זכרונות מאיטליה- דיון התיירות האיטלקי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Nesta, ‏4/8/06.

1. cheddar Member

וואי התאהבתי בעיר במבט ראשון, ולקחתי פיצה מדי מטאו.
    מה שתפס אותי בהפתעה זה ילדות במקרה הטוב בגיל ב14 טסות על קטנועים בלי קסדה , בין הולכי רגל בשבילים, וכמעט מעיפות אותך באוויר. חח

2. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

טוב, יאללה , הבאר שבעיים זקוקים לכם -

סגרתי דיל על מילאנו ברוב שמחה וששון. רק אחרי זה גיליתי שלא דובים ולא יער. אין מה לעשות בעיר עצמה, כל האטרקציות מסביב. אנחנו 4 חבר'ה בני 21-25. רוצים להנות. לא לשתות בירה להנות, אלא להיות במקומות טובים, לראות קצת נופים ולזכור את ה3 ימים המסכנים האלה להרבה זמן. וגם אני צריך 2 תמונות פרופיל חדשות - אחת לפייסבוק ואחת לוואטסאפ.

אנחנו עם רכב. אנחנו כבר בודקים 3-5 ימים על כל האיזורים, ומצאנו 4 אטרקציות מרכזיות:
    1. הגראלנד במרחק שעה וחצי לכיוון מהמלון שלנו.
    2. הרי הדולמטים במרחק של 4 שעות נסיעה לכיוון מהמלון שלנו
    3. עולם המים והקולנוע או משהו שהבנתי שדומה בהוויתו לגארדלנד וגם המרחק דומה.
    4. ונציה במרחק של איזה 3 שעות מהמלון.

מה כדאי לעשות? ומה אתם ממליצים לעשות?

ואם החלק של סוכני הטיולים לא דיבר אלייכם - אז זה כן:
    גיליתי שיש משחק של סמפדוריה מול מילאן ביום שישי בערב. גנואה מרחק שעה וחצי מאיתנו. נשמע בנ"ז. ראיתי שיש להם אצטדיון של כמעט 40K אבל במשחק הליגה הביתי הראשון הם הביאו 19K. אפשר לסמוך על זה שיישארו כרטיסים? אולי כי זו מילאן יבואו יותר? הסתכלתי באתר שלהם ומצאתי את מפת האצטדיון עם המחירים למשחק אבל בלי קישור לרכישת כרטיסים..

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

קודם כל אני רוצה למחות נגד היחס למילאנו:) לדעתי היא עיר ממש נחמדה ובטח ובטח יש מה לראות ולהסתובב בה במשך יום שלם לפחות, יש את הדואמו, הגלריה והאזור רק לקניות ולהסתובב ולהנות מהיופי של המקום, מלבד זאת קפוץ למוזיאון של הסן סירו / קאזה מילאן לביקור..גם שווה את הזמן.

אם אתה כן מחפש לצאת החוצה אז אני לא יודע כמה תספיקו מהדולמיטים, יכול להמליץ על נסיעה לקומו לסיבוב באזור או לברגמו , גם עיר נחמדה לראות...מלבד זאת, יש לא מעט אופציות נוספות במרחק רכבת.

4. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

כן, אבל אני לא מחפש לראות גלריות ובטח לא קניות. וזה כל מה שיש לעשות בעיר, על פי מיטב הבנתי.

תודה על שאר ההמלצות. אילו דברים יש במרחק רכבת? למרות שנהיה עם רכב. עדיין מעניין לשמוע.

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

פיזה

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

תודה, אבל זה בסביבות ה-5 שעות נסיעה. טו מאץ'. מחפש משהו קרוב יותר.

7. Juventini Gaetano Scirea היכל התהילה

יש לך את כל אזור האגמים (קומו), ברגמו (במיוחד העיר העילית), טורינו (שווה את היום-יום וחצי, יש בה הכל מהכל - מוזיאונים, כיכרות, ארמונות, נופים מרהיבים) ואת כל אזור ג'נואה + הצ'ינקווה טרה/כל אזור רפאלו+סנטה מרגריטה ליגורה+פורטופינו (הכל נגרר אחד אחרי השני). כל האזורים האלה נמצאים במרחק שעתיים-שעתיים וחצי (חוץ מאזור הצ'ינקווה טרה שנמצא קרוב יותר ללה ספציה, אבל דרך כבישי האגרה תוכל להגיע גם לשם בסביבות השעתיים וחצי).

אם יש לך שאלות ספציפיות - שוט.

