ווין רוני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Feyenoord, ‏12/6/03.

1. Feyenoord Member

תראו אני לא מרגיש טוב איתו, המאמן של אברטון צודק, הקריירה שלו גדלה קצת מהר מדי, משהו רע בסוף יקרה לו, הוא צריך להוריד הילוך ומהר, בסוף הוא יגמור כמו בן לוז שנפצע ונחלש וכמו ג'וי קול... ובאמת חבל כי הוא שחקן אדיר, הוא לא צריך לפתוח בהרכב של אנגליה, היה אפשר לראות את התיסכול שלו מול סלובקיה, ומה דעתכם?

2. RE-QL Member

ג'ו קול נחלש? מתי בדיוק זה קרה? הוא עדיין אחד הקשרים הטובים ביותר באנגליה והכשרוניים שבהם.
    ואני לא בטוח שזה כל כך רק מה שקורה לו גם ראול שיחק בהתחלה הרבה בריאל וקצת בנבחרת והרי הוא יצא כמו שהוא.

3. Julian Joachim Member

בדיוק דיברתי אתמול עם חברים על העניין בזמן המשחק. רוני עשוי להישרף. להביא את ראול כדוגמא זה לא טוב. אתה יודע כמה שחקנים מתחילים מדהים ומתאדים? בן לוז, עובד, ביטון, זיו כבדה... וזה רק בישראל. בחו"ל התופעה הרבה יותר בולטת. במיוחד בקרב שחקני הקישור וההתקפה. ג'ו קול באמת נחלש מאוד, והאמת? אואן מתאים לקטגוריה הזאת גם. הוא יכול היה להיות החלוץ הכי טוב בעולם בלי מתחרים היום (כן כן כולל ראול) אבל הוא נשרף מהר והוא כבר לא יחזור למעמד הגבוה שהיה לו...

פיינורד - אני איתך ועם מוייס!

4. Feyenoord Member

בהחלט שג'וי קול נחלש ממה שהוא היה לפנה שנה שנתיים, הוא עדיין שחקן טוב אבל פחות ממה שרצו ממנו ונכון כל מה שג'יימס מילנר אמר הכל נכון, אואן גם ברשימה הזאתי בהחלט...
    רואים שהוא לא ישתפר יותר, הוא ישאר בכושר הנוכחי ולא יותר, אולי אפילו ירד, לדעתי הוא בין החלצים הכי טובים באנגליה כי אולי אין כל כך הרבה ברמה עולמית? בידיוק כמו שבא רוני ושבר את השיא של אואן, ככה גם יבוא מישהו אחר וישבור את השיא של רוני, רוני צריך להירגע וממש מהר כי אני אומר לכם, משהו רע יקרה, רוני מאוד מזכיר לי את ואן פרסי מפיינורד, בערך באותם גילאים, אוהבים לעשות בעיות ולריב, ושחצנים, וחבל שלשניהם יקרה משהו...

5. אריאל Member

לא מסכים בכלל עם מה שאמרתם על אואן הוא עדיין אחד החלוצים הטובים בעולם ואני חושב שזה פשוט נס שהוא הבקיע כמות נכבדת של שערים עם הקישור שהיה לליברפול העונה ורואים שבנבחרת אנגליה שיש לו קישור הרבה יותר טוב רואים שהוא פשוט פורח

6. Julian Joachim Member

לא צריך להפיל את הכל על הקישור הפאתטי של ליברפול. אואן היה בינוני מינוס בשתי העונות האחרונות בלי קשר אליהם.

7. KirkH Member

עונת מיליון ואחד התארים הזניחים שליברפול לקחה היא לא העונה שקדמה לזו שהסתיימה לפני חודש?
    אם כן אז אוון דווקא היה עדיין חד וקטלני באותה עונה. אם לא, אז סליחה ותודה.

8. ליהי Member

אני מסכימה- מי שמתחיל בספרינט גומר עוד יותר בספרינט
    אני לא מסכימה- הקריירה של רוני מתקדמת מהר מדי. איך אתם רואים אותה מתקדמת מהר מדי ? זה לא שיש לו מקום שמור ומובטח בהרכב של אברטון (!!!) או באיזשהו קבוצה פרט לנבחרת הנערים. אז מתלהבים ממנו? סו וואט?

