התחזית משודרת בחסות:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏3/8/08.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

העונה נפתחת בעוד שבועיים מינוס כמה שעות, הקבוצות קרובות לסיום מסע הרכש שלהן, ולכן לדעתי אפשר לפתוח את דיון התחזיות המסורתי. החוקים פשוטים: דרגו את טבלת הפרמיירליג כפי שהיא תיראה לדעתכם בסיום העונה, נמקו, ובמאי נחזור ונראה מי יצא הכי אידיוט.

אני אתכבד לפתוח:
    1. מנצ'סטר יונייטד-טפו, טפו, טפו, אבל להערכתי אנחנו לוקחים השנה עוד אליפות ומקבלים גלידה. על הנייר, המפתח הוא האם רונאלדו עוזב או נשאר, אבל לדעתי זה לא אמור לשנות. אם הזבל נשאר-יופי, שיתן את שלו ויעוף בסוף העונה. אם הוא הולך-ממש לא סוף העולם. להבדיל אלף אלפי הבדלות, כשאריק קאנטונה פרש היו הרבה סימני שאלה, אבל נתנו חצי עונה אדירה בלעדיו. את האליפות ב-1998 הפסדנו בעיקר בגלל מכת פציעות שכללה את קינו, שמייכל וכמדומני גם גיגס. אם לא תהיה מכת פציעות שכזו העונה-להערכתי נזכה באליפות. רוני צפוי לככב.
    2. ארסנל-התסריט המוכר חוזר, שחקנים עוזבים, שחקנים לא מגיעים, תחזיות לגביע אופ"א-ואיכשהו ונגר משאיר את ארסנל עם הראש מעל המים. השנה לדעתי הם יעשו התקדמות נוספת בטבלה. לאדבאיור, בניגוד לבוגדים אחרים כמו רונאלדו, בכל זאת יש סיבה לתת את הכל העונה-הוא רוצה להוכיח שהוא שווה משכורת גבוהה יותר ויש לו עוד מה להוכיח. רובין ואן פרסי, אם יצליח לשמור על עצמו, יעשה לדעתי קפיצת מדרגה השנה. נאסרי יהיה הפתעה נעימה. ועם כל הדברים החיוביים-הם עדיין לא בנויים לאליפות.
    3. צ'לסי-להערכתי, לאברם גרנט ולאשרם שלו יהיה השנה הרבה מאוד חומר לבכיינות-"למה את סקולארי האנטישמים לא מפטרים", "אני הייתי יותר טוב ופוטרתי". סקולארי, עם כל הכבוד, הוא האיש הלא נכון במקום הלא נכון. הרכישה של דקו אולי תהיה מוצלחת, אבל תעלה לצ'לסי במחיר של באלאק או למפארד. בחוד עדיין יש מספר סימני שאלה-איזו עונה ייתן דרוגבה, האם אנלקה יצליח להשתפר, למה לעזאזל שבצ'נקו מקבל מאה אלף לשבוע-וצ'לסי תעבור עונה כושלת בליגה. בצ'מפיונס יהיה להם יותר טוב, אני לא אופתע אם הם שוב יגיעו לגמר.
    4. ליברפול-גם השנה הם יאבדו עניין בערך בנובמבר ויעברו להתרכז בצ'מפיונס, מצד שני טוטנהאם עדיין לא מספיק חזקה כדי להדיח אותם משם. רובי קין הוא רכש נחמד אבל לא האיש שייקח את החלאות לגבהים חדשים, ולדעתי קראוץ' לא פחות טוב ממנו. שאר הרכש של איש הלאפות פשוט לא ברמה הדרושה, והשלד הקיים שלהם פשוט לא מספיק.
