הקלאסיקו הגדול כאן: לראשונה מאז 2002/03 - אין שערים בין ברצלונה וריאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏18/12/19.

1. WHITERM Member

כל זה לא אומר שהוא היה בלם טוב,אלא רק שחקן מדהים.

2. Raulito Madridista

היה בלם טוב מאוד והוא עדיין בלם טוב. חזק, מהיר (לא היום בגיל 33 אלא בעבר), אתלט, שקט, מאוד טכני ביחס לבלם, תמיד מנסה ומקריב ולא בורח מאחריות. פפה אמר פעם "ריאל מדריד הייתה בית קברות לבלמים לפני שהגעתי" וזה נכון, מעניין שכולם מתעלמים מההערה שלי על סגנון המשחק ועל ההיפקרות של ריאל שחבל שזה ככה. אפילו הקבוצה של קאפלו שהיייתה משעממת למוות עם 0:1 - שיחררה את הרסן וזכתה באליפות. אני לוקח גם הכל בחשבון. בגילו בלמים נחים, מקבלים 'חופשות', פה בנבחרת, שם בצ'מפיונס במשחק לא חשוב. וכן יש לו גם משחקים מושלמים במאני טיים בליגת האלופות ובנבחרת ספרד.
    אותה השאלה: זרוק את כל הבלמים שהיו טובים מראמוס בעשור האחרון לדעתך ויהיה אפשר לנהל דיון רציני.

3. Ever Banega Member

לא דיברתי על הדור הזה אלא בראייה היסטורית.
    (וגם בדור הזה אני אישית לוקח את טיאגו סילבה גודין ופיקה לפניו).

4. yakov_y YNWA

ראמוס טכני ?
    ראמוס שהיה מגן ימיני תיקן טעויות של קנאברו ? איך זה מסתדר עם המציאות ? איך זה אפשרי אם הם לא באותה עמדה ?

לא צריך לצאת ממדריד כדי למצוא בלמים טובים מראמוס בעשור הזה, רפאל וארן, פפה, גודין, עוד ב-2010/2011 רשמתי כאן בפורום את דעתי על גודין שהצטיין בויאריאל.

ראמוס קפטן, ראמוס כשיר, זה לא רלוונטי.
    וארן וגודין בלי קעקועים ופוזה אז לא סופרים אותם.

5. סיונרה Member

אני רואה את ריאל מדריד מספיק זמן, וגם אם לא, לא זכור לי שמונית כדי לשפוט את ההבנה או אהדה של אנשים. בסך הכל ציינתי ששום דבר שרשמת על ראמוס כטיעון, לא מדבר על האיכויות שלו כבלם אלא כדמות ששיחק באחת משתי הקבוצות החזקות באירופה לאורך מרבית הקריירה שלו.
    הוא חסר אחריות גם בסטנדרט ספרדי. אתה מדבר על הפקרות בהגנה, ראמוס אחראי לחלק גדול ממנה עם עליות חסרות היגיון או נחיצות להתקפה בכל פעם שיש לו אפשרות.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  6. WHITERM Member

ריו,וידיץ',טרי ,גודין,בונוצ'י,פפה,קלייני,פויול .
    צריך להמשיך?
    ראמוס הוא אולי הוא שחקן וווינר גדול יותר מכל הבלמים האלו,אבל בתור בלם הוא פחות טוב מהם.

7. Raulito Madridista

קרלס פויול היה פצוע בשנתיים מתוך הארבע בעשור האחרון. תבדוק את מספר ההופעות שלו בעונה האחרונה. אתה מחטיא את המטרה. זוכר את ריו פרדיננד בעונה האחרונה במנצ'סטר יונייטד ואת וידיץ' במדי אינטר? כנראה שלא. ראמוס בטופ כמעט כפול זמן ממנו. דייגו גודין היה עוד שחקן הגנה סביר בספרד עד שבא דייגו סימאונה. לגבי קייליני ובונוצ'י אני מסכים ושוב הליגה האיטלקית "סגורה". בכל מקרה הרשימה שלך תיאורטית נעצרת כאן.

לראמוס יש כל מה שבלם היה צריך. כבר אמרתי - חזק, מהיר בעבר, משחק ראש, אומץ, מנהיגות. 2007, 2008, 2012, 2014, 2017 - כולן עונות מצוינות שלו. ב-2016 החמיץ משחקים בגלל פציעות וחוץ מהקלאסיקו שעלינו עם הרכב פלייסטיישן - היה טוב. איזה שחקן הגנה ניצח כלכך הרבה משחקים גדולים בצ'מפיונס ותמיד היה טוב? מה לעשות שלפגוש את מסי זה לא מדד.

8. סיונרה Member

כל מה שבלם צריך? מה עם זהירות, קריאת משחק ואחריות?
    בלםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם
    לא ראמוס

9. WHITERM Member

אתה בעצם אומר שהוא היה טוב ב3 עונות מתוך 10.

