הפועל באר שבע 2019/20 - מחזיקי גביע המדינה לאחר 23 שנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י hbs7, ‏15/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

בתחילת העונה, למעשה עוד לפני שהיא התחילה, ראיתי את מארין בכמה משחקים של ב"ש ודווקא התרשמתי לטובה. מאז כבר הספקתי לשכוח ממנו לגמרי ואתמול קיבלתי ממנו "אות חיים" כאשר עבר לפאקינג אשדוד. דודו עזריה זה כבר לא זה אה?

2. italiano Member

מארין לא באמת קיבל צ’אנס. שחקן צעיר שהגיע מדרום אמריקה צריך הרבה סבלנות.
    אולי מלכתחילה היה שווה להחתים אותו וישר להשאיל. לנו, עם הלחץ של הקהל לחזור למאבקי אליפות, אין את הסבלנות לשחקן צעיר שכזה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מה לעאזעזל עושים אצלכם? מי מוביל את המדיניות המקצועית שלכם? וארן, גנאם, שהר. שלושה חלוצי חוד ששלושתם 9 מובהק. אף אחד מהם לא עילוי גדול והיה מספיק שני חלוצים, אחד על המגרש ואחד מגבה מהספסל. בהנחה ויש לכם שחקני צד כמו ניג'ל וזריהן אתם לא תשחקו עם שני חלוצים. גם עם כן, אחד מהם צריך להיות מישהו יותר זריז ועם הפנים אל השער ביחד עם מישהו מהרשימה למעלה. אין לי בעיה עם 3 חלוצים בסגל אבל שלושתם באותו סגנון. זה ממש לא מובן לי.

לגבי גנאם - עוד קורבן של ליגה נוראית ומגוון חלוצים דל. שחקן שביום סביר הוא שחקן של קבוצה מעט יותר טובה מרעננה, אולי, בכלל גם את זה לא בטוח. אשדוד בואכה קריית שמונה. הוא לא גולר (אפילו לא משתווה לשהר, שממנו אני בכלל לא מחזיק) אין לו יכולת דריבל, הוא גבוה, אבל לא בעל משחק ראש משובח למדי. זוכר כמה גולים "וירטואזים" שלו, כי הוא אתלט טוב, ויחסית מהיר לגבוהו. אבל אין לי מושג איך הוא בכלל במאבק בין מכבי לב"ש. הוא לא לרמה הזו.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Drama2 ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  4. DRORIKO Member

אפקט וואקמה. קבוצות מפחדות ליפול עם זרים מחו"ל שהן לא מכירות אז מביאים זרים שקצת התבלטו בליגה.

5. yedidel Member

ויכוח גדול בקהל שלנו. הרבה (כולל אני) התרשמו שהוא פוטנציאל גדול, שבעיקר רעב ללמוד ולהשתפר. ובכלל, שהוא שיחק צברנו נקודות, כל הנפילה התחילה ברגע שהתחילו לייבש אותו.
    יש גם את החלק שלא מתרשם וציפה למספרים מיידית.

6. zivmay Member

זריהן לא שחקן כדורגל, ביום רגיל הוא לא אמור לראות מגרש אימונים.
    מקווה לראות את כל שחקני הרכש בסגל כבר במשחק הקרוב, הם לא יהיו יותר גרועים מהקיים.

7. yedidel Member

?
    אני מקווה שלא התכוונת לגאנם :)

8. alexshw Member

אני לא חסיד של הבאת שחקנים זרים רק כי הם פוטנציאל לעתיד.
    אנחנו גם ליגה קטנה ואין מה לעשות בקבוצה גדולה תמיד יהיה לחץ של תוצאות מיידיות זה טבעי.
    אז במיוחד שיש הגבלה של זרים אתה מצפה מזר שיהווה שדרוג מיידי. גם אם הוא צעיר זה לא אמור להיות תירוץ.

9. yedidel Member

אולי, אבל הוא גם תרם לא מעט בטווח המיידי (שלושה בישולים באירופה למשל). ובכלל, שהמתחרים זה ספורי וזריהן הוא היה צריך לקבל הרבה יותר דקות

10. DRORIKO Member

נכון נכון פאשלה שלי. שלא חלילה יחשבו שהתכוונתי לזה שערביי ישראל הם זרים, מספיק בנו לי פה שם של פאשיסט :)

11. קשר שמאלי Member

אלונה בכל חלון העברות היא כמו ילד קטן שנכנס לחנות ממתקים. להעמיס להעמיס להעמיס. מה חדש?