    5. טוטנהאם הוטספר-באמת שהם עשו רכש יפה בקיץ, אבל עדיין לא שווים צ'מפיונס. בטח ובטח אם ברבאטוב עוזב ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_pray.Xxx ), מה שיוצר להם בעיות בחוד. ההגנה עדיין לא מספיק טובה, וגם השוער גומס הוא לא מנייה בטוחה ויכול להיכשל. ג'ובאני דוס סאנטוס לדעתי לא הולך להראות דברים מדהימים, ואני גם לא מחסידי בנטלי אבל זה עניין של טעם. מודריץ' זה טוב, אבל עדיין-לא מספיק. הכיוון הוא יפה, אבל השנה זה לא יקרה.
    6. אברטון-יציבות זה אנחנו. העזיבה של אנדי ג'ונסון עשויה ליצור בעיות קלות בהתקפה (וזו הסיבה שאני מוריד אותם מקום אחד מהעונה שעברה), אבל אם יעקובו ייתן עוד עונה טובה לא ממש ירגישו בזה. מויס ממשיך בעבודת הקודש. העונה הם גם יוציאו יותר נקודות מול הגדולות וארטטה יקבל זימון לסגל נבחרת ספרד.
    7. אסטון וילה-אניגמה. ההגנה עדיין לא התחזקה כראוי, בארי נשאר אבל לכו תדעו כמה ממורמר הוא יהיה, ומנגד הצמד יאנג ואגבונלהור הוא עדיין בין המלהיבים בליגה וימשיך להבקיע המון. עונה שתזכיר את קודמתה בוילה פארק. אני מקווה שהשנה סוף סוף לא נקבל אותם בגביע, וכך יתאפשר להם להגיע רחוק.
    8. מנצ'סטר סיטי-מארק יוז הוא מאמן נהדר בלהוציא מים מהסלע, ולצערי הוא יעשה את זה גם בקבוצתו החדשה. לג'ו החלוץ החדש יש פוטנציאל להיות הלהיט של הליגה, ואולי הוא זה שיחזיר את אלאנו לכושר של פתיחת העונה הקודמת. מכשול קל שצפוי הוא ההופעה באירופה, אבל יוז גם היה עם בלקבורן באירופה וזה לא הפריע לו להצליח בליגה. בן חיים יכול לחזור להיות הבלם הנפלא מבולטון במקום האפס מצ'לסי.
    9. בולטון וונדררס-הסוס השחור שלי העונה. מה שהפיל אותם בעונה שעברה, בסה"כ, היה סמי לי וההכנה הגרועה שלו. מגסון הוא מנג'ר הרבה יותר טוב שעשה רכש מוצלח (אלמנדר) ואולי עוד יעשה (ההוא מלבנטה, שנשמע חלוץ נהדר). דיוף החלאה עזב, צמד הקווינים נולאן ודייוויס ימשיך לעשות את שלו-בולטון תחזור למקומות המוכרים לה מתקופת סם השמן.
    10. פורטסמות'-אני צופה עונה פרווה למדי לפומפי. הגביע וההשתתפות באופ"א יביאו לתחושה קלה של מיצוי ולנסיגה קלה במיקום בליגה. קראוץ' הוא רכש מצוין, אבל קשה לי לראות את הצמד קראוץ'-דפו הופכים לשם דבר. לא ישותף: בן סהר. תתלונן בתקשורת: בתיה סהר.
    11. ניוקאסל יונייטד-פבריציו קולוצ'יני שחתם היום הוא חיזוק טוב להגנה העלובה של המגפייז, אבל לא מספיק. הסגל עדיין לא מדהים ולא מספיק טוב לטופ 10, ומצד שני חזק מדי מכדי לצלול לתהומות של העונה שעברה. קיגן עדיין לא מספיק טוב לקבוצה עם שאיפות כמו ניוקאסל ואני צופה את החלפתו במהלך העונה.
