חוזרים לקרקע?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏17/8/03.

1. יוגב אסולין Guest

סילוקם של אבי נימני וטל בנין למעשה מסיים לנו את התקופה של הסכומים האסטרונמים לשחקנים ישראלים בליגת העל שלנו.

שתי השחקנים האלו היו אחרונים מרשימת שחקנים לא הכי גדולה שקיבלו משכורות עתק בכדורגל שלנו. דבר שלפי דעתי לא מוצדק נוכח מצב הכדורגל שלנו היום מבחינה כלכלית.

נכון שמכבי ת"א עדין תשלם לשתי השחקנים האלה את החוזה שלהם עד הסוף. מה שאומר שיהיה על לוני להוציא במשך עוד שנתיים שכר גבוה. אבל כבר אף אחד לא יזכיר ולא ידבר על זה. ומעכשיו כולם אבל ממש כולם נכנסו פה לפורפורציות.

הסכומים הגבוהים האלה שנחתמו היו מבחינת לוני טעות של מתחילים כי למרות שמדובר בכוכבים ושתי שחקנים שמכרו המון חולצות וכרטיסים. יכלו להביא במיליון דולר בערך של כל שחקן.. 5 שחקנים איכותיים מאוד שאולי היו מביאים למכבי תאליפות מוקדם יותר ובכל מיקרה לא היה מזיק במיוחד..

אז ברוך הבא גברת פורפורציה.

נ.ב
    אני יודע שיש דיון על מכבי ת"א וגם נפרד על נימני ובנין וכו'...
    אבל המטרה בדיון הזה היא לדבר על הכסף הגדול שנזרק בכדורגל הישראלי שלא לצורך ומכבי ת"א, נימני ובנין נלקחו פה סתם לצורך דוגמא והמחשה.
    אז מה שאני רוצה שתגיבו זה על הכסף ולא על השחקנים ספציפית ועם אתם חושבים היה הצדקה או לא. וגם עם זה יחזור וכו'...

2. ליהי Member

לפי דעתי יש פה הקצנה והגזמה.אבי נמני לא מקבל משכורת כל כך גבוהה. 250 אלף דולר לעונה לשחקן במעמדו זה לא כזה הרבה ואבוי לכדורגל הישראלי אם שחקנים במעמדו יצטרכו להסתפק בפרוטות. מהצד השני יש גם את טל בנין במשכורת של 700,000 דולר , אבל אני רוצה לראות איזה עוד שחקן בארץ מקבל סכום שבכלל מתקרב לסכום של טל בנין?- ממש לא הרבה. אולי כוכב או שניים בחיפה, שגם לא מגיעים למשכורת הזו שלוני בזבז מהסיבה הפשוטה שהוא טיפש גמור,כסיל,אידיוט, ורק הוא מוכן לשלם לכזה שחקן כ"כ הרבה כסף.

זו דעתי. הנושא הוצג בצורה די מוגזמת...

3. Ilan Member

אבי נמני מרוויח הרבה יותר מ250 אלף דולר לעונה. בערך בסביבות 600 אלף דולר לעונה.

4. ג'רי בית הלוי Member

נמני מרוויח 350 אלף שכר בסיס, ועוד המון פרמיות, במיוחד בשלוש שנים האחרונות עם השני גביעים והאליפות, ועוד יש סכום של 750 אלף דולר לעונה שמכבי צריכה לקבל מהסוכן הספרדי שלו, אבל בסוף זה ילך לכיס של נמני.

5. ליהי Member

יאללה. הנה לך אילן- 350. למרות שאני בטוחה שזה 300 או משהו בסגנון, כי אני זוכרת שיש הפרש מאוד גדול בין השכר שלו לשל בנין. זה לא משנה את הפואנטה שלי -שחקנים בסדר גודל של נמני צריכים לקבל משהו בסגנון הסכומים האלה, לא פחות. ההגזמה היא טל בנין אבל שוב רק לוני פריאר מספיק בשביל לשלם לשחקן כל כך לא יוצלח בעבר/הווה הקרובים שכר כל כך מופקע וחסר תקדים.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

השכר הגבוה הזה מנע מהרבה שחקנים ישראלים להתבלט בחו"ל ולהפוך לברקוחיים.

נימני ועטר הם שני שחקנים שלדעתי ממש נפגעו מהקטע הזה
    הם יכלו בקלות לצאת לאירופה ולשחק בקבוצה טובה ולהיות שחקנים משמעותיים שם.

