הפועל תל אביב 2017/18: למרות היכולת, בורחים לליגה הלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Blanco 7, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

אני לא רוצה שידין ימשיך בהפועל האמת.
    גם לא קונה את כל פוזת ה"נשמה" הזו שלו.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

אולי ידין איבד את הרעב למשחק שהיה לו בקדנציה הראשונה בהפועל, פשוט ניצל לרעה את הפאניקה במכבי חיפה בספטמבר 2012. להזכירכם עטר הגאון פתח את העונה עם תמיר כהן כקשר אחורי יחיד, שמהר שבר את הרגל, התחילו להיערם הפסדים ומכבי חיפה שמה כסף על דמאו כמו שמכבי ת"א על זהבי ופריצה ביחד מספר חודשים אחר כך. ידין הגיע ממש ברגע האחרון של החלון, קיבל משחר חוזה חלומות פיקס ל - 5 שנים. המועדון בהחלט לא עודד פה מוטיבציה של שחקן לשחק, וידין לא גילה רצון לאתגר חדש. שני הצדדים הפסידו מהשידוך.

3. Raulito Madridista

צריך להיות הוגנים, אלה עם חדי העין הבחינו שהפועל בדרך לתהום עוד בקיץ הזה, לא באמת היה כסף בקופה, מסתמן, והחבר'ה השתוללו, מכבי חיפה הייתה אז קבוצה מאוד גדולה עדיין עם עונה אחת רעה ברזומה בסה"כ. זה בסדר שרצה לשנות אווירה ולברוח אולי מאותה ספינה שעתידה לשקוע, אבל הצורה בה הוא עזב היא לא מכובדת ואני מניח שאם הציטוט "אני אשרוף אתכם\אשבור אותכם" מה שהוא סינן לעבר הנהלת הפועל, היה מפוברק מצד עיתונאי כזה או אחר - אז ידין היה מכחיש כבר אז או אפילו שוקל לתבוע את אותו עיתונאי. אגב, זכור לי שבמכבי חיפה הוא היה טוב כששיחק. אני לא מאמין שאיבד את החשק לשחק כדורגל.

4. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1339537.Xxx

הפועל מסיימת את הליגה הסדירה עם 2:1 על הפועל פ"ת במושבה במשחק חוץ. בתוספת הזמן של המחצית הראשונה הפועל הצליחה לכבוש שני שערים חשובים, הראשון של ברשצקי במתפרצת והשני של גוטליב במצב נייח| הקפטן אביחי ידין שוב לא שותף| דודי אלון פתח בשער במקום אריק ינקו ועשה טעות אחת, וגם אוראל דגני לא שיחק, עגייב עלה מהספסל| הפועל הגיעה למאזן 20-5-5 לאחר 30 משחקי ליגה, כשבעשרת המשחקים האחרונים היא לא הפסידה וניצחה בשמונה| לוח משחקי הפלייאוף - בתסריט מסוים הפועל מעפילה רשמית לליגת העל כבר במחזור הבא כשתארח את אחי נצרת.

אני תמיד מתנחם אחרי עוד משחק לא מרשים שלנו, שמשקף את רוב העונה בלאומית שהיא לא פיקניק, מעבר לכך שזה נגמר - שאולי מישהו בהנהלה יבין שעם הסגל הזה יהיה קשה מאוד לשרוד והפועל צריכה שינויים. גנבנו שני גולים לקראת הסוף ובמחצית השנייה פתחנו מעולה ובמקום לעשות את השלישי החמצנו ברשלנות וחבל. מאוד מקווה שקובי רפואה יישאר.

5. Telkiyski Member

חוץ ממוליץ' כל שחקני ההתקפה צריכים לשבת על הספסל או לעזוב את הקבוצה בעונה הבאה.

6. Raulito Madridista

http://www.htafc.co.il/wp-content/uploads/2018/04/12.Xxx

קובי רפואה ממשיך בהפועל ת"א גם בעונה הבאה.
    המאמן נפגש עם ההנהלה וחתם אתמול לעונה נוספת והוא יוביל אותה בליגת העל.

