השאלה הרגילה- ליגות אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י RE-QL, ‏28/10/02.

1. RE-QL Member

שאלה ששואלים כל פעם מחדש אבל פשוט חייבים לשאול- מהי הליגה הטובה באירופה ואולי בכלל בעולם? ובבקשה הסבר מפורט ולא רק בגלל שמילאן שם או משהו כזה...

2. The North Stand Member

אז ככה:

אני מגדירה את ליגות אירופה בדרכים שונות. להלן ההגדרות של 3 הליגות המובילות:
    - אנגלית: הליגה הפיזית והאיכותית ביותר באירופה.
    - ספרדית: הליגה הטכנית, האטרקטיבית וההתקפית ביותר באירופה.
    - איטלקית: הליגה הטקטית והקשה ביותר באירופה.

להלן הגדרה לכמה קבוצות מאותן ליגות:

מנצ'סטר יונייטד - הכדורגל היעיל ביותר
    ריאל מדריד - הכדורגל היפה ביותר
    יובנטוס - הכדורגל היציב ביותר

מבחינת היכולות האישיות של השחקנים, הייתי בוחרת בליגה האיטלקית. מבחינת מה שהשחקנים עושים עם אותן איכויות, הייתי בוחרת בליגה הספרדית.
    אז מי הכי טובה?
    תלוי בשביל מי. בשביל הצופה הרגיל, כמובן הספרדית, הלוא היא המעניינת ביותר.

אבל אני, תמיד העדפתי את האיטלקית. אני לא אומרת שהיא הטובה יותר, אני אומרת שהיא קשה ומאתגרת יותר, וזה מה שמושך אותי בה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/04
  3. RE-QL Member

אני שואל מבחינת כיף לראות משחק מבחינת אוהדים מבחינה של משחק יפה לעין...

4. The North Stand Member

אז כפי שאמרתי -

כמובן הספרדית, הלוא היא המעניינת ביותר. היא ליגה מלאה טכניקה אישית, מלא הזדמנויות כיבוש, ומכל 4 הליגות הבכירות באירופה היא גם זו עם הכי פחות עצירות במשחק (עבירות וכו'). היא ללא ספק כרגע האטרקטיבית ביותר, ואני חושבת שזה דווקא די ברור היום. וגם העובדה שכל שנה מישהי אחרת זוכה באליפות מוסיפה לעניין - אם נאמר ריאל מדריד הייתה שולטת כפי שמנצ'סטר שלטה על אנגליה בעשור האחרון, הרי היה זה מוריד מהעניין הגדול סביבה.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/04
  5. TsIgAlKo Member

בליגה הספרדית כולם משחקים התקפי, גם הקטנות לא מפחדות מאף אחד, יש הרבה הפתעות ומשחקים עם מלא גולים.... וזאת גם הליגה ששולטת באירופה בשנים האחרונות.... מאז 98 ריאל זכתה 3 פעמים בצ'מפיונס ליג, ולנסיה הייתה פעמיים בגמר וחוץ מ-9998 בכל הגמרים לפחות קבוצה ספרדית אחת הייתה!!!! אפילו אני זוכר עונה אחת שבחצי הגמר היו ריאל, בארסה וולנסיה.... גם למשחקים שם באים מאות אלפי אוהדים.... פשוט הליגה הכי טובה בעולם בלי שום תחרות....

6. מונדיאל! Member

טוב לשאלה שלך אז התשובה היא הספרדית, יש שם הרבה גולים טכניקה ומשחק מאוד יפה לעין.
    המשחק בליגה הספרדית הוא מאוד מהיר ואטרקטיבי!
    אבל לפי דעתי הליגה הכי מרתקת ומותחת היא האנגלית, יש שם הכי הרבה קבוצות טובות והכי הרבה מפגשים מעניינים ומסקרנים לפי דעתי.

7. RVN Member

לפי דעתי הליגה הכי טובה היא הליגה האנגלית.
    יש שמה קבוצות טובות (ארסנל, מנצסטר , ליברפול...) ובינוניות מצוינות (יחסית לבינוניות של הליגות האחרות: צלסי, ניקאסל, לידס).
    הליגה האנגלית גם בעליה בזמן האחרון, יש יותר כסף מהטלוויזיה בזמן שבאיטליה קרסה הרשת של הטלוויזיה.
    הרבה כוכבים רוצים לעבור לאנגליה כך שאני מאמין שהיא הטובה בעולם.