ותרנות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏18/4/07.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד הדברים שתמיד הקסימו אותי בכל הנוגע לכדורגל האנגלי הוא האופי והגישה של העוסקים בו. זו עובדה ברורה מאליו לכאורה שבאנגליה כל אחד, מגדול ועד קטן, נותן מעצמו 100% זיעה ומאמץ כשהוא עולה על המגרש ותמיד שואף להשיג תוצאה טובה, לא משנה עד כמה סיכוייו לעשות את זה קלושים. הקלישאה אומרת ש"אין משחק קל באנגליה". עד לפני כמה שנים זו בכלל לא היתה קלישאה. קבוצות גדולות היו מועדות פעמים רבות מול קבוצות תחתית, שהיו באות למשחקים עם הרבה חוצפה חיובית, אמביציה ותעוזה ועוקצות בלא מעט מהמקרים.
    לא עוד. בשנים האחרונות כמה מנג'רים של קבוצות תחתית כנראה חשו את עצמם באיזו מדינה דרום-אירופית חסרת תרבות ספורט בסיסית שבשמה לא אנקוב ובאו למשחקים מול הגדולות בלי שום מטרה ובידיעה ברורה שהם הולכים להפסיד. נראה לי שזה היה בריאן רובסון ששלח הרכב מחליפים של ווסט ברומיץ' למשחק בסטמפורד ברידג', משחק חד-צדדי בצורה בלתי-רגילה שצרוב אצלי בזיכרון כסנונית שמבשרת על בואו של הטרנד המדאיג. היום ראינו את ניל וורנוק נותן לכמה מכוכביו המרכזיים לנוח ולשמור את הרגליים לקראת צ'רלטון בשבת. ברור שמול האדיקס לשפילד יש סיכויים טובים יותר להוציא נקודות, אבל ממתי לקבוצה קטנה שנלחמת על חייה בליגה וכל נק' עבורה שווה זהב יש את הפריבילגיה לוותר מראש על משחקים מסוימים?! it's fuckin' disgraceful, וזו לא פעם ראשונה ולא פעם אחרונה לצערי הרב שנראה כאלה דברים בפרמיירליג.

תתפרעו עם התגובות, תביעו דעתכם על התופעה, תציעו פתרונות וכו', אני רק רציתי לפרוק פה קצת כעסים... לא על זה גדלתי! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/07
  2. ארצ'י באנקר Member

הכל טוב ויפה והרוח הספורטיבית היא הלחם של הליגה עליה גדלנו
    אבל אל תשכח שלרובסון וורנוק ואחרים אין סגל רחב ואיכותי כמו
    לגדולות,וכמו שבצרפת יש רוטציות בגלל העומס וכמו שפרגי במכוון
    לא עולה עם גיגסי כשהוא מרגיש שהוא עייף כך גם לקטנות מותר..
    אלא שאצלהן השמות של המחיליפים הם אנונימים אבל לפעמים דווקא
    זה לטובה, עד היום לא הכרתי את שלטון משפילד-התרשמתי.

3. eastlands Member

לצערי התופעה של ויתור רק תגדל ,ושוב בגלל הפערים העצומים ברמת הקבוצות בליגה .
    התחלתי לעקוב מקרוב יותר אחר הליגות הנמוכות , הפרמייר יותר מידי צפוייה ,היו ימים ...

4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעונה שעברה ווסטהאם אירחה אותנו בלי שום אינטרס, לפני גמר גביע היסטורי, ודפקה לנו עונה שלמה כשהתעקשה לנצח אותנו ולאפשר לארסנל עוד עונה בצ'מפיונס.
    אנחנו עלינו עם הרכב הכי טוב שעמד לרשותנו מול צ'לסי למרות ששוחק ממש בין שני המפגשים החשובים מול סביליה, התואר היחיד שיכולנו להשיג באותה נקודה, כי במפגש כזה לא מוותרים.
    ייתכן שהתופעה קיימת, ייתכן והיא אפילו גדלה עם הזמן, אבל בבסיס, ביסוד, התשוקה האנגלית לשחק עד טיפת הזיעה האחרונה חזקה מהכל, וגם אם זה יהיה הכי נפוץ בעולם, תמיד ברגעי האמת נוכל לדעת שאף אחד לא פותח רגליים. תקראו לי אופטימיסט, זו דעתי.

5. Gooner Member

כמה דברים,הרצון להישאר בפרמיירשיפ הוא הרבה יותר גדול מאז כל עסקאות הטלוויזיה המנופחות.
    המאמנים היום חושבים הרבה יותר עם הראש מאשר עם הביצים.אין טעם לקרוע את הקבוצה במשחק שיש לך יחס של 13.7 לנצח בו בכל מקרה,ועוד כשיש לך משחק עונה בסופ-שבוע,ההבדל הוא שעל המגרש שפילד נתנה את הנשמה שלה,להבדיל מארץ המגף ומארץ הפאייה.

