חצי גמר ליגת האלופות: מהפך בלתי נתפס לריאל מדריד על סיטי מסדר לה דייט מול ליברפול וקלופ בגמר הגדול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏26/4/22.

1. Raulito Madridista

חצי גמר ליגת האלופות

https://editorial.uefa.com/resources/0274-14f098f2a207-1db33e91bab7-1000/format/wide1/ucl1.Xxx?imwidth=2048

שלושה משחקים מהגביע עם האזניים הגדולות. העונה הזו, עונת 2021/22, עוד יכולה להיזכר בעונת הסיטי נגד ליברפול. הקבוצה של יורגן קלופ הדיחה את החניכים של פפ גווארדיולה בחצי גמר הגביע האנגלי| הן רצות ראש בראש במאבק אליפות מטורף בליגה כשלא נותר עוד הרבה זמן והפער נקודה| ושתיהן חולמות על הגביע עם האזניים הגדולות ויכולות להיפגש בגמר, אך קודם עומד בפניהן 'אתגר הספרדיות'. אף אחד לא מופתע לראות את שתיהן במעמד חצי הגמר, בעוד לגבי ריאל מדריד (התגברה על פריז סן ז'רמן וצ'לסי) ו-ויאריאל (שלישייה חלקה בטורינו מול יובנטוס והדחת באיירן מינכן) - רבים הופתעו. "אף אחד לא האמין שאנחנו נהיה כאן", אמר אנצ'לוטי במסיבת העיתונאים.

ביום שלישי, הערב, תארח מנצ'סטר סיטי את ריאל מדריד אותה הדיחה לפני שנתיים במעמד שמינית הגמר (כשהבדלי הרמות היו גדולים מאוד והיא השיגה ניצחון כפול), כאשר היא מגיעה עם הגנה סופר-מאולתרת ועם מגן טבעי אחד. בעוד אצל הספרדים קאסמירו כנראה בחוץ ודויד אלאבה בספק עד לרגע האחרון. למחרת, ליברפול של קלופ שנראית בלתי ניתנת לעצירה, תארח באנפילד את ויאריאל לה אין מה להפסיד וכבר הוכיחה שהיא יכולה להיות קוטלת הענקיות. את המשחק מחר תצטרכו לראות, מי שמעוניין כמובן - בלינקים וכדומה בשל ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה

שלישי: מנצ'סטר סיטי - ריאל מדריד (22:00)
    רביעי: ליברפול - ויאריאל (22:00)

2. Raulito Madridista

מנצ'סטר סיטי - ריאל מדריד

https://assets.goal.com/v3/assets/bltcc7a7ffd2fbf71f5/blt3fb0e80e4b853f03/62654f9cf8bcb95005a7f4b6/Rodri_Man_City_Karim_Benzema_Real_Madrid_UCL_2020-21.Xxx?auto=Xxx&format=Xxx&quality=100

מנצ'סטר סיטי מגיעה למשחק רעבה מתמיד. אשתקד היא פגשה את צ'לסי בגמר כפייבוריטית ברורה אבל פפ גווארדיולה הוסיף עוד עונה לרשימה בלי הגביע עם האזניים הגדולות והאנגלים חולמים על התואר לראשונה בתולדותיהם. פרט לכך, יש לה הכל. "המשימה שלה להפוך לאימפריית כדורגל לעולם לא תושלם בלי הגביע", נכתב בדיילי מייל. מאבק האליפות הסופר-קשה מול ליברפול שומר אותה עירנית מצד אחד אך גובה כוחות קשים מצד שני. מול אותה ליברפול הנהדרת של יורגן קלופ היא פיגרה 3:0 במחצית בחצי גמר הגביע האנגלי וחלום הטרבל ירד לטימיון (3:2), אלא שסיטי התאוששה. האלופה, שלמען ההגינות נאמר ששיחקה נפלא במשחק הליגה בין שתי הקבוצות וה-2:2 באיתיחאד קיפח אותה – הגיבה עם שני ניצחונות רצופים , קלים במיוחד ושמרה על הפסגה בפער של נקודה. קודם כל הגיעה שלישייה על ברייטון ובשבת 1:5 גדול על ווטפורד עם עוד הצגה של קווין דה בריינה (להזכירכם הכריע גם את אתלטיקו מדריד) ובעיקר גבריאל ז'סוס. הבדיחה אומרת שהברזילאי 'נבהל' מהדיווחים שהוא לא בתוכניות לעונה הבאה וענה עם רביעייה לראשונה בקריירה.

