הפרמייר ליג, מח' 23: ארסנל מחפשת לחזור לתמונת אליפות בבית מול ליברפול, ברנטפורד מארחת את סיטי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏3/2/24.

1. MaxAaRons Member

ארסנל מובילה את הליגה בכל המדדים הסטטיסטיים.
    הסגל צעיר ואיכותי ומנגר איכותי.
    אבל אי אפשר לקחת אליפות עם ההאברץ הזה שלא מפסיק לקבל דקות, זה פשוט אתה לא יכול לקחת תואר שכמעט כל משחק אתה במיס מאץ.
    בכסף והשכר שלו היה אפשר להביא חלוץ (בטח ובטח אם היו מוכרים גם את נקטיה ומגייסים עוד כסף), והסיבה היחידה לעוד אליפות משעממת של סיטי זה הטמטום של עוזר המאמן שלה לשעבר.

**דבר נוסף שמזיין את ארסנל קבוע זה היעדר קשר נוסף בשלישיה לצד אודגארד ורייס.
    בזה עוד היה אפשר לטפל אך לצערה של ארסנל פארטיי סובל מפציעות.

2. Rushie Member

כמה אתה מקשקש אלוהים שיעזור.
    מה זה משנה במה זכינו איתו לפני שנתיים? משנה העובדה שמאז אותו יום שקנינו אותו הוא לא התקדם כשחקן. אם כבר הלך אחורה.
    בקושי מנסה לקחת שחקנים, גם כשכבר לוקח ומצליח הכדור האחרון שלו רע.
    אם היה לו קלופ לעוד עונה אולי הייתי פחות נחרץ, בלי קלופ אני נותן לו סיכויים די נמוכים להפוך אצלנו לשחקן משמעותי. היה אמור להיות המאנה החדש מבחינת האימפקט, הוא אפילו לא קרוב לזה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

דיאז עד הפציעה - להיט.
    דיאז מאז הפציעה - לא מספיק טוב.
    מה שקרה לפני הפציעה כבר לא רלוונטי.
    אני היום לא רואה את אותו שחקן שקנינו. גם מבחינת היכולת וגם מבחינת סגנון המשחק.
    אפשר לספר סיפורים על הסטטיסטיקה כמה שרוצים, בסוף צריך גם להסתכל על המשחק עצמו.

מה יהיה בעונה הבאה אני לא יודע, הכל סימן שאלה גדול.
    לא יודע איזה צוות יהיה ואיך הם ירצו לשחק, איזה שחקנים יתאימו להם. מי אמר שתהיה איזה המשכיות? נגיד אם זה אלונסו, הוא בכלל לא משחק עם שחקני אגף (ווינגבקים, לא אותו דבר).
    הוא כבר לא קיצוני סופה ששורף שחקני הגנה, הוא שחקן התקפה שבעיקר מסיים מתוך הרחבה. אבל בשביל זה כבר יש לי את ג'וטה ונונייז שעדיפים עליו בהרבה בהיבטים האלה. מה הוא נותן לי ששחקנים אחרים לא נותנים?
    אם דיאז היה צעיר יותר ולא אחרי פציעה קשה אז הייתי פחות נחרץ. אבל בנסיבות הקיימות אני חושב שעדיף לנו לעשות שינוי.

אם לא היה לי את ג'וטה אז אולי דיאז היה יכול להיות על התקן של השחקן שלא תורם יותר מדי עם הכדור אבל יודע למצוא חורים בהגנה ולסיים מול השער, אבל יש את ג'וטה ובהסתננות וסיומת מול השער הוא עולה על דיאז בכמה וכמה וכמה רמות.

כל אחד משחקני ההתקפה שלנו אולי לא רע בפני עצמו, אבל השילוב שלהם פשוט לא מתאים.

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפציעות הרסו את דיאז. אני לא יודע אם זה פיזית או מנטלית או גם וגם אבל זה המצב. החצי עונה הראשונה שלו הייתה קסומה והשאירה תחושה שכמו נניח סוארז לפניו הוא רק משפר קצת את התוצר הסופי ומתפוצץ.