6. THE STRETFORD END Member

בסופו של יום זה יותר איך משחקים ופחות מי משחק,
    גם אתמול לו וורנוק עולה עם ההרכב החזק ביותר שלו על הנייר אבל סגנון המשחק הוא דומה אז זה לא היה עושה הבדל גדול,
    בדיוק כמו שקשטן(וסליחה עם ההשוואה המוסלמית)עלה על הנייר נגד אנגליה עם 5 שחקני התקפה אבל השתמש בהם כאילו היו קשרים אחורים,

זו האכזבה שלי אתמול משפילד יונייטד במיוחד שהם ראו שניתן לנצל את ההגנה הרעועה של יונייטד עם חלוץ וחצי ולא דחפו יותר לכיוון של להפתיע אלא שמרו על הלצאת בכבוד כשהראש שלהם כבר בשבת נגד צארלטון.

חבל אבל לא משקף את הליגה באנגליה.

7. RealStretford Member

אומנם גלייזר מעד בלשון כאשר השתמש לא מזמן במושג franchise כשדיבר על העסק שלו, אבל לדעתי זה הכיוון (הזוועתי) של הכדורגל המודרני. מה אכפת לו או אמריקאים/רוסים אחרים וכ'ו לעזוב את מקום שגם כך לא מעניין אותם. הרי גם כך לשחקנים כמעת אין קשר למיקום הגאוגרפי של קבוצתם. שהייתי קטן אז בדרבי של מנצ'סטר הייתי רואה קרוב משפחה על המגרש, ולמדתי בכיתה עם ילדיהם של שחקני העבר - והיום? רובם אפילו לא כל-כך יודעים לדבר אנגלית בכלל. יכול להיות שזה נשמע קצת פסימי אבל אני משוכנע שהאמריקניזציה של העולם ישטלת גם על הכדורגל.

פה שקלתי גם להגיד שמעבר כזה בכלל לא יפריע לטראפורד כי בכל מקרה האוהדים שלהם לא ממנצ'סטר, אך לא אעשה כך כי זה בטח ישמע קטנוני (נכון, אבל קטנוני)
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

8. leeds12 Member

אכן הפריימרשיפ הפכה די צפויה ומה שקורה שם בשנים האחרונות זה פחות או יותר ככה (וזה בגדול, אל תתפסו אותי על חריג זה או אחר) :
    למעלה - מ.יונייטד, צ'לסי, ארסנל וליברפול.
    באמצע- טוטנהאם, אברטון, אסטון וילה, ניוקאסל, מידלסבורו.
    למטה - כל השאר. מתוכן כמה שמתנדנדות קבוע בין הליגות כמו - סנדרלנד, ברומיץ, בירמינגהאם.
    חוץ מזה תמיד יש גם איזה קבוצה קטנה שמתגנבת לשולי הצמרת לכמה שנים ואח"כ היא תדרדר. פעם זאת היתה צ'רלטון. היום זו בולטון, שגם היא תיפול.
    מהעולות אחת תמיד יורדת, השניה או שכן או שלא והשלישית מתגנבת למעלה ושנה אח"כ גם היא תסתבך (ככה זה עם וויגאן. ככה יהיה עם רדינג).

לגבי ותרנות, השורש הרע של הותרנות מבחינתי היה הויתור של מ.יונייטד על ההשתתפות ב-FA CUP לפני כמה שנים. היו שנים שבאנגליה המפעל הזה נחשב כמו אליפות. הויתור הזה היה יריקה לבאר והוא בלתי נסלח. מועדון גדול שהוא מועדון קטן. מאד קטן.

9. George Best Member

בולטון כבר כמה שנים טובות מתברגת למעלה, והיא תמשיך שם, היא לא תיפול, בטח ובטח כל עוד אלרדייס שם.בורו?הקבוצה הזו מסיימת כמעט בקביעות בחלק התחתון של הטבלה, גם השנה, כמו אשתקד ושנים עברו, אל תיתן לזכייה שלהם בגביע הליגה והעפלה לגמר גביע אופ"א בעונה שעברה לבלבל אותך.
    ורגע אחד, טוטנהאם לא הייתה קרובה 90 דקות מלסיים רביעית בשנה שעברה?אברטון לא עשתה זאת ב2005?בולטון לא הייתה כל כך רחוקה מלעשות זאת השנה.
    מה עם וויגאן של שנה שעברה, מה עם רדינג של השנה?מדוע הן לא זוכות למילה טובה ממך?
    אתם פסימיים מדי.אז יונייטד וצ'לסי נאבקות אחת בשנייה והן מעל הליגה..אז?יותר טוב ששנה שעברה צ'לסי הייתה מעל כולן?