אמנם הייתה הדחה 'פפ טיפוסית' נגד ליון בעונת הקורונה, אך בשנים האחרונות סיטי בהחלט מתקרבת. היא הדיחה גם את ריאל ב-19-20 עם ניצחון כפול, אשתקד את דורטמונד ללא מאמץ והשיגה דבאבל על פריז סן ז'רמן. העונה היא מצאה פירצה מול הבונקר העצום של אתלטיקו בזכות שיתוף פעולה של דה בריינה ופיל פודן. הגומלין, שהיה משחק חלש יחסית, היה גם המשחק המאה של סיטי בצ'מפיונס. האנגלים ללא הפסד ב-19 משחקי הבית האחרונים באירופה. באירופה (מאז ה-2:1 נגד ליון במחזור הפתיחה של 18-19) וניצחה ב-11 מ-12 האחרונים. בנוקאאוט היא ניצחה בשבעה משמונת משחקי הבית האחרונים שלה. עיתונאי ה-AS הלך לרחרח ולשמוע את הלך הרוח בקרב האוהדים לאחר הניצחון על ווטפורד. "סיטי פייבוריטית, היא טובה יותר. אבל ריאל לא הייתה פייבוריטית מול צ'לסי, נקלעה לפיגור גדול וראיתם מה קרה", הייתה התשובה לה זכה, ומעבר לכך האוהדים כן הביעו חשש מבנזמה. קרלוס טבס, שחקן העבר האהוב שהתראיין לאתר הרשמי, בירך על ההתקדמות של הקבוצה בשנים האחרונות ואמר כי "דווקא ריאל מדריד צריכה לחשוש. קבוצות נערכות לקראת סיטי ולא להיפך". הרקורד של סיטי נגד הספרדיות במשחקי הבית עומד על שישה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ושני הפסדים – שניהם נגד ברצלונה. פפ קרא לאוהדים לתרום את שלהם במשחק ולדחוף את הקבוצה קדימה (בלי קשר למה שאוהבים לומר על הקהל האנגלי של סיטי - שהוא לא חם מספיק, לא מרגש מספיק, שאין שם אווירה שקרובה ליתר המגרשים המפלצתיים).

פפ, כמו פפ, אוהב מאוד לשנות מערכים, שיטות, הרכבים, לבלבל את היריבה - וקשה לצפות מה יקרה במשחקו ה-20 נגד ריאל מדריד (מאזן מדהים של 11 ניצחונות מול ארבעה הפסדים בלבד). אבל יש לו לא מעט צרות. "נגד מדריד ניצחתי והפסדתי. כשאתה פוגש קבוצה טובה כל כך הרבה פעמים זה די הגיוני", החמיא, והבהיר כי להערכתו המפגשים ב-2020 נגד ריאל של זידאן הוכרעו על הפרטים הקטנים. פפהחזר שוב ושוב על כך שהוא לעולם לא יהיה מרוצה (כשנשאל האם חצי הגמר יספיק) ואמר: "ברור שאנחנו רוצים להדיח שוב את ריאל. הרבה קבוצות לא כאן". הוא נשאל על הניסיון של ריאל אותה כינה לא אחת כ'מלכת אירופה' וענה: "אם נצטרך לשחק נגד ההיסטוריה שלה – אין לנו סיכוי. הם יותר טובים מכל אחת. אבל יש לנו את הרצון להתחרות, זה מבחן מדהים. בעשור האחרון הגענו למעמד הזה שוב ושוב (פעם שלישית, שנייה עם פפ) וזה טוב מאוד. מובן מאליו שיש לנו כבוד לריאל מדריד". פפ החמיא: "הקאמבקים של ריאל אינם מקריים, זה לא מזל. הם איכותיים בכל עמדה", והוסיף: "מה שראיתי בקבוצה הזו פעמים רבות ואני הכי אוהב – השחקנים שמראים את הפנים כשקשה. בפיגור 3:0 יש כאלה שכמו מרימים את האצבע ואומרים – 'הנה אני'. הכדור לא שורף להם. אלה מודריץ', קרוס, קרבחאל ואלאבה וכמובן בנזמה". גם ז'סוס, אגב, שהתראיין למארקה, אמר כמובן שכל שחקן רוצה לשחק והוא מוכן ומזומן לכל צ'אנס, ובעיקר: "אנחנו חייבים להכתיב את הקצב כי לריאל יש את הקסם שלה בברנבאו בליגת האלופות".

