חיי הבליינות!

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י לירן, ‏4/7/04.

1. שגיא Guest

כשיש אני שותה. כמובן שאני לא מגזים, ולא בדיוק אוהב את אלה ששותים ושותים (ושותים ושותים) עד איבוד שליטה טוטאלי. היה לי מקרה כזה שהייתי בחברת מישהי ששתתה יותר מידי, לא נעים. לא לזה ששותה ולא לזה שנאלץ לשים עין.

לגבי שתייה, וודקה אני פשוט לא אוהב, לא יודע. פשוט לא טעים לי. טקילות, הקפצות, זה בכיף. כמובן שגם הדברים הקטנים כמו בירה וכמו בריזר באים בכיף. בגדול, אלכוהול לא משפיע עלי. אני שותה ואני לא מרגיש שאני מאבד שליטה. בבר מצווה שלי שתיתי פעם ראשונה, משהו כמו 10-12 טקילות, והדבר היחיד שהרגשתי הוא כאב ראש קטן, מלבד זאת, הייתי בשליטה מוחלטת.

בגדול, אני אוהב סוגים מסויימים של אלכוהול, ואני לא מחשיב בירה כי בקטנה. וכשיש אני שותה, ושוב - לא בהגזמה.

2. Barcik Member

צריך לדעת איך לשתות וודקה נכון. ביד ימין כוסית של המשקה השקוף, וביד שמאל כוס של מיץ. לוקח את הכוסית, זורק אל תוך הגרון וישר מקנח במיץ. והתוצאה מצויינת.

אני כמו לירן בכיוון של הבירות הבהירות, כמו הייניקן.

דעתכם על אבסנט? ניסיתי פעם אחת, טסתי.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לי אין בעיה עם אלכוהול בכלל.

אני שרוף על ליקרים וקוקטיילים.
    וודקה - לבד זה סתם טיפשי, עם רד בול זה מעדן.
    בירה - כמעט כל סוג (חוץ מהממש זולים) בכיף.
    יין - בחגיגות, מעדיף לבן.
    אוהב מאוד שמפניה למרות שכמעט אין בזה אלכוהול.
    וויסקי יצא לי לשתות מספר פעמים, גם טקילה מוקפצת. טעים, ונחמד עם עוד אנשים.

אני אוהב לשתות, ערך עד הנקודה שהראש טיפהל'ה מסתובב ומתחילים לצחוק קצת משטויות, כי זה כיף, ואין מזה הנגאוברים ואני בשליטה על עצמי.
    אבל אני אף פעם לא אשתכר עד איבוד הכרה. לא כיף, לא מבין מה נהנים מזה - מההנגאובר או מזה שאתה מקיא את הנשמה שלך יום אחרי.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/04
  4. Julian Joachim Member

שגיא, אם מ10-12 טקילות לא השתכרת אז אתה באמת מיוחד...

5. zizou Member

ועוד בבר מצווה!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

אישית, בתור רוסי, אצלנו בכל אירוע משפחתי יש מה לשתות, תאמינו לי לא חסר. וודקה עם מיץ או משהו מוגז זה אחלה דבר שבעולם, וגם עליי זה לא משפיע יותר מדי, אני תמיד זוכר את הכל, ואני תמיד בשליטה, זה רק עושה אותי שמח יותר, כמה כותבים פה יכולים להעיד http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

גם בירה זה לא רע בכלל, אבל אם בירה זה או גינס או קורונה עם הלימון או בריזר, אבל זה בירה לכוסיות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx . לא מבין למה אומרים שזה לא טעים, כשזה קר זה אחלה דבר שבעולם. אבל מה שבטוח, אני בחיים לא אנהג עם שתיתי וודקה או משהו. זה בחיים לא יקרה.

ובוריס, בקשר לאבסינט, זה לא דבר מאוד נפוץ בארץ, אבל זה משהו כמו 70% אלכוהול, ויש לזה אותה השפעה כמו פטריית הזייה, ככה שאין פלא שטסת. אפילו שאתה רוסי טוב. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_Eyecrazy.Xxx

לירן, נראה לי שמצאנו עוד רעיונות למפגש פורום, משחקים כדורגל, רואים כדורגל ושותים משהו...

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין איך אפשר לא לאהוב בירה. תנו לי חבית הייניקן (הכי טוב) ואני אגמור אותה, אין על בירה.