הוא הלך אחורה. הוא לא שחקן רע אבל הוא לא יהיה מה שחשבנו אלא אם כן מדובר באיזה חסם מנטלי שישתחרר פתאום. הוא היה שחקן שעושה טרור להגנות, היום הוא אפילו לא בשליש מהאפקטיביות הזאת.
    זה לא אומר שצריך למחוק אותו. בסוף עם כל התלונות פה ההתקפה שלנו איכותית מאוד ועושה את העבודה העונה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  5. oranfu Member

זה לא עניין של למחוק אותו.
    אני מסתכל על הדברים לא במבט לעונה הזאת אלא קדימה.
    לדעתי יש בעיה בהתקפה, דיאז הוא חלק מהבעיה.
    אני חושש שנתעלם\נעצום עיניים ובעונה הבאה נאכל חרא בגלל זה, בדיוק כמו שאכלנו חרא בעונה שעברה עם הקישור.

Scouser Tommy, Liverpool-Forever ו-Rushie אוהבים את זה.
  6. Rushie Member

מסכים. זה יותר קל להשלים עם חוסר הבשלות של נונייז, הפציעות של ג׳וטה, הבינוניות של גאקפו או הגיל של סאלח כל עוד חושבים שדיאז צריך עוד כמה משחקים והנה הוא חוזר להיות השחקן של לפני הפציעה ומתפוצץ.
    ברגע שרואים שזה לא הולך לכיוון הזה פתאום זה מרגיש שההתקפה שלנו עומדת על כרעי תרנגולת לקראת העונה הבאה וצריך שהמון דברים יתחברו יחד כדי שנקבל עונה טובה מבחינה התקפית.

oranfu, Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם נאכל חרא או לא נאכל חרא בעונה הבאה תלוי בהמון דברים. מבחינת האופק של שחקני ההתקפה שלנו:
    - מבין כל ה5, דיאז הכי מדאיג אותי. אמרתי את זה מוקדם יותר העונה וזה רק מתחדד לי ככל שאנחנו מתקדמים. התרומה שלו לבילד אפ, שאמורה להיות דריבלים ו1 על 1, לא קיימת. המסירות שלו אף פעם לא היו מהיתרונות הגדולים שלו, וגם את הבעיטה מרחוק שכן קצת ראינו בתחילת הדרך אצלנו הוא איבד. קבלת ההחלטות שלו תמיד הייתה קצת שכונתית וכשזה עובד בטכניקה אז מחליקים את זה, אבל זאת גם בעיה גדולה. עוד דבר שמטריד אותי איתו זה חוסר ורסטיליות קיצוני. הוא ודארווין טובים רק בעמדה אחת, לעומת ג'וטה/סלאח/גאקפו שיכולים לשחק ב2/3 עמדות בהתקפה ולא להיראות לא קשורים לגמרי.
    - ג'וטה מבחינתי שחקן סגל פנטסטי, נכון פציע, נכון לא יציב, אבל בסופו של יום מדובר בשחקן שיגיע לך לדאבל פיגרס בגולים וקלף מעולה להעלות מהספסל, שגם תאורטית יכול לתת ריצות יפות בהרכב אם יש צורך. לא לגעת.
    - גאקפו מרגיש לי אנדרייטד על ידי הצוות הנוכחי. בעיניי כשאני מסתכל רחב, מדובר בשחקן התקפה ה2 הכי טוב שלנו אחרי סלאח. הרבה יותר מלוטש בקבלת ההחלטות, ארסנל יכולות מאוד מגוון, ראיית משחק, טכניקת בעיטה מצוינת גם מקרוב וגם מרחוק. הוא קורבן של הנסיבות מבחינתי. כששואלים מה התוכנית להמשך, גאקפו בשמאל עם ג'וטה כגיבוי זה משהו שמאוד הייתי רוצה לראות. אני חושב שהוא יכול להפוך לווינגר ענק בשבילנו. בינתיים קלופ משחק איתו ב4 עמדות שונות בחלוקה דיי שווה ולדעתי זה מקשה עליו.
    - סלאח זה סלאח. מבחינת יכולות והאמון שיש לי בו מדובר במכונה, בהנחה והוא לא ירצה ללכת לסעודיה הקיץ, נשאר במעמד שיש לו - אם כי אין ספק בכלל שאנחנו צריכים שחקן שמאלי שכבר יהיה בכיוון להיות המחליף שלו. אם מוכרים את דיאז נניח, אני מביא ווינגר ימין.
    - דארווין, קשה להגיד מה הייתי עושה עם השחקן הזה. זה הוויילדקארד הכי גדול שראיתי בחיים שלי. מצד אחד בא לך לדפוק את הראש בקיר ממנו לפעמים ומהצד השני מדובר בשחקן עם 11 גולים ו11 בישולים ב35 הופעות העונה. ולא סתם בישולים ושערים של דחיקות או מסירות פשוטות אלא מהלכים יפים. נכון שאומרים את זה כבר שנה וחצי אבל אולי המאמן הבא יצליח לשחרר לו את הפקק, בסוף אם הוא לא משחק סטנגה כל העונה יש לו עוד איזה 6-7 גולים ואז פתאום הנתונים האלה נראים עוד יותר מפחידים.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  8. k_700 Member

