הקלאסיקו הגדול כאן: לראשונה מאז 2002/03 - אין שערים בין ברצלונה וריאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏18/12/19.

1. Raulito Madridista

שחקנים במעמד הזה ואחרי עונות כאלה גדולות לא עפים לספסל אחרי חודש אחד רע אלא אם כן מדובר בפציעה. אני חושב שהוא וראמוס תמיד מושכים אש וגם התקשורת לעתים מנסה לסגור איתם חשבון. מה שכן, אין ספק שהוא לא נראה טוב ואולי גרוע מכך - הוא לא מתעסק בכדורגל, כל סידורי הטניס והטיסות למיניהן, הוא גם לא ממש מבין איפה הטעות שלו בראיונות לתקשורת. על כך אפשר והיה צריך להעיר לו, אצל מוריניו זה לא היה עובר חלק. אבל צריך לזכור - אם סמואל אומטיטי כל הזמן פצוע אז אי אפשר לספסל את פיקה גם אם רוצים, והיה ניסיון של בארסה לצרף את מתייס דה ליכט, ולפחות לפי הציטוטים ומה שנאמר - זה היה קצת מעבר לסוכן חמדן. הוא פשוט העדיף את יובנטוס ואולי בחר בדרך הקלה אם תרצו.

2. yakov_y YNWA

עוד פעם אתה דוחף את ראמוס לדיון ?

חודש רע ? עונות גדולות ? ראית איך פיקה נראה בשנים האחרונות ? בוא נחזיר את פויול בגלל עונות גדולות.
    על מה יש לסגור חשבון עם פיקה ?
    הדור הגדול של ספרד עזב ועובדה שהנבחרת נכשלת בכל פעם.

ברצלונה לא הסכימה לשלם לדה ליכט את מה שיובנטוס הסכימה, הוא גם לא הבלם היחיד בעולם ואני לא מהלל אותו.
    אומטיטי פציע, טובידיו לא מקבל צ׳אנס, לנגלה וירי מינה יותר גרועים מפיקה אז מן הסתם הוא בהרכב, בלם על חשבון לנגלה בסגל ולהעיף את פיקה לספסל זה מאסט מבחינת ברצלונה.
    איזה עוול זה שמסי בדרך ל-11 שנה עם 2 זכיות בלבד באלופות וגם זה רק בגלל מאמן יוצא דופן ושלישייה יוצאת דופן.
    מסי קורבן של הנהלה רעה, מאמנים רעים והגנה רעה (לפעמים גם קישור לא מספיק טוב), מתעסקים שם רק בסטארים בחלק הקדמי.

3. SaSa Member

הבעיה שאת פיקה שחקנים הרבה יותר זוטרים מפיגו

4. riquelme1 Member

מתחת לרפא מארקז? טוב זה כבר ממש הזוי.

פיקה היה מהמצטינייפ של בארסה בעונה שעברהז, התבוסה לליברפול הייתה רחוקה מלהיות באשמתו(סתם דוגמא אלבה עם שתי טעויות באותו משק).

גם את פוייול עברו אין ספור שחקנים זוטרים. כמו שאמרתי לאנשים יש זעכרון קצר.

5. riquelme1 Member

פיקה בעשור האחרון, מהבלמים הטובים והיצבים בכדורגל העולמי. לקח אין ספור תארים עם בארסה, אלוף עןלם ואירופה עם נבחרת ספרד שבכל זה היא באנקר.

כל סטיסטיקה של תראה בשנים האחרונות יעידו על טיבו ועל היציבות שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/19
  6. Raulito Madridista

בשלוש מארבע העונות האחרונות שלו בקריירה פויול סבל מהמון פציעות - 27 הופעות ב-2011, 22 הופעות ב-2013, 12 הופעות ב-2014. אני דווקא זוכר אותו מתסכל את כריסטיאנו רונאלדו כשהיה מגן ימני בעונת הטרבל הראשונה. חבל שאנשים נופלים בבלוף של פיקה. פויול גם בחלק מהשנים שיחק בקבוצה יותר אנושית ולא כזו נטולת חסרונות. כשהוא היה פחות טוב זה מעולם לא נבע משאננות או התעסקות בדברים שמסביב לכדורגל. פויול היה שם ביורו 2008 כשפיקה לא היה, ופיקה היה ביורו 2012 כשפויול כבר היה עם רגל וחצי בפנסיה, זה לגבי התארים בנבחרת ספרד. אגב, גם ארבלואה וקאפדוויליה זכו בתארים עם הסלקסיון.

מה שכן בואו לא נגזים, רפא מארקס? כמה שנים הוא היה משמעותי? כמה הוא באמת היה משמעותי באותו פרק זמן? אפילו הוא יגיד לך שזה לא נכון. הוא גם לא תמיד היה באנקר כשחקן הרכב.

7. SaSa Member

כשחקן נותן 2 עונות טובות בעשור שהוא באנקר זה אומר הכל.
    כולם עושים טעויות, השאלה כמה ואיך זה ביחס למעמד שלו.

8. WHITERM Member

האדם היחיד פה שאשכרה מכניס את פיקה לטופ 10 בלמים בעשור האחרון,הוא FANBOY של פיקה.
    בחייאת,אני אוהד את ריאל ואני יכול להגיד בלב שלם שראמוס לא נכנס לעשיירית הבלמים בעשור,לא נדבר על כל הזמנים.