וניצן אם אתה שתית ולא השתכרת או שאתה שמן או שלא שתית מספיק. תנסה פעם אחת לשתות הרבה, אבל באמת, ואחרי שתקיא את כל הנשמה שלך על מדרכה/בשירותים תחליט שוב אם השתכרת או לא...

באופן אישי אני מחכה לבת מצווה של אחותי. צריכים להיות שמה קוקטיילים חבל על הזמן, אייריש ועוד כל מיני דברים משובחים.
    ד"א שתית ביום שבת איזה קוקטייל עם לפחות 70% אלכוהול.... זה היה מזעזע....

7. ראול Member

רק בגלל שאתה גרמני, ניתן לך את הספק, כי כנראה אתה באמת מבין יותר ממני בבירה אז אני לא אענה בצינית למשפט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx
    בוא לא נלמד אותי דברים על גינסhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

טעמתי בלו לייבל... יצירת אומנות נשפכת בגרון...
    כל השאר בהחלט להיט, בגבול הכיס...
    וכמובן שיש סינגל-מאלטים כמו בלוויני, טאליסקר, מורטלאך וכו'... אבל בשבילהם אני באמת אצתרך להשכיר כלייה...

בוריס, בקשר לאבסנט... טעמתי. זה לא אוהב שנוזל נותן לי מכות פטיש אויר בראש אבל זה מה שהוא עשה... מי שרוצה לקבל את האלכוהול שלו על הראש, מהר וחזק... זה המשקה (כמו כן כנראה תתחילו לצייר כמו דאלי אבל זה כבר תופעת לואי)... אני יותר רומנטי בקטעים האלו, לא אהבתי ...

ארתור, וואנאבי מבין.

8. Julian Joachim Member

אבסנט זה בכלל חוקי? אני יודע שזה לא היה חוקי עד לפני זמן מסויים ואני אתפלא מאוד אם שינו את החוק. יש במשקה הזה מרכיבים דומים לכל מיני פטריות הזייה...

דאייר - גם אני מחכה לבר-מצווה של אחותך :)

יש לי הודעה ממש ארוכה שכתבתי אבל המחשב שלי מסרב לתת לה להיכתב אז אני אגיד בשתי מלים את הכל:

אייריש קרים.

9. Barcik Member

פטריית הזהייה? יותר כמו 3-4 וודקות רצוף.

10. Julian Joachim Member

הוא לא סתם מדבר, האבנסט היה ידוע בתור סם במשך הרבה מאוד שנים. יש סיבה טובה לכך.

11. Ilan Member

וואי לירן אתה כ"כ כלי! בידיוק רציתי לפתוח על זה דיון והקדמת אותי.

קודם כל אני רוצה לפתוח בשאלה קלה...
    אני אוהב לשתות ולתפוס ראש. אין כמו להיות מסובב ולחייך ולצחוק כמו ילד מטומטם (ובחיים שלי לא הקאתי מאלכוהול). אני שותה מתחילת החופש קבוע (לפני זה שתיתי לעיתים נדירות).
    הכל טוב ויפה עד שלשום. שלשום בלילה יצאתי עם כמה חברים שלי ורצינו לתפוס ראש כי 5 מהם נוסעים לסיני. הקיצר בהתחלה קניתי וודקה (ברח לי השם. לא סמירנוף או פינלנדיאה אלא משהו הרבה יותר חזק ומגעיל) ושתיתי את זה עם 2 רד- בולים (אל תשכחו שברד- בול אין אלכוהול, פשוט זה פחות נורא לשתות עם רדבול אלכוהול). שתיתי את זה אבל לא הרגשתי מספיק טוב. רציתי לשתות עוד קצת (הרגשתי טוב, אבל רציתי להרגיש עוד יותר טוב).
    מיד אחרי זה, הלכתי וקניתי עוד וודקה רד-בול וכשסיימתי את זה אז גם סיימתי מהבקבוק של חברים שלי את הוודקה (נקי). לא שנשאר להם הרבה וודקה אבל עדיין נשאר טיפה.

הקיצר, תפסתי את הראש הכי טוב שתפסתי אי- פעם. הרגשתי כ"כ טוב. זאת לא הייתה הפעם הראשונה שתפסתי הראש אבל זאת ללא ספק הייתה הפעם הכי טובה. בחיים שלי לא הרגשתי כ"כ טוב.