אני אגלה לך סוד קטן, אבל תלחש אותו כי אנשים פה עדיין בתקופת אבל.
    רוב הסגל שלך יראה אחרת לגמרי מבחינת הרמה הממוצעת שלו ביום שאחרי קלופ.
    זה קטע כזה עם מאמנים שהם הטובים בעולם בתפקידם שהם יודעים לחלוב מה שצריך מהכשרון שיש להם.

אני אגב לא נגד הרעיון שצריך להחליף שחקנים בסגל הזה ובכללם גם דיאז.
    כי:
    1. מי מבטיח לך שהוא בכלל יתאים למאמן הבא?
    2. הוא מתקרב לגיל שהערך שלו לא יעלה אלא ירד.

אבל הרעיון הזה שכל שחקן רכש שמגיע לך אתה מיד משווה אותו או למאנה, או ואן דייק, או לסלאח ואם הוא לא שם אז אתה מתאכזב...
    נו בחייאת.
    אז הוא לא מאנה, הוא גם לא דומה לו בסגנון, אבל האם הוא לא ווינגר טוב שיכול בתכלס לשרת כל קבוצה בטופ 4? לדעתי כן.
    הוא פחות טוב מדוקו? מבראנן ג׳ונסון? גריליש? ורנר? מטרוסארד? מלאון ביילי? זאניולו?

זה שזכית איתו בתארים כאלה ואחרים+ איתגרת אליפות+ הגעת לגמר הצמ׳פיונס וכשהוא שחקן מרכזי באותה ריצה של חצי שנה מאז שהגיע מראה כמה קריטי הוא יכול להיות למערכת מוצלחת ששואפת לזכות בכל התארים. וכל זה לא קרה ב48' אלא לפני שנתיים.
    גם העונה, יורדים עליו שלא עובר שחקנים(שזה כמובן קשקוש או איזה ג׳וק בראש בטח כשאתה משווה את התפוקה שלו בתחום לשחקנים מובילים אחרים בליגה) אבל הוא עדיין עוזר להתקפה שלך להיות....ההתקפה הכי פורה בליגה כשהוא גם תורם לך יותר מעשרה שערים בינתיים. בקיצור לדעתי הרעיון מה לעשות איתו תלוי בלא מעט גורמים.
    מי המאמן הבא שלך? מה הסגנון שהוא ירצה לשחק? מה יהיה עם סלאח(אני מסכים אגב שאם מוכרים את דיאז חשוב להביא מחליף לימין קודם כל)? איך מתכוונים להשתמש בגאקפו? יש ביקוש לדיאז מסעודיה?

נערך לאחרונה ב: ‏5/2/24
  9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעלים יגבו את המאמן החדש ויעזרו לו לממש את הסגנון הזה שהוא ירצה לשחק?
    אם ירצה את ארנולד בקישור, צריך כסף גם למגן ימני? גם למחליף לסלאח? גם לרענון הזה שהמאמן החדש ירצה בהתקפה? בבלמים? בקישור? בחוד?
    מישהו באמת רואה את זה קורה?
    המאמן החדש יכול לרצות הרבה דברים, מרחב התמרון שלו יהיה מוגבל מאוד.
    בדיוק כמו שלקלופ לקחו שנים עד שהבאנו לו אליסון וואן דייק. ומה היינו שווים עד אז? לא תארים. ואיך הביאו לו אליסון וואן דייק? כי מכרנו את השחקן הכי טוב שלנו.
    בעיה אפילו גדולה יותר מזאת שקלופ הולך היא שFSG עוד פה.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  10. k_700 Member

אתה עושה מכל זה סיפור.
    יכולים להביא גם איזה אמארי או גארי אוניל ואז כל הרכש יהיה בהתאם.
    אתה עושה סיפור ממחליף לאליסון, ואן דייק, סלאח אם גם ככה הולכים עכשיו ל״שנים של בנייה״ ו״עונות כלכליות״.