10. THE STRETFORD END Member

tsachi468
    "לגבי ותרנות, השורש הרע של הותרנות מבחינתי היה הויתור של מ.יונייטד על ההשתתפות ב-FA CUP לפני כמה שנים. היו שנים שבאנגליה המפעל הזה נחשב כמו אליפות. הויתור הזה היה יריקה לבאר והוא בלתי נסלח. מועדון גדול שהוא מועדון קטן. מאד קטן"

כמה אפשר להמשיך לקשקש על הוותרנות של יונייטד כאילו שהיא רצתה לוותר על להגן על הזכייה בתואר הזה?
    קשה לזכור או שלא רוצים לזכור איך ההתאחדות לא השאירה ליונייטד ברירה אה?
    אז בכדי לחדד ולהזכיר את הדברים:

ההתאחדות הכריחה את יונייטד ללכת להשתתף בטורניר הדבילי של פיפ'א,אליפות העולם לקבוצות,
    התאריך של הטורניר הזה נפל בדיוק בסיבוב שבו מצטרפות הקבוצות הבכירות למשחקי הגביע האנגלי,
    ההתאחדות התעקשה שיונייטד האלופה דאז תסע לייצג את אנגליה כי אנגליה נאבקה באותו הזמן על אירוח המונדיאל,
    סירוב או אי הגעה של קבוצה אנגלית היתה הורסת לחלוטין את הסיכוי של אנגליה לקבל את האירוח,
    יונייטד ביקשה מההתאחדות לדחות את משחק הגביע שלה לכשתחזור מהטורניר בברזיל,
    ההתאחדות סירבה!!!והמשיכה לעמוד עם האקדח על הרקה של יונייטד ,
    מה יונייטד יכולה היתה לעשות?לשחק עם קבוצת הנוער בגביע האנגלי?האם זה היה ראוי למפעל?
    או לשלוח את קבוצת הנוער/מילואים לטורניר בברזיל,האם זה היה עובר חלק?
    לא ב 2 המקרים!
    אבל קל מאוד לעוות את המציאות או ששוב,לשכוח את האמת ולזכור רק מה שנוח באמת,

אז קדימה,תחזור לטפח את הכבשים בכדי לבעול אותן לאחר מכן.

אגב,בראיין קיד עדיין חי.

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/07
  11. leeds12 Member

אני מבין את הכעס אבל אתה לא צריך להצדיק ולסנגר על כל טעות שהמועדון שלך עשה אי פעם. אפשר להישאר אוהד נאמן גם בלי זה.

12. leeds12 Member

מציע שתקרא עוד פעם את מה שכתבתי לגבי בולטון , ויגאן רדינג.
    לגבי האחרות, ברור שזה לא מדע מדויק וקבוצה יכולה בשנה מסוימת לחרוג קצת למעלה או למטה אבל בגדול מסתמנת מגמה שפעם לא היתה כל כך מובהקת. זה אגב נכון לא רק לגבי אנגליה.

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אריאל הבעיה שלי היא לא זה שצ'לסי ויונייטד מעל כל הליגה ויוצרות להן "ליגה משלהן". הבעיה שלי היא שכשקבוצות תחתית מגיעות לשחק מולן הן לא מפנטזות אפילו על לסחוט מהן איזה תיקו, ומעלות הרכבים חסרים וחסרי יומרה שגם מבחינה מקצועית לא מסוגלים לספק את הסחורה וגם מבחינה מנטלית משדרים מסר חמור ופסול. סביר להניח ששפילד היתה מקבלת בראש באולד טראפורד גם בהרכב החזק ביותר שלה. אבל הויתור מראש על הסיכוי הקלוש של להוציא תוצאה מכובדת בתיאטרון החלומות, שפעם ביקור שם היה מהדברים להם קבוצות קטנות ציפו במשך כל העונה, הוא מדאיג ולא אופייני לכדורגל האנגלי ולאופי האנגלי אלא למקומות חסרי תרבות ספורט בסיסית.

14. George Best Member

סליחחה, אבל אתה מדבר שטויות.
    העונה זו הייתה הפעם היחידה שקבוצת תחתית לא עלתה בהרכבה החזק ביותר מול יונייטד.
    קבוצות לא מפנטזות על נקודה?סליחה, מה עם אותה שפילד בדיוק בסביבוב הראשון?מה עם פולהאם בקרייבן קוטג'?ווסטהאם?סיטי שתמיד עושה לנו בעיות?

15. THE STRETFORD END Member

tsachi468
    "אני מבין את הכעס אבל אתה לא צריך להצדיק ולסנגר על כל טעות שהמועדון שלך עשה אי פעם. אפשר להישאר אוהד נאמן גם בלי זה"

תאמין לי שלא פעם יש לי הרבה מאוד ביקורת על ההתנהלות ביונייטד בכמה מישורים(וכתבתי את הביקורות שיש לי כלפי המועדון לא פעם פה בפורום)אבל
    במקרה הזה אני מצדיק את המועדון,
    ברולטה יש לך אופצייה או לבחור בצבע האדום או בשחור,במקרה הזה ליונייטד היו 2 אופציות,או לבחור בצבע השחור או בצבע השחור!(ולא התבלבלתי בצבעים).
    ככה שאין פה קשר לאהדה או נאמנות אלא הבנה נקייה של הדברים.

אתה כאוהד לידס כשמדובר ביונייטד כנראה שלא מסוגל לראות בעין אוביקטיבית.