למחרת ישנתי כמו תינוק, ואתמול קמתי בבוקר עם 2 בעיות:
    1. אני לא יכול לחשוב על אלכוהול! אני חושב על וודקה ואני יכול להקיא. אני שומע את המילה וודקה ואני מריח את הטעם של זה במוח ואני משתגע. זה פשוט זוועה. זה לא רק וודקה, זה כל סוג של אלכוהול. הבנתי שזה סימפטום מוכר אחרי שאנשים שותים מלא וודקה, מישהו מכיר תהרגשה? זה יעבור לי? כי בסה"כ אני אוהב לשתות ואני מבואס מזה שעכשיו אם אני יריח וודקה אני יקיא. אני פשוט לא יכול לחשוב על זה.

2. בנוסף לכך שאני לא יכול להריח\ לחשוב על אלכוהול יש עוד בעיה...
    קמתי אתמול והרגשתי מוזר מצד שמאל בחזה שלי, כיאלו הרגשתי הרגשה מוזרה מאוד כשהסתובבתי או עשיתי תנועות חדות. זה לא מכה חיצונית או משהו אלא משהו פנימי.
    עכשיו, לא רק שאני לא יודע איפה אני מרגיש את זה בידיוק (זה בערך בצד שמאל של החזה, אבל זה גם אולי טיפה למטה ואולי טיפה בצד), אני גם לא רוצה ללכת לרופא או משהו. שאלתי את חברים שלי והם אמרו לי שזה שטויות.
    אם אני אגיד את זה לאמא שלי הדבר האחרון שאני אקבל זה כסף (ואם אין כסף= אין אלכוהול).
    כמו שאמרתי ההרגשה המוזרה בחזה בצד שמאל הייתה אתמול, היום אני כמעט ולא מרגיש את זה (עכשיו אני בכלל לא מרגיש את זה). הקטע שאני לא רוצה לעשות דברים שאחרי זה אני אשלם עליהם ביוקר. יש למישהו מושג מה זאת ההרגשה הזאת?
    ושוב- יכול להיות שזאת סתם הרגשה מעפנה או משהו לא רציני אבל זה בטוח משהו אמיתי, כיאלו זה לא שאני מדמיין או משהו. הקטע שזה עבר כבר וזה לא קרה לי אף פעם ששתיתי (והיו מקרים ששתיתי דיי הרבה).
    אני יחסית מאוד חזק באלכוהול וזה מוזר לי לאללה.
    יאללה ביולוגים, מה יש בצד שמאל בחזה? קיבה? לב (למרות שלב אני יודע איפה הוא, זה לא ליד הלב בכלל), ראה?
    אם למישהו יש מושג או שהייתה לו את ההרגשה הזאת, אשמח לעזרה (כן, אתם לא בידיוק רופאים אבל אני לא מתכוון ללכת בגלל זה לרופא, מה גם שכמו שאמרתי ההרגשה המוזרה עברה).
    ד"א, חשוב לציין שזאת לא הרגשה כואבת או משהו, פשוט הרגשה מוזרה שאין לי איך להסביר. אני יכול להשוות את זה קצת להרגשה של שריר תפוס...
    ד"א2, יכול להיות שאין לזה קשר לאלכוהול וזה סתם היה צירוף מקרים שזה קרה לי אחרי ששתיתי הרבה, יכול להיות גם שלא?

עזרו לי!

ועכשיו לדיון:
    גם אני כמו ניצן, לא מסוגל לשתות בירה. פשוט לא מסוגל. זה ממש מוזר, אבל אני אשכרה מעדיף וודקה נקיה על בירה. אם אני מכניס בירה לפה אני לא יכול לבלוע את זה. זה כבד כזה. לא יודע, מוזר...
    בכל מקרה, יש למישהו פה בירות טובות שהוא יכול להמליץ לי? כי אני לא רוצה לוותר כ"כ מהר על בירות ואולי יש בכל מקרה בירות שאני יאהב...

בקשר לשאר משקאות- הצעצוע כמו בריזר- זה נחמד, אבל לא באמת תופסים עם זה ראש... יאאני זה כמו שתגידו שכייף לשתות מיץ ענבים- יופי, סבבה לכם, אבל מה הקשר לזה ולאלכוהול? יש שם בטח איזה 4 אחוז אלכוהול בקושי...