זוכר אז שאחרי סוארז הביאו לך 7 שחקנים בקיץ? יביאו גופות עם מספר אם צריך ובשאר המקומות יאיישו בשחקנים צעירים מהסגל.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ברור. השאלות לגבי הצוות הניהולי והמקצועי הן בתכלס המטרידות ביותר. אף אחד לא מבטיח שנצליח למשוך מאמן רציני, וגם אם כן - המעטפת שהייתה מסביב לקלופ כבר לא ממש קיימת, וניכר שבשנתיים האחרונות הסתמכנו עליו שימלא חלק מהתפקידים האלה. מי יודע אם נצליח שוב לבנות מעטפת מוצלחת? הטרנספר קומיטי הראשון היה אסון הרי, אין לדעת אם בעלי התפקידים שייכנסו בכלל יתאימו לתפקיד או יהיו ברמה הנדרשת.

ברמת הסגל אפשר לדבר כי רוב השחקנים כבר איתנו שנה-שנה וחצי-שנתיים אם לא יותר. אבל מכאן ועד לפגוש את המציאות שתתקיים ביום שאחרי קלופ המרחק עצום.

12. yonmu Member

האמת שכרגע נראה שליברפול תהיה במצב די ייחודי:
    מצב רע בעמדת הבעלים (בסופו של דבר FSG לא נותנים פייט לשאר הצמרת האנגלית),
    מצב רע בעמדת המאמן (יהיה קשה מאוד להיכנס לנעליים של קלופ),
    אבל סגל במצב מדהים, כרגע אולי הטוב ביותר בעולם, וכזה שלא אמור להיחלש בעונה הבאה.

אנצ'לוטי החליף את זידאן בריאל במצב די דומה, אבל מלבד זה אני לא חושב שאני זוכר מצב דומה.

13. Rushie Member

יש ליברפול גם באורוגוואי. כנראה דיברת עליהם עם ״הסגל הטוב ביותר בעולם״.
    העומק שיש בסגל שלנו, אם בכלל, הוא וירטואלי. הרבה מהשחקנים בסגל שלנו הם אנדר-21 שלא ברור לאן יתפתחו בעתיד וזה כולל גם שמות כמו בראדלי, אליוט וגראבנברח, יש לנו הרבה שחקנים פציעים ועוד כמה שחקנים כמו דיאז, נונייז וטרנט שנותנים עונה שמעלה הרבה שאלות בנוגע לרמה שלהם, בעמדות מסוימות או בכלל.
    באופן כללי אני מאמין שביום שקלופ יעזוב לא מעט שחקנים יירדו ברמתם ויוכיחו שהם לא באמת שייכים לרמה כל עוד אין מערכת מתוקתקת סביבם.

Scouser Tommy, oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  14. VAR Member

80% מהסגל הזה מדהים כי קלופ הפך אותו למדהים. בכלל לא מובן מאליו שתחת מאמן אחר הוא יהיה כזה מדהים.

רמז: אלכסנדר-ארנולד בליברפול לעומת אלכסנדר-ארנולד בנבחרת.

15. k_700 Member

ממש לא נכון.
    רוב הסגל נראה טוב מאוד העונה וזה לא מובן מאליו בכלל, אפילו עם אסים כמו ואן דייק.
    תלך שנה אחורה, כשליברפול שיחקה במערכים לא נכונים, היו חורים בקישור ותראה איך רוב הסגל הזה נראה.
    אתם מוזילים את איכות העבודה של המאמן כשאתה מדבר ככה על הסגל, מזכיר לי את הדיבורים על הסגל שירש מוייס(הטוב בעולם! לקח בדיוק אליפות קלילה, כולו משופע באול אוף פיימרס...).

יש לליברפול המון חורים בסגל הזה ומאמן על, מאמן של פעם בדור.
    הדבר היותר גרוע בסיטואציה זה שצריך לבנות מערכת שלמה.
    סקאוטינג, רפואית, ניהולית וגם להסדיר אותה מול הבעלים הכי גרועים בביזנס, זה כמובן אחרי שפגעת בינגו עם המאמן כי פחות ממאמן שמציב את אותו סטנדרט והנחיתה תהיה כואבת.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.