את העונה הבאה היה צריך לתכנן כבר אתמול, לא זוכר קבוצה בלאומית שהבטיחה עלייה כל-כך מוקדם. שכרו של רפואה שודרג אם אני לא טועה ועכשיו השאלה האם הגיע להסכמה עם ההנהלה לגבי היעדים בעונה הבאה("הפועל לא צריכה להצהיר על פלייאוף עליון") ויש רצון קצת יותר מאשר תיקו 0:0 עם מכבי ולשרוד בליגה? לא יודע מה אפשר לעשות ב-30 מיליון כשאין שחקנים טובים להביא וחצי סגל צריך להחליף. ימי הפלייאוף העליון נראים מאוד-מאוד רחוקים.

7. Raulito Madridista

המשחק הקרוב מול אחי נצרת ביום שני עשוי להיות משחק העלייה של הפועל ת"א| בינתיים זאב גרינברג, אחד מהבעלים, התראיין בתוכניות הרדיו '5 באוויר' וזה הציטוט שלו:"נהיה בעונה הבאה כמו בני-יהודה ומכבי נתניה. מגיע להפועל בעלים עשיר מאיתנו"

במבט על העונה הזו אין ספק שדברים השתבשו, עובדה שגלבאן לא כאן, וגם אקסברד, וגנדה נפצע, והקבוצה הייתה צריכה לעשות שינויים בינואר מעבר לשינוי על הקווים. אתה מסתכל על ליגת העל ורואה את הפלייאוף העליון וכרגע זו חבורה סגורה, בעיקר של 3 קבוצות, אבל גם הפועל חיפה עם קבוצה טובה וכמה הנפילה של נתניה או בני-יהודה תהיה גדולה מבחינת איבוד שחקני מפתח ו\או דברים אחרים..חשוב לי שתהיה קבוצה נלחמת ולוחצת, כזו שתעשה חיים קשים בדרבי ותנצח יריבות גדולות, שלא יהיה קל לשחק נגדינו. אני משוכנע שתהיה כמות יפה של מנויים מהסיבה הפשוטה שאנשים יורידו ציפיות ויעריכו שוב מה זה לשחק בליגה אמיתית. ההנהלה הייתה רוצה שם גדול בטח כדי 'למכור' אבל אין לנו את עומר דמארי. כדי להיות מכבי נתניה צריכים שחקנים עם מספרים. כדי להיות בני-יהודה צריכים שלד שרץ ומאמן ענק. אין לנו.
    מת לראות מישהו שם כמה גרושים בהפועל, לא צריך להשתולל אבל שיהיה תקציב בסדר ולא לחפש תרומות כאלה ואחרות כל הזמן. 30-33 מיליון.

8. Raulito Madridista

http://www.htafc.co.il/wp-content/uploads/2018/04/web_1.Xxx

הפועל העלתה סרטון לאינסטגרם וכתוב שם 'רק רצינו להודות לקפטן שלנו', לצד שיר האוהדים של ידין ברקע(במקור: אריק איינשטיין - קח לך אישה ובנה לה בית), רואים אותו נכנס לחדר ההלבשה ללוקר ומחליף בגדים, וחלק מהאוהדים ההזויים חשבו שהוא עוזב.
    ידין אמר: ״לפעמים במשא ומתן יש עליות ומורדות, אך אני יכול להגיד בפה מלא שלא היה לי ספק שאמשיך בקבוצה בסופו של דבר. הפועל זה המועדון שעברתי בו את הרגעים הכי יפים בקריירה, המקום שאני מרגיש בו הכי טוב ואני שמח שהכל מאחוריי. אני רוצה להודות לקהל על התמיכה הגדולה, קיבלתי מאות הודעות שריגשו אותי מאוד. נמשיך לעבוד קשה במטרה להחזיר את הפועל למקומה הטבעי – צמרת הכדורגל הישראלי״.

חייב לציין שהפועל קצת מתקדמת ברשתות החברתיות, מדבר בעיקר על האינסטגרם, כי בפייסבוק אני פחות נמצא. הם יכולים עוד לשפר את האתר מבחינת הרמה ולהוסיף כל מיני אזכורים על משחקי העבר 'היום לפני 16 שנה - מנצחים את מילאן בניקוסיה' ועוד ועוד, אבל לאט-לאט.

9. yakov_y YNWA

מה החוזה החדש של ידין ? איך הם הגיעו להסכמה כל כך מהר עם החוזה הכבד שהיה לו ? הוא לא הסכים לרדת מ-200 אלף דולר.
    אני חושב שאביחי ידין ראוי להיות בסגל הפועל ת״א, הבעיה היא בעמדה שלו יש לא למעט שחקנים בית צעירים ומוכשרים כמו: שי אליאס, ניר לקס, רז נחמיאס.

אני לא מאמין בהנהלת הפועל ת״א ובקובי רפואה, אני כבר רואה איך משתוללים עם התקציב הגדול בקיץ ומביאים ישראלים מיותרים, יגיעו לדעתי 10 שחקנים להפועל ת״א ואז לקראת סוף החלון תתחיל פאניקה מצמד הפסדים בגביע הטוטו ויגיעו עוד 2 שחקנים לקראת סיום חלון העברות ובינואר כבר לא יהיה זכר לאותה קבוצה שנמצאת כאן היום.
    הפועל ת״א הנוכחית בתוספת 4 זרים ויש לה קבוצה שיכולה להתמודד על פלייאוף עליון.
    לא עדיף לתת מקום בסגל לעידן כהן, איציק שולמייסטר וניר לקס הצעירים ושחקני הבית מאשר עוד ישראלי בינוני עם רזומה בליגת העל שיימלא את הסגל ?

מכבי נתניה למעט הוייבך עם אותו הרכב של שחקני שדה מאשתקד, בני יהודה בפלייאוף העליון עם הגנה ישראלית (זובאס) חלשה לדעתי, מצבת בלמים שכוללת את: חבשי, מורי, עזוז ובן ארי.
    הסוד בהצלחה הוא המאמן ומה שהוא מוציא מהסגל, קובי רפואה בנה למכבי פ״ת סגל בתקציב שיא של 25 מיליון שקל ולא הצליח, לדעתי הוא בנה סגל סולידי ונבהל מפתיחת עונה רעה, הסגל שבנה בפ״ת ארוך מידי ושרון מימר עשה נכון שקיצר אותו בינואר אבל אחרי הקיץ הקודם לתת לרפואה לבנות את הסגל, לא הייתי רגוע ובטח שלא עם ההנהלה הנוכחית.

דבר אחד בטוח, הפועל ת״א חייבת להביא שוער.
    כמובן שזה לא יקרה כי הבטיחו לינקו בקיץ.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/18
  10. Raulito Madridista

אני לא איש בשורות ואני לא אופטימי אבל אם יש דבר אחד שאני חותם עליו לגבי העונה הבאה: השם 'הפועל ת"א' יישאר ונשחק באדום, ושלא ישתוללו עם התקציב, גם במחיר של קבוצה שתיאבק על כל נקודה ועלולה לרדת ליגה. מאמין שכן למדו מטעויות עבר ובונים על ידין לא רק כשחקן ב-11 אלא כשחקן עם ניסיון במועדון, סמל(בעיני חלק), מחובר לקהל(אותה הכוכבית) ועוד. לא חושב שחוזהו שודרג במידה ניכרת והחוזה הכבד הנוסף בהפועל הוא של אוראל דגני אם אני לא טועה והוא בהחלט ראוי לכך.
    הפועל ת"א הזו היא לא נתניה שעלתה ליגה. אני חושב שסגל מבין בכדורגל ובהפועל האנשים הם לא, וכמובן דראפיץ' וברדה הם כוח אבל מעבר לכך - אין לנו את ערן לוי ודיא סבע ומחלקת הנוער שלנו די פח. ניר לקס אמור להיות שחקן הרכב יחד עם ידין, ואני מקווה שרייכרט ישאר אוהד ביציע, לא צריך אותו, לא תודה.

לא הבנתי את התזה לגבי קובי רפואה ואני מניח שיש לו 'סיי' במה שקורה בקבוצה במידה מסוימת, לפחות להחליט מי להשאיר ומי לא, אבל אין לנו אופציה טובה יותר. אבוקסיס בדרך לנבחרת בכלל, סילבס האריך חוזה בק"ש..

11. yakov_y YNWA

מסכים לגבי דגני ורייכרט.
    הפועל ת״א לא רחוקה מקצת צבירת הנקודות של מכבי נתניה אשתקד. מצחיק לשמוע אותו אומר ״אין לנו ערן לוי ודיא סבע״, שתיהם חזרו מפציעות קשות ועונת השיא של דיא סבע הייתה 3 שערי ליגה עד העונה שעברה, לא קיבלנו אותו ככוכב, זאת עבודה של מאמן שמוציא 100 אחוז מהסגל כבר שנה שנייה ברציפות, גם בהפועל ת״א יש פוטנציאל גדול בסגל.

