השיפוט בישראל...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏12/9/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז התחילה עונה חדשה בליגת העל ובליגה הלאומית, והחלטתי לפתוח טופיק שיסכם החלטות שיפוטיות בולטות בכל שבת.
    כאן נבקר את השופטים ששפטו בליגת העל, ואם יש לכם מקרה מיוחד מהליגה הלאומית, גם אותו אתם מוזמנים לכתוב כאן.
    הטופיק הזה נכתב בצער רב, כי באמת שזה לא מהנה בשבילי להתעורר כל שבוע לעובדה שהשופטים בישראל הם ברמה נמוכה מאוד.
    אולם, בטופיק הזה לא יהיו רק טעויות שיפוט, אלא גם ביקורת טובה על החלטות טובות ונכונות של שופטים.
    בעיני, החלטה טובה ונכונה של שופט חשובה לציון בדיוק כמו אחת רעה.

אתם כמובן מוזמנים לכתוב את טעויות השיפוט של השבת (הפנדל שהגיע להפועל פתח תקווה ובני סכניין, השיפוט במשחקים), ואם זאת, כדי שהדיון יתחיל לזוז, מה הם הדברים שהכי מעצבנים ומרגיזים אותכם בשיפוט בארץ?

2. shmulikwe Member

הג'ל של קינן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx
    ועכשיו ברצינות, היהירות הזאת שהם חושבים שהם מלאכים והם השופטים הכי טובים בעולם כ"כ מרגיזה אותי!!!
    לדעתי שופט אחד לרפואה (אולי 2) יש בארץ והוא אלון יפת שהוא באמת רמה מעל כולם

3. robson Member

קודם כל טעויות שיפוט יש בכל העולם לא רק אצלנו, מי שראה אתמול כדורגל אנגלי וראה את טעויות השופטים שם שערותיו היו סומרות....
    אבל מה שבאמת מפריע לי בשיפוט בארץ, כמו שכתב קודמי הוא היהירות והשחצנות של השופטים שחושבים שהם לא טועים לעולם, ומרגישים שמבקרים אותם ללא סיבה.
    חוץ מזה יחסית תדעו לכם שרמת השיפוט היא לא נוראית, היא לא טובה אך גם לא רעה כמו בספרד לדוגמא.

4. נדב מיכאלי Member

מחזור 3 וכבר כמה טעויות שיפוט גרמו לקבוצות להפסיד,ראה ערך אייל צור בטדי ובן חמו אתמול בבלומפילד
    וגם אלון יפת הפתיע אותי,דווקא כזה ג'נטלמן מדבר ככה אל מאמן בליגת העל?

5. The koko Member

מה שרק(או לא שרק) אתמול בן חמו בבלומפילד?

6. נדב מיכאלי Member

פנדל להפועל פתח תקווה שהפעם "המתחזה של הליגה" לא עשה שום הצגה

7. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, היה פנדל ברור על מנור חסן ומה שמוזר הוא שבן חמו היה בזוית פשוט מושלמת כדי לקלוט את האירוע ולא עמד בינו לבין ההכשלה אף שחקן מאף קבוצה.

אבל לא נסיים באווירה שלילית- השיפוט של שי שטרית אתמול בקריית אליעזר היה ללא רבב. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

8. robson Member

לא צריך להגזים ללא רבב...
    ראיתי כבר תצוגות שיפוט יותר טובות שלא לדבר על זה שהוא נתן לנצרת עילית היתר לפרק את בוקולי המסכן....

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השופטים בארץ היום הם ברמה מאוד נמוכה.
    הדבר הראשון שמפריע לי אצל השופטים בארץ, היא שהכבוד שלהם חשוב להם יותר מבריאות השחקנים.
    יש עשרות מקרים שהשופטים סולחים על תאקלים מסוכנים ומלוכלכים ששוברים רגלים לשחקנים, אבל ברגע שזה מגיע לכבודם, הוא מעל הכל.
    אתה יכול לגמור לשחקן את הקרירה, ולא לקבל אדום, אבל אם חס ושלום פגעת בכבודו של השופט, חבל לך על הזמן.
    זה כמובן מתקשר לנושא היהירות.
    ישראל זה המקום היחיד שהשופטים עושים הצגה מהוצאת אדום.
    מוציאים אותו בזעם, בצורה מאיימת שמחממת את הקהל.
    בנוסף, לשופטים בארץ יש גם אשמה ברמת הכדורגל הירוד.
    הם עוצרים את המשחק יותר מידי (רבאק, תנו לשחק כדורגל), לא נותנים למשחק לזרום, ובכך מאטים את קצב המשחק.
    השופטים בארץ צריכים ללמוד מהשופטים באנגליה(בנושא הזה בכל מקרה) איך לתת למשחק לזרום ולא לשרוק על כל דבר.
    ואם שרקת, אתה יכול לתת למשחק להתחיל גם אם הכדור לא מונח על הסנטימטר הנכון.

