חצי עונה מאחורינו...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏30/12/03.

1. ArsