הצוויטה בונדסליגה 2010/11

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י msvduisburg, ‏17/6/10.

1. Haimazulay06 Member

נראה לי שהוא התכוון לואלרי דומוצ'יבסקי.

2. Haimazulay06 Member

ואל תשכחו גם את גאבור קיראלי השוער ההונגרי.

גם עונת 2008-2009 היתה עונה מצויינת מבחינתה של הרטה ברלין!

אל תשכחו גם את מרקו פאנטליץ' ואת ארנה פרידריך וכמובן את אנדריי וורונין שאז היה שחקן שהושאל מליברפול ועשה עונה מופלאה שכמעט והביאה אליפות היסטורית להרטה ברלין מאז שנוסדה הבונדסליגה הבכירה!

וערן,אתה אחד הבודדים שאוהדים את הרטה וכיף לראות שלא כל המדינה אוהדת את באיירן מינכן!

הרטה היא אחת הקבוצות שהיו תמיד אטרקטיביות בצמרת וכל פעם נהנתי לצפות בהם ובמיוחד באצטדיון המפואר והלאומי שלהם,האצטדיון האולימפי בברלין!

3. eran levy Member

כל המדינה אוהדת את באיירן מינכן, אולי זה קל יותר לא לאהוד אותם כשלא גרים במדינה, בטח כשגרים בברלין... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

אבל אני חייב לציין שגם בעונת 2008-9 הרטה היתה רחוקה מלהיות קבוצה אטרקטיבית. היא שיחקה טכני מאוד ובלי הברקות מיוחדות, לא הבקיעה בצרורות אבל שמרה על הגנה חזקה וניצחה בעיקר נצחונות קטנים בדרך למעלה.

אישית הייתי מעדיף לראות את הרטה במגרש אחר, לא באצטדיון האולימפי, המושבים רחוקים מדי מהמגרש ומסלול האתלטיקה די תקוע באמצע. אין ספק שבעונה הראשונה שלי זה עדיין הלהיב לשבת באצטדיון ההוא, חתיכת אצטדיון עם חתיכת היסטוריה, אבל אחרי חמש שנים הוא מעיק בגודל שלו. מה שכן, מחר יהיו במשחק מול אאוגסבורג 78000 צופים, וזה משהו שלא קרה אפילו בעונת 2008-9.

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/11
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ערן, הספקולציות בבאראנקייה אומרות שבהרטה שמו עין על החלוץ המצטיין של ג'וניור, קרלוס באקה, לצד אדריאנצ'ו לעונה הבאה. שמעת על כך משהו מהצד הגרמני?

5. eran levy Member

לא שמעתי כלום.

עד עכשיו החתימו בהרטה את טונאי טורון ואת תומאס קראפט והעלו את ג'ון אנתוני ברוקס מהנוער.

אתמול אמר פייר-מישל לאסוגה בראיון שמועדון הבית שלו היה שאלקה 04, שהיה לו כרטיס מנוי שנתי ושהוא עמד ביציע השרופים וצעק. ומאז שהגיע לברלין הרטה היא הקבוצה שלו. אולי לא כמו דורטמונד, אבל הרטה ושאלקה הן שתי אויבות גדולות, ולאסוגה לא סתם זרק דברים לאוויר - הוא גם האריך את החוזה שלו בהרטה עד 2015. גם אם השמועות בבראנקייה נכונות - מספיק לי גם לאסוגה, זו רק ההתחלה שלו.

6. RubberSoul Member

ניסיתי להבין ולא הצלחתי, אילו שינויים עשו בדיוק במבנה הליגות הנמוכות כדי לפתוח את הליגה השלישית?
    לפי מה שהבנתי, הליגה השלישית היתה עם 40 קבוצות(שני בתים), כש10 קבוצות מכל בית נשארו לליגה שנוצרה. אבל מה עשו עם שאר הליגות התחתונות?

7. Haimazulay06 Member

ערן,לדעתי אתה קצת טועה.

אין יריבות בין שאלקה 04 לבין הרטה ברלין.

היריבות המשולשת בין שאלקה-דורטמונד-באיירן כשבראשם בורוסיה דורטמונד נגד באיירן מינכן זה הסופר קלאסיקו הגרמני.