לא משנה מה האופציות האחרות, קובי רפואה צריך להמשיך והרזומה שלו מאוד מרשים אבל לאור השנים האחרונות בהפועל ת״א עם המהפכות בסגל + הדיבורים על הקיץ + בניית הסגל של רפואה במכבי פ״ת מעלות בי חשש, לא צריך שום מהפך בהפועל ת״א, לא צריך להביא ישראלים בינוניים שייחזקו את הספסל, מקווה שיגיעו מעט שחקנים ושחקנים שמיועדים אך ורק להרכב.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

הפועל רוצה 'למכור' ובונה על אצטדיון כמעט מלא נגד אחי נצרת ביום שני ואתם מבינים למה. אין ספק שאני מעלה איזה חיוך קטן ואם זה לא יהיה רשמי השבוע אז בשבוע הבא. אבל הצורה פניית שלהם עילגת ומוטעית לדעתי. "משחק שיכול להחזיר אותנו למקומנו הטבעי". ליגת העל היא לא מקומנו הטבעי, היא מובן מאליו מבחינתי. המקום הטבעי שלנו - קבוצת צמרת - > גמר גביע - >קבוצה שמתמודדת על אליפות - > קבוצה שמצליחה לעשות תוצאות יפות באירופה גם בבית וגם בחוץ. תכוונו לשם..וברור שזה יקח עוד זמן, צופה שנים קשות להפועל.

13. Telkiyski Member

אבל זה מה יש כרגע.
    מה עדיף? סתם לזרוק הצהרות לאוויר על זה שהפועל הולכת לרוץ לאליפות או משהו?

לפחות הניסנובים לא מכניסים אותנו לסחרורים האלה של השנים האחרונות.

מעדיף שיגידו לי שהולכים להיות קבוצה ברמה של רעננה מאשר מה שהלך פה.

14. yakov_y YNWA

זאב גרינברג התראיין בתחילת השבוע ואמר שאין סיבה שהפועל תל אביב לא תהיה מכבי נתניה או בני יהודה.

אם יכוונו לפלייאוף עליון הם יתאכזבו, בני יהודה מאז שעלתה הייתה 3 שנים בפלייאוף התחתון, מכבי נתניה עשתה הישג חסר תקדים בזכות עבודת בעלים נהדרת + צמד מאמנים אדיר שבנה את הסגל לעומת התקציב בשלמות.
    כמה קבוצות עלו ליגה והיו בפלייאוף העליון ? רמת השרון אולי וקריית שמונה בתחילת העשור, מי עוד ?
    מכבי פתח תקווה עשתה תהליך נהדר עד לעונה הנוכחית מעליית הליגה שלה, עונה ראשונה מהעלייה התמודדו על התחתית, פלייאוף עליון אחר כך, מקום 7 ואז שוב פלייאוף עליון.

אם התקציב היה 50 מיליון שקל הייתי מדבר אחרת.
    הפועל תל אביב צריכה שוער (ינקו שוער עם חורים בידיים), בלם (מתי גוטליב הביא עונה טובה בליגת העל ?), מגן שמאלי וקשר מרכזי הגנתי קודם כל, זיכרי חוזר והייתי מחזיר מהשאלה את שוליימסטר וספורי, כל השאר זה לא דבר דחוף, לחפש מציאות לקראת סוף החלון, לא לשכוח שעידן כהן וגנדה ייחזרו מפציעות בעונה הבאה.

גלץ אוהב/ת את זה.
  15. oFiRzZz Member

מה גם שסגל אף פעם לא אמר שהמטרה היא "פליאוף עליון".. תמיד הוא אמר שמבחינתו במטרה היא לייצב את המועדון.
    ברור לי שאם הוא היה אומר "פליאוף עליון" אז 1. היו צוחקים עליו 2. זה היה שם משקולות לשחקנים ובחיים לא היינו
    מגיעים לאן שהגענו.
    הפועל צריכים להתנהג אותו הדבר. לכוון להתייצבות.

yakov_y אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.