חצי גמר ליגת האלופות - גמר איטלקי?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י AFC, ‏5/5/03.

1. AFC Member

בשעה טובה ומוצלחת הגענו לאחד מרגעי השיא של הצ'מפיונז ליג - חצי הגמר. איטליה שלחה לחצי הגמר שלוש נציגות, ספרד שלחה נציגה אחת - ואנחנו מקבלים את חצי הגמר שכולנו יכולנו רק לחלום עליו (אולי אם ארסנל היתה כאן... :cry:).

ובכן - נתחיל :

ריאל מדריד - יובנטוס : חצי גמר מרתק בין שתי קבוצות, אולי הטובות באירופה. ריאל מדריד מצד אחד יכולה לתת שיעור בכדורגל לכל קבוצה (כפי שעשתה למנצ'סטר יונייטד), עלתה כרגיל בקלות בלתי נסבלת אבל - הם כבר לא מושלמים בבירנבאו כמו בעבר. במשחק מול בארסה ריאל מדריד פישלה ובגדול כסיימה בתיקו 1:1 בלבד, שלא לדבר על משחק הבית האחרון של ריאל, בו הפסידה 5:1 (!!!) למאיורקה הרבה בזכות יכולת אומללה של רוברטו קרלוס. יובנטוס, מן הצד השני, כנראה מבטיחה במחזור הקרוב את האליפות באיטליה, יש לה סגל איכותי שלא נופל משל ריאל מדריד (שתחסר את ראול, כידוע), יובה כבר הוכיחה את יכולתה בחוץ במשחק קשה ביותר מול ספרדיה נוספת, והנשק הקטלני ביותר שלה הוא פאבל נדבד - אולי הקשר הטוב באירופה.

מילאן - אינטר : מצד אחד, מילאן, הקבוצה עם הרכש המאסיבי ביותר השנה, ניצחה את אינטר פעמיים בדרבי המילאנזי בליגה האיטלקית, מציגה כדורגל יפה, ומצד שני, אינטר הקפדנית, הטקטית והקרה של הקטור קופר, קבוצה עם סגל לא פחות טוב מזה של מילאן (במיוחד כשמילאן סובלת ממכת פציעות), במשחק שאין בו ייתרון ביתיות לאף קבוצה - יהיה חם וקשה לשתי הקבוצות. לכל מי שחושש מבונקר נוסף של אינטר - אני לא חושב שהאוהדים יתנו לקופר להרוס להם את המשחק מול מילאן. הוא ישחק התקפי, בזה אין לי ספק. דרבי חם שכזה בחצי הגמר בהחלט לא היה צפוי, יהיה מעניין לאן המשחק יתפתח.

הימורים : 1:1 בבירנבאו, 3:2 למילאן בסן סירו.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ריאל- יובה- כשהמשחק בספרד אז קודם כל ריאל מדריד פייבוריטית. היא תפתח חזק במטרה להבקיע כמה שיותר שערים ואפילו לגמור את הסיפור כבר במשחק הראשון כמו שהיא עשתה למנצ'סטר. אני מקווה שזה לא יקרה וחסרונו של ראול יורגש מאוד לדעתי. אבל אם ריאל תפתח עם מוריינטס ולא עם גוטי אז ליובה יהיה כאב ראש עם 2 מהסקוררים הגדולים בעולם שכמובן מאחוריהם עומדים זידאן ופיגו. יובה תלויה יותר מכל בנדבד שמו בנואו קאמפ יכול בהברקה אחת בהתקפה אחת מקרית לשים שער. הימור: בקשר לתוצאה אין לי מושג אבל ריאל תיזום יותר אבל לא תצליח להבקיע בקשר ליובה... לא יודע.

מילאן- אינטר- אתה אמרת שהתוצאה תהיה 3-2, קשה לי להאמין שבמשחק שכזה יתפתח משחק רב שערים. ברור שבסיטואציה מסויימת יש סיכוי והכל יכול להיות. אבל משחק כזה זה משחק קלאסי בין שתי קבוצות טקטיות במיוחד אינטר שמה שחשוב לה יותר מכל זה ההגנה. יהיה משחק חם מאוד כמו שכולם צופים ואני בדיעה שהמשחק הזה יהיה איך שאומרים- ההר הוליד עכבר. אני חושש שיהיה משחק של 0-0 בלי הרבה כדורגל. משחק איטלקי טיפוסי.

3. lirancool Member

מילאן - אינטר
    בשבילי זה דרבי כמו מכבי ת"א- הפועל ת"א... ויש לי כמה סיבות...
    א.את מכבי ת"א אני אוהד ואת מילאן אני אוהד...
    ב.בשבילי מכבי של הארץ זה מילאן של איטליה השנה, מכבי השנה משחקת יפה וטוב וגם מילאן...
    ג.הפועל ת"א של הארץ זה אינטר של איטליה, למה? שניהם קבוצות שמנצחות בעזרת בונקר, כובשים גול בהתחלה ואז עד סוף המשחק בונקר, משחקים משעמם ומנצחים בזכות ההגנה...
    ד.הפועל ת"א זה האויבת הכי גדולה של מכבי, ואינטר היא האויבת הכי גדולה של מילאן...

זה הולך להיות משחק מאוד מעניין אלא אם כן אינטר תשחק כמו ברבע הגמר, בונקר ומשעמם...
    אני שאוהד את מילאן מקווה שמילאן ינצחו, כי בכל זאת הם חייבים לנצח מחר, זה בכל זאת משחק בית... פורזה מילאן!