בכל מקרה בקשר לנושא הכספי..הליגה סוף סוף חוזרת למימדיה..אין כסף גדול בארץ..והכדורגל לא צריך להיות שונה..מה שכן..נשאר אולי יותר כסף לזרים..ועכשיו יש לא מעט זרים איכותיים בישראל.

7. ליהי Member

ולפי דעתי עדיין למי שמגיע שכר גבוה צריך לקבל שכר גבוה. זה נראה לך הגיוני ששחקנים ישראליים י קבלו פינאטס? הרי חלק מההתקדמות של הכדורגל הישראלי נובעת והולכת יד ביד בעצם עם השכר היותר גבוה שמתחילים לתת לשחקנים.

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריינמן אתה צודק ב100%, ונמני הוא הדוגמא הטובה ביותר לזה. הוא יכל להיות באירופה, בהחלט. עובדה, אתלטיקו מדריד ודרבי קאונטי לקחו אותו. אבל מה? נמני הוא מה שנקרא בחור עצלן. הוא שמה גילה שלא כולם חושבים שהוא המלך/הכלי/הכי הכי וכו', אלא הוא שחקן שצריך להוכיח את עצמו. מוזר נכון? לנמני זה מאוד מוזר, הוא רגיל שהאוהדים מתייחסים אליו כמו מלך, מה שהוא מקבל במכבי ת"א, אבל לא באתלטיקו או בדרבי.
    ונגיד שנמני לא היה מרוויח במכבי חצי מליון דולר, אלא "רק" 100 אלף דולר, אין לי ספק שהוא היה נשאר עם החצי מליון או כמה שדרבי או אתלטיקו לא שילמו לו. אבל ברגע שההפרש לא גבוה (במיוחד בסכומי עתק), נמני מעדיף להתעצל פה, לקבל מלא כסף, מאשר לקבל משהו דומה בחו"ל, רק עם 1000% יותר השקעה.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה פינאטס....240 אלף זה נראה לי מספיק..את יודעת מה זה 260 אלף???זה 12 אלף [א]ש"ח לחודש...זה פינאטס...גם 300 אלף זה הגיוני..אבל 700 אלף????זה באמת מוגזם..
    חוץ מזה שתאמיני לי שאם נימני היה חכם והולך לשחק ומשקיע קצת בחו"ל[כמו שדייר אמר.]הוא היה מרוויח הרבה הרבה יותר מ600 אלף..כי נמני הוא באמת כישרון..
    תראי את ברקו ורביבו..

10. Ilan Member

דייי ניצן! דיי! זה היה כתוב בעיתון בכתבה, אבי נמני מרוויח שכר בסיס של כ600 אלף דולר, יכול להיות זה טיפה פחות או טיפה יותר, אבל שכר הבסיס זה כ600 אלף דולר לעונה.

וליהי 250 אלף דולר הוא בחיים לא מרוויח. זה כלום, כיאלו זה המון אבל זה כלום ביחס למה שמכבי שילמה לכוכבים שלה. את רוצה להגיד לי שטל בניון מרוויח כ870 אלף דולר לעונה ונמני 250 אלף דולר לעונה? הצחקת אותי. נמני מרוויח המון, לא כמו טל בניון אבל לא בהרבה פחות ממנו.

11. AFC Member

מי זה טל בניון?

12. ליהי Member

אילן , תרגיע. 850 אלף לטל בנין? מאיפה אתה מפליץ את הסכומים האלה? נמני נהג לקבל 600,000 דולר לעונה וקיצץ משמעותית בשכרו ל350 אלף לעונה, טל בנין קיבל 700 ולא הסכים להוריד אפילו אגורה מהחוזה כשהתחילו הקיצוצים וזה הכל. אלה הסכומים האמיתיים (אחרי בדיקה קפדנית).

ולשוקו דיאט יש חרא טעם כוסעמ עמק...

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לכל דבר שהוא דיאט יש טעם חרא..בגלל זה הוא דיאט.. :wink:

החזרה לקרקע לדעתי תביא רק טוב לליגה..
    קודם כל לדעתי הפעם הליגה תהיה צמודה ומעניינת יותר מאי פעם[ושנה שעברה היא הייתה צמודה ומעניינת]
    דבר שני..גם הליגה השנייה תרוויח מזה.
    יש שמועות שטל בנין אולי יחזור לשחק בהפועל חיפה..תחשבו..טל בנין ורן בן שמעון באותה קבוצה בליגה השנייה...