ונגר: ארסנל עשויה לפרוש מהפרמייר-ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏5/1/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאמן ארסנל ארסן ונגר אמר כי ארסנל עשויה לעזוב את הפרמייר-ליג, ולהצטרף לליגה אירופית(סופר ליג)שאולי תקום.
    לואנגר נמאס מהמלחמות עם הנבחרות ומהעומס על השחקנים.
    ואנגר טוען ש G14(הברית של הקבוצות הגדולות באירופה)כולל כרגע18 קבוצות דבר שמספיק ליצירת הליגה המיוחדת.

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת אנשים לוקחים את זה ברצינות.......

לא יקרה כלום. ארסנל סתם עושה רוח, לא תקום שום ליגה אירופאית, בעיקר בגלל התנגדות האוהדים. האוהדים רגילים לסוע לכל משחק, הם לא אנשים עשירים במיוחד, ויהיה להם קשה לסוע לרומא, מוסקבה, מדריד וכו' כל שבועיים.
    הכל יישאר, קשה לי לראות ליגה כזאת קמה.

3. gilb Member

ונגר אוהב להפציץ כותרות, זה כנראה בס"הכ עוד איזה תרגיל טקטי שנועד להוריד לחץ מהמועדון/שחקנים.
    זו גם היתה הסיבה להצהרה שארסנל יכולה לא להפסיד כל העונה(זה לא עבד)

4. the_secand Member

גם אני חושב שסתם שטוית וארסנל רק רוצים להראות שהם מתכוונים "ביזנס"
    לא יקרה כלום

5. arsenal the champions Member

וונגר עושה צחוקים ברור שזה לא יקרה ויש מיליון סיבות...
    אבל אני לא ממש מבין את המהלך הטקטיקי מאחורי האמירה הזאת מישהו מיתנדב להסביר לי?!

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כמו שכולכם אמרתם... אני מסכים איתכם....

ונגר אוהב לזיין במוח הוא סתם חיפש כותרות וגם אם הוא התכוון לזה אפילו במעט אין לו מספיק "ביצים" לבצע כזה מהלך.

7. ScouserAndy Member

לא היה ממחפשי הכותרות עד לעונה הנוכחית( הכל יחסי כמובן ואנחנו לא משווים אותו למאסטר ההצהרות המגוחכות ממאנצ'סטר)-שבה הוא כבר הספיק להשתטות כמה וכמה פעמים(כמו ההצהרה המגוכחת שמישהו כבר ציין כאן על איך שארסנל לא תפסיד כל העונה- מה שכמובן גרם לארבעה הפסדים רצופים מידיים :wink: ).

Having said that , גם אני מתקשה לראות את הליגה האירופית קורמת עור וגידים והמובטלים שמהווים חצי מאוכלוסיית מאדצ'סטר בטח לא יטוסו לראות את הקבוצה שלהם משחקת מול ארסנל דווקא ברומא... האינטרס של הקבוצות הגדולות מובן(הקטנות נושכות כשהן מיואשות ולונגר ופרגי נמאס להתגלגל בבוץ במשחקים שלא מושכים כמויות של אוהדים)-ולמרות שאני מתקשה להאמין בזה כאמור יכול להיות שהם עוד יחליטו ללכת על זה. אחרי הכל האוהדים הם תמיד הפראיירים שמוכנים לשלם גם ולמרות המחיר או התוצאות ויעידו על זה ההמונים שממשיכים לפקוד את אנפילד מדי שבוע..

8. Rossoneri Member

אויש אתם לא מאמינים שזה באמת ייקרה, מילא אם הליגה שם הייתה חלשה וארסנל היית זוכה באליפות כל שנה בפער 20 נקודות רק אז ההצהרה הזאת הייתה שווה משהו, אני חושב שאין אפילו מקום להתייחסות ולהסבר, מצטער.

9. ofer16 Member

מלדיני, אמרת את מה שרציתי להגיד. זה לא שווה אפילו תגובה (אופס...).
    קודם שישלוט בליגה באופן מוחלט, אחרי זה שידבר על סופר ליגה.

10. AFC Member

אתם חושבים שונגר סתם צוחק?

נראה לכם שזה פסיכולוגי?

וחוץ מזה -הבחור צודק! באמת כבר נמאס מכל העומס של ליגת האלופות, הפריימר ליג, גביע וורינגטון, הגביע האנגלי + כל הנבחרות שתקועות לך באמצע לוח הזמנים - יש לו נקודה.

ומה לעשות חברה, אבל ארסנל בהחלט גדולה על הליגה הזאת. 5 נקודות פער על המקום השני לא הולכות ברגל.

11. Julian Joachim Member

הגזמת וידוקה. הליגה הזאת לא קטנה על ארסנל ולא נעליים. לפי התפיסה הזאת היה צריך לפרק אותה כבר כמה פעמים בהסטוריה.

