים את מילאן בדרבי כשכל השערים מובקעים ממצבים נייחים. אדריאנו הבקיע פעמיים ואם אפשר לומר גם בישל את השער של מארטינס (בעט ודידה הדף לרגל של מארטינס). אם אני לא טועה התאריך היה 12.11.2005, משחק שייחקק בזכרוני...
    -2006/7 סיבוב ראשון: 3:4 מדהים לאינטר, גם מילאן הייתה שותפה לחוויית הכדורגל הזאת, ב-1:3 של איברהימוביץ' נכנסתי לשוק, אף פעם לא ראיתי את אינטר ככה מוחצת בדרבי. עד שהגיעו הדקות האחרונות שהיו סוג של התקף לב אבל אחר כך, הניצחון הכי מתוק שיש...

*בארץ: מכבי נתניה מארחת את מכבי חיפה, מחזור 29 בעונת 2001/2: מכבי חיפה מגיעה למשחק הזה כשהיא יודעת שניצחון יבטיח לה מעשית את האליפות. יניב קטן חגג עם שלישייה (שהגיעה כפיצוי על השלישייה הלא חוקית מול האקה בתחילת אותה עונה), פראליה כבש עוד אחד משעריו היפים (בומבה למשולש של החיבורים, ברגל שמאל), באדיר מצא את פשקו לא מוכן מאיזה 40 מטר מהצד וסביליה חתם עם 6:2 מדהים למכבי חיפה בקופסא. לנתניה אגב כבשו גיא צרפתי ו... צחי אילוז.

*משחקים שהייתי בהם:
    -הפועל רמת גן נגד הפועל באר שבע, גמר גביע המדינה 2002/3:, אח שלי לוקח את גביע המדינה בגיל 19 ושבועיים (גם החצי גמר מול מכבי תל אביב היה חלומי)
    -מכבי חיפה נגד אוקזר 2006/7, האטרף היה בשמיים, את הגול השלישי ראיתי שלושה ימים אחרי המשחק חח לא יאומן, אני מסתכל על היציעים פתאום אני רואה את הקהל קופץ...
    -מכבי חיפה נגד בית"ר ירושלים 2003/4, מחזור ראשון: הופעה ראשונה של אח שלי בהרכב מסתיימת ברביעייה לרשת של איציק קורנפיין (עידן טל, אדורם קייסי, וואליד באדיר ושי בירוק כבשו)
    -ישראל נגד צרפת בהצלבה לאליפות אירופה עד גיל 21, אחח איזה משחק...

עוד משחק גדול שראיתי היה השביעייה שמנצ'סטר נתנה לרומא, וואו זה היה ענק...
    דרך אגב, לא שמתי את הגמר באיסטנבול מסיבה פשוטה: הפסדתי את הגמר, אחרי שחזרתי סחוט מת מטיול שנתי ונרדמתי עד שחיכה לי העיתון של הבוקר...

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/07
  6. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה היה ב 23/12/2005, אני זוכר את זה כמו עכשיו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. Ofek7 Member

אני ואתה טועים, אם כי אני יותר קרוב מבחינת המספרים: המשחק שוחק ב-11.12.2005 ולא ההפך:
    כנס http://inter.000.co.il/derby/allmatches.asp דרבי מס' 262...

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נורא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx , העיקר שניצחנו את מילאן.

9. Ofek7 Member

חופשי אחי, אבל סתם בשביל הידע הכללי...

10. Oran_Hashai Member

אין ספק שהגומלין בין מילאן לליון לפני שנתיים כשאינזאגי כובש את ה-2-1 בסאן סירו (אחרי 0-0 במשחק הראשון) בדקה ה-89 ומקפיץ אותי לשמיים (שבצ'נקו חתם עם השלישי) ובערך את כל הבניין שלי היה אחד המשחקים הטובים והמרגשים שראיתי.
    אבל אם להגיד את האמת הגמר מול ליברפול ב-2005 היה משחק הרבה יותר מדהים (לצערי).

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/07
  11. ססק פרברגס-היורש של הנרי בארסנל Member

יוניטד-באיירן
    ריאל מדריד -ברצלונה(השלושער של מסי)
    ארסנל-יוניטד(תיקו בדקהה-88 ונצחון בדקה ה92.

12. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

גמר ליגת האלופות 2004/05 מילאן נגד ליברפול, אחד המשחקים הגדולים בהיסטוריה...
    באיירן נגד מנצ'סטר, נראה לי 1999, משחק קצת יותר משעמם מהגמר בין מילאן לליברפול אבל בכל זאת סנסציה מדהימה.
    ובהקשר של יובנטוס... זכור לי לטובה חצי הגמר מול ריאל מדריד ב-2002/03.

13. river4ever Member

ריבר-בוקה 1-3

ריבר ניצחה אני לא ישכח איך חגגתי באותו יום...

איזה משחק אם 2 גולים של איגואין..

14. tiktin Member

בעזרת הרגלים?.. זה לא היה עם האף??..

15. river4ever Member

חחחח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx