חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. alexshw Member

הייתה לו תוכנית לייצר מקומות עבודה, להכריח חברות לייצר בארה"ב. כן יש לו זכויות בזה.

2. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הוא הוריד את מס' החברות מ 39% ל 25% וזה מהלך שכבר מעצמו יוצר מקומות עבודה ומציל חברות בקשיים. זה היה מהלך יפה.

alexshw אוהב/ת את זה.
  3. FelaKaT Member

רק אותי מגעיל ההתמסכנות סביב היציאה של ארה"ב מסוריה?
    אנחנו לא צריכים אותם כדי להגן על עצמנו ברמה הצבאית, אנחנו רק צריכים שלא יפריעו לנו (כמו שאובמה עשה).

היציאה של טראמפ מהסכם הגרעין והחזרת הסנקציות כל איראן זה הדבר הכי טוב שישראל יכלה לייחל לו ברמה המדינית מארה"ב. לא מבין איך אפשר להגיד שבתחום הזה טראמפ פועל רק ברמה ההצהרתית (בנוסף להעברת השגרירות לירושלים).

4. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אני האחרון שרוצה להיות סנגור של אובמה, אבל דווקא בחזית המלחמה בסוריה הוא מאוד התאים לנו. הוא ארכיטקט המלחמה בסוריה.

5. alexshw Member

בכל הקשור לסוריה פוטין הוא הארכיטקט של הבסת דעא"ש. לפוטין יש בעל ברית ברור. לארה"ב אין שום דבר ברור.
    אין ואקום. בימים בהם ארה"ב לא יודעת מה היא רוצה, אז השפעתה של רוסיה תעלה.

ואין התמסכנות. פשוט צריך להפסיק להלל את טראמפ על דברים שהם הצהרתיים לחלוטין ולהפסיק כל הזמן לסמוך על ארה"ב.

6. סיונרה Member

להוריד הכנסות לממשלה בלי להוריד הוצאות כל אחד יכול. אם ככה אז כחלון היה שר אוצר מדהים.

7. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

אז יש לך פחות אבטלה ופחות הכנסה ממיסים, אתה צריך תמיד לשלם על אחד כדי לקבל את השני. חשוב גם לעקוב ולמצוא את האיזון ולראות שבאמת אתה מקבל אחד תמורת אחר, כי לפעמים אתה הולך על מהלך שנשמע נכון בתאוריה אבל בסוף לא עבד. אני לא מכיר את המספרים מהכנסות מיסים של ממשלת ארה"ב וכמה הם היו מבזבזים על לנסות להכניס מובטלים לשוק העבודה. אני נמצא כאן לגמרי בערפל בכל הכנות. כנראה שצריך פשוט לנסות ולראות מה עובד יותר ומה עובד פחות ואלו שחשופים למספרים יעשו את החישוב. אולי סתם לדוגמא מס' חברות של 29% יהיה דרך המלך למקסם הכנסות מיסים מחברות בזמן שהחברות גם מצליחות לעמוד על הרגליים. בקיצור זה מאוד קשה בלי שכל המספרים נמצאים מולנו ולכן אני לא רוצה לקבוע חד משמעית מה טוב ומה רע. אני כן משוכנע שזה היה מהלך מעניין שעזר להרבה חברות ועובדים.

8. סיונרה Member

ברור שזה עזר, תוריד מס חברות ל-0 אתה תראה צמיחה גדולה, המשמעות של זה היא העדפת צמיחה עכשיו על פני צמיחה בעתיד, כי את הכסף הזה הממשלה תצטרך להחזיר מתישהו (החוב גדל), ותצטרך להעלות מסים.
    בתיאוריה יכול להיות מצב שבו אתה מוריד את גובה המס ומעלה את ההכנסות או להיפך, בפועל, זה צריך להיות מס מאוד גבוה. יש מעט מאוד מקרים מתועדים שזה קרה. אחד מהם היה המס על הבירה שלפיד העלה (כדי לסגור את החוב שקודמו השאיר לו) והוריד את הגבייה.

9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

מרגיש לי שהיציאה האמריקאית והכניסה הטורקית אלגנטית מידי ועד כדי מתואמת. כבר אין יותר אמונה באף אחד, מי יודע מה סיכמו בניהם. אולי בתמורה יפסיקו לקנות מרוסיה נשק, מאוד ישמח את האמריקאים. אני חושד בהכל.

10. alexshw Member

התחושה היא שאם טראמפ היה נשיא ארה"ב בתחילת שנות הארבעים, אז הוא היה שואף לעשות עסקה גם עם גרמניה הנאצית.

11. מזגן Member

טראמפ אמר (בין היתר):
    “GOING INTO THE MIDDLE EAST IS THE WORST DECISION EVER MADE IN THE HISTORY OF OUR COUNTRY!”
    ״the U.S. went to war under a “false & now disproven premise, WEAPONS OF MASS DESTRUCTION. There were NONE!”

נתניהו הופיע בארה״ב בקונגרס וזיין את המח לגבי ראיות של המוסד שיש בעיראק נשק להשמדה המונית שהיוו את התירוץ לפלוש אליה. לא היה לא נברא ולא נמצא בסופו של דבר בשטח.
    נתניהו גם הופיע וזיין את השכל (ב-2002 בדיוק שנה לפלישה) על כך שפלישה של ארה״ב והפלתו של סדאם תוביל ל-
    If you take out Saddam, Saddam's regime, I guarantee you that it will have enormous positive reverberations on the region.

ומה האמריקאים קיבלו בתמורה להבטחות של בנימין זאב נתניהו? מלחמה בעלות של 2 טריליון דולר, עשרות אלפי גופות ערביות. אלפי גופות אמריקאיות. דאעש ונוכחות אמריקאית באיזור במשך שני עשורים. אז על מי נותר לסמוך?

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  12. alexshw Member

אל תעשה יותר מדי כבוד לביבי לא בגלל זה הם פלשו, אבל גם ביבי כמה שעושים ממנו גאון מדיני מסתבר לקה מאוד בהבנת המציאות.
    האמריקאים פה שיחקו לידי השיעים וקודם כל אירן. תחשבו אם כל המאמץ המלחמתי הזה היה מופנה להפלת המשטר בטהרן.

סדאם חוסיין אחרי 1991 יכל רק לירות ברובה שלו וזהו.

13. DRORIKO Member

14. מזגן Member

זה לא אני זה טראמפ שמכריז את זה.

15. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

זה לא רק ביבי, זה חייב להיות יותר מי שהיו בשילטון באותו זמן, שרון בעיקר. מספרים שישראל מאוד דחפה למלחמה בעירק. וזה לא רק המספרים של ההרוגים שציינת וכל הכסף, אלא שבסופו של הדבר התוצאות של המלחמה החמירו עם המצב עבור כולם חוץ מאירן שקיבלה את עירק במתנה ואז המעבר שלה דרך סוריה לים התיכון נפתח. מלחמה שלגמרי שירתה את אירן בסוף.