כן אפשר לצפות מסיטי - לקבוצה שמשחקת כדורגל מהיר מרגל לרגל, שולטת בכדור כל הזמן, מחפשת את כדורי העומק החכמים ומכתיבה את הקצב. אולי אין לה '9' מפלצתי, והיא רוצה לסגור את הפאזל עם ארלינג הולאנד, אבל יש כל כך הרבה שחקנים טכניים ונפלאים, ועל דה בריינה אין דבר שלא נאמר. עוד אחד מהם הוא ריאד מאחרז, מלך שערי הקבוצה, על הבלטה בצד ימין עם החיתוך לאמצע – שישה שערים העונה במפעל ו-23 בכל המסגרות. אשתקד הוא 'חיסל' את פ.ס.ז' עם שלושה שערים במעמד חצי הגמר. הוא לא תמיד שחקן הרכב קבוע ולא אחת מועדף עליו ראחים סטרלינג. וכך גם ג'ק גריליש שלא ממש או יותר נכון ממש לא מצדיק ולא יצדיק את תג המחיר של מאה מיליון יורו. נוכחנו לדעת שוב עד כמה כוכב בקבוצה קטנה-בינונית זה לא כמו להשתלב בסגנון כדורגל אחר. לגרילירש, שלא יפתח, יש חמישה שערים ושלושה בישולים. ההערכה היא שפודן ייאבד בז'סוס על המקום האחרון בהתקפה, כשהברזילאי כבר כבש נגדנו ב-2020 וגם 'סחט' את האדום של ראמוס. לסיטי יש 18 כובשים שונים

"אנחנו בחצי הגמר וזה כבוד. הגענו כמו שהגענו. אנחנו בכושר טוב, נעשה כמיטב יכולתנו", אמר פפ שלא היה מרוצה מהמשחק האחרון נגד אתלטיקו מדריד. הוא לא ישתמש בהרכב החסר כתירוץ, אבל הוא בבעיה גדולה. ל"סודוקו כזה" הוא לא ציפה. לא בהתקפה - עם היעדרו של ז'ואאו קאנסלו הנפלא, יותר קשר מאשר מגן (מושעה בגלל צהובים), ובעיקר בהגנה. הפורטוגלי, המגן, הטוב ביותר בעולם הכדורגל בימים אלה – פשוט סכנה לכל יריבה. יש לו שלושה שערים העונה ותשעה בישולים וזה מרגיש הרבה יותר. קייל ווקר (לא התאמן בעשרת הימים האחרונים) וג'ון סטונס (לא כשיר מספר ימים) לא השתתפו באימון המסכם של סיטי לקראת המשחק וככל הנראה בחוץ (כפי שאיבחן פפ עצמו עוד ביום שבת). השיפור של ווקר לא הספיק. במסיבת העיתונאים שנערכה בצהריים פפ אמר: "הם צריכים להתאמן ואז נראה", אך יש לו בעיות קשות בהגנה, על אף שרובן דיאש, ממצטייני העונה שעברה - חזר לאחרונה. אולכסנדר זינצ'נקו צפוי לפתוח בעמדת המגן השמאלי ובצד ימין יהיה נייתן אקה. סיטי ספגה העונה 43 שערים בלבד ב-50 משחקים אבל בחלק מרגעי המפתח העונה נראתה קצת מעורערת, על אף שלא כל יריבה היא ליברפול. "בכל מקרה שחקנים יצטרכו לשחק בעמדות שהם לא רגילים אליהן", הבהיר.

יחד עם פפ הגיע למסיבת העיתונאים סטרלינג שדיבר על כך כי העובדה שריאל נחה בעוד קבוצתו שיחקה - יכול לשמש כיתרון עבורנו. הוא מפרגן 'לכוח' של הברנבאו אבל אופטימי מתמיד: "אנחנו יודעים שזה לא רק מהעונה הזו, ריאל מדריד טובה במפעל הזה. היא כבשה שערים ועשתה קאמבקים בדקות האחרונות, אבל יש לנו שחקנים גדולים שלא נלחצים. אנחנו נגיע מוכנים מאוד בפן המנטאלי לשני המשחקים האלה". ברמה האישית אמר: "אני שחקן התקפה, רוצה לכבוש ולבשל, וזה חשוב מאוד. אני שמח לעזור לקבוצה. אני תמיד חושב איך אני יכול להשתפר ולא חושב שהתפקיד שלי בקבוצה השתנה בשנים האחרונות אלא אולי הפרטנרים. זה מפעל מיוחד מאוד, כל ילד רוצה לשחק בו. המוזיקה, האווירה, הכל מיוחד". הוא החמיא לבנזמה ("תמיד היה שחקן טופ") וכשנשאל על 'הקוץ' הגדול של הצ'מפיונס ענה: "בכל עונה אנחנו נלחמים על הגביעים המשמעותיים ועדיין לא הצלחנו לזכות. אנחנו מאוד רוצים את התואר הזה". הדרך של סיטי עוברת שוב דרך ריאל.

מנצ'סטר סיטי – הרכב משוער: אדרסון| נייתן אקה, אמריק לאפורט, רובן דיאש, אלכסנדר זינצ'נקו| רודרי, ברנרדו סילבה, קווין דה בריינה| ריאד מאחרז, ראחים סטרלינג וגבריאל ז'סוס

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי מספר ימי מנוחה קריטיים וכלל לא שגרתיים לעונה הזו – מה שהיה טוב גם עבורנו האוהדים בתוך כל הכיף הזה וסיר הלחץ הזה. לאחר הניצחון 1:3 על אוססונה בליגה ולאור ההפסד הנוסף של ברצלונה (1:0 לראיו וייקאנו) – ריאל זקוקה לנקודה בלבד וסביר להניח שתוכתר בשבת, אבל עזבו הכל – כל הפוקוס שבעולם הוא על חצי גמר ליגת האלופות, הדבר האמיתי. "הבעיה" היא שאותו ניצחון בפמפלונה גבה קורבן נוסף. זה מאוד אירוני שדווקא כאשר קרלו אנצ'לוטי גילה את משמעות הרוטציות באיחור אופנתי – הקבוצה מגיעה על הקשקש במובן מסוים. פרלאן מנדי התאושש מפציעה בת שבועיים וערכו בהגנה לא יסולא בפז – המהירות, הפיזיות, העמידה הטקטית וזה זמן טוב לחגוג את משחקו המאה במועדון ("ממה שראיתי באימון אתמול הוא בסדר גמור", אמר קרלו במסיבת העיתונאים שנערכה כמובן לפני האימון המסכם) – אולם דויד אלאבה שנפצע נגד אוססונה, עדיין לא במאה אחוז (דיווחים סותרים לגבי האם ישחק או לא, נאצ'ו כבר בכוננות) בעוד סיכוייו של קאסמירו לשחק אפסיים. נחכה בסבלנות למבחן הכשירות מחר כאשר שניהם הסתפקו במעט עבודה באימון.

זה מחזה די נדיר לראות את ריאל בצ'מפיונס במשחק גדול ללא קאסמירו, וגם בעונה לא מרהיבה שלו אין ספק שהוא שחקן ייחודי ואין לו תחליף. לא טוני קרוס כ-'6' (התנועה שלו מצוינת, לא מאבד כדורים, חכם מאוד אך נטול כל יכולת פיזית) וגם לא אדוארדו קמאבינגה שבעל יכולת פיזית אדירה והביא את המפנה נגד צ'לסי ופ.ס.ז' אך בעיקר כמחליף והוא חייב להימנע מההרגל המגונה שלו לספוג צהוב מוקדם וחסר אחריות. עם כל הכבוד לכך שאנצ'לוטי, שנשאל על החסרונות של סיטי, השיב שיש לו את כאב הראש משלו והוא כביכול מתלבט ("לשחק עם שלושה שחקני התקפה או עם שניים - רודריגו טוב מאוד וגם קמאבינגה) - סביר להניח שההיעדרותו תשפיע על מערך השיקולים. אם לרודריגו, איש השעה, שנמצא בכושר הטוב ביותר שלו במועדון, האיש שבזכותו הגענו עד כמה ואוהב מאוד את ליגת האלופות, היו סיכויים נמוכים יחסית להתברג בהרכב – עכשיו הם צנחו. הכל מצביע על ארבעה קשרים – 4:4:2 עם פדה ואלוורדה בכנף ימין בטקטיקה שעבדה מעולה נגד צ'לסי בלונדון (המשחק שקטע רצף של חמישה משחקים ללא ניצחון חוץ באנגליה) והרבה פחות בגומלין, קרוס, קמאבינגה והמאסטרו לוקה מודריץ'.