אולי בסוף השישים - אמצע השבעים כשלידס שלטה בליגה.
    אולי באמצע שנות השמונים - כשליברפול שלטה בליגה.
    אולי באמצע שנות התשעים כשמנצ'סטר שלטה בליגה.

מה הקטע? ארסנל עדיין לא הגיעה למצב שהיא גדולה על הליגה. אתה מדבר על קבוצות כמו סלטיק, פ.ס.וו, פורטו וברונדבי אולי. אבל לא על קבוצת פריימרשיפ. במיוחד לא אחת שבסה"כ לקחה אליפות עונה קודמת והעונה מציגה אמנם כדורגל שוטף, אבל עדיין רחוק משלמות, ורחוק מיצירת פערים בלתי סגירים משאר הליגה.

אז כן, זה רעין מגוחך בבסיסו. ותחשבו על זה, וונגר אמר פעם משהו חכם?

:)

12. AFC Member

לא הבנת אותי.

לא התכוונתי לשליטה כמו מכבי ת"א כדורסל. התכוונתי שבמצב הנוכחי, אין לאף קבוצה סיכוי מולה. קשה לי לראות את זולה מניף את צלחת האליפות או את רוי קין חוגג את השגת התואר.

ואני מודה שזאת ממש לא סיבה לפרוש, אבל העומס הלא הוגן בהחלט יכול לשגע אנשים. אילולא מספר המשחקים העצום, ההצהרה של ונגר על עונה ללא הפסד הייתה נכונה.

וחוץ מזה, איך אתם לא מתביישים לקרוא לונגר זיין שכל? זהו המאמן הטוב ביותר בעולם, אז תנו קצת כבוד.

13. RE-QL Member

חחח ענק אתה וידוקה! כל פעם אני חושב שזהו הגעת לסוף הטמטום ואתה מוציא דבר אפילו יותר מפגר!
    ואתה אמרת בכל שחיפה לא גדולה על ישראל... סוסיאדד הייתה עד לפני מחזור גדולה על ספרד גם נכון?
    ובפתיחת העונה לפני שרשרת הבושות של ליברפול הם הובילה ביותר מ-5 על ארסנל אז גם הם היו גדולים על הליגה? תחשבו קצת לפני שאתה מדבר...
    אני רוצה לראות את ארסנל מנצחת לפחות 10 משחקים רצוף עד שאני יוכל להגיד שהיא גדולה על הליגה וגם אז אני לא אגיד כלום

14. AFC Member

אז זהו אואן, שארסנל שברה שיא משחקים רצופים עם ניצחונות (יותר מ-20, נדמה לי), שיא משחקים שהיא כבשה (יותר מ-50, נדמה לי) וזה לא רק הפער - זאת השליטה הטוטאלית. גם כשליברפול הובילה, כולם ידעו שהקבוצה שהודחה ע"י באזל מליגת האלופות לא יכולה אפילו להתחרות עם ארסנל. מנצ'סטר יונייטד בכלל לא ברמה שנדרשת, וצ'לסי לא מבינה מה היא עושה בצמרת (ואתה רואה איך היא נופלת).

כבר שנה שניה שהגאנרס שולטים בליגה הזאת, ואולי ווין רוני או סקולס שמו לנו איזה מכשול, אבל אפילו את תודה בזה - ארסנל היא הקבוצה הטובה ביותר באנגליה, האטרקטיבית ביותר באנגליה והיא בסופו של דבר תיקח את האליפות.

ארסנל בהחלט גדולה על הליגה, כמו שמנצ'סטר הייתה לפני מספר שנים, אבל שוב - לא כמו מכבי ת"א כדורסל, אלא כעת, בשנים הללו. ואפילו אואן לא יכול להכחיש זאת.

15. gilb Member

כמה תיקונים:
    היתרון הגדול ביותר של ליברפול העונה היה 4 נקודות על ארסנל במשך שני מחזורים.
    ארסנל ניצחה 13 משחקים רצופים בסוף העונה שעברה + משחק פתיחת העונה הנוכחית - סה"כ 14, במחזור השני ארסנל סחטה תיקו מווסטהאם.
    אני אוהד ארסנל ואני חושב שכבר חודשיים ארסנל בינונית מאוד, ההפרש נובע רק מחוסר יריבה יציבה ורצינית העונה, אבל יונייטד מתחילה להראות סימני חזרה לחיים.
    שליטה זה מה שמכבי ת"א בכדורסנל עושה בארץ או סלטיק' וריינג'רס עושות בסקוטלנד.
    בליגות הבכירות באירופה אין דבר כזה שליטה מוחלטת.
    בכל עשור ובכל ליגה יש קבוצה שמתחברת ושרצה יותר טוב יחסית משאר היריבות.
    בעשור הקרוב אנ מקווה שזו תהיה ארסנל.