הקבוצה הכי עשירה בעולם...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י מונדיאל!, ‏19/11/02.

1. מונדיאל! Member

מיהן שלושת הקבוצות הכי עשירות בעולם?

2. חובב הליגה הספרדית Member

לדעתי שלושת הקבוצות הכי עשירות בעולם הן:
    1) מנצ'סטר יונייטד
    2) ריאל מדריד
    3) ברצלונה

לדעתי מנצ'סטר יונייטד הכי עשירה למרות שהיא לא מוציאה הרבה כסף על קניית שחקנים אבל הקבוצה מנפיקה את עצמה בבורסה ומרוויחה הרבה כסף וגם רואים שמנצ'סטר יונייטד זה יותר עסק רווחי של הבעלים מאשר קבוצת כדורגל
    זה נכון שהיא גם קבוצת כדורגל מצוינת אבל מהשנתיים האחרונות התחילו לראות שהיא יותר עסק רווחי לבעלים מאשר קבוצת כדורגל הרבה שחקנים במנצ'סטר רוצים רק את הכסף ומחכים שהמשחק יגמר ושהם יקבלו את הכסף והם לא נהנים מהמשחק הם עושים טובה למישהו שהם משחקים

ריאל לדעתי הקבוצה השנייה הכי עשירה כי למרות שיש שמועות שהיא בחובות הרבה והבנקים מוותרים לה יש עובדות, והעובדות הן שהיא קונה שחקנים בהמון כסף ואם היא היית בחובות היא לא היית יכולה לקנות שחקנים בכל-כך הרבה כסף

ברצלונה לדעתי היא הקבוצה השלישית הכי עשירה כי זה נכון שהיא לא קונה שחקנים בהרבה כסף כמו ריאל אבל זה מועדון כל-כך גדול שאני חושב שמשום שהוא כל-כך גדול הוא השלישי הכי עשיר בעולם

3. AFC Member

לדעתך?
    לדעתך?

לידיעתך, בארסה מצויה במשברון כלכלי וכשואן-חאל רצה מגן שמאלי במקום נבארו הכושל - הוא נתקל בסירוב בגלל שפשוט לא היה כסף.

מנצ'סטר יונייטד אכן הקבוצה העשירה בעולם. ההכנסות האדירות מהאוהדים שלהם ביפן, מאות אלפי התיירים שמגיעים מדי שנה כדי לצפות באולד טראפורד, וקונים כרטיס כיסה למשחק + חבילת נסיעה נדיבה של פרגוסון, המענקים העצומים שלה מליגת האלופות, זכויות שידור, מרצ'נדייז בכל העולם (במיוחד באסיה) וכרטיסים לאולד טראפורד (אתם מוכרחים לראות איזו רשימת המתנה עצומה יש במועדון האוהדים שלהם). מנצ'סטר יונייטד היא הקבוצה הרווחית ביותר בעולם, למרות המשכורות האדירות שנשפכות (רוי קין ודיוויד בקהאם מרוויחים מעל 70 אלף ליש"ט לשבוע).

ריאל מדריד מקום שני. היא הייתה יכולה להיות מקום ראשון אילולא הסכומים העצומים שהיא שופכת על קניית שחקנים חדשים (רונאלדו, זידאן ופיגו ביחד עלו לה כ-200 מליון יורו, בערך). ההכנסות שלה מזכויות שידור וליגת האלופות, יחד עם כל החולצות של רונאלדו שנמכרות ברחבי העולם מכניסות לה סכומים גדולים. איך אמר פרז, נשיא ריאל? "ריאל מדריד היא מכונה לייצור כסף". אבל מקור ההכנסה העיקרי שלה הוא מהתקציב העצום שהעירייה והמדינה נותנות לה.

במקום השלישי נמצאת באיירן מינכן המצליחה. בעקבות ההישגים הנאים שלה בליגת האלופות בשלושת השנים האחרונות (רבע גמר, חצי גמר וגביע), ובעקבות הזכיות הקלילות באליפות הבונדסליגה, הכסף זורם לקופת המועדון.

אלה השלושה הראשונים בעולם. כמדומני, ארסנל נמצאת במקום הרביעי, אבל אני לגמרי לא בטוח.

4. RE-QL Member

לדעתי
    1. מנצ'סטר יונייטד
    2. ריאל מדריד
    3. מילאן + באיירן מינכן

5. Rossoneri Member

שניה, יש פה בעיה, אתם מדברים על הקבוצה שעושה הכי הרבה כסף נטו, אחרי כל השכלולים של התשלומים היוצאים? או שאתם מדברים על הקבוצה שמכניסה הכי הרבה ברוטו?

6. AFC Member

מלדיני, אני דיברתי על הקבוצה העשירה ביותר לאחר ההוצאות וההכנסות.

אואן, לאחר כזה מסע רכש של מילאן, במצב כלכלי כל כך קשה בכדורגל האיטלקי, ברלוסקוני כבר לא כל כך עשיר (למרות שהוא ראש ממשלת איטליה, ויש לו קומבינות). באיירן מינכן יותר עשירה, בעקבות ההצלחות של הקבוצה - דבר שעתיד להשתנות בעקבות ההדחה המדהימה שלה מליגת האלופות, יחד עם תחילת העונה המרשימה של המילאנזים.

7. RVN Member

באיירן מינכן בנתיים מקום שלישי בעולם אבל הם הפסידו הרבה מאוד כסף מאי העלייה לבתים השניים, בקיצור בנתיים היא עשירה אבל היא תיחלש יחסית לשאר הקבוצות בסוף השנה.

8. חאבייר סביולה Member

בינתיים לפי מה שאני רואה כולם אמרו שמנצ'סטר יונייטד הכי עשירה ומקום שני ריאל מדריד
    אני חושב גם ככה, שמנצ'סטר הכי עשירה וריאל השניה הכי עשירה מהסיבות שכבר הוזכרו פה ואין צורך שאני יחזור עליהן, אבל לדעתי השלישית היא בארסה כי מכל המנויים והאוהדים בכל העולם וזה מועדון גדול

9. Rossoneri Member

כולם מדברים על ריאל ומנצ'סטר ואומרים שהמקום השלישי זה קבוצה כלשהי בגלל כל המנויים שהם מחרו.. אז ככה: מילאן מכרה 80000 מנויים בליגה! ו56000 באירופה! והיא גם זכתה בקבוצה שמכרה הכי הרבה, והיא גם ככה מהעשירות בעולם, אני עדיין טוען שהיא בטופ 3.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לדעתי זה די ברור מי ה-3 עשירות:

1. מנצ'סטר

2. ריאל מדריד

3. מילאן

11. AFC Member

איך?? איך מילאן תהיה השלישית העשירה ביותר לאחר המשבר באיטליה והבזבוז העצום על שחקנים?? תחשבו קצת! כל המנויים הללו יחד לא מכסים את הבזבוזים האדירים שלה...

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

את ריבאלדו הם הביא בחינם.... את סיידורף הם הביאו בהחלפה עם פרנצ'סקו קוקו...... על נסטה הם שילמו כסף אבל אל תשכחו מי עומד בראש מילאן....... וכמו שאמרתם כל המנויים וכל שאר ההכנסות.....

אני עדיין חושב שהיא לפחות מקום 3 באירופה.