    12. ווסט האם יונייטד-קשה להגיד שאני משתגע על מה שהולך באפטון פארק בימים אלה. אני מאוד מעריך את קרבישלי, אבל עדיין לא רואה איפה ההתקדמות של הפטישים. החלוץ הצעיר הנפלא פרדי סירס יכול לפרוץ, נובל ייתן את שלו, גרין יהיה מנייה בטוחה ואולי לשם שינוי יגיע לנבחרת-עדיין לא מספיק טוב.
    13. סנדרלנד-לא בטוח בכלל לגבי זה, אבל אני אוהב את קינו ואת קבוצתו אז יאללה. הרכש על הנייר הוא מאוד מרשים, אם צ'ימבונדה ייתן עונה כמו בוויגאן לפני שנתיים החתולים השחורים יהיו מאושרים. גם מלבראנק הוא רכש טוב. העניין הוא שהסגל בעונה שעברה היה סופר-חלש, וגם כמה רכשים לא הופכים אותו למשהו מיוחד.
    14. וויגאן אתלטיק-לקבוצה המעצבנת הזאת יש ככל הנראה ברית עם אלוהים שבכל עונה מונעת ממנה לרדת. בעונה שעברה מינויו של ברוס הביא לשיפור מסוים אצלם, אבל עדיין יותר מהמקום הזה הם לא שווים.
    15. מידלסברו-יציבות זה (לא) אנחנו. הקבוצה הזאת מאוד לא צפויה, בנסיבות מסוימות הם יכולים לסיים יותר גבוה, ועדיין הכל מתחיל ונגמר בדאונינג. עונה טובה שלו-ובורו עם שאיפות למעלה. עונה לא טובה-ובורו תצטרך לפקוח עין לכיוון התחתית. לאפונסו אלבס יש פוטנציאל לתת עונה גדולה, רק שיראה שהוא יכול לכבוש מול קבוצות שהן לא ממנצ'סטר.
    16. ווסט ברומיץ' אלביון-בהחלט יכולים להפתיע, לרדת אני מאמין שהם לא ירדו. סגל חזק שהצטיין בצ'מפיונשיפ (וזה לא פשוט), אבל לא עשו רכש מיוחד שייקח אותם למעלה.
    17. פולהאם-עוד עונה של תחתית לפולהאם-שעם כל הכבוד לקאמבק הגדול בעונה שעברה, הסגל שלה עדיין לא מספיק טוב. כמו בורו, גם הם יכולים בנסיבות מסוימות לסיים יותר למעלה, אבל זה לא משנה את העובדה שהם אפורים כמו השמיים במנצ'סטר בפברואר.
    18. בלקבורן רוברס-הסיפור העצוב של הקיץ, מקבוצת טופ 10 לגיטימית הם הופכים לקבוצת תחתית במלוא מובן המילה. יוז עוזב, פרידל עוזב, בנטלי עוזב, סנטה קרוז אולי עוזב-ובמקומם מגיעים אינס חסר הניסיון ורובינסון הליצן. פדרסן נמצא לאחרונה בירידה תלולה לכיוון מטה, ההרכב חלש, ובלקבורן לדעתי תרד ליגה.
    19. האל סיטי-עשו כמה רכשים נחמדים שיימנעו מהם את התענוג לסיים אחרונים. לא יעשו משהו רציני, יצלמו כמה תמונות באולד טראפורד ובאנפילד ויחזרו לצ'מפיונשיפ.
    20. סטוק סיטי-מוסיפים הרבה צבע ורומנטיקה לליגה, אבל כלום מעבר לזה.