בקשר לוודקות, כמו שאמרתי- זה ממש לא נורא. אני גם הרבה פעמים שותה וודקות נקיות מחוסר ברירה (תמיד אני בא עם 50 כי אני לא רוצה לבזבז יותר מידי כסף ואז אני נתקע עם וודקה נקייה).
    מישהו פה אמר שיש וודקות עם טעמים, מה הכוונה? אפשר שמות? כי אני רוצה לנסות. עד עכשיו אני שתיתי כל מיני וודקות זולות ומגעילות ואני רוצה להרגיש את הטעם של וודקה מובחרת.
    יש כזה דבר וודקה טעימה?

בקשר לקוקטיילים- לא ממש ניסיתי. כיאלו מידי פעם בחתונות, אבל לא משהו קבוע. אני בהחלט רוצה לנסות.

בקשר לברנדי, וויסקי ושות'- מודע באשמה- עוד לא זכור לי שניסיתי. מישהו יכול להסביר לי קצת על וויסקי?

תודה רבה ואשמח אם תענו לי על השאלות שלי.

אהה ופלדש, מה זה אייריש- קרים?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/7/04
  12. Barcik Member

משקה אלכוהול עם חלב וקפה (?).

כל האנשים שלא מסוגלים לשתות בירה:
    בירה זה טעם נרכש! אף אחד לא אוהב את זה בהתחלה, אבל כשמתרגלים...

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ארתור חוזר ובענק. הרגת אותי!!!

דניאל, אם במרכז הכרמל לא היו עושים בעיות (כמו במקיאטו למשל) היינו עושים מפגש כזה כבר ביום רביעי האחרון, בכל מקרה, זה רעיון טוב.

דרך אגב, מבחינת אלכוהול אני מהילדים הטובים, שותה לעיתים נדירות. אני רק אספר לכם סיפור שלפני כמה שנים צמתי בפעם הראשונה ביום כיפור ואז באתי לבית כנסת בסוף הצום וחשבתי "אה, בוא נשתה משהו, הנה יין" אבל זה היה קוניאק (בכוס רגילה שלמה) וכמעט התעלפתי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

בעיקרון אני שומר על הכבד :aaa031:

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/04
  14. ג'רי בית הלוי Member

דייר, אני לא חושב שאני שמן(למרות שטיפ'לה דיאטה לא תזיק לי) אבל לפני איזה שבועיים פשוט שתיתי המון בירה(עד היום אני מתחרט על זה), די הרבה וודקה עם רד בול/מיץ תפוזים(אחד הדברים הטעימים) ועוד איזה קוקטייל שאנ'לא זוכר מה היה בו, ובכל זאת לא הצלחתי להשתכר. אני מניח שזה יבוא עם הזמן, אבל כרגע נאדה..

אגב פולדש, באייריש קרים יש אשכרה קרים או שזה סתם השם? כי אם לא, אז בא לי לנסות את זה, חברים שלי שתו את זה וטענו שזה מעולה.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תתפלא, לפעמים אלכוהול יכול להיות סתם טעים. נכון, בריזר זה לא מכונת אלכוהול, אבל לפעמים כיף לשתות בשביל הטעם ולא בשביל להסתובב. בריזר אבטיח זה אחד הדברים הכי טעימים שיש, כנ"ל לימון.
    ואגב, אני מכיר אנשים שאחרי שני בקבוקי בריזר הפסיקו ללכת ישר.
    קורונה זה טעים, אבל רק עם לימון.

ואגב, וודקות סוג ז' זה מתכון בטוח להקאות והרגשה מסריחה יום אחר כך. אם לא מוהלים את זה כמו שצריך זה גם מגעיל וגם עושה תחושה איומה בגוף.

ולסיום אייריש קרים הוא למעשה ליקר קפה.
    אחד הליקרים המעניינים שניסיתי הוא מה שנקרא Eggnot - ליקר ביצים. זה נשמע מוזר, אבל זה סמיך מאוד, ויחסית רווי אלכוהול בהשוואה לליקרים. ואחרי שמעכלים את הטעם הראשוני, יש גם טעם מתוק בפה, וגם מרגישים כאילו איש קטן הדליק לך מדורה בבטן.