- חזרתי מ"הכנסת" -

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏25/7/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכן,חזרתי.
    הייתי 4 ימים בבית הארחה רבין שבירושלים(צמוד לאיצטדיון האטלטיקה בירושלים ולכנסת).
    בסמינר השתתפו 31 ילדים נבחרים מכל הארץ.
    מי שרוצה ללמוד על דו קיום היה צריך לקחת מאיתנו דוגמא,אנשים מכל הארץ- מבאר שבע ושגב שלום,כולל הוד השרון,וגם מנצרת,ערבים,ישראלים ובדואים,יהודים,נוצרים ומוסלמים,כל הדעות הפוליטיות.
    מכל הסלט יצא משהו נפלא,חברות נפלאה וקשר חם בין כל המשתתפים.
    הסמינר נערך 4 ימים,אינטסבים וקשים,שבסיומם הינו אמורים לצאת עם חוק מוכן.
    תבינו,הזמן מוקצב ורץ,הלוח זמנים התחיל ב6וחצי והסתיים ב2בלילה.
    בסוף נבחר החוק הבא:
    חיוב כל בתי הספר ללמד נערים בכיתה ט או י' קורס עזרה ראשונה,למקרה חירום.
    אני אישית נפגשתי עם כל ה"צמרת" המנדינית,משרון וביבי עד למצנע,בנוסף השתתפתי בסיעה של הליכוד(מי שזוכר כשדנו בגדר),זאת זכות מיוחדת,מכיוון שלסיעה הפרטית אף אחד חוץ מחברי הכנסת לא נכנס(אפילו לא התיקשורת),ואנחנו קיבלנו אישור מיוחד.
    לאחר העברת החוק התחלקנו ל3 חלקים:
    תיקשורת- אחראים על פירסום החוק בכל אמצעי התיקשורת.
    הם הוציאו עיתון,פורסמנו בYNET,בידיעות ובמעריב,ואף שודרנו בערוץ 10.
    חקיקה- אחראים לחקיקת סעיפי החוק ועיצובו.
    ולוביסטם- זאת הקבוצה שלי,לוביזים,אנחנו הינו אחראים על שיכנוע חברי הכנסת,לשכנע אותם שיתמכו בחוק,זה כלל ריצות אחרי חברי הכנסת,והרבה מאמץ,וכמובן כל עניין הסקרים וכדומה.
    אני הופתעתי מהסמינר שכלל ביקורים רבים בכנסת,חשבתי שכולם יהיו חנונים שישנו כשהפעילויות ויגמר וכדומה,הופתעתי לטובה,כולם היו ענקים וברוב הימים ישנו שעה - שעתיים בלבד.
    היה כיף לא נורמלי,הרבה חוויות הרבה צחוקים,חוק אחד שנמשיך לעבוד אליו במשך השנה.
    כל שאלה בנושא,או תגובה בקשר לחוק שהצענו,כאן...

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/4558043.Xxx

3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

החוק שקבעתם הוא הגיוני אבל די דבילי,בשנים האלה (כיתה ט-י) זה השנים די חשובות אבל הרוב משעממות,וכשיתחילו להעביר את הקורס הזה בכיתות האלה יהיו הרבה הברזות כי התלמידים יראו כמה זה משעמם,אולי חלק יגיד שזה מעניין,עברתי אישית את הקורס הזה זה די מעניין אבל יש בו הרבה דברים משעממים וזה גם הרבה חומר ואני לא יודע איך יצליחו לשלב את זה בתוכנית הלימודים.

4. Don p1 Member

כל הכבוד על הרצון וההשקעה, אבל ת'כלס לזה הגעתם ב-4 ימים?! אני הייתי מגיע לזה ברבע שעה, כאילו באמת הקורס הזה מועבר אצלנו גם ככה, ואף פעם לא ידעתי שהוא חוק מסויים.

לא פירטת גם את הסיבות לחוק, כי לי אישית הם לא נראות נחוצות כל כך. בנינו נדיר שאנו נקלעים למצבים כאלה, וגם אם כן לפי המדריך בקורס מה שמלמדים הוא לא מה שיעזור במאה אחוז להצלת חיים, הוא סתם כדי שתגיד שלמדת ועברת.
    אני חושב שבמקום זה לא יזיק להוסיף קורס של קבלה או יהדות, כי המצב שלנו בארץ על הפנים. ואני מבטיח לכם ש70 אחוז מהאוכלסית הנוער לא ממש מבינים את עצם היותם יהודים, הסיבות לכך השוני והעבר הקדוש.

5. ליהי Member

חחח גראסמי עם כל הכבוד למשה אני עם פיימן בעניין
    4 ימים דיברתם רק על זה?
    אתם לא חושבים שזה קצת ...אממ.... איטי?

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחחחחחחחחחחח
    אתם בסדר?
    ועוד לא גמרנו,גם שבוע לא היה מספיק.
    אתם יודעים איזה מסובך זה?
    קודם לחשוב על חוק שיעבור את הקריאות בכנסת,שלא יעבור את התקציב,לנסח את החוק,לשכנע אנשים להצביע עבורו,אתם מטורפים?
    בטח שעכשיו לדבר באופן כללי על החוק זה פשוט,אבל זה מאוד מסובך להקים חוק,תהליך החקיקה,השכנוע,עבודה מאוד מאוד קשה.
    ובנוגע לעזרה ראשונה,עם כל הכבוד,במצב של היום בארץ,פיגועים ועוד אירועים שזקוקים לעזרה ראשונה,חובה שיהיה את החוק הזה.
    זאת עבודה ענקית,זה כמו לראות איצטדיון אחרי שבנו אותו,ולומר,נו זה לקח להם שנתיים לבנות?
    תוך יומיים אני מסיים אותו?
    זה היה ממש עבודת נמלים,רק לפרט מה עשינו בפרטי פרטים יקח לי איזה 8 שעות,וזה בלי כל התהליך של העשייה.

נ.ב
    קצת דברים שלא ידעתם:
    לפרס יש אישה חדשה,שרון במציאות הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר שמן מבטלויזיה(הבן אדם טנק),עמיר פרץ הוא אחלה בן אדם,ועומד לצאת חוק חדש שיהפוך את הסיגריות ללא חוקים לילדים מתחת לגיל 16.

7. ליהי Member

אוי ואבוי משה
    יצא חוק כזה שילדים מתחת לגיל 16 שיעשנו יעשו זאת באופן לא חוקי? - אבוי! וואלה, זה מה שיביא ילדים קטנים להפסיק לעשן.

תשמעו,בראסמי, אני לא רוצה ממש לבאס כאן אנשים אבל החוק הזה נשמע די דפוקף כל הקטע עם העזרה ראשונה. מזל שאני בכתה יב. 8)

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה דפוק?
    תגידי לי את האמת,איך תרגשי עם יום אחד תכנסי לבית ספר ותראי מודעת אבל,שבה כתוב על מותו של אחד הנערים מהשכבה שלך.
    לאחר שתבררי תגלי שהוא נחנק,והחברים שהיו איתו לא יכלו לעזור לו כי הם לא ידעו עזרה ראשונה בסיסית,ועד שהאמובלנס הגיע,הוא נפטר.
    לא תחשבי ווואלה,עם רק אחד מהנערים היה יודע עזרה ראשונה בסיסית הוא היה ניצל.
    ויש מאות מקרים כאלה בשנה,מאות,אבל עזבו מאות,עם נציל 20 עד 30 איש בשנה ממוות פתאומי - עשינו את שלנו.
    אפילו אם היינו מצליחים לסייע לנפש אחת בשנה,גם כן עשינו את שלנו,כי "המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם מלא".

9. ליהי Member

תשמע אני מאוד מצטערת על חבר שלך באמת,זה מקרה אישי ואני משתתפת בצערך.

אבל מאות?- משה ,תעשה לי טובה. זה כזה לא חשוב. נכון,קרה מקרה מצער מאוד עם חבר שלך, וזה באמת כואב לשמוע על מקרים כאלה. אבל מקרים כאלה הם מקרים בודדים ובמקרה כזה צריך להזעיק במהירות גורם מוסמך (יש הרבה כאלה בכל סביבה). אני מצטערת, אבל המקרה הבודד הזה לא מצדיק את העובדה שכל תלמידי ט-י הולכים לעבור עכשיו קורס עזרה ראשונה שלטעמי הם גם לא יזכרו אחרי כמה חודשים.

10. Don p1 Member

משה זה מה שניסיתי להסביר לך מקודם. תיהיה רגע רציני במשרד החינוך מקצצים שעות ומורים, במשרד הבריאות סוגרים חדרי מיון מאיפה אתה רוצה להביא כסף לקורסים כאלה? אז או שלא יהיו בכלל או שסתם יהיה חפיפים, ואז לא אתה ולא אני נצא מזה עם משהו לחיים

ובקשר ליוזמה על הסיגריות.....חחחחחחחחחחחחח....ובמסיבות השתייה מעל גיל 18, אתה חושב שזה מונע ממישהו לשתות?
    דווקא בגלל שזה יהיה אסור זה יגרום ליותר אנשים לעשן. אחד המורים שלי העלה פעם הצעה די מעניינת ובה הסביר שאם היו משנים את החוק בקשר לסמים והיו הופכים אותו לחוקי אז יכול להיות שבכלל לא היה ביקוש רב לזה.
    פרופ' יווני כתב פעם(לא זוכר שמו) שלבני אדם יש נטייה להמשך למה שאסור, החל מנשים ועד לכל דבר קטן בחיים.