זהו, אתם כבר יודעים איך להמשיך.

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/08
  2. Claret&Blue Member

את התחזית שלי אני אתן קצת יותר מאוחר, אבל אני חייב לגעת בנקוה קטנה אצלך. שמת את ווסט האם במקום 12, בהחלט סביר להניח אבל אתה מתעלם משני שחקני נבחרת בדמות אפסון ואשטון, משחקנים שחוזרים מפציעות ביניהם דאייר, פאובר ובלאמי שמצטיין בפרי סיזן וכמובן מהרכש החדש ברהאמי.

3. spurs Member

1.צלסי
    2. מנצסטר יונייטד
    3. טינופת
    4-6 אסטון וילה\טוטנהאם\ליברפול (אני לא יכול להמר על הסדר)
    7. מאן סיטי
    8. אברטון
    9-17 לא יודע לא משנה
    18. האל
    19.סטוק
    20. ווס ברום

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

כל מה שרשמת נכון, אבל:
    א. כששחקנים חוזרים מפציעות של שנה, אתה אף פעם לא יודע איך הם ייראו.
    ב. למעט אשטון, אני פשוט לא כל כך תופס מהשמות שציינת. ואשטון לבד לא ייקח אתכם קדימה.
    ג. עם כל הכבוד, ברהאמי הוא לא ההבדל בין חושך לאור אצלכם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/8/08
  5. KirkH Member

אני לחלוטין לא מגובש ומעדיף להמתין עם התחזיות לפחות עוד שבוע.

אגב, לחלוטין לא דיון לניתוחים לגבי קבוצות ספציפיות. לא לפני חודש מאי זאת אומרת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

6. David Seaman Member

1. מנ'צסטר יונייטד- כמה שזה מצער אותי לא רואה אף קבוצה שתוכל לקחת להם את האליפות.
    2. צ'לסי- לא חושב שסקולארי יצליח, אבל הסגל המצוין יספיק למקום שני.
    3. ארסנל- למרות שנחלשנו, אני מאמין שניתן עונה טובה בגביעים, בליגה אני לא רואה אותנו מצליחים במיוחד.
    4. אברטון- השקט, היציבות, והשמירה על הסגל המצוין יביאו להם את המקום הרביעי המיוחל.
    5. ליברפול- אני צופה עוד עונה רעה בליגה לסקאוזרים, רחוק ממאבק האליפות.
    6. עופות- לסגל החזק ייקח עוד שנה כדי להתחבר, ואם לא יגיע בלם ההגנה תפיל אותם.
    7. מנצ'סטר סיטי- מארק יוז המצוין יוביל אותם לאט ובטוח לצמרת.
    8. פורטסמות'- בהנחה שרדנאפ ממשיך, אם הוא עוזב אני לא רואה אותם מצליחים.
    9. ווסט האם- לא מאמין שתעבור עליהם עוד עונה דומה מבחינת הפציעות, אם כולם יהיו כשירים הם בהחלט יכולים להגיע אפילו רחוק יותר.
    10. אסטון וילה- לא הביאו אף חיזוק להגנה ומלברג עזב אפילו, אם גם בארי יעזוב זה יהיה אסון. יאנג ואגבונלהור לא יספיקו.
    11. ניוקאסל- הסגל נשאר מעולה, רק שאני לא ממש מאמין שקיגן יוכל להצליח איתו.
    12. בולטון- מס' חיזוקים מוצלחים ימנעו מהם את מאבקי התחתית.
    13. וויגאן- לא ממש עקבתי אחריהם אבל אם הם ימשיכו את המגמה החיובית מסוף העונה שעברה אם סטיב ברוס הם יכולים להצליח.
    14. סנדרלנד- חולה הנפש עשה כמה חיזוקים מרשימים לעומת כמה תמוהים, ההגנה שלהם עדיין חלשה מאוד.
    15. פולהאם
    16. ווסט ברומיץ'
    17.בלקבורן
    18. בורו
    19. האל
    20. סטוק

7. Jack Wilshere Member

זה ממש מופרך להמר על כל המקומות (הנבואה ניתנה לשוטים...). אני אהמר על צמרת הטבלה בלבד:

1. ליברפול - אין לי שום סיבה רציונאלית לחשוב כך, גם לאחר שהרהרתי בכך שוב ושוב, אבל הבטן אומרת ליברפול.

2. יונייטד - סיום מצויין לפתיחת עונה מאכזבת.

3. צ'לסי - שנת התאקלמות לסקולארי. השחקנים לא כל-כך יבינו מה הוא רוצה, אך הסגל האיכותי יספיק כדי להשיג את המקום השלישי.