10. yakov_y YNWA

ראמוס חסר אחריות רק בשנים האחרונות, לא צריך להגזים.
    כמגן ימיני בזמנו היה מעולה, בזמנו גם תפקיד המגן היה אחר לגמרי והוא היה מגן הגנתי טוב שתורם הרבה למשחק ההתקפה, מהיר ואתלט (ביחס לכדורגלן חשוב לציין).
    המעבר לעמדת הבלם היה נכון ומאוחר אבל אין צורך לזרוק עליו מחמאות כאילו מדובר בוידיץ׳.
    אגב, ראמוס לקח 2 אליפיות כמגן, יש לו חלק והוא היה מעולה באליפיות האלה, אין קשר לעמדת הבלם.
    להגדיר את ראמוס טכני זה מגוחך, אין לו רגל שמאל, ההופעה המגוכחת שלו כקשר אחורי (לא באשמתו) נגד באיירן מינכן אני חושב עם אנצלוטי אומרת הכל על הטכניות שלו.

נותנים לו מחמאות על הנבחרת וזה מגוחך כי הוא שיחק כמגן ימיני ב-2 זכיות לצד שוער ובלם אגדי (שלא נדבר על השלמות בחלק הקדמי), למה לא מעריכים את קאפדוילה ?
    למה הנבחרת הידרדרה ככה אם יש להם את ראמוס ופיקה בהגנה ?

@Raulito
    עצם זה שאתה מעצים אותו כבלם חזק ואמיץ אומרת הכל, רפאל וארן לא אמיץ ? בגלל זה אתה לא מעריך אותו ? איזה בלם לא חזק פיזית ? ממתי אלה תכונות לכדורגלן.
    דייגו גודין היה סביר ?????????? תסלח לי אבל בויאריאל, אתלטיקו ובנבחרת הוא היה אגדי והגיע להישגים למרות שהיה אנדרדוג בכל מקום, פסיכי שהוא זכה בתארים עם אורגווי ואתלטיקו.

מה זה רלוונטי אם שחקן היה שנה וחצי טוב בעשור הזה ? זה לא נחשב ?
    אתה רוצה להגיד לי שצ׳אבי לא נכנס לשום קבוצה כי הוא היה טוב מ-2008 עד 2013 ? הרי פה הוא היה קצת וגם פה, כנ״ל אינייסטה.
    צ׳אבי נכנס להרכב העשור הנוכחי והקודם בלי שאלה בכלל לפני שאני חושב על אחרים.

קרלוס פויול לקח בעשור הזה יותר אליפיות מראמוס (אני משחק את המשחק שלך, לפי תארים).
    קרלוס פויול בתחילת העשור היה הבלם הטוב בעולם (והוא שיחק מספיק משחקים), וראן ואומטיטי היו גדולים בנבחרות שלהם, בצרפת ובנבחרת.
    נילך לדוגמא קיצונית, ואן דייק היה גדול בסלטיק, גדול בסאות׳המפטון עם הישגים עצומים וגדול בליברפול, אי אפשר לבטל לו את זה, תראה מאיפה הוא לקח את הנבחרת.
    נניח ונחשיב לו רק את התקופה בליברפול, למה שנתיים באדום לא נחשבות מבחינך ? זה לא מספיק זמן ?
    היה רחוק 7 קולות מזכייה בכדור הזהב, כמה בלמים היו בשיא כזה ?

וידיץ׳ היה גדול בתחילת העשור, גם פרינדד, הם פגשו את המפלצת מברצלונה בזמן לא טוב, היו יכולים להיות עם עוד 2 זכיות אם לא חוסר המזל שהגריל להם הגורל ואז היו מוערכים יותר.
    וידיץ׳ לא היה בלם שכובש שערים וזה לא רלוונטי.
    גם בואטנג והומלס זכו בתארים בנבחרת ובקבוצות ואף אחד לא מהלל אותם יתר על המידה.

ראמוס בלם טוב, הוא לא בהרכב העשור ולא קרוב לזה, וארן ופפה מקבוצתו היו טובים ממנו בעשור הנוכחי, בנבחרת אולי רק פויול היה טוב ממנו.
    לשייך את הזכייה באליפיות או הזכיות בנבחרת לראמוס כבלם (!) זאת גניבת דעת, הוא שיחק כמגן.

11. Ever Banega Member

מתי הדיון הפך להרכב העשור? כבר איבדתי אתכם.
    שורה תחתונה כולנו כמעט מסכימים שראמוס ופיקה לא מהבלמים הטובים בהיסטוריה. חלקנו גם סבורים שלא מהטובים בדור הנוכחי/ העשור. אבל איך שלא ניסתכל על זה הם כמעט היחידים ששיחקו באופן קבוע בקבוצה גדולה לאורך כל העשור.

12. yakov_y YNWA

דיון ? לא חושב שזה דיון. תזהר בדבריך, יגידו לך שאתה ילד בארסה מאניה, שלא מבין כדורגל ואתה צריך לפרוש ולעבור לטניס רק כי העזת לבקר את ראמוס ופיקה, אתם תשלם ביוקר אם תחמיא לפויול.