9. Raulito Madridista

ראמוס ייזכר כאחד משחקני ההגנה הגדולים בהיסטוריה לטעמי לאו דווקא משום שהיה הכי יציב. מה לעשות, הוא קפטן ריאל מדריד, קפטן נבחרת ספרד, התעלה באינספור משחקים גדולים, זכה בתארים וגם העובדה שכבש שערים מכריעים. אני לרגע לא מתיימר להגיד שהוא טוב ויציב יותר מאלסנדרו נסטה אבל בעוד עשור האוהד המצוי יכיר את ראמוס שגם מתקרב לאט-לאט לצמרת ההופעות במדי ריאל מדריד, ולא את האיטלקי.
    לגבי העשור האחרון, אני חושב שהיה שינוי באופן כללי, וירג'יל ואן דייק שכולם עפים עליו ובצדק - בקבוצה גדולה בסה"כ שנתיים, וסליחה שאני פחות מייחס חשיבות לסאות'המפטון. נכון שיש את החבר'ה מיובנטוס ששיחקו שנים רבות בסגנון מסוים ואת דייגו גודין אבל הבלמים בעשור הזה הם אחרים. זה בטח לא הדור הזה של נסטה-קנבארו-מאלדיני(אם תרצו)-פרדיננד-וידיץ'-טרי. יש מצוקה לדעתי. טיאגו סילבה כשל לא אחת במאני טיים וברח לליגה הצרפתית בשלב מוקדם. אין כבר בלמים 'מושלמים' הגנתית.
    באמת אשמח לשמוע על עשרה בלמים טובים מראמוס בעשור האחרון ולא צריך להכתיר מלכים ששיחקו טוב שנתיים, עוד מעט יכתבו כאן את דה ליכט גם.

אני שונא את פיקה אבל הוא נתן הרבה יותר משתי עונות טובות, זו גם כן הגזמה פרועה לחלוטין. לא צריך להיות קיצוניים לא לפה ולא לשם לדעתי.

10. סמואל אטו Member

אתם בכלל יודעים מי זה רפא מארקז? ראיתם אותו משחק?
    העיקר לכתוב משהו, למי אכפת אם זה קשור למציאות או תורם לדיון.

SaSa אוהב/ת את זה.
  11. SaSa Member

לטעמי שהיה כשיר היה הבלם הכי טוב שלנו.
    צריך גם לזכור שחלק מהזמן שיחק בגרסאות אפורות של בארסה.

12. Ever Banega Member

זה מרגיש כאילו אתה נותן להייפ להכריע מי שחקן ומי לא. אם ראמוס ייזכר או לא כאחד הגדולים זה דיון אחר לגמרי, לא חושב שיש מישהו שיחלוק עליך שהוא ייזכר כאחד כזה, אבל אותנו האוהדים זה לא השאלה שמעניינת, אותנו מעניינת השאלה אם הוא באמת היה כזה, ופה גם אין שום ספק בתשובה- לא.
    משוכנע שאם תצליח לעשות את ההפרדה בין הדברים גם אתה תגיד חד משמעית שלא.

13. סיונרה Member

אף דבר שרשם פה לא עונה על השאלה - האם ראמוס הוא בלם טוב? ערך הויקיפדיה שלו הוא אכן אחד העמוסים.

14. WHITERM Member

ראמוס הוא שחקן ווינר אדיר,אבל בלם טוב?לא.
    התפקיד של בלם זה לעשות הגנה ובוא נגיד את האמת,הוא מפשל לא מעט בהגנה.

15. Raulito Madridista

שוב, לפי דעתי האישית ביחס לדור הבלמים הזה הוא בלם נפלא. כבר אמרתי שני דברים: הוא ופיקה חוטפים המון ביקורות, לרוב בצדק, אבל מתעלמים מהקבוצות בהן הם משחקים. אנשים יזכירו את בונוצ'י וקייליני כשחקני הגנה שלמים, אתם זוכרים איך קנבארו נראה בספרד? טורהאם? זאמברוטה? אני מייחס משקל גבוה מאוד לליגת האלופות ומעמדים גבוהים מן הסתם. והיו לראמוס גם עונות נפלאות, אל תטעו - זכה בשתי אליפויות כבר שהיה ילד צעיר ובמקום שקנבארו 'יחנוך' אותו - הוא היה זה שתיקן את השגיאות של האיטלקי. היה מצוין ב-2010/11 ו-11/12, גם בעונת הדסימה, בעונת הדאבל שלנו. צריך להעריך שחקן שבגילו לא מחמיץ אף משחק ולא נח לעולם.

תזרקו לי בלמים טובים ממנו בעשור האחרון ואפשר לפתח דיון. לא אמרתי שהוא הגדול מכולם, גם לא בתקופה הזו.
    אגב, אתה יכול לזרוק 'ויקיפדיה' כמה שאתה רוצה, כשאני מנהל איתך דיון יש תחושה שאתה לא מכיר בכלל את הקבוצה שאתה אוהד. את תקופת הגלאקטיקוס1 ראית?