- השגריר שלכם בכנסת(כנסו) -

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏19/7/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביום ראשון הקרוב אני נוסע לפרויקט של הפרלמנטר הצעיר בירושלים.
    אני הולך להיפגש עם ראש הממשלה,הנשיא,וכמות גדולה של שרים.
    במשך 4 ימים אני ועוד כמה "נציגים נבחרים מהארץ" צריכים להחליט על חוק שברצוננו להציע לכנסת.
    החוק יוצע לכנסת,ויהיה כמו כל חוק שמנסים לעבור.
    אז קדימה,תנו רעיונות,איזה חוק אתם הייתם מציעים?

2. קופירוק Member

פשששששש סבבה לך....
    אני כרגע לא יכול לחשוב על חוק...... וואלה איזה עול.

3. קופירוק Member

פשששששש סבבה לך....
    אני כרגע לא יכול לחשוב על חוק...... וואלה צריך לחשוב טוב טוב.

4. Roy Member

משה, כל הכבוד!

שאלה ראשונה שלי היא איך הגעת להיות "פרלמנטר צעיר"? איך אפשר להתקבל לתוכנית הזו?

שאלה שניה, או יותר נכון הצעה שניה- היא הצעה שנוגעת לנוער... הוגשה עכשיו הצעת חוק להגביל את ההימורים בקרב קטינים, כך שניתן יהיה לשלוח ווינר רק מגיל 18. ואני אומר, צריך לסעף את כל העניין. בני נוער מהמרים גם בגלל הריגוש, וגם בגלל הכסף שאפשר לעשות. כי אחרי הכל, הכל פה יקר. כרטיסי קולנוע, בגדים, הכל... צריך או מצד אחד לתת הנחה ארצית של נגיד 5% לכל בני נוער שיציגו כרטיס נוער או משהו כזה, כדי לחסוך כסף, או ליצור יותר מקומות עבודה בחופש, כמו לדוגמא לעזור במקומות של טיפול מיוחד וכאלה, תמורת שכר מינימום מהמדינה לדוגמא. ובקשר להימורים, הם צריכים להבין שבלתי אפשרי לאכוף חוק שהוא לא הגיוני- שיגבילו את ההימורים בקרב בני הנוער למינימום של 20 שקל למשל...

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך נבחרתי?
    די קשה להתקבל.
    עשו מבחנים בבית ספר שלי,אני ועוד ילדה הצטינו,אז נשלחנו לייצג את בית הספר באזור באר שבע,אני והיא הצלחנו לעבור גם את זה בהצלחה,ואז נשלחנו ליום עיון ששם הינו הנציגים של באר שבע באיזור הדרום,וכן,אני היא ועוד ילד עברנו גם את המבחנים האלה ונבחרנו לייצג את הדרום בפרויקט ביום ראשון בירשלים.
    בקשר למה שהצעת רוי,לא יודע,הנחה לבני נוער,תגרום לרצון להנחות לעולים חדשים,ולכל מיני אנשים,ותגרור די הרבה מחאה,חוץ מזה זה לא יעבור בכנסת.
    ורוי התחיל בקו טוב,לדעתי החוק שאנחנו צריכים להציע חייב להיות בנוגע לבני נוער.
    עוד רעיונות?

6. ליהי Member

יש לי כמה משה

1.העניין של הכנסת נשים למגרשים חינם שאמרתי לך באיציק
    2.הורדת הזמן לנהיגה במלווה לנהג חדש מחודשיים לחודש

7. שגיא Guest

ההצעה הזאת בכלל לא פרקטית, הרי הייתה הצעת חוק שמגבילה לשנה עם מלווה בלילה, וחצי שנה ביום, היא כבר הייתה בדרך לעבור, ורק התפרקות הממשלה מנעה זאת, ככה שבחיים לא יורידו את זה, אבל מן הסתם התקופה הזאת תעלה עם הזמן....

8. AFC Member

באמת?! אין לך רעיון?! וואלה, טוב ששיתפת אותנו בזה. לא יודע איך יכולנו להמשיך בדיון בלי ההערה האינטיליגנטית שלך.

אם יש לך משהו להגיד, תגיב. אם אין לך - אל תגיב! קצת תרבות דיון!

בענין החוק... תעזוב מהר את ההצעה הראשונה של ליהי, זה הדבר הכי מטומטם ששמעתי בחיים, אפילו יותר מה"עונה סבירה של קיואל" של משה וה"אימוני מסירות בבית"ר ירושלים" של רדה. למה שנשים ייכנסו בחינם?! כאילו מה הקטע?! מה זאת האפליה הזאת? אין שום סיבה מוצדקת לדבר כזה, פשוט אדיוטי.

תחשבי קצת! למה שאת תיכנסי בחינם ואני לא? כי את אישה? מה זה הבולשיט הזה רבאק...

9. ofer16 Member

א. בני, תירגע. לא קרה כלום. אני ממליץ על תה צמחים ירוק כאמצעי הרגעה טוב, או שתי סטירות.

ב. ההצעה שנשים ייכנסו חינם למשחקי כדורגל (וספורט בכלל) נועדה כדי לעודד את העניין של נשים בספורט. כך גם קבוצות הגברים ירוויחו וגם קבוצות הנשים ירוויחו. זאת בדיוק אותה הצעה כמו לתת לילדים להיכנס חינם, ואנחנו רואים שזה באמת קורה בהרבה מקרים.

ג. יפית.

10. Julian Joachim Member

ההצעה של הכנסת נשים חינם למגרשי הכדורגל היא בושה. פשוט גועל נפש טהור.

מאז קום המדינה לא נאסר על הנשים להיכנס למגרשים, אז אין פה טעם לפגם, ואין טעם להעדפה מתקנת. ומהצד השני, בשביל לעודד את הנשים לאהוב ספורט לא צריך לתת להם להיכנס חינם, מצטער, זה לא במקום, לא הוגן ואון טופ אוף אול גם לא חוקי לחלוטין. אפליה פסולה.

בקשר להצעה...

אני חושב שזה קצת אגואיסטי לחשוב על בני הנוער היום, ולא על כל האנשים המסכנים שיש במדינה הזאת שאפשר לשפר את המצב שלהם מהר מאוד.

לדעתי סבסוד של 10 אחוזי הנחה בכל חנות במדינה לבן נוער תהיה מצויינת, אבל אולי כדאי להוציא הצעה שבעיירות פיתוח יהיו חמישים אחוזי הנחה לבני נוער, זה רעיון פרקטי ומעניין.

מי ישלם את זה?
    מה זה משנה גם ככה אנחנו בגירעון.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אסור לתת לנשים להכנס חינם.

מצטער אבל שהיה את החוק הזה ראינו מלא בנות במגרשים שבאו רק לחפש זין (מצטער על המילה), אבל זה באמת ככה. אני לא רואה סיבה שצריך לעודד נשים כדי שיאהבו את המשחק הזה. מי שאוהבת אוהבת מי שלא לא. בנות כמו ליהי לדוגמא, אוהבות כדורגל אז היא קונה מנוי כמו כל אוהב כדורגל רגיל. ככה זה צריך להיות.

העיקר שאני ניכנס חינם......

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

להוריד את הליווי זה דבילי..... אני יכול להגיד לכם שגם חודשיים לא בהכרח מספיקים, אבל זה לא יהיה נכון להעלות את זה מחודשיים ליותר מכיוון שהרבה אנשים בכלל לא נוסעים בחודשיים האלה, אלא רק אחרי זה כשהם יכולים לסוע לבד... ואז הם שוכחים וזה בכלל לא טוב...

משה תתקשר אליי אם אתה תוכל אולי נקבע להיפגש או משהו...

13. reda Member

לא זכור לי שאמרתי את זה, תפרט יותר...
    ----------------------------------------------------------------
    ואולי תבקש מהם לפטר את ביבי..

14. ג'רי בית הלוי Member

משה אני אתה.

אמנם זה מאוד אגואיסטי לחשוב על בני נוער וכו כשיש את המצב הזה בארץ, אבל מצד שני מה שלא נעשה(אנחנו, בני הנוער) לא יעזור ולא ישנה כלום, ולכן כבר עדיף לנו לחשוב על משהו שיעזור לנו. לפי דעתי אפשר ללכת על כיוון של ספורט- שנגיד יעשו משהו בחוק נגד השוטרים שמתייחסים לאוהדי הכדורגל בצורה בלתי נסבלת, או שישפרו את איכות המגרשיםת משה אתה נמצא במגרשים יותר זמן ממני, אתה בטוח תוכל לחשוב על משהו בסגנון.

15. ליהי Member

כמה דברים,לפי הסדר:

1.אני לא טוענת שצריך להוריד לגמרי את המלווה,ברור שלא,אני טוענת שזה לא צריך להיות פאקינג חצי שנה,זה מוגזם. חודשיים זה די והותר.

2.בקשר להכנסת נשים למגרשי כדורגל חינם, זה מתפצל לשניים:
    א.זה לטובתי האישית, אני פה סובייקטיבית.
    ב.זה כן מעודד נשים להיכנס ולראות כדורגל וזה מה שהייתי רוצה, שזה יהיה יוניסקס ולא רק נחלת הגבריםץ
    ובקשר אליך בני- למה שלא תבלע כמה ווליומים ותחזור? הצעתי לשרוף את בית וגן? מה אמרתי, שהייתי רוצה לראות יותר נשים במגרשי כדורגל?
    ופולדש, אתה בכלל עשית מזה ביזיון לאנושות, את הצמרמורות שהרעיון הזה הביא לך אני הרגשתי עד לפה. בסך הכל אם החוק הזה אכן היה עובר בצורה היפוטתית ברור שהוא לא היה חל על מגרשים כמו בלומפילד וקריית אליעזר אלא על מגרשים יותר קטנים וזה גם ברור שהוא לא היה חוק ברזל, וכשנשים היו מתחילות להתעניין בכדורגל היו מבטלים אותו.