4. ארסנל - כדורגל מבריק, אך לא יעיל בעליל, הגנה (לרבות שוער) לא מספיק טובה.

5. טוטנהאם - יחד עם ארסנל, תשחק לפרקים את הכדורגל האטרקטיבי ביותר בליגה.

8. spurs Member

אברטון למי שלא ידע בחתיכת ברוך...
    הCEO התפטר מויז עושה רעשי עזיבה הם לא החתימו אף לא חיזוק אחד
    יש בעיות עם האיצטדיון החדש...

אני לא הייתי שם את הכסף שלי עליהם השנה

9. Cup of Tea Liverpool, UK

תחזית עכשיו, הסברים בסוף.
    1. ליברפול
    2. מנ. יונייטד
    3. צ'לסי
    4. ארסנל
    5. טוטנהאם
    6. אברטון
    7. מנ. סיטי
    8-15: לא ממש מעניין
    16: בולטון
    17: בלקבורן
    18:פולהאם
    19: סטוק סיטי
    20: האל סיטי

ליברפול ומנצ'סטר:
    אז ככה, לדעתי, עם ווינגר נוסף שיבוא יש
    לנו סגל לקחת אליפות, הרבה בזכות רונאלדו
    שכבר לא יתן עוד עונה כזאת לזכות יונייטד. וכשעדיין קיימת
    אפשרות שהוא לא יתן כלום באנגליה אלא בספרד
    עושה את החלום ליותר מציאותי. בכלל, ראיתי
    את הסגל של יונייטד במשחקי האימון
    וממש לא התרשמתי. בעוד לליברפול וצ'לסי יש
    סגל עמוק, (הסגל של ליברפול- ובעיקר המחליפים
    הצעירים שקיבלו הזדמנות בחלק ההגנתי והקישור מראים
    יכולת גבוהה.) הרבה פעמים ראיתי הרבה מאוד צעירים די רכים
    משחקים הרבה דקות במשחקי האימון של יונייטד.
    וכשסקולס וגיגס מוסיפים עוד שנה לקריירה שלהם
    אני לא רואה את יונייטד לוקחת אליפות.

צ'לסי וארסנל:
    לצ'לסי יש סגל עמוק ואיכותי, אבל מאמן ללא מושג
    בליגה האנגלית והישגים בינ"ל טובים, אך בקבוצות
    זה דבר אחר לגמרי. אני חושש בשביל צ'לסי ושמח בשביל
    ליברפול שסקולארי לא האיש המתאים למטרה ואף לא ניתח
    את הקבוצה כראוי, לאור ההחתמה של דקו, ובעלים שלא מבין בכדורגל. לכן, מקום 3.
    אצל ארסנל יש סגל מאוד מאוד מוכשר, אולי הכי בליגה.
    אבל כשכוכבים בקבוצה כמו ואן פרסי, אדוארדו ורוסיצקי
    נוטים להיפצע, והיחסים בין אדבאיור לקהל הם לא משהו
    ובמילא הוא לא יספיק, ללא עוד קשר חזק בעל נוכחות ליד
    פאברגאס, אני לא רואה אותם ממש מצליחים. אבל שישחקו אטרקטיבי, מה רע?

טוטנהאם, אברטון, סיטי:
    בליין מחליפים את הקבוצה ולמרות שעם סגל כמעט חדש יהיה
    קשה להצליח העונה, בהדרכת ראמוס, האוהדים לא צריכים
    להיות יותר מדי מודאגים.
    אצל היריבה העירונית אברטון, נפרדו מאנדי ג'ונסון
    ולא מסתמן שהם הולכים על חלוץ חדש כרגע..
    גם אם יעקובו יתן עונה טובה, הם יתקשו לסיים שוב
    במקום החמישי.
    אצל הסיטי יש הגנה מצויינת וחלק התקפי די טוב, תוסיפו
    מאמן מוכשר, אלאנו, אבל גם חוסר הצלחה מול קבוצות גדולות (חוץ מיונייטד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx )
    יורידו את הביטחון לסגל הצעיר יחסית שיסיים במקום ה-7.

