וויין רוני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏10/11/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וויין רוני הוא שחקן שרואה הרבה פעמים את ההרכב הראשון אבל גם פותח לא מעט על הספסל רק בגלל גילו הצעיר, דיוויד מויס מודע לכך שרוני הוא עדיין בסך הכל נער ולא רוצה להעמיס עליו.

בנבחרת אנגליה יש לו כבר כמעט מקום של קבע בהרכב אבל באברטון עדיין הוא לא פתוח תמיד, יש לו העונה 15 משחקים בכל המסגרות בהם הוא פתח ב-11 ובכלליות יש לו 49 משחקים בקבוצה מתוכם הוא פתח ב-25.

אבל השאלה הגדולה האם בגילו המוקדם, 18, יש לשים אותו כחלוץ קבע בנבחרת לצידו של מייקל אואן והאם הגיע הזמן שמויס כבר יתן לו את חולצת ההרכב הראשון באופן קבוע לגמרי.

מה אתם אומרים?

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי לרוני בהחלט יש מקום בהרכב של המיליונרים מגודיסון פארק, אבל ממש אין לו מקום בהרכב הנבחרת, ולאו דווקא בגלל עניין הגיל. אם נתייחס לבחינה המנטלית - שלפיה רוני צריך לסבול לכאורה מהתרגשות יתר ובעייה בהתמודדות עם מצבי לחץ, נראה לי שלבחור אין שום בעיות בתחום הזה של הכדורגל. לפי מה שראיתי בפרמיירשיפ ובנבחרת הבחור הוא עקשן ודי חצוף באופן חיבוי שלא מפחד מאף אחד, ואני עדיין זוכר את הגול שלו מול ארסנל בעונה שעברה בתוספת הזמן, גול שהראה על הרבה קור רוח, מנהיגות ותעוזה.

לעומת את, מיכולותיו של רוני כשחקן אני בכלל לא מתלהב. יש לו שליטה חביבה בכודר, מהירות לא רעה אבל לא יותר מזה. לדעתי גם בנבחרת אנגליה הדלה בחלוצים אין לו מקום ב-11. אין לו משחק ראש טוב כמו של ביטי, הוא לא גולר טבעי אלא יותר שחקן שמבשל לחלוצים ומשחק מחוץ לרחבה, וגם ישנם באנגליה שחקנים מהירים ממנו, כמו דאריוס ואסל לדוגמא. לדעתי הנבחרת צריכה לפתוח עם מייקל אואן למרות הירידה בכושרו בעונות האחרונות, ועם ג'יימס ביטי, שמוכיח העונה שהוא לא אפיזודה חולפת אלא גולר בחסד.

3. AFC Member

ההתלהבות מרוני היתה בגלל שהוא היה בן 16 והוא כבש וניצח את ארסנל הגדולה של אז שהיתה ברצף מדהים של משחקים ללא הפסד בגול יפהפה. מזכיר מאד את מקרה בקהאם, לא? בכל מקרה, התקשורת האנגלית מחפשת תמיד כוכבים צעירים אנגלים. באותה תקופה לנבחרת אנגליה לא היו חלוצים - שנתיים לאחר הפרישה של שירר, אואן פצוע רוב הזמן וגם כשהוא שיחק הוא לא עשה הרבה, ועם אמיל הסקי בחוד הנבחרת די מובן למה התקשורת חיפשה בנרות אחר המושיע. עדיף שיהיה כמה שיותר צעיר, בשביל שהסיפור ימכור יותר עיתונים.

מסתבר שלתקשורת יש הרבה השפעה. רוני בזכות השער המקרי הגיע להרכב הנבחרת, צ'לסי הציעה עבורו 30 מליון פאונד (לפי השמועות) ואברטון, שהאמינה שיש לה את הבובי צ'רלטון הבא, דחתה את ההצעה. ברור שמדובר בהיסטריה ושלרוני לא מגיע שום מקום בנבחרת, בטח שלא בשלב זה של הקריירה שלו.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם בני...

חוץ מזה שעם כל הכבוד לילד, לאברטון יש עוד 3 חלוצים נהדרים חוץ ממנו. אני תופס מאוד מקווין קמפבל שחושב שהוא אחד השחקנים הכי אנדרייטד בליגה, ובטח ובטח שהוא יותר טוב מרוני. לידו יש את רנדזינסקי הקנדי ופרגוסון הסקוטי החביב, שאני בכלל לא בטוח שרוני עדיף גם עליהם, במיוחד לא על רנדזינסקי...

5. Julian Joachim Member

לא צריך להיסחף. דאנקן פרגוסון וקמפבל חביבים אבל הרבה מעבר לשיא... רדזינסקי אולי עדיף על רוני, רק שלאנגלי הצעיר יש גם קילינג אינסטינקט, וזה חשוב מאוד במאבקי הישרדות (שאברטון בדרך אליהם).