Nave אוהב/ת את זה.
  8. cazzo Il Capocuoco

יחסכם למילאנו הוא מחפיר. אני מבין שהעיר הזאת תזזיתית ולא משרה אווירה רגועה אבל להגיד שאין שם מה לראות?
    בנוסף לכיכר הדואומו יש את הגלריה של ויטוריו עמנואלה והכיכר של האופרה דלה סקאלה. באזור אחר יש את הטירה של שושלת ספורצה (Castello Sforzesco), פארק סמפיונה (Sempione), מוזאון המדע והטכנולוגיה על שמו של דה וינצ'י (Museo Da Vinci) ועוד לא דיברתי על רובע התעלות (Navigli) בו אפשר לבלות בערבים ובלילות. לא הזכירו פה את הכנסייה בה מצויירת "הסעודה האחרונה" של דה וינצ'י ועוד בזיליקות רבות...

אבל החברה מבאר שבע כבר לקחו רכב....יש לכם כולה 3 ימים ואתם מתכננים לבזבז שעות של נסיעות כדי להגיע לונציה? אם כבר אתם נוסעים לונציה קחו את הרכבת כי בחניה בכניסה לעיר ירוקנו לכם את הכיס רק על חניה.

golding אוהב/ת את זה.
  9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ונציה יפה מאוד, אבל חוץ מלשרוף כסף כאילו אין מחר אין שם מה לעשות (יקר שם בצורה מחרידה).

Nave אוהב/ת את זה.
  10. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

איזי, בן אדם, לא העלבתי אף אחד אישית.

זו הייתה דעתי על סמך הרבה דברים ששמעתי, ובדיוק דברים שאתה אומר רציתי לשמוע. תודה. אני מבין שכל הדברים שציינת הם במילאנו, נכון ?

11. cazzo Il Capocuoco

לא העלבת אותי, אבל יניב פישל פה למרות מחאתו כי הוא לא הסביר מה יש עוד לראות במילאנו. -_-

מילא היית נוסע לשבוע-שבועיים אז הייתה סיבה טובה לשכור רכב, לכמה ימים הרכב יהיה לרשותכם?

12. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

הרכב יהיו לרשותנו 2 או 3 ימים, אבל חוץ משישי אף אחד מהם לא יום מלא. העניין הוא שמכל הדברים ששמענו, אין הרבה מה לעשות במילאנו. וגם הדברים שאתה כתבת לא נראה לי הכי קורצים בתכל'ס.

עוד עולה מכל האתרים של למטייל וכו' שממש לא כדאי להתנייד עם רכב בתוך מילאנו עצמה. אגב, הופתעתי לגלות ששכירת רכב זה עניין דיי זול.

13. cazzo Il Capocuoco

אפשרי להתנייד במילאנו עם רכב (בפירנצה או ברומא זה פחות אפשרי), אבל התחבורה הציבורית שם טובה למדי - בכל אופן לא כדאי להתנייד עם רכב בכל הערים הגדולות של איטליה.

יש מה לראות במילאנו, פשוט צריך להודות שאדריכלות גותית\אמנות מסוף ימי הביניים לא מעניינת את רוב האנשים. זאת לא בושה להודות - הייתי עם בן דוד שלי (שפעם כתב פה באייסוקר) באיטליה והוא השתעמם לעיתים (מהאוכל לא). רוב עשרות המיליונים שנוסעים לאיטליה מבקרים אותה בשביל לראות אוצרות אמנות, אדריכלות ושרידים ארכיאולוגים - אנחנו באים בשביל הכדורגל.

אם אתה מחפש נופים ירוקים ואגמים אז יש, גם הציעו לך לסוע לעיירה עם נוף לאגם כמו קומו, - אני אציע לך:
    סטרדה דלה פורה - שעתיים וחצי נסיעה ממילאנו:
    Strada della Forra

בלוודרה דלה סיגיניולה - שעה וחצי ממילאנו:
    belvedere della sighignola - lombardia - attraction castagnola albogasio-oria besano cernobbio excursion point of interest - ideasfortravels

מפלי אקוואפראג'ה בעמק קיאבנה - שעתיים ממילאנו:
    Valchiavenna - Acquafraggia Waterfalls

Nave אוהב/ת את זה.
  14. yonmu Member

אם כבר טיפים לנוסעים -
    אני טס עם חברים למילאנו לדרבי (אמצע נובמבר). חשבנו שאם אנחנו כבר באיטליה עדיף לספוג כמה שיותר כדורגל ולכן לקפוץ לטורינו במוצאי שבת לתפוס יובנטוס-פסקארה. שבת יוצאת ב17:40 באותו שבוע (אנחנו שומרי שבת), והמשחק ב19:45 (אני חושב. יש מצב שאני מתבלבל בגלל שינויי השעון שלא חופפים). כדאי לנסות לתפוס רכבת או מונית לטורינו מיד בצאת שבת או שזה מדי צפוף ובעייתי?

תודה מראש, גם לגבי כל הטיפים על מילאנו בעמוד הזה (למרות שהן לא היו מכוונים אליי).

15. Ajax Amsterdam Member

מבחינה היסטורית פירנצה מאוד מעניינת אותי, שווה לסוע, יש מה לעשות מסביב?