תחשבו על זה 8)

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליהי מתוקה,שום חבר שלי לא נפטר(חס ושלום),זה סתם הייתה דוגמאת המחשה.
    והנה כמה סיבות למה כדאי להעביר חוק כזה:
    א.לפי הנתונים הרישמיים,לאמולבלנס בממוצע לוקח 20 דקות להגיע לאדם במצוקה,אדם שנחנק או זקוק לעזרה בתחום דומה,לא יחזיק מעמד 20 דקות,למען האמת גם לא 5 דקות.
    ב.בהווה הכלכלי שלנו,יש אנשים רבים שרוצים לעבור קורס עזרה ראשונה,אך לא יכולים.
    המחיר הממוצע של קורס עזרה ראשונה נע בין 180 ל 200 שקל.
    ג.מטרתו העיקרית של החוק - הצלת חיים.
    ד.יוזמת החוק תקדם את תחום החינוך המדעי.
    ה.בימים קשים בהם אנו נתונים, ימים של פיגועי טרור, תאונות דרכים ומתח נפשי קשים ביותר מתבקש הדבר שבני הנוער בישראל ירכשו ידע בסיסי בע.ר.
    ו.במסגרת לימודי החובה בביה"ס,ידע זה, יכול לענות על הצורך בטיפול רפואי - ראשוני - בסיסי במקרים של חנק,עלפון, חתכים(עמוקים ושטחים כאחד)וכדומה.
    ז.חוק זה בה להקנות לעובדי חינוך ולתלמידים מיומנות יסוד בעזרה ראשונה, ובכך להגביר את המודעות לערך של קדושת החיים.
    ח.התקציב יסובסד ע"י הממשלה,כל חוק פרטי שעובר זוכה להקצבה של 5 מיליון שקל מהממשלה.
    ותנסו לדון בינתיים רק בחוק הזה,אחר כך אני אסביר על החוק של הסגריות.

12. Don p1 Member

שוב פעם אתה לא עונה לשאלה שלי..
    מאיפה אתה חושב יבוא החמש מיליון הזה?
    דני נווה וביבי יושבים כל יום ורבים על מאות אלפי שקלים בתקציב הבריאות, מאיפה יביאו לך חמש מליון בשביל שילד ילמד עזרה ראשונה בזמן שאנשים מתים ברעב, נזרקים לרחוב מבתי חולים..איפה אתה חי?!

משה זה נשמע יוזמה נחמדה, אבל בפועל רק דיבורים לא מציאות.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעו,אני מבין למה אתם מדברים ככה,אבל הרעיון שלכם שגוי.
    נו אז כמה ילדים יבריזו מזה,נו אז כמה ילדים מעולם לא יצטרכו להשתמש במה שהם למדו בקורס.
    שוב,תבינו,החוק הזה קיים,לפני שנה אריאל שרון העביר אותו,כן כן,מה שאתם שומעים,אנחנו תומכים בחוק,ומציעים תיקון חוק,החוקים של החוק כרגע מעורפלים ובלתי ברורים,ולכן אנחנו רוצים לתקן ולשפר אותו,ה5 מיליון נלקחו מאגף התרבות,שנשאור לו עודפים שנה שעברה של 9 מיליון,4 הלכו לחוק הזה.
    שלא תחשבו שהחוק לוקח כסף ממקומות חשובים,החוק הזה יכול להציל חיים.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו,אחרי שכולם הבינו שהחוק קיים,והוא ממומן ממספר גורמים(תורמים מחו"ל,כל מיני מסבסדים,ועודפין מתחום החינוך)ושאנחנו רק מנסים להבהיר ולשפר אותו,אז נעבור לנושא הבא,מה דעתכם על החוק עם הסיגריות(והדעה שלי כמו רובכם)?

15. ליהי Member

טוב משה אז תן לי לענות לך על כל הא'-ב' מההתחלה עד הסוף :

א'-לאמבולנס לוקח להגיע 20 דקות? מאיפה לאיפה? ת"א להרצליה? תאמין לי, אני זוכרת מקרים בהם אנשים הזדקקו לאמבולנס כאן ולקח לו בין 6-7 דקות,שזה סביר בהחלט. 20 דקות? טוב שלא אמרת שצריך להודיע על הנחנק יממה קודם.
    ב'-בהווה הכלכלי שלנו אכן אנשים רוצים לעבור קורס שכזה, אבל האנשים האלה הם בד"כ לא בכתה ט'-י', אלה מובטלים ללא מפלט.
    ג'-באמת? זאת מטרתו העיקרית של החוק? להציל חיים? ואני חשבתי שמדובר פה על הצלת חיי המין של הזברות הקנייתיות בקווקז.
    ד'- תביא לי בבקשה את הקשר בין חינוך מדעי להנשמה מפה לפה.
    ו'- חנק,עילפון, חתכים עמוקים = להזמין אמבולנס,אף ילד בכתה ט' לא יצליח להציל מקרה כזה. חתכים רדודים = הלו?אחות בית ספר עם הספריי קרח של השחקנים ופלסטר פרפר.
    ז'- קדושת החיים? מה הקשר?!?! קדושת החיים זה עניין הרבה יותר מופשט ורוחני מאשר קורס של איזה אחות שמנה שתסביר לי איך מנשימים בובה ומורחים יוד.
    ח'- בזבוז לא מוצדק של המון המון כסף שיכול ללכת על שיעורים פרטיים בכתות קטנות אחה"צ במקצועות הקשים (אנגלית,מ"מ). רואה? וזה אפילו לא לקח לי 4 ימים.

יום טוב שיהיה.