לאנצ'לוטי יש כאב ראש והוא יטכס עצה עם הבן דיוויד. זה יהיה משחקו ה-36 כמאמן ריאל בליגת האלופות – בדיוק כמו ז'וזה מוריניו. ב-35 המשחקים עד עתה יש לו 26 ניצחונות מול שישה הפסדים, כשמוריניו השיג 24 ניצחונות והפסיד חמש פעמים. אנצ'לוטי ישמח להיות זה שמעניק לריאל ניצחון ראשון על סיטי בחוץ, כשהאיתיחאד, יחד עם הייבורי\האימרויות והמגרשים של פ.ס.וו איינדהובן והסאן סירו כשמילאן המארחת – הם היחידים מבין הטופ של אירופה בהם ריאל לא ניצחה. ב-20 משחקי חוץ באנגליה, לריאל יש מאזן שלילי של שמונה הפסדים מול שבעה ניצחונות. אין דבר שקרלו חולם עליו יותר מהגביע הזה, שישאיר אותו כמאמן היחיד איי פעם שזכה בתואר ארבע פעמים. "בשבילי זו הייתה אשליה ענקית לחזור. חזרתי כי ריאל הייתה צריכה מאמן", אמר קרלו והיה במצב רוח לצחוקים. "ההיסטוריה של ריאל במפעל הזה אומרת לנו הרבה יותר מאשר ליריבות. הסיפור הזה גדל במשך כל השנים הללו ועוזר לשחקנים להרגיש את המשקל והאחריות של החולצה הזו – זה חיובי ולא שלילי", אמר כשנשאל על הלחץ שלבטח קיים. הוא זוכר היטב שאף אחד לא הניח שריאל תגיע עד לכאן ("כולם מופתעים שריאל ו-ויאריאל בחצי הגמר, זו הייתה התחושה של האוהדים והעיתונאים אבל ריאל תמיד מתחרה", והבהיר - "עבור ריאל חצי הגמר הוא לא הצלחה".

כבר הרבה זמן שריאל לא נתנה משחק הגנה טוב ואנצ'לוטי שם על כך את הדגש. היא לא הייתה קרובה אפילו לשמור על שער נקי על אף יכולת טובה של קורטואה וספגה שישה בשלושת המשחקים האחרונים. הוא נשאל על 'העתקת' הגישה של אתלטיקו וברור שריאל לא יכולה לשחק כך. "אם אין לך קבוצה קומפקטית, אתה הולך לסבול. מחר להיבט ההגנתי יש חלק חשוב במשחק הזה. יש מקרים בהם יהיה לסיטי את הכדור ויהיה עלינו להשיב מלחמה בין אם זה בלחץ גבוה, בינוני או נמוך". ריאל תזדקק לאדר מיליטאו מאופס, לדני קרבחאל של המשחקים האחרונים ולמשחק הגנה קבוצתי טוב, שכן היריבה מסוגלת בכל רגע לספק מהלך קסום, כדור עומק של אחד המוסרים הנפלאים שלה. כמובן שגם ריאל לא בכל פעם תוכל לצאת מהבורות שהיא חופרת לעצמה. "צריך לשחק טוב, המשחק פתוח, אנחנו לוקחים בחשבון שההתמודדות היא 180 דקות. אנחנו מאושרים באופן טבעי כי אנחנו מאוד קרובים לגמר של המפעל הכי חשוב, אבל דואגים כי יש קבוצה חזקה מולנו", אמר. אף אחד לא חושב על משחק ההכתרה בשבת נגד אספניול.

דיברנו על עבודה בלי הכדור, תחום שריאל לא ממש מצטיינת בו העונה - לא מעט יוטל על כתפיו של פדה שהיה השחקן שנבחר לדבר לכבוד המאורע וזה אומר הכל. הוא דיבר על הייסורים שעבר העונה - משחקן הרכב קבוע ועד לפציעה מעצבנת וקשיים, ושעכשיו הוא נחוש ונהנה. "אני תמיד מנסה לתת הכל לקבוצה. במרכז השדה אני יכול לתרום יותר, עוזר בהגנה. בימין לפעמים אני קצת פחות בולט, אבל אני מוכן לעשות הכל, המיסטר יחליט". פדה סיפר על כך שהקבוצה 'מוכנה להכל. נגד פ.ס.ז' שיחקנו רע ואז גומלין בתמיכת הקהל עשינו את זה. נגד צ'לסי שיחקנו מעולה אבל סבלנו יותר מדי בגומלין. אני מקווה שנהיה מחר יציבים". המפתחות שלו למשחק – לא ראש או לב אלא גם וגם. הוא מבהיר כי גם הצעירים מוכנים לאתגר: "אנחנו עם הרבה אנרגיה ואופי. אם אנחנו במועדון הזה זה משום שאנחנו מוכנים להתמודד עם מצבים לא קלים. עם החולצה של ריאל אתה נלחם עד לרגע האחרון, זה חלק מההיסטוריה. אנחנו מבינים שתמיד מחשיבים את ריאל כפייבוריטים". על היריבה: "אנחנו צריכים להתמודד עם האיכות שלהם ולהראות את שלנו. הדינמיקה שלהם מצוינת, הם משחקים יחד זמן רב וכל אחד יודע את מקומו".

