הפועל תל אביב 2017/18: למרות היכולת, בורחים לליגה הלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Drama2 הסמל מעל הכל

עד מתי גוטליב חתום ?

2. Telkiyski Member

לדעתי על תום העונה הבאה.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

עברתי קצת על הפייסבוק אחרי משמרת לילה ולפני השינה ומשום מה הרבה אוהדי הפועל העלו תמונות\פוסטים מטדי, 'כבשנו את טדי - וזה משהו גם בלגיה הלאומית', וכל מיני כאלה. ברור שיש נימה של חן והומור ואולי אירוניה והשלמה עם המצב - אבל זה לא דומה וזה לא מצחיק. מתגעגע לימים של משחק עונה גדול ואמיתי, אני כן 'כבשתי את טדי' ולקחתי שם דאבל. אני בכוונה כותב אחרי המשחק אתמול, ניצחון קל ולא רע לפי מה שהבנתי, יש 8 פור מכפר-סבא והן מהמקום השלישי. אבל אני לא אוכל להגיע למשחק נגד כפר-סבא שזה כביכול המשחק הלוהט של הליגה.

ובכל-זאת אני מרגיש שאני והפועל ת"א בנק' אל חזור, לא מחובר בשיט, לא מצליח, ובאמת שאני מנסה. אפילו אחרי ירידת הליגה לא הרגשתי ככה. אין בלומפילד אפילו, אין אף שחקן או משהו שקשור למועדון הזה עם כל כבוד לדגני וידין שהם חלק.

4. Telkiyski Member

זה הכדורגל היום.
    חיבור בא עם הצלחות.
    כשאין הצלחות אין חיבור וכשיש הצלחות פתאום נראה שכל איזה שחקן רכש חולה על המועדון.

5. Raulito Madridista

אני לא משוכנע שהיה לי ספציפית איתך דיון כזה אבל העצב בכשלונות מאפיל על השמחה בהצלחות ולא רק בכדורגל אלא בכל דבר בחיים. השנה מסיבות כאלה ואחרות יצא שהייתי רק בשני משחקים. זה היום שאני תמיד עובד לילה ורוב המשחקים שלנו לצערי ביום שני. אני לא נהנה מהעונה הזו, זו עלייה מעצבנת למרות שיש פער גדול. כל פעם כשאפשר לפתח מומנטום אנחנו נופלים, עפנו מהר מדי בגביע וזה בעיקר המחשבה המציקה הבאה:
    ייקח עוד כל-כך הרבה שנים עד שאני אחזור לטעום את הצמרת או גמרי גביע עם הפועל. חייבים בן-אדם שישים כסף. או.קיי, עלינו ליגה לא היום אלא שלשום. צריך עדיין להחליף את כל הסגל, ואין לנו מישהו עם עין כמו טביב או איזי שירצקי של פעם. בהחלט יכול להיות שאנחנו 'עולים כדי לרדת'.

6. Telkiyski Member

לא חושב שאנחנו עולים כדי לרדת אבל בהחלט כדי לחזור להיות קבוצת צמרת (כזו שרצה לאליפות, לא כזו שמתמודדת על מקום 3) צריך מישהו שישים כסף והרבה כסף.

זה המצב בליגה היום. כדי לרוץ לאליפות אתה צריך משהו באיזור ה-80 מליון, לפחות. וגם אז אתה תהיה אנדרדוג.

7. Raulito Madridista

הימים בכדורגל השתנו ללא ספק אבל הפועל מעולם לא הייתה הקבוצה עם התקציב הכי גבוה. את 'תינוקות קשטן' צירפו מכל מיני מקומות נידחים. שחקן כמו מהארן לאלא שהיה חשוב בדאבל - הגיע מליגה נמוכה, וכולם יודעים איפה ערן זהבי התחיל. אבל אין לנו מישהו עם עין מקצועית כזו. שלא נדבר על מחלקת הנוער שאני עוקב אחריה בדרך-כלל בעיתון והיא בכל עונה מסיימת עם מס' זהה של נצחונות והפסדים. עידן כהן? ינקו? זה מה שיש למחלקת הנוער לתת לנו? אמרתי פעם לחבר טוב שהוא בית"רי - עם טביב אתם תהיו לעולם מקום 3. וואלה אני לוקח בינתיים, הם כן נהנים מכדורגל. השינוי היחיד הוא שבליגת העל אולי ישחקו קצת יותר פתוח נגדינו אבל זה לא מבטיח כלום.

8. Telkiyski Member

מעולם לא היינו הקבוצה עם התקציב הכי גבוה אבל גם לא היינו רחוקים מהתקציב הכי גבוה במונחים של חמישית או שישית.

