הסופרליג האירופית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏18/4/21.

1. alexshw Member

Summary:
    • the Flint consulting agency have first-class contacts with parliamentarians and authorities. Their specialty is discreetly »paving the way« for difficult projects.
    • This summer, the company with offices in Brussels and London applied for a particularly delicate contract: They are supposed to unhinge international professional football. The football clubs Real Madrid, FC Barcelona and Juventus Turin want to found a European Super League. Yes still.
    • Pérez and his people really want to push through the Super League. And the Flint agency wants to help them with that. They have designed a strategy how the league could still be successful against all odds.
    • Spiegel had access to the agency's first draft. The paper has ten pages and is entitled "Preparing the way for the Super League: the strategy for reconstruction, reset - and victory".
    • Flint promises to launch a campaign that will be "bulletproof" against attacks of all Super League opponents
    • The legal experts from Flint see chances of a victory in front of the European Court of Justice, which would then legitimize the Super League by the highest court. But just winning in court, without conquering the "hearts and minds" of fans and opinion leaders, will not be enough, according to Flint
    • The company plans to reverse the negative image of the Super League. With »discreet events« and »briefings for selected politicians, EU bureaucrats and journalists«. The aim is to take away the worries of decision-makers.
    • Flint lists important persons who should be influenced: the people of Commission Vice-President Margaritis Schinas, EU parliamentarians with a connection to football like Tomasz Frankowski, media people like EU correspondents of the Financial Times and the FAZ
    • Flint experts point out in their paper that it makes no sense to try again with a league that opposes this principle of European football (pro/rel, open to all). Fans and politics would run into storm again.
    • the flagship product should be the Super League, there could also be a Super League 2 as a compromise. Promotion and relegation should be possible between these leagues.
    • the agency confirmed to SPIEGEL that it had received the Super League mandate from the clubs.

2. צ. שיף Member

3. alexshw Member

כל עוד עיקרון ספורטיביות ושיוויון הזדמנויות נשמר, אין בעיה שגוף אחר יוביל. פורמט של מפעלים אירופיים דורש ריענון.
    אבל צריך שהעוגה הכספית תחולק באופן הוגן ושוב רק התוצאות במגרש צריכות לקבוע. צריכה להיות מוטיבציה להצליח במגרש.
    צריך לעודד תחרות, מצד שני צריך להפסיק עם שיטת פלאטיני בזויה ולא ספורטיבית. רק קבוצות קטנות ראויות צריכות לקבל צ'אנס באלופות.

Ever Banega אוהב/ת את זה.
  4. Ever Banega Member

אמרתי מהרגע הראשון שבחיים לא תקום ליגה שיש בה מקומות קבע, זה פשוט לא יקרה, תהיה מלחמת אזרחים לפני שדבר כזה יקרה. בסופו של דבר אולי יהיה שינוי של הפורמט ואולי המארגנים שלו כבר לא יקראו אופ"א אבל לא מעבר.

5. alexshw Member

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

7. VAR Member

זה מאוחר מידי. עכשיו כבר אף אחד לא יאמין לכוונות שלהם.

הייתי תומך נלהב של הרעיון אם זה היה הפורמט בהודעה שפורסמה לפני שנה. עכשיו רק אדם תמים יאמין שזה לא רק שלב א' (חיסול אופ"א והחלפתו בגוף עצמאי), כששלב ב' יהיה שיריון הקבוצות הגדולות כשהקטנות צריכות להיאבק על מקומן.

גם היורוליג פעם הייתה מפעל פתוח בלי משוריינות (מכבי ת"א פספסה את עונת 94 שהפיינל פור בה התקיים ביד אליהו בגלל שהפסידה לגליל עליון את האליפות בעונה שלפני).

האנשים האלה כבר לא יוכלו להביא את השינוי הזה. הם שרופים.

alexshw אוהב/ת את זה.
  8. Ever Banega Member

אמרתי כבר ביום שהודיעו על הפורמט הקודם שבחיים לא יקום מפעל עם חברות קבע. לא מפתיע שהם ירדו מהרעיון הזה. אני לא דואג, לא נשמע לי הגיוני שיקום מפעל עם חברות קבע, אולי אם הייתי מכיר כדורסל זה היה נשמע לי כמו משהו הגיוני אבל מהנקודת מבט שלי זה פשוט לא נראה לי כמו משהו שיכול לקרות. בסוף האוהדים הם אלו שמממנים את כל העסק והם לגמרי נגד הרעיון, לדעתי גם אם זה אומר מבחינתם להחרים את הכדורגל לשנה שלמה הם לא ייתנו לזה יד.
    מה שכן ליגת האלופות חייבת לעבור לפורמט שלליגה אבל לדעתי לא על חשבון הליגות המקומיות אלא בנוסף.

9. VAR Member

הם נגד הרעיון כי כרגע יש להם אלטרנטיבה: המצב הקיים.

כשהמצב הקיים ישתנה והאחיזה תהיה בידיים של האניילים והפרזים, לא באמת יהיה מי שיעצור אותם מלהוציא לפועל את מה שהם באמת רוצים: להבטיח מקסימום הכנסות ללא תלות ברמת התחרותיות. כלומר לשריין את עצמם.