בכל מקרה, איש השעה הוא קארים בנזמה שהתפוצץ עם שבעה שערים בנוקאאוט. גם יכולת וגם מספרים שלא היו מביישים את כריסטיאנו רונאלדו הגדול. בתזמון מדויק הוא יחגוג את משחקו ה-600(!) במועדון (121 מהם במפעל היוקרתי) ואם הוא היה צריך עוד דרייב לקראת המשחק הזה הרי נגד אוססונה הוא פישל עם שני פנדלים מוחמצים. הוא מחפש את השער ה-40 שלו העונה. רק פארטידזו של קארים כמו נגד פ.ס.ז' או בלונדון, במשחקו הגדול בקריירה, כשהרבה מעבר לשערים הוא גם סיפק מנהיגות, ירד לאחור ובנה את ההתקפות– יוכלו לעזור לריאל להשיג תוצאה טובה. שער אחד יספיק לו כדי להשתוות לרוברט לבנדובסקי שכבר איננו במפעל – בראש טבלת המבקיעים (13). כשבנזמה טוב זה משפיע על היתר. ויניסיוס הוכיח נגד צ'לסי שהוא מסוגל לספק רגע קסום גם במשחק שכלום לא הולך לו. הוא צבר כוחות נגד אוססונה כשקיבל מנוחה אחרי זמן רב ושולב רק כמחליף. לאור העובדה שסיטי תשחק ללא מגן ימני טבעי, אולי הוא גם יוכל להיות יתרון משמעותי עבורנו. נזכיר, ויניסיוס סוחב זיכרון רע מהאיתיחאד. לא רק שלא פתח בהרכב בגומלין נגד האנגלים (איבד את המקום לרודריגו, לצד הזאר האפל) - הוא אפילו לא שיחק דקה. נכתב בשעתו כי זידאן כעס מאוד על כך שהתעסק בטלפון והפגין זלזול כשהבין שהוא לא ב-11. גם הזיכרון שלה מהמשחקים נגד סיטי לא טובים. זה הזמן לתקן...

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה (נאצ'ו פרננדס) פרלאן מנדי| טוני קרוס, אדוארדו קמאבינגה, לוקה מודריץ'| פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג'וניור וקארים בנזמה

היסטוריה ומפגשי עבר:

רק שישה מפגשים נערכו בין ריאל מדריד ומנצ'סטר סיטי עד היום, הראשון בעונת 2012-13 והאחרון לפני שנתיים. פעם אחת הן נפגשו בשלב הבתים שהיה "בית האלופות" ועוד פעמיים בנוקאאוט. במחזור הפתיחה של הצ'מפיונס נפגשו אלופת ספרד ואלופת אנגליה. ריאל של מוריניו הגיעה במשבר עצום בליגה אבל הצליחה להתנתק מכך לערב קסום עם רמונטדה כשסיטי הוליכה פעמיים אך כריסטיאנו כבש את שער הניצחון בדקה האחרונה בעזרתו של ג'ו הארט, ואנחנו זוכרים את מוריניו משתולל וכורע ברך. דז'קו וקולארוב כבשו, מרסלו (בימין) ובנזמה המחליף השוו. במחזור החמישי זה נגמר ב-1:1 די חסר חשיבות באנגליה. בנזמה כבש לזכותנו בדקה העשירית, ארבלואה הורחק בצהוב שני ואגוארו השווה בפנדל בדקה ה-74.
    בעונת 2015-16 פגשה ריאל את סיטי בחצי הגמר כאשר האנגלים הגיעו למעמד לראשונה בתולדותיהם. ריאל התקשתה ללא בנזמה הפצוע וסיימה בתיקו מאופס. בגומלין בברנבאו בייל כבש את שער הניצחון בבעיטה שקיבלה קשת אחרי שפגעה בפרננדיניו, 0:1 קטן-גדול והלאה לגמר ולזכייה ה-11 מה שנקרא. המפגש האחרון, קרב המוחות בין זידאן לפפ, היה בעונת 2019-20. ריאל התקשתה מאוד נגד דה בריינה ולהקתו אך הצליחה לכבוש כשוויניסיוס בישל לאיסקו בדקה ה-60. הגנת הברזל שלנו קרסה – ז'סוס השווה בדקה ה-78 כשגבר על ראמוס ואלה היו דקות מסויטות. בדקה ה-83 קרבחאל הלחוץ הכשיל את סטרלינג והבלגי קבע מהפך. ראמוס עוד הורחק כשמנע שער שלישי. בגומלין ריאל האמינה אך הייתה פחות טובה ורפאל ואראן חילק שתי מתנות הזויות. שער שיוויון של בנזמה אחרי בישול יפה של רודריגו – לא הספיק. אדן הזאר שיחק, אבל צריך לבדוק כדי להיות בטוחים.

3. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרגיש לי קצת דה ז׳ה וו של חצי הגמר מ2011/12. אז ריאל ובארסה הגיעו כשתי הקבוצות הטובות בעולם וכפייבוריטיות ברורות, שכולם ציפו למפגש ביניהן בגמר. בפועל באיירן, שהייתה קבוצה טובה אך לא ברמה של ריאל, עמדה מולנו שווה בשווה והעיפה אותנו בפנדלים, וצ׳לסי הזקנה והבינונית הדיחה את בארסה באופן הזוי לחלוטין.
    אני מקווה שהחצי הזה ייגמר באותה צורה, למרות שהראש אומר שסיטי גדולה עלינו וליברפול תטאטא את ויאריאל בקלות.

4. Raulito Madridista

אם חשבתי ש’הפאניקה’ והטירוף יירדו אחרי שעברנו את פריז סן ז’רמן וצ’לסי, סגרנו חשבון עם ‘קבוצות שצריך לעבור’ ואני אקבל בהכנעה שהפעם יש קבוצה טובה יותר ואהיה צ’יל’ - טעיתי. התיאבון אף פעם לא מסתיים. שלושה משחקים מהגביע ה-14 שהוא החלום הכי גדול שלי. חצי גמר כאן הוא אף פעם לא הישג, גם אם בתחילת העונה לא ספרו אותנו. אתה אף פעם לא יודע מה תקבל מריאל, לטוב ולרע - קבוצה שעושה בית ספר לצ’לסי במשך מחצית שלמה וכל כדור נמסר בחוכמה ובקפידה, או כזו שנקלעת מהר לפיגור ביתי מביך. אבל אני מוכן לסחוב עוד ‘התקף לב’ במובן המטאפורי. בגלל משחקים כאלה אנחנו אוהבים כדורגל. אנחנו נצטרך יותר כדורגל ממה שהראינו העונה, משחק שלם ויציב כמו שפדה אמר בעצמו. הברנבאו\DNA\מסורת\התחכמות של פפ - הכל יכול לתת לנו עשרה אחוזים. רק זה מעסיק אותי אגב. אני סולד מכל הדיבורים על רודיגר ואפילו אם היה מדובר באמבפה. גם הליגה לא מעניינת. חצי גמר צ’מפיונס. אנשים אולי התרגלו ומפתחים אדישות, אני לעולם לא.

אין לסיטי סקורר אחד מפלצתי, אגוארו בעבר היה מדיר שינה בעיניי, אני מניח שעם הרוב אפשר להתמודד גם אם פודן זהיר מאוד ומאחרז דריבליסט. צריך שיהיה ‘אנטי דה בריינה’ שהוא באמת מעל כולם ועשה מאיתנו צחוק לפני שנתיים, אולי להצמיד אליו את קמאבינגה אבל הצרפתי חייב להיזהר מצהוב מוקדם שיינטראל אותו. אבל מה שכן, התיאום בין שחקני ההתקפה מושלם ואצלנו תמיד רדומים בין אם זה ביציאה לנבדל או לחפות אחד על השני. אני חושש מאיזה כדור עומק שיבטל את כל ההגנה שלנו. מנדי זו בשורה מצוינת וגם קרבחאל שחוזר לעצמו, מיליטאו לעומת זאת קטסטרופה.
    הנעת הכדור של החלק האחורי לא טובה ועל כן קרוס צריך לזוז ממש אחורה. רפא ואראן כבד איבד את הראש לפני שנתיים. האמת, אני אמבווילנטי. הם שידרגו את משחק ההתקפה והפכו אותו למגוון, גם ההגנה על הנייר חזקה יותר ודיאש נשכח. אצלנו? ההגנה הלכה לאחור, אבל קורטואה מצוין. הקישור הזדקן, אבל מודריץ’ מבריק העונה בצ’מפיונס. בנזמה ו-ויניסיוס גם לקחו צעד קדימה. היו לנו פה ושם משחקים גדולים הגנתית בצ’מפיונס, בעיקר 180 דקות מול באיירן של אותו פפ.

