הפועל תל אביב 2017/18: למרות היכולת, בורחים לליגה הלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם פריז באותה עונה סיימה במקום ה-15 או 16 בצרפת אבל עדיין זה ניצחון מרשים ויוקרתי בגלל השם של פ.ס.ז' והאצטדיון(רביעייה בפארק דה פראנס זה תמיד מרגש) בעיקר כי פריז חזרו למשחק מהר אחרי הצמד של טועמה ועדיין הפועל לא התפרקה כמו קבוצה ישראלית ודווקא הבקיעה עוד פעמיים ואני זוכר שיכלו להבקיעו אפילו יותר. הייתה להפועל קבוצה טובה באותה העונה במיוחד התקפית כמו כל קבוצה של שום, היו שם כמה בעיות בין ההנהלה לצוות המקצועי והשחקנים שחירבנו לכם את סיום העונה ומה שקרה באותו קיץ עם גיא לוזון זה כבר דורש ועדת חקירה.

2. Raulito Madridista

דווקא סיום העונה עוד נחשב לסביר עם כמה נצחונות בליגה ובראשם ה-3:0 בדרבי על מכבי בהרכב חסר(אוי ברדה! נגח החוצה בשער ריק, עם 4:0 היינו עוקפים אותם ומסיימים במקום השלישי) וזכייה בגביע המדינה למרות המשחק הרע נגד אשקלון ושסיימנו את העניין רק בפנדלים ועם הלשון בחוץ. החריקות התחילו בקיץ כששמעתי ביקורת איומה על שום שלא עושה כלום באימונים, לא הייתה לנו הגנה והוא פוטר בשלב מוקדם. הפסדנו בטדי בשלומיאליות, הפסדנו בדרבי, לא צברנו מספיק נקודות. בהמשך ניר לווין מונה. הפועל הצליחה לטאטא דווקא את הפרשה עם שביט אלימלך למרות שהיה עצוב שהסמל עזב בצורה כזו.

3. alexshw Member

שום מאמן של קחו כדור ושחקו.
    אין לי מושג איך הביא דאבל לפנא.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

4. Raulito Madridista

אני זוכר שמוני הראל אמר עליו - "הוא עשה לי ביה"ס לתקשורת", ובראיון ל-'שם המשחק' הוא אמר - "תסבירו לי איך שום לקח דאבל ביוון אחרי שנים עקרות ובעונה אחר-כך תוך חודש הוא מפוטר". מוני גם אמר שהוא התחנן בפני שום שלא ישחרר את יבוריאן - "זו פעם ראשונה בחיים שלי שביקשתי להתערב מקצועית".

שום נפל עם יוליץ' האגואיסט, תומר חליבה היה קטסטרופה, באדיר עבר הסבה לבלם. לזכותו ייאמר שגרשון עזב וגם פנסטיל היה חייב להביא חלופות.
    בסיבוב הראשון ניצחנו את מכבי חיפה וזו גולת הכותרת, שברנו נאחס מולם, בערך, היה כדורגל התקפי נהדר(ורמוט וברדה), אבל מעבר לכך - הפסדנו בטדי, הפסדנו בדרבי, הפסדנו בבית למכבי פ"ת בסיום הסיבוב ועוד קודם באשדוד אחרי אופוריית פאריס. מאזן 6-1-4 זה לא מספיק טוב.
    אני זוכר שעם ניר לווין עוד היינו במקום הראשון כמה ימים עם הגול הלא חוקי של טועמה נגד אשדוד בדקה ה-94. אחר-כך קיבלנו רביעייה בקרייה.

יש לי תחושת החמצה עם העונה הזו למרות שלבית"ר היה את הסגל הטוב ביותר ביי-פאר. אבל מחכה ליום שיהיה להפועל שוב כל-כך הרבה כישרון..

5. Telkiyski Member

היו לשום כמה פנינים.
    אני חושב שהוא אמר שתומר חליבה זה המגן הכי טוב בארץ, שהוא מעדיף לנצח 4-3 מאשר 1-0 (איזה יופי) ושהדרבי של אתונה עם כל הכבוד לדרבי של ת"א, זה משהו אחר לגמרי.

הופתעתי מפיטוריו.

בתכלס זו הייתה עונה מפוספסת, הפועל הייתה יכולה וצריכה לתת יותר בליגה.
    מצד שני גביע, ה4-2 הזה בצרפת, ה3-0 בדרבי עם השער המטורף של סלים.

אגב שמעתי ראיון של שום ברדיו שבוע שעבר. הוא עדיין מזכיר שם איך לקח דאבל עם פאו ואיך ההנהלה העיפה אותו.

6. Raulito Madridista

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23844905_10154789359471076_8627364402763348119_n.Xxx?oh=70dd62b4652716431a35b4626d264628&oe=5AD7BE63

4 שנים למותו של אריק איינשטיין ז"ל.

עוד בתחילת עונת הדאבל הוא אמר 'הפועל הגדולה בכל הזמנים'. הוא תמיד הזכיר את הניצחון באוסישקין על מכבי בכדורסל ב-25 הפרש, וידע לתת ריספקט ליריבות. אמנם לא קניתי חולצה לזיכרו אבל הייתי בהלוויה ובצעידה לרחוב טרומפלדור, הוא גר קרוב אליי.