בלקבורן ובולטון:
    שתי קבוצות שנחלשות מאוד. בלקבורן עם עזיבתו של בנטלי לליין,
    ואומנם בולטון התחזקה בריגה ואלמנדר, אבל אני חושש שזה לא
    יספיק לקבוצה שלא מצליחה למלא איצטדיון בפרמיירליג..

היורדות: פולהאם, סטוק סיטי והאל סיטי:
    פולהאם הביאה העונה כמה שחקנים חלשים כמו בובי זמורה,
    ג'ון פנסטיל, איזה מגן מרוזנבורג, השוער מארק שוורצר ואנדי
    ג'ונסון שלא יוכל לסחוב לבד את כל שאר הקבוצה לעוד עונה בפרמיירליג,
    לדעתי הם פשוט לא יצליחו.
    סטוק והאל סיטי- שתי קבוצות נחמדות, שהלוואי והיו מספיק
    חזקות להישאר בפרמיירליג, אבל הן לא ונצטרך להסתפק באווירה
    של המשחקים במגרשים שלהם רק העונה..

טוב, זהו.

10. דנידין Member

למה אתה כותב בשורות קצרות? כותב לנו שירה?

1. צ'לסי
    2. מצ'סטר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx
    3. ליברפול
    4. ארסנל
    5. סיטי
    6. אברטון
    7. טוטנהאם
    8. ניוקאסל

11. Pipe Member

מוקדם מדי עדין. יונייטד לא התחילה במסע הקניות, ושלושת הגדולות האחרות עדין לא סיימו את שלהן. הדיון צריך להפתח במינימום שבוע לפני תחילת העונה. אני בכלל הייתי מחכה עם זה עד אחרי סיום מועד ההעברות.

12. אחד_מנתניה Member

צ'לסי
    יונייטד
    ארסנל
    ליברפול
    מקום חמישי-שישי, לדעתי תהיה הפתעה (כלומר לא אברטון, סיטי או טוטנהאם).
    לגבי היורדות-אין לי מושג איך משחקות/נראות הקבוצות שהן מתחת למקום 12, אבל סביר להניח שלפחות 2מהיורדות תהיינה העולות הטריות.

בכל מצב אחר הייתי מהמר על יונייטד, אבל קשה לי להאמין שהיא תצליח לזכות באליפות פעם שלישית ברציפות. בנוגע לארסנל וליברפול הן לא באמת פאקטור וגם לא ממש אכפת לי איך הן יתחלקו במקומות 3-4.

13. Tony Adams Member

יש לי בראש פחות או יותר את הטבלה, אך בהחלט שווה לחכות עוד שבוע, ורק לאחר ה-shield להמר.

14. פול סקולס Member

יש משהו משמח בעבור אוהדי היונייטד בכך שפרגוסון לא ממהר לשום מקום מבחינת רכש (לרוב בא באוגוסט), כמו משהו כזה בלב שאומר "חכו חכו" בתוספת חיוך זדוני שכזה...

בכל אופן, אני צופה עונה פחות טובה של יונייטד מבחינת כדורגל נטו (עייפות של השלד מעומס המשחקים, אבל זו סתם תחושה). יש מידת-מה של ווינריות בסגל של יונייטד שאני לא רואה בחברותיה לצמרת (אני משוחד וגם לא עקבתי מספיק אחריהן..). להערכתי הצמרת תיראה אותו הדבר בסוף העונה הבאה עלינו לטובה.

15. Van Persie Member

1. מנצ'סטר יונייטד
    2. צ'לסי
    3. ליברפול
    4. ארסנל
    5. טוטנהאם
    6. אברטון
    7. אסטון וילה
    8. מנצ'סטר סיטי
    9. פורטסמות'
    10. ווסט האם יונייטד
    11. ניוקאסל יונייטד