אני שונא את אופ"א ואת פיפ"א אבל האניילים והפרזים הוכיחו לפני שנה שהם אויבים הרבה יותר גדולים של הכדורגל.

SerieA, alexshw ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  10. Ever Banega Member

הם יכולים לרצות, אני לא רואה מצב שזה קורה.

11. VAR Member

אני לא רואה שום דבר שיעצור אותם ברגע שהם יהיו המונופול ולא פיפ"א/אופ"א. וזה מה שיקרה אם תהיה להם ליגה של 20 קבוצות (12 מלפני שנה + פ.ס.ז' + באיירן ואולי דורטמונד והשאר שישלימו כוחות).

בטח לא אוהדי הכדורגל ההארדקור שאנחנו כאן מתיימרים לייצג. אנחנו חלק קטנטן מההכנסות. שקופים. תצליח לשווק את זה לסין ולארה"ב, איפה שרק שואו וברזלים מעניינים (לכן לא אכפת להם אם יש יורדות ליגה או אין - מה שמחוץ למאבקי הצמרת לא מעניין) - והנה לך מיקסום רווחים.

12. Ever Banega Member

אבל הם יהיו חייבים גם קהל במגרשים.
    חוץ מזה שזה לא ייתן להם כלום, רוב המועדונים שדוחפים לחברות קבע גם ככה יהיו שם 99 אחוז מהזמן בגלל יכולת מקצועית, אולי לארסנל יש אינטרס אבל חוץ מזה זה פשוט דבילי וחסר כל פואנטה.

13. VAR Member

קהל במגרשים יהיה. זה בין 50 ל100 אלף איש אצל רוב הקבוצות הגדולות. כמות כזו של כבשים לא תהיה בעיה להביא. מקסימום מורידים קצת מחירים, זה מתגמד לגמרי מול חוזי השידור שייחתמו.

לא יודע בן כמה אתה, אבל ברצלונה של לפני עידן רונאלדיניו (שמיד לאחריו התחיל עידן מסי) הייתה גרועה עוד יותר מזו של העונה, וכמובן אצל מילאן ואינטר להיות בשפל זה משהו שחרוט בזיכרון בצורה די טריה. איפה תהיה ליברפול אחרי קלופ? ראויה לליגה הזו? ארסנל הייתה ראויה לליגה הזו ב10 השנים האחרונות? אפילו באיירן שנראית כיום כמו אימפריה שתמיד הייתה שם - היו עונות לפני עשור וקצת שהיא החסירה השתתפות בליגת האלופות.

אף מועדון לא חסין מתקופות כאלה. ירידת ליגה בסכומי כסף כאלה היא מכה שיהיה קשה מאוד להתאושש ממנה. לכן כשתוכנית א' (לשריין) נתקלה בהתנגדות הם פונים לתוכנית ב': להשתמש בעתיד הקרוב (שבו הקבוצות האלה בטוחות יחסית בהשוואה ל5-6 הנוספות שיצטרפו. שים לב שפתאום 12 זה לא מספיק, צריך 20 עכשיו, שתהיה מי שתרד ליגה במקומנו) כדי להוציא משהו אל הפועל שירסק את אופ"א, וכשזה יקרה, להבטיח את העתיד הכלכלי של הגדולות ע"י חלוקת רישיונות א' וב' כמו ביורוליג.

הכל קר, הכל מחושב, שום דבר לא ספורטיבי.

אם זה קרה בכדורסל אין סיבה שזה לא יקרה בכדורגל.

14. Ever Banega Member

מתוך ה50 אלף איש שבקהל כמה מתוכם תיירים? אתה זוכר איך הקהל האנגלי הגיב לזה אז. הם בקלות היו מחרימים את המגרשים אם צריך. אני לא רואה היתכנות לדבר הזה. לדעתי זה פשוט פסיכי מידי כדי שזה יקרה. כמו שאמרתי אין לי מושג מה זה כדורסל ואני לא יודע אם יש מקום להשוות.

נערך לאחרונה ב: ‏4/3/22
  15. סמואל אטו Member

נראה לי שהנקודה של @VAR, ושיתקן אותי אם אני טועה, היא שזה משהו שיקרה אחרי תהליך ארוך שיוביל למצב שיהיה יותר קל ללחוץ על הכפתור(כמו ביורוליג שהתחיל כמפעל פתוח ואחרי שהפכה את עצמו לליגה כל כך משמעותית גם סגרה את השערים).
    עכשיו, זה בלתי ניתן לעכל, אבל אחרי 10 שנים של סופרליג, כשהדבר הזה יצבור כוח כל כך גדול והפערים הליגות יהפכו לעוד יותר גדולים בגלל הכסף, והקהל בבית ירצה עוד ועוד מהדבר הזה, אולי אפילו בשבתות(יום הקודש של הכדורגל), אז יהיה סיכוי לא רע שלעבור לליגה סגורה יהיה רעיון שלא יתנגדו אליו בצורה כל כך גדולה כמו עכשיו.