יפה בפתח תקווה,
    נחמד גם בחיפה,
    נווה ירושלים,
    גם היא נראית לא רע

אבל אני אוהב אחרת,
    יפה ואדומה,
    אהבה שלא נגמרת,
    האהבה הראשונה

אהובה שלי, אדומה שלי,
    את האור שבחיי,
    נשמה שלי, הקבוצה שלי,
    הפועל תל אביב, משוש חיי

השנה היא שנת אלפיים,
    ה-13 במאי,
    היום לקחנו כתר,
    עם הפועל חי

כחולים הם השמיים,
    הדשא הוא ירוק,
    אבל היום הצבע,
    הוא אדום, הכי עמוק!

אהובה שלי, אדומה שלי,
    את האור שבחיי,
    אלופה שלי, הקבוצה שלי,
    הפועל תל אביב, את כל חיי

אני אוהב אותך, כל כך אוהב אותך,
    אני אוהב אותך, כל כך אוהב אותך

אהובה שלי, אדומה שלי,
    את הדאבל של חיי,
    נשמה שלי, הקבוצה שלי,
    הפועל תל אביב, את כל חיי

7. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg1319971.Xxx

אני זוכר את הכותרת הזו באתרי הספורט 'החוב של הפועל עומד על מאה מיליון'. חשבתי שבכוונה ציינו מס' כל-כך בומבסטי, כדי שיאשרו לנו ללכת לפירוק, אבל הרגשתי שהקבוצה מתפרקת לנו.
    ב-One החליטו על סדרת כתבות בנושא. הכתבה הראשונה מספרת קצת על גלגול החובות עד 2014/15 בערך ועל עסקת אבו-עביד שהתרחשה למרות שהפועל לא חשבה שהוא שווה את הסכומים האלה. ובגדול: הכתבה הזו לא סיפרה כלום. אני מקווה שהכתבות הבאות יגלו לנו קצת יותר איך התרחשה כל הקטסטרופה הזו, גם אם האחראים לביזיון לא ישלמו את המחיר - רמון, טביב, כבירי, ווטאבר. אם נאמר את האמת, הקבוצה הזו מתה עוד מעונת הרב"ש והדיווחים על כך ששכטר במכבי כל שני וחמישי.

8. Telkiyski Member

אני עדיין מאמין שכבירי רצה באמת לעשות טוב.
    בניגוד לרמון לפניו ובטח בניגוד לטביבי עוד יותר לפניו.

כן, הוא היה קצת "לא בסדר" בראש לדעתי עם כל האילוזיות האלה והקמת המוזיאון וכל ה"מבחוץ" שהוא השקיע בו.
    אבל הוא באמת רצה בטובת הפועל מעל הכל לדעתי.

אמנם הפירוק היה במשמרת שלו אבל אנחנו רואים שרובם המוחלט של התביעות והחובות היו מימי רמון, הראל וטביבי.

ברור שיש עליו אשמה לא מעטה ולא צריך לנקות אותו רק כי הוא אוהד הפועל.

9. Raulito Madridista

אני 'מחליק' לכבירי את זה שלא ביצע את הבדיקות כמו שצריך, לא משוכנע שעם מישהו אחר היה טוב יותר. הוא היה אשם בכך שתלה פוסטרים של גוטמן בחדר ליד המונה-ליזה, השאיר אותו כיועץ אוכל חינם ופירגן בחוזים מוגזמים אבל לא רק לזרים כמו בומבה ואחרים אלא גם לשחקנים צעירים בסה"כ שחובת ההוכחה עליהם.
    כמובן שהבלאגן התחיל הרבה לפניכן. ראמון 'הימר' בצורה שפלה על העפלה לשלב הבתים בליגה האירופית(2014), אבל השמועה אומרת שהקופה הייתה ריקה כבר קודם לכן ב-2012/13 ולא ברור איך..לא רק ההכנסות מהצ'מפיונס והכל אלא גם מכירת שחקנים טובים לחו"ל. ברקוביץ' האמת ריפא את המועדון כלכלית, ייאמר לזכותו, חבל שלא המשיך עוד בתהליך, אבל זה היה מביך לראות את דומב חסר הניסיון כמאמן וכל מיני יצורים מתרוצצים על כר הדשא. מוני הראל הפסיד ב-'במבי' לטביב, והתביעות של דוס-סאנטוס ואבדי וכו' זה ביזיון וכתם למועדון הזה. השאלה אם זה שייך למוני או לטביב..

אם כבר מדברים על הנהלה, הניסנובים הצילו את הפועל כביכול מליגה ג' אבל עשו את כל הטעויות האפשריות בדרך להשארת הקבוצה בליגה: קורצקי, תמוז ועוד.

10. Telkiyski Member

הבלגאן, בגדול, התחיל כשהפועל "התאבדה" על שחקנים שלא היה לה כסף לשלם להם, רק כדי שלא יילכו לכסף של מיצ.