12. Ajax Amsterdam Member

@הרצליה עד המוות שמע ארז אני חושב שהיה חייב להביא חלוצים. שהר נראה כל כך רע שזה פשוט היה הכרחי.
    מאמין שאבוקסיס דווקא ישחק אם 2 חלוצים וינסה לנצל למשל את הפיזיות של גאנם כדי לגוון את משחק ההתקפה, למשל למסור לשחקנים בקו שני (כמו בערך שטאדיץ עושה , כמובן עם אלפי הבדלות).
    ההתקפה שלנו כל כך רכה ועקרה שהכל יהיה יותר טוב מבן שהר.
    שחקן עם רגל שמאל כמו של זסוואה יכול להיות שווה הרבה גולים. אם תשים לב כל משחק ההתקפה שלנו כל כך לא מגוון ככה שקצת פיזיות כבר תוסיף תחכום

South Boy אוהב/ת את זה.
  13. yedidel Member

הבנתי שלהולנדי החדש יש רזומה לא קצר ככנף שמאלית במערך 3 בלמים, זה מתחבר ביחד ל2 חלוצים. בהנחה האופטימית שיש תכנון מאחורי כל זה :)

אז ייתכן וזה ייראה ככה:

לויטה
    ביטון, ויטור, צדק, בלם בריא, אלטון
    קבהא/קלטינס
    סימאו זוסוואה
    גאנם שהר/וארן

14. South Boy Member

אין סיכוי שזה מקרי.
    אנשים נוטים לחשוב שמערך של 3 בלמים הוא הגנתי אבל שוכחים מה עשינו לקבוצות כמו אינטר במערך דומה (אמנם 3-4-3 ולא 5-3-2 אבל זה פחות או יותר אותו עיקרון), ההרכב הזה על הנייר הוא לא הרכב לאליפות אבל נראה הרבה יותר בריא מכל מה שראינו העונה וגם יכול לשחק התקפי מאוד.
    אני מקווה שאבוקסיס ישלים בקיץ את המלאכה ויבנה סגל דינאמי שמסוגל לעשות התאמות לקבוצות שונות ולשחק במגוון של מערכים, זה אחד הדברים שהופכים קבוצה לחזקה באמת כמו בעונת 16/17.
    קשר אחורי בעל שיעור קומה ומגן ברמה גבוהה בקיץ זה מה שיכול להפוך אותנו לכאלה, בתקווה שהרכש הנוכחי ייקלט טוב בקבוצה.

15. Raulito Madridista

"מיצה את עצמו" זה הגיוני לגבי הסיפור של גאנם ורעננה אבל עדיין לא קייס מספיק טוב למה שהיה השנה, פשוט הרגישו שרעננה משחקת בעשרה שחקנים. אני אעלה כאן סוגיה ואל תכעסו עליי: זה אולי סקסי להביא שחקן שהיה מקושר למכבי תל אביב ולנצח אותה בקרב הקטן הזה? יכול להיות?
    לגבי ג'ימי מרין בתחילת העונה באר שבע הייתה קבוצה רצה, אמנם לא מבריקה והוא כן שיחק, רוצה לומר שזה לא שהעונה התחילה במשבר אז כן היה אמור להיות לו קצת יותר נוח להשתלב אבל אני מסכים שכנראה אי אפשר היה לצפות ממנו ליותר מדי וטוב שהוא הושאל, מקסימום יחזור שחקן טוב יותר. אני אישית ראיתי שחקן מהיר אבל קצת מבולבל, טבעי שקבלת ההחלטות לא שלמה ואפשר לציין עוד שחקן שבכר לקח כפרויקט ולא הוציא ממנו כלום. אני מניח שהרגישו לא נעים להקפיא את שטקוס בגלל הפציעה והעדיפו להשאיל את מרין כי גם הוא זר.

גם וארן וגם שהר לא ממש טובים עם הכדור ברגל אבל אין לי בעיה עם הצרפתי, חלוץ לא רע בכלל, אני חושב שז'וסואה צריך לשחק ממש קרוב לרחבה. לא בכנף ולא כעושה משחק מהאמצע כמו שהיה נגד מכבי. אולי כן מעניין לראות שני חלוצים. לא התרשמתי שמערך שלושת הבלמים עושה טוב לבאר שבע. אורן ביטון יכול להשתולל התקפית אבל גם הוא לא יציב לדוגמא.

מצב נושא:
הנושא נעול.