זה הרגע בו קרלו אנצ’לוטי צריך לקבל את ההחלטה הכי קשה שלו העונה, כל אפשרות תהיה הגיונית אך לא מספיקה טובה, אי אפשר לרקוד על שתי חתונות. רודריגו באמת בכושר מצוין, זה מעבר לטיעונים של ‘לחץ גבוה’ או ‘מהירות’, הוא בכושר הכי טוב שלו במועדון וכובש שערים מכריעים וסיטי באמת ללא מגן טבעי ועם בעיות קשות בהגנה. ואנחנו לא יכולים ‘לעשות אתלטיקו’ - אנחנו לא מסוגלים להציג משחק הגנה ללא טעויות, וגם לא צריכים. גם בלי חוק שער החוץ, להבקיע שם זה חשוב מאוד. מצד שני, קאסמירו חסר, וגם בעונה לא טובה שלו זה מאוד קריטי.

אני לחלוטין מצפה שגם אם נודח - שהמשחק לא ייגמר היום. שנוכל לדבר על ‘רמונטדה היסטורית’ בברנבאו. שנהווה יריב. שזה לא יהיה כמו נגד אייאקס ברמת התוצאה ב-2019 וגם לא נגד סיטי 2020 או צ’לסי 2021. היו לנו כמה ימי מנוחה וזה קריטי. אני מקווה שבדומה ל-2012 שאנחנו שילמנו מחיר נגד באיירן על המאבקים הקשים נגד ברצלונה - כך נראה את סיטי קצת מותשת מהמאבק עם ליברפול למרות שמדובר כמובן בשחקנים מהלבל הגבוה ביותר. צריך לשחק גם עם הראש וגם עם הרבה לב. עם הלוחמים קרבחאל-פדה וגם הגאונים מודריץ’-בנזמה שלהוט לכבוש. פפ החמיא לנו ואמר שיש הרבה שחקנים בריאל שמראים את הפנים שלהם ודורשים את הכדור ברגעים הקשים האלה כמו ה-3:0 מול צ’לסי. צריך להפגין חוסן. הבקשה שלי מוויניסיוס היא לחשוב מהר - לא יודע אם פחות דריבל אבל רצוי באיזור המסוכן, לחשוב כל הזמן על תאכלס. האללה מדריד!

5. קשר שמאלי Member

יפה שאנצ'לוטי עולה עם 3 שחקני התקפה מובהקים בהרכב
    מול צ'לסי הוא שיחק 180 דקות עם 2 שחקני התקפה, נתן להם יותר מדי כבוד

6. Cup of Tea Liverpool, UK

מעניין אם זה אילוץ או שאנצ'לוטי מתכנן משהו בעקבות הספסול של קאסמיירו.
    סטונס כנראה כשיר, אחרת לפפ הייתה בעיה רצינית. אם הוא לא 100% כשיר ויניסיוס יעשה לו בעיות.

יש לי הרגשה שריאל תעלה, לא יודע למה.

7. AE94 Member

זה השלב בעונה שבו פפ מתחיל להתחכם, אני מהמר שהוא עולה עם פרננדיניו כ 9 מזויף וסטרלינג כמגן שמאלי

8. Ever Banega Member

הרכבים?

9. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

גול במתנה לסיטי

10. קשר שמאלי Member

קרבחאל קלאסי

11. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רק הוא,כל ההגנה איפשרה שם טיילת.

12. oranfu Member

מפתיע.

לא כוחות.

13. Ori8 Member

ההרכב המשותף של שתי הקבוצות זה סיטי עם בנזמה..
    מה אפשר לעשות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

החצי גמר הזה נגמר.

Ori8 אוהב/ת את זה.
  15. קשר שמאלי Member

סיטי בינתיים משחקים רק על קרבחאל, יודעים שהוא לא שייך לענף