4. Kgt1 Member

0-0 משמים בסאן סירו במשחק הראשון. החמצה אחת גדולה של רקובה וטעות קשה אחת של שבה שבמקום לבעוט ניסה למסור ובזאת ניתן די לסכם את כמות המצבים במשחק ההגנתי הזה. לא בונקר דו צדדי, אבל בהחלט כדורגל איטלקי "במיטבו".
    אגב תוצאה טובה אני חושב בשבילנו, כי הרי אין כאן ממש יתרון ביתיות, אז עדיף לא לספוג במשחק הבית..

5. ליהי Member

93 דקות של בזבוז החיים היקרים שלי

רק מחזק את טענתי שכדורגל איטלקי זה אסון ומחלה מתפשטת שחייבים להשמיד.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

באמת כדורגל מזוויע.

חבל שברצלונה, ולנסיה, מנצ'סטר, ארסנל וכו'... לא פה במקום שתי המילאנזיות.

יובנטוס דווקא שיחקה טוב מאוד.

7. Fernando Cavenaghi Member

דווקא הופתעתי לטובה מהכדורגל של מילאן במחצית הראשונה, פחות התקפה, יותר קישור. כנראה שיש גבול לכמה אפשר לדכא שחקנים יצירתיים.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

היחיד שאני יכול להגיד עליו מילה טובה הוא סיידורף שהוא המנוע של הקבוצה ועשה עבודה טובה מאוד.

אני מתכוון להתקפה רק כי בהגנה זה ברור שכולם עשו את העבודה שלהם הרי הסתיים 0-0 מחליא. נרדמתי לעזאזל!!!!

9. שגיא Guest

אכזבה. לא ראינו שערים.

ממשחק בחצי גמר ליגת האלופות אתה מצפה ליותר, הרבה יותר ממה שהיה אתמול בסן סירו.
    שתי הקבוצות דאגו לא לספוג, ושתיהן הצליחו במשימה שלהן, ושמרו על שער נקי במשך כל 90 הדקות. אז נצטרך לקוות לגומלין הרבה יותר טוב ופתוח, שמישהי מהן תוכיח שבאמת מגיע לה לשחק בגמר, היא צריכה גם להפגין כדורגל התקפי איכותי, ולא רק הגנה.

10. Fernando Cavenaghi Member

באמת סיידורף נתן אחלה של משחק, נלחם על כל כדור ואפילו לא השתעמם מהכדורגל ששתי הקבוצות שיחקו.

11. zizou Member

אבל מה הקטע של שגיא כהן???

כל שניה "וואו איזה יופי...וואו איזה מלכודת נבדל...וואו פשוט בית ספר להגנה...וואו אתם חוזים בתצוגה מדהימה של מאלדיני..."

טוב שלא גמר במכנסיים!!!
    מטורף אוהד לידס וליל...

דוגרי היה משחק מסריח...בזבוז של שעתיים צפייה (כולל הפסקות)... :wink:

12. Fernando Cavenaghi Member

שגיא כהן אוהב כדורגל, לא רק משחקים מעניינים, אני ראיתי בשמחה את המשחק, אבל משחק כזה בארץ הייתי מתאבד, באמת הכדורגל ששיחקו שם הוא כמו בבית ספר לכדורגל. הגנות מעולות ותיאום מופלא בין השחקנים.

13. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

נדמה לי שזה האירוע הבולט ביותר בחצי הגמר האיטלקי

http://grm.m.walla.co.il/archive/73079-5.Xxx

14. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קראתי הבוקר הארץ וכמעט התפוצצתי....

אבי רצון טען שמה שהמשחק בין אינטר למילאן היה משחק איכותי, הרבה יותר מהמשחק השני, חבל שלא נכבשו בו שערים, ומי שלא רואה את זה פשוט לא מבין בכדורגל טוב (או משהו בסגנון הזה).

אני חושב שהאדון רצון הגזים לגמרי..... זה פשוט לא ייאמן איך הוא מנצל את הכוח שיש לו בשביל להפגין טמטום....

15. ofer16 Member

אני מצטער, חטאתי. ממש נהניתי מהמשחק אינטר - מילאן.

אז תגידו שהכדורגל האיטלקי מגעיל (ואם אתם יכולים, תגידו את זה בפורום האיטלקי עצמו, זה יעזור לי...), הגנתי, טקטי, מדכא יצירתיות ופשוט לא כדורגל, אבל אותי המשחק אתמול עניין ולימד אותי הרבה על כדורגל.
    כדורגל הוא משחק של טעויות. כשקבוצה צריכה להתגונן במשך כמעט 90 דקות מול אחת ההתקפות הטובות בעולם, ומצליחה לא לספוג, תוך הצגת טקטיקה הגנתית משובחת עם טכניקה הגנתית מדהימה של מטראצי, קורדובה וכמובן פאביו קנבארו, אני נהנה. (מצטער על המשפט המסובך, תקראו אותו פעמיים שלוש עד שתבינו).

ובקשר למשחק ההתקפה, יש לי שאלה אחת אליכם:
    ראיתם את אמרה, קרספו (שעם מסירת עקב מדהימה שלח את רקובה למצב נוח מאוד), זאנטי ואפילו את סידורף? זאת לא טכניקה? (אין השוואה בכלל למפגן הטכניקה המדהים שעשתה ריאל מדריד ערב קודם...)
    אני חושב שאם תראו שידור חוזר של המשחק, מבלי לשפוט את האיטלקיות לפני המשחק, תגלו שהמשחק לא היה כזה נורא, ואפילו די טוב.

אני מצפה בקוצר רוח למשחק השני.