אני זוכר עוד באוגוסט 2012 איך אוהדים נסעו לנתב"ג כדי לבקש מורמוט שלא יילך למכבי.
    אז הוא נשאר בהפועל, ואז הסתבר שאין כסף לשלם לו, והוא עבר למכבי שנתיים וחצי אחר כך.

גם שכטר. הביאו אותו בכסף שאין, ובסוף מכרו לנאנט בינואר אחרי שלקחו עוד כסף מהקהל בשבילו.

את שוינפלד בכלל הייתי דוחף להם במליון וחצי יורו בקיץ שעבר. קרויף היה בטוח שם את הסכום הזה.

כל הדברים האלה, בצירוף כל מיני מעשי נוכלות וזו התוצאה.

11. Raulito Madridista

- הפועל הגישה לאוראל דגני הצעה לחוזה חדש, השכר המוצע הוא בגובה 150 אלף דולר בעוד דגני מבקש 170 אלף דולר. כמובן שהבוררות בין הצדדים עדיין לא הגיעה לסיומה.

ומעבר לכך: חלק ב' בכתבה על קריסת הפועל ת"א, והפעם: התמימות של כבירי וגם על רייכרט, מנדיונדו ורמון.
    עם כל הכבוד לכך שורמוט לא היה שחקן זול, לא הגיוני שהקופה ריקה כבר מקיץ 2012, לא בצורה כזו. ברור לכם שיש כאן משהו נסתר. אני לא מדבר כרגע בכלל על הבקרה. רמון לקח את הפועל בלי שהוא שם שקל בקופת המועדון, או יותר נכון 2 מיליון בלבד השקעת בעלים. הוא טען בזמנו שאחרים הבטיחו לעזור וברחו, ועדיין זה מחדל[רוצה לומר שעוד לפני 'ההימור' על ההעפלה לאירופה - כנראה היו בעיות]. לגבי מנדיונדו - גם הרוש דיבר על מאמן שהוא ליצן, כך שאני נוטה להאמין לכך. כמובן שנזכור בעיקר את רכישת רייכרט בסכום הזוי, בבוררות היה נקבע שהוא אולי היה עולה חצי מזה. אגב לא דיברו בכלל על העמותה שהיא שווה לתחת, לא היה בה שום צורך כנראה ולא היה לה שום כוח, סתם בזבוז כסף.

12. Raulito Madridista

בימים האחרונים רצות כל מיני שמועות על חיזוק אפשרי של הפועל בינואר וברור שבורסת השמות רק תיגדל, קובי רפואה רוצה חיזוק, ויחד עם זאת הפועל תצטרך לחתוך שחקנים ולא צריך להיות נביא גדול כדי לדעת שגלבאן ייראה את הדלת החוצה. לגבי בורסת השמות: שלומי ארבייטמן - חצי בפנסייה, רכש שהיה טוב ללפני עשור, לא משוכנע שהוא טוב מהירש או אקסברד| אמיר עגייב - חושב שיש לו כדורגל והוא יכול להוסיף לנו טכניקה, בבית"ר הוא ממעט לשחק| רועי גורדנה משחק פחות או יותר על העמדה שלו אבל שאיפה שלי לראות אותו חוזר להפועל אחרי שהתבשל. אני לא אוהב את זה שברשצקי נהפך למעין קשר 50\50 אצלינו, הוא מאבד מהאיכות שלו. אוהב את אוסטוינד אבל אם פדרו עוזב צריך להביא מישהו.

כמובן שבהגנה של הפועל לא הייתי נוגע(לפחות לא במרכז שלה) וגם לא בעמדת השוער. צריך חיזוק אבל רוב העמדות בינוניות כך שקשה לי להכריע. אני עדיין חושב שהקבוצה מסוגלת לשחק יותר טוב.

13. Telkiyski Member

14. Raulito Madridista

מתעייף רק מלהתחיל לקרוא את הכתבה, כמו שאמרתי, לא חושב שיספרו לנו משהו שבאמת לא ידענו ובטח שלא ייערפו ראשים. ובחזרה לכדורגל: מחר מתארחים ברמת-השרון ולהפועל יש אפשרות להעפיל למקום הראשון לראשונה מאז המחזור החמישי לדעתי. קודם כל, אני לא זוכר שמכבי נתניה בעונה שעברה למשל שהייתה ה-קבוצה הבכירה בליגה הלאומית - שיחקה כל הזמן בימי שני, זה די מעצבן. מעבר לכך, מבחן אופי עצום להפועל, לא אתפלא אם נקרוס. רפואה הביא הרבה לחימה וסגירה טקטית וכדורגל בינוני נגד כפר-סבא מתקבל, אבל הגיע הזמן לראות שינוי וגם אם אין לנו תותחים בהתקפה(משוכנע שמסוגלים ליותר), אז שה-1:0ים האלה לא יהיו כל-כך קשים לצפייה. בהיעדר גנדה, אפשר לשחק במערך מעט מבוקר יותר ושאוסטינד יהיה קרוב לשער.

15. Telkiyski Member

ג'וזץ גנדה גמר את העונה.
    נהדר.

מצב נושא:
הנושא נעול.