9. RE-QL Member

לא עונת התארים של ליברפול הייתה לפני שלוש עונות.
    ושוב פולדש שוכח מהר את אואן. השנה באמת (כמו שאר ליברפול) אואן היה חלש מאוד ונתן את העונה הכי חלשה בקריירה שלו ולמרות זאת סיים אותה עם 19 שערי ליגה השג מכובד מאוד לכל הדעות. ובעונה שלפני זה אואן היה מכונת שערים גם כן וגם זכה בתואר כדורגלן השנה של פראנס פוטבול הוא משהו כזה. אואן היה ונשאר אחד החלוצים הטובים באירופה וזאת עובדה.

לדעתי לרוני יש את הכשרון להיות אואן ויותר ממנו אבל לדעתי באברטון הוא לא יוכל להגיע לרמה הגבוה ביותר. הנבחרת גם יכולה לעשות לו דברים טובים כמו נסיון אירופאי קצר שיעזור בקבוצה. וכמו שליהי אמר אפילו בהרכב של אברטון המקום שלו לו בטוח אז זה לא מתקדם מהר מידי.

10. ליהי Member

מצד שני אם הכוונה היא שיש עליו לחץ בגלל הציפיות שמתגברות מהיכולת שלו יחסית לגילו הצעיר אני כן יכולה להבין. כי תחשבו על זה - ילדון כולו בן 17+ וכבר מצפים ממנו להמון, זה יכול להכניס שחקן ללחץ היסטרי. לחץ שאולי פיגו/ראול/הנרי/RVN יכולים לעמוד בפניו אבל רוני הקטן? אני לא בטוחה.
    צריך להרגיע את ההתנפלות התקשורתית עליו,זה מה שבטוח.

11. Fernando Cavenaghi Member

זו לא הייתה הקודמת, אחרי גמר אופ"א אואן פשוט התדרדר, אולי פחות ביכולת, עדיין הוא עושה את הסלאלומים שלו ברחבה, אבל ביציבות של ההבקעה.

ומעריכים יותר מדי את הלחץ הזה, אם רוני באמת כל כך טוב אז הלחץ לא ישפיע עליו. הוא בטח מתמודד איתו מהרגע שהוא קיבל את הכדור הראשון מאבא, הוא היה הכוכב בכל מסגרת שהוא הגיע אליה, מהילדים של אברטון עד הנבחרות הצעירות. אני חושב שהוא למד להתמודד איתו לא רע.

12. Julian Joachim Member

אני רוצה להכריז בזאת שמרק וידוקה הוא חלוץ בין הטובים באירופה, ג'יימס ביטי הוא החלוץ הכי אדיר בעולם, לא לדבר על אלון מזרחי שהוא בין החלוצים הטובים ביבשת. 19 שערים מסכנים אואן כבש!!! וידוקה כבש יותר, והוא נתן עונה איומה עם סיומת מצויינת אבל אתה לא יכול לומר שהוא היה טוב. אני אומר שהוא היה גרוע ופאתטי. אואן, מלבד העובדה שהוא כבש לא הרבה, היה חסר לקבוצה בהרבה רגעים חשובים, לא היה מספיק אמביציוזי והניצול מצבים שלו הוא איך לומר? מדרדר מרגע לדודלי. וה-19 שערים לא מורידים מה"הישג".
    גם בעונה הקודמת הוא היה בינוני, אבל היה לו מזל שהוויה נחטף ע"י חייזרים, ושמו חייזר במקומו (תומפסון) שנתן טיפה יותר מרחב לקישור, מה שכמובן עזר לאואן. כל מה שאני אומר כאן עזר לו מאוד, ועדיין הוא היה בינוני. יחסית למה שמצפים ממנו. אף אחד לא אמר שהוא אפס וגרוע, הוא עדיין בין הטובים, אבל הוא יכול היה להיות ע-נ-ק, והוא לא. וזאת הנקודה שאנחנו מדברים עליה בהקשר של רוני.

13. Feyenoord Member

כאשר רוני יבקיע גול בנבחרת אני מבטיח לך שיתקעו אותו בהרכב הראשון

14. ליהי Member

לא ולא מיסטר פיינורד.
    דיוודי מויס ימלוק את ראשו של אריקסון ברגע שזה ישים את רוני בהרכב והאמת?אני מבינה אותו. הוא לא מתאים כרגע להרכב. בנצור-אל תדבר סתם. להיות שחקן כדורגל זה לא להיות בריטני ספירס-היא הולכת בחולצת בטן וכולם מרוצים.הוא צריך להוכיח את עצמו ובגדול,ועכשיו עם כל הציפיות הוא בכלל יצטרך להצדיק את המגה-שם שיצא לו. זה מלחיץ,זה מתסכל וזה לא בריא לילד בגילו.

15. אריאל Member

מסכים עם ליהי