חדשות חוץ

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. מזגן Member

אני לא צריך ללכת רחוק לארה״ב. מלא חברים שלי בקנדה מפרסמים כל מיני דברים. וכשאני שואל אותם לגבי קורבנות עבר של המשטרה שהם לבנים או קורבנות שחורים של ההפגנות הם מסכימים אבל לא מפרסמים דבר לגבי זה. הם יודע טוב מאוד לשלם מס שפתיים לתרבות.
    בשקט בצ'אט סודי הם סבבה להודות במציאות. אבל כלפי חוץ הם חלק מההפגנה. במדיה החברתית כמובן. בחיי היום יום הם נוסעים באאודי וגרים בבתים של 1.75 מליון דולר ב- Oakville Ontario בשכונה של לבנים. לא יעלה על דעתם לגדל ילדים ב- Jane and Finch, Toronto

2. alexshw Member

לא רק בקנדה. יש בארה"ב הפרדה ברורה של שכונות ללבנים ולשחורים, כמובן זה לא אומר שאסור לשחור או לבן להכנס לשכונה השנייה, וכמובן שיש שחורים אמידים שגרים עם לבנים, פשוט יש פער כלכלי רציני, שהוא קודם כל פער תרבותי בין הגזעים, שוב כמובן לא גורף, אבל סטטיסטיקה ברורה.
    אחוז ניכר של השחורים לא אוהב לעבוד, יש להם גם ילודה גדולה מדי הרבה מעבר ליכולת כלכלית.
    הפיתרונות שמציעים דמוקרטים זה להנציח את הבעיה. זה כמו ש"ס ויהדות התורה בארץ.

מוכן שיחסמו אותי, יקראו לי גזען, אני על האמת שלי לא אוותר ולעולם לא אהיה פוליטקורקטי. מה שכן אני כמובן יודע מה המקום ומה הזמן להביע את הדעות האלה.
    אני לא מערבב פוליטיקה בעבודה ובספורט. כי זה לא בדיוק המגרשים הנכונים לכך.

VAR ו-מזגן אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

אגב אתה יודע איפה עוד יש הפרדה? ב-NBA. השחורים משחקים על המגרש בזמן שהלבנים צופים בהם ביציע עם ההוט דוג. תוצר של מחירי הכרטיסים. סוג של אירוניה.

4. מזגן Member

זה דיי ברור שה-NBA זה ארגון Black Supremacist. אם מסתכלים על הייצוג של השחורים בו לעומת ייצוגם באוכלוסיה. קל.

5. DRORIKO Member

אני דיברתי יותר על האירוניה שלבנים באים לצפות בשחורים משחקים. לגבי מה שכתבת זה בכל סוגי הספורט ולא רק בארה"ב. ספורט רחוב תמיד יפרח יותר במקומות עניים שבהם הילדים נמצאים....ובכן ברחוב. לא סתם אגב צרפת וברזיל הן שתי הנבחרות הכי מוכשרות בעולם. אחת זאת נבחרת של מהגרים מאפריקה, השניה זאת נבחרת של הפאבלות. בשתיהן הגוון השחור מאד דומיננטי.

6. alexshw Member

אני חושב שב - NBA יש בחירת שחקנים מקצועית לגמרי. שחורים מבחינה גנטית אולי אתלטיים יותר בממוצע ולכן מצליחים יותר בספורט, אבל אם כבר בשנים האחרונות עם כל הפתיחות יותר גדולה לשחקנים זרים ובפרט אירופיים, אז יש גם יותר לבנים דומיננטיים. כמובן גם מי שגדל בסביבה פחות אמידה, יש לו יותר מוטיבציה לעשות את הכסף דרך ספורט מקצועני.
    אני לא חושב שיש שיקוליים גזעניים בספורט לכאן או לכאן.

נערך לאחרונה ב: ‏4/6/20
  7. מזגן Member

ברור. אני ציני בהקשר להגיון כיתה ג' של אנשים שטוענים לגבי רציחות של המשטרה של שחורים ביחס ליצוגם באוכלוסיה. אם כבר מקום שבו יש ייצוג בגלל גזע זה יהודים בהוליווד.

8. DRORIKO Member

בכל מקום שיש כסף יש יצוג מכובד של יהודים. האירוניה היא שאם הייתי אומר את זה בארה"ב היו מאשימים אותי באנטישמיות.

9. מזגן Member

מי? המדיה שפחות או יותר נשלטת על ידי יהודים? חחחחח
    היהודים מקדמים אחד את השני בארה״ב במדיה ובהוליווד על חשבון כל קבוצות האתניות האחרות. ובאותו הזמן מכתיבים נרטיב שלבנים גזענים כי הלבנים מקדמים את אחד את השני על חשבון שחורים.

10. yakov_y YNWA

לא מדוייק, אתה צודק אבל הסיבות שציינת לא נכונות.
    כמו שאמר פיני גרשון הסיבה לפתיחת של השחקנים הזרים היא סגנון המשחק שהשתנה, בקיצור סטף קרי.
    לך תסתובב בספורטקים, אני מסתובב בחדרה ובנתניה ורואה כמעט עצומה של ילדים שמשחקים כדורסל (בגלל העתודה כנראה) ולא רק זה, הרמה עלתה בטירוף, הנערם משקיעים בקליעה ומחקים את קרי, כדורסל כבר לא שייך לעשירים ולגבוהים, גם גמדים יכולים להכנס למשחק.

בנוגע למשפט האחרון גם אני חשבתי ככה, מצד שני אני רואה הרבה ילדים שמשחקים בנבחרות הצעירות של ישראל כולל הכישרונות הכי גדולים, אני רואה גם שחקני ליגה לאומית ויכול להגיד לך שהכסף משמעותי.
    מכיר שחקנים שמשחקים בליגה הלאומית ולא אכפת להם מהשכר, מצד שני יש 2 שחקנים שירדו לארצית, אחד כי רוצה לשלב לימודים ומקצוע לעתיד והשני כי רוצה לשחק לכיף ויש לו מספיק כסף.

אני מכיר ילדים שמשחקים בנבחרת הקדטים, מגיל 13-14 אני מכיר אותם, יש כאלה שנושרים מהכדורסל למרות הכישרון, יש כאלה שנדפקים עם הלימודים/עבודה נוספת בעוד יש כישרונות שממשים את הפוטנציאל, למה ?
    כסף, לאחד יש כסף ולא צריך לדאוג, יכול לעשות 10 אימונים בשבוע והשני יכול רק 5 אימונים בשבוע ולא לקחת אקסטרה אימונים כי אין לו זמן.
    בקיצור, שיניתי את דעתי כאן.

הבחירה באן בי אי מקצועית לגמרי וחכמה, פיתוח צעירים.
    האתלטיות היא המרכיב הכי חשוב בכדורסל וזאת הסיבה לשליטה של השחורים, שחקן שנולד לא אתלט ורוצה להיות כדורסלן יהיה חייב מגיל צעיר ללכת להתעלמות קרקע כדי לשפר לעצמו את האחוזים להפך לכדורסלן מקצועני, מרכיב חשוב מאוד שמאוד קשה לשפר אגב.
    לשמחתי הכדורסל בישראל מנוהל טוב ומאמנים וילדים שמים דגש על אתלטיקה כבר בגיל 14-15.

alexshw אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

סטף קרי הוא לא גמד הוא 1.91. גובה די ממוצע לרכז. אייזיה תומאס שהוא 1.85 היה כוכב NBA לפני שקרי נולד. גם את הקטע של השלשות לא קרי המציא אלא רג'י מילר. קרי פשוט שכלל את זה. ועדיין אחד כמו סטף הוא עוף זר ב-NBA. עדיין הגארדים המובילים הם סוסים כמו הארדן ו-ווסטברוק, כאלה מאד קשה לייצר בישראל. מהפכת השלשות גם הגדילה את הביקוש לביג גייז שיודעים גם לקלוע, מהסוג של דוראנט, דיוויס, יוקיץ'. כאלה עוד יותר קשה לייצר בישראל.