יש הבדל בין להתמודד מול קבוצה של 50 מליו כשאתה 35 לבין להתמודד מול קבוצה של 165 מליון כשאתה 35.

אני חושב שבעונת הדאבל היה לנו תקציב של 40 או 45 מליון.
    היום עם תקציב כזה בליגה אתה יכול לפנטז על מקום 3, וגם מקתציב כזה אנחנו רחוקים כמו שזה נראה כרגע.

9. alexshw Member

אחרי העונות האחרונות גם להתחרות על פליי אוף עליון יספיק. תנסו לבנות שלד שירוץ מספר שנים טוב.
    כל חלון יש יותר מדי שחקנים שבאים ועוזבים. לא תצליחו ככה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

10. Raulito Madridista

עם כמה שזה נשמע תבוסתני - יש עוד דברים חוץ מאליפות. אמנם מפעל הגביע קצת הסתבך עם העניין הזה של 'גומלין' שהוא מיותר ומטופש, אבל לזכות בגביע זה נהדר| לנצח דרבים או משחק גדול - התעלות של ערב אחד, ולא ניצחנו קבוצה גדולה מאז 2014/15 - הפוקס נגד באר-שבע והפנדל בדקה האחרונה לורמוט| לראות שחקנים צעירים או כאלה שאתה מתחבר אליהם, האחרון שעולה לי בראש הוא עומר דמארי שהיה אהוב מאוד למרות שהוא לא מגיבורי הדאבל| ולראות קבוצה עם שלד שחקנים טוב כמה וכמה שנים ולהתמודד בצמרת.

אני כבר לא מאמין שיבוא מישהו וישים כסף, בלומפילד יחזור וזה יהיה פחות גרוע אבל צפויה לנו תקופה קשה יותר בהשוואה לסוף שנות ה-90 ועד שיר הגביע של שמעון גרשון. 'דאבל כל עשר שנים' - המסורת תישבר.

11. Telkiyski Member

קשה להפועל במצבה ליצור שלד שירוץ מספר שנים.

הרי ברגע שיהיה לנו שחקן טוב, אפילו איזה ילד מהנוער, ינסו לקחת אותו.

12. Raulito Madridista

קצת באיחור, ובכל-זאת: הדיון הזה הפך ממש ל-'פרץ נוסטלגיה'. ביום שלישי 27/2 חלפו שבע שנים מההצגה הגדולה בבלומפילד: הפועל ת"א מפרקת את מכבי חיפה 4:1 במחזור ה-24 בעונת 2010/11 ומעפילה למקום הראשון. הנה הוידאו::| הדברים שאני תמיד כותב אחרי המשחק הזה - איך הפסדנו בטדי שבוע אחר-כך כמו אפסים, כמה חבל שלא הצלחנו לזכות באליפות באותה עונה וליצור רצף, ועוד ועוד ועוד. אבל בנוגע לאותן 90 דק' קסומות - זה משחק הליגה הכי גדול שראיתי מהפועל ת"א, בתחרות עם ה-4:0 מול בית"ר ב-2008/09 והדרבי במחזור הסיום ב-2006/07. אמנם עד לכדור החופשי של זהבי בדקה ה-68 היה תיקו, ובכל-זאת. תמיד היה לנו קשה נגד מכבי חיפה ובאותו משחק פירקנו אותם, כבשנו רביעייה וכל גול בצבע. שער אחד אחרי חצי דקה כבר כשורמוט מרים מהצד של טוואטחה ובן-שהר נוגח לרשת, ובהמשך זו הייתה חגיגה. מהמשחקים שאחריהם אתה הולך לישון עם חיוך גדול.

13. Telkiyski Member

הזוי שנצחנו את חיפה 3 פעמים באותה עונה (2-0 בקריה עם 10 שחקנים, 4-1 בבלומפילד ו1-0 בגמר הגביע) ובסוף הם לקחו אליפות.

לא כזה גמרתי מהניצחון הזה כי הייתה תחושת שובע גם אצלי אישית כבר.
    הדאבל ההזוי 10 חודשים קודם, הקמפיין המוצלח בליגת האלופות חודשיים קודם.

היום אני רואה את זה אחרת ומצטער, כי זו הייתה צריכה להיות הפעם הראשונה בהסטוריה שהפועל עושה באק טו באק.

14. alexshw Member

חוץ מהפועל הפסדנו באותה עונה רק לנתניה וגם זה בגלל אוי גדול של דוידוביץ'.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה באמת מוזר שקבוצה כמו הפועל ת"א עם 13 אליפויות לא עשתה את זה. הפועל ב"ש עם 4 אליפויות עשתה את זה פעמיים.

מצב נושא:
הנושא נעול.