למרות שיש סיכוי שאולי יש יריבות בין הרטה לבין באיירן גם מבחינת קהל וגם מבחינה כזאת ש-2 הקבוצות הן 2 הבכירות מ-2 הערים ההכי גדולות במדינה.

אה,כן,ערן,שכחת לומר שגם אנדראס אוטל מבאיירן נרכש ע"י הרטה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

8. eran levy Member

כבר ארבע שנים אני יושב בכל משחק בית של הרטה ביציע עם האוהדים, תאמין לי שאני לא טועה כשאני אומר ששאלקה היא הקבוצה השנואה ביותר על הרטה בבונדסליגה. פייר מישל לאסוגה, החלוץ העולה של הרטה, שיחק בנוער של שאלקה ודיבר בראיונות על העובדה שדווקא בברלין השנואה הוא מרגיש בבית. נכון שהשנאה בין הרטה לשאלקה לא מתקרבת לזו של שאלקה ודורטמונד אבל חביבי, הם לא סובלים אחד את השני.

אין באמת יריבות קשה בין באיירן להרטה, לא שונה מכל קבוצה אחרת שמשחקת מול באיירן.

לי אישית? ממש לא אכפת, אני לא שונא את שאלקה.

ולא שכחתי מאוטל, סתם לא נכנסתי בזמן האחרון לפורום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/11
  9. Haimazulay06 Member

מעניין אותי באמת על סמך מה פתאום התחילה היריבות בין שאלקה להרטה?

רק בגלל מקרה לאסוגה?

10. eran levy Member

מקרה לאסוגה? ממש לא, לאסוגה הגיע רק העונה להרטה, זה ממש לא מספיק לשנאה. האמת היא שהשנאה הזו מגיעה יותר מכיוון אוהדי הרטה. ומעשה שהיה כך היה:

בשנת 1971 נערך שני מפגשים בין שאלקה להרטה במסגרת גביע הגרמני. בראשון בגלזנקירשן ניצחה שאלקה 1:3. במשחק השני בברלין ניצחה הרטה 0:3. לכאורה היתה אמורה הרטה לעלות לשלב הבא. אבל הרטה שיתפה במשחק את שחקן הרכש שלה, ההונגרי זולטן ורגה, שכבש שני שערים. אותו ורגה הורחק על ידי ההתאחדות עקב חשד לקבלת שוחד במשחק ההפסד בליגה לארמיניה בילפלד. משפטו עדיין לא נערך והרטה הציגה את דרישתה לשיתופו בבית דין אזרחי בברלין וקיבלה אישור. שאלקה הגישה ערעור על תוצאת המשחק, ההתאחדות זעמה על הוצאת ענייני הבונדסליגה לבית דין חיצוני, פסלה את תוצאת המשחק השני וקבעה ניצחון טכני 0:2 לשאלקה שהעלה אותה לשלב הבא.

באותה עונה זכתה שאלקה בגביע אחרי שניצחה בגמר את קייזרסלאוטרן 0:5 (ואם זה נשמע לכם מוכר זה רק מפני ששאלקה ניצחה באותה תוצאה בגמר האחרון מול דואיסבורג). מאז שונאים אוהדי הרטה את שאלקה שנאה עזה, יותר מכל קבוצה אחרת בבונדסליגה. אוהדי שאלקה מצידם לא רוצים להיות פראיירים ונוטלים גם הם חלק בחגיגה..

זולטאן ורגה נפטר לפני חודשיים בגיל 65.

11. alexshw Member

שי מימון כידוע נבחן באיינטרכט פרנקפורט. האם יש כבר רשמים ראשוניים ממנו שם?
    יש כבר כיוון לאן זה הולך?

12. eran levy Member

שי מימון עדיין רק מתאמן עם הקבוצה. במשחק המבחן הראשון שלה לקראת העונה הבאה ניצחה פרנקפורט את פ.צ סניקה מהליגה הסלובקית הראשונה 1:2 ושי מימון לא שיחק אך ימשיך להיבחן עד לסיום מחנה האימונים של הקבוצה.

13. alexshw Member

ראיתי באתר שלהם שהוא שיחק את המחצית השנייה.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אכן שיחק במחצית השניה ולא הותיר רושם מיוחד.
    בכל אופן יבחנו אותו עד סוף מחנה האימונים שלהם באוסטריה.