12. yakov_y YNWA

כמה רכזים בגובה של תומאס היו בזמנו ?
    כמה יש היום ולמה ? את התשובה אמרתי.
    הסייז של האן בי איי יירד, הקליעה חשובה יותר.

סטף גם לא חזק פיזי.
    קרי קולע בכמויות מטורפות, היום 11 שלשות למשחק לקבוצה זה כלום, קרי האחראי לכך.
    מה יש לשחקנים כמו שארפ, גולן גוט, אריאל, בלאט להציע חוץ מקליעה טובה ? כולם קטנים ובזכות סגנון המשחק החדש הם שחקנים משמעותיים.

השחקנים היום גם הרבה יותר טכניים, כולל הגבוהים.
    היום סנטרים מחוץ לתמונה בגלל ההגנה הרעה שלהם על גארדים.

תראה כמה סרבים יש באן בי איי וביורוליג, בישראל מלמדים את הילדים נכון ורוב הילדים היום אתלטיים, קלעים וטכניים, בזמני זה לא היה ככה, המשחק עבר ב-2014 שינוי משמעותי.
    גם הכדורגל בזכות פפ עבר שינוי קטן, בכדורסל זה משמעותי יותר.

13. DRORIKO Member

כשאתה מסתכל על הילדים האלה בספורטק אתה רואה מישהו שיכול להיות סקוטי וילבקין? אני מאד בספק אם יש כאלה. ואנחנו מדברים על גארד מהיורוליג, לא מה-NBA

14. yakov_y YNWA

אני רואה מגמת של אירופאיים שמגיעים לאן בי איי יותר מבעבר, למה ? סגנון משחק חדש.
    אני רואה מגמה ביורוליג ובכל אירופה של שחקנים נמוכים יותר ופחות של סנטרים, למה ? סגנון משחק.
    אני רואה בישראל כישרונות גדולים בהרבה יותר מבעבר בטווח שנים קצר ביחס למדינתו הקטנה, למה ? סגנון משחק.

יש נהירה לאירופה של פליטי אן בי איי, למה ? סתם הרמה ביורוליג השתפרה ? לא סתם, יש מגמת הצערת שחקנים באן בי איי והפליטים האלה מוצאים את עצמם באירופה.

יש סיבות לשינויים בכדורסל שאנחנו חווים.
    לדוגמא הבלאגן של פיבא והיורוליג הוא בגלל טימטום שלהם.

אגב, ההצלחה של העתודה היא גם חלק מ׳זה, זה עונה במדויק על מה שרשמת על הספורטק, ההשוואה שלך לווילבקין מוגזמת.
    ים מדר משתלב נהדר בסגנון המשחק הזה, זוסמן בעתודה היה קלעי, סקורר ומוביל כדור, אבדיה בזכייה ה-1 לא היה משמעותי כל כך ולפני 3 בגמר נגד יוון לא היה.
    ההצלחה של העתודה זה לא רק אבדיה, הגמדים של הנבחרת עשו את ההבדל, בלאט וגיל בני הקטנים היו מעולים, למה ? סגנון משחק חדש.

15. DRORIKO Member

תמיר בלאט כבר בן 23, רחוק שנות אור מלהיות שחקן יורוליג, על NBA אין מה לדבר בכלל. גיל בני כבר בן 22, שחקן קצה ספסל בגליל גלבוע. אז נכון יש את דני אבדיה שהוא באמת הכשרון הכי גדול שהיה פה, מבחינת כשרון זה מיקי ברקוביץ' ועמרי כספי ביחד, אבל זה לא מעיד על הכדורסל הישראלי, בדיוק כמו שיאניס אנטטוקומפו לא מעיד על הכדורסל היווני.