זהות לאומית: שאלה לדיון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏4/9/05.

1. XabiAlonso Member

מה שבסה"כ ניסיתי להגיד זה שאין לי שום טענות לאינטר, שהיא קבוצה בינלאומית גם בשם ולדעתי היא לא מחויבות לבנות יותר מדי על איטלקים.

2. FelaKaT Member

קבוצה זאת לא נבחרת, יש את הנבחרת שתייצג את המדינה.

בכל מקרה, אני רוצה שהאיטלקים הכי טובים יהיו ביובה\מילאן בכדי שתהיה גם נבחרת טובה.

3. George Best Member

הלוואי שביונייטד היו משחקים 11 אנגלים, ובכל קבוצה בכלל(אני מתכוון שחקנים מאותה מדינה).
    אין דבר יותר יפה מזה, כמה שיותר שחקנים מאותה מדינה שהקבוצה משחקת בה.
    אנשים שאוהדים קבוצות שאין להם כמעט שחקנים מאותה מולדת יכולים לברבר עד מחר שזה לא משנה, אבל זה מאוד מאוד משנה.
    (אני למשל במנג'ר תמיד מנסה להביא ליונייטד כמה שיותר אנגלים.)
    אין מה לעשות, אוהדים תמיד מזדהים הכי הרבה עם שחקני הבית ושחקנים מהמולדת של הליגה.

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הודעה כפולה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/4/06
  5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אבל יכולים להיווצר מצבים, שהאוהדים סוגדים לזר, אני בטוח שאין אף אוהד יונייטד שהיה מחליף את קנטונה או את קין באנגלי אחר. אני אוהב את אנגליה ואת הכדורגל שלה והנבחרת שלה, אבל לא רוצה לראות 11 אנגלים. אני רוצה אנגלים, אבל זרים נותנים גוון אחר לכדורגל. מצב אידיאלי בשבלי זה 6 אנגלים ו-5 זרים.

6. M_T_A Member

אינטרנאציונלה מילאנו...
    קבוצה שהוקמה כדי להיות סוג של "נבחרת שאר העולם"
    אין מה לבוא אליהם בטענות. אולי רק כי הם קבוצה לוזרית וכושלת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

7. Arsenal fan Member

לא בהכרח. ויירה, ברגי, גם קאנטונה, יש עוד הרבה דוגמאות.

8. George Best Member

תמיד יש מקרים יוצאי דופן, אבל בגדול זה נכון.
    שמע תום, ברור שאני יגיד לך שאני מעדיף שהקבוצה שלי תצליח עם הרבה זרים מאשר שלא תצליח עם הרבה אנגלים(מקרה של היונייטד למשל), אבל מה הבעיה להצליח עם האנגלים?
    מה, אין שחקנים אנגלים מספיק טובים?
    אין דבר יותר כיפי מאשר כוכב בקבוצה שהוא אנגלי, הרבה יותר כיף להתחבר אליהם(רוני).
    אין מה לעשות, השחקנים הנערצים בשנים האחרונות הם נוויל(קפטן), קין(אקס קפטן, אירי), בקהאם(אנגלי), סקולס(כנ"ל), גיגסי(וולשי), רוני(אנגלי).
    אני לא אומר שהייתי מעדיף לראות שחקן אנגלי בינוני על חשבון זר תותח בקבוצה, אבל הכי כיף זה אנגלים בהרכב, כי בכל זאת היא מייצגת את אנגליה.
    ברור שאוהדי ארסנל יגידו שלא, כי אצלכם המצב (כל כך) שונה, וזה טבעי שדעתך היא כמו שהיא.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/06
  9. Raulito Madridista

לדעתי שלד של חמישה שחקנים מאותה מדינה זה בסדר, אני בעד עירבוב, בשביל ספרדים למשל יש את נבחרת ספרד, ריאל מדריד היא קבוצה מספרד, האיצטדיון בספרד, האוהדים בספרד, הכל בספרד, לא חייב להיות 11 ספרדים. אוהדים יכולים לאהוב גם שחקן שהוא ממדינה אחרת, למשל זיזו בריאל מדריד שמקבל הרבה אהבה, רונאלדיניו מברצלונה ועוד.

גם אם בקבוצה יש רק שחקן בית אחד בהרכב זה בסדר, אם השחקן הוא מאותה מדינה נניח זה בכלל לא אומר שהוא גדל במועדון.

10. Alexander Hleb Member

אני גם אוהד מכבי בכדורסל ואני נגד חוק שיחייב לשחק עם ישראלים באופן קבוע...
    שיהיו מספיק טובים וככה הם ישחקו. אם לא, שילכו לאירופה כמו הלפרין.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיזגתי את הנושא עם אחד דומה שהיה כאן לפני כמה חודשים.

12. Engel Del Madrid Member

לא צריך להגזים כמו בילבאו שלוקחת רק באסקים, אבל גם לא צריך להיות קיצוניים כמו ארסנל.
    לדוג' נגיד ככה, זה ממש לא נעים לפגוש את הכוכב הענק של הקבוצה שלך, זה שמעטר את כל הקיר שלך בפוסטרים , עוזר להדחה של המדינה שלך מן המונדיאל.

כאילו אם אני מאנגליה, אוהד ארסנל, פתאום פברגאס ורייס כובשים את השערים שבגללם הועפנו מהמונדיאל. זה די פרדוקס..

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה שאני רוצה זה שהשחקנים יאהבו את המועדון. במקרה של אטלטיקו אין בעיה להביא שחקנים כאלה מחוץ לספרד. כל הארגנטינים חוץ מסביולה אוהבים את אטלטי.

14. SeRgInHo Member

תמיד, אבל תמיד שחקן שגדל במועדון מגיל 0 יואהב אותו יותר מאשר כל שחקן זר. ואם כל הכבוד לזרים, רובם יחליפו קבוצה אם תבוא הצעה טובה יותר.