השבוע היינו עדים למס' טעויות שיפוט(אני מקווה שלירן ראה ויוכל להגיב עליהם):
    1. נגיעת יד ברחבה של מכבי ת"א - במהלך המחצית הראשונה במשחק בין סכניין למכבי ת"א נבעטה בעיטה על ידי עבס סואן עם אינני טועה, והיא נעצרה בידו של שחקן מכבי ת"א.
    אלון יפת קיפח את סכניין כשלא שרק לפנדל לזכותה.
    אם זאת, ניתן לציין שההרחקה של יפת באותו משחק הייתה מוצדקת.
    סכניין שיחקו נוקשה מידי והלכו לרגליים, והעבירה של באסם גנאים אכן חייבה כרטיס צהוב שני והרחקה.

2. לפני כבר דיברו על הפנדל הברור שנעשה על מנור חסן במשחק של הפועל פתח תקווה מול בני יהודה, נראה כאילו כל העולם ראה את הפנדל, חוץ מבן חמו.
    טעות גדולה של השופט.

3. ניתן לציין לחיוב גם את שי שטרית שהעביר משחק ללא בעיות שלשום את המשחק בקריית אליעזר, וגם את השופט במשחק של באר שבע מול הפועל חיפה, שגם הוא העביר משחק נקי מטעויות.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ראיתי חלק מהמקרים.

אין ספק בכלל שהיה פנדל לזכות הפועל פ"ת נגד בני יהודה בן חמו טעה בגדול, לא טעות ראשונה גדולה של השופט הזה.

אתמול במשחק בין מכבי פ"ת לבית"ר ירושלים הקוון שי אוסידון פסל לליאור אסולין שער. כולם ראו בהילוך חוזר שאוסידון צדק, ואני בטוח שתוך כדי המשחק רובכם חשבתם שהייתה פה טעות וככה גם אוהדי בית"ר הקופים שמאותו רגע לא נתנו לקוון מנוחה, איך הייתי רוצה אחר כך להיות זה שיראה להם את השידור ואת המהלך.

יש אינספור מהלכים כאלה שהאוהד הקטן יושב הרחק ביציע וחושב שהוא רואה יותר טוב מהקוון שעומד על קו השחקן האחור.

11. Apu Member

אני חושב שלשופטים בארץ יש שתי בעיות:
    האחת היהירות שהזכירו לפני, השופטים חושבים שהשחקנים צריכים להתחנן לכל דבר (מה שרואים כל משחק), לא צריך להיות מחסום כזה גדול בין השופט לשחקנים, נגיעה קטנה זה אדום.
    השנייה הרחמנות - השופטים מרחמים יותר מדי, אני לא מתכוון על חוצפה להוציא אדום, אני מתכוון ששחקן מכסח שחקן אחר בעבירה מסוכנת השופט מוציא צהוב, לדעתי צריך להוציא אדום על עבירות כאלה.
    כמו ביורו, השופטים לא נתנו למשחק להתדרדר ועל עבירות קשות הוציאו אדום, באדום הראשון צעקו על השופט, באדום השני כעסו אבל למדו וראינו יורו די רגוע. גם במשחק של מכבי חיפה בליגת האלופות (גומלין) האדום שחיפה קיבלה היה מוצדק, עבירות כאלה לא מקובלות באירופה, וגם בישראל צריך לאמץ את המהלך הזה.

12. T-Henry-14 Member

השיפוט בארץ הוא כמו הכדורגל בארץ: על הפנים!
    לא ייתכן ששופט יעמוד 2 מטר ממקום האירוע ולא יראה כלום...
    שופט לא רואה פנדל שהגיע לפתח תקווה ולבני סכנין (היד של מישאלוף)
    צריך לקחת את החוק לידיים ולהביא שופטים מחו"ל

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

השיפוט הוא באמת לא משהו, ומה שמפחיד זה שהשופטים בליגות הנמוכות הם פשוט מפחידים מרוב שהם מטומטמים.

רק לשם השוואה:
    שיחקתי השבוע כדורגל, היינו 6 על 6, ומישהו שהוא שופט בליגה הארצית שפט את המשחק. עכשיו היה למשחק אופי של משחק שכונה כזה, עם כבוד. שחקן מעיף כדור החוצה הוא לא יתלונן לא כלום בדרך כלל אלא ייתן לשני את הכדור, אין צורך בהתערבות שופט. באמת השופט רוב המשחק לא התערב, אבל כל פעם שהוא התערב הוא טעה, זה היה מדהים. שיא השיאים היה כשאיזה שחקן רץ אחרי כדור ברחבה, בעט בטעות לעצמו ברגל ונפל. הוא בעצמו קם, פתאום אנחנו שומעים שריקה והשופט כזה ניגש לשחקן שהיה קרוב אליו וכזה אומר לו: "משה יא תחמן..." או משהו כזה, ונותן פנדל. כולנו היינו בשוק. איך יכול להיות שראית דבר כזה? איך? אחרי זה סתם הוא עשה מלא טעויות כשהוא נתן קרנות שלא היו וכל מיני כאלה, אבל באמת היה על הפנים, ומדובר פה במשחק של ילדים מסכנים בני 18! מה אתה עושה בליגה הארצית???

14. אלי מתחן Member

ויפת לא נתן לשחקני חיפה לפרק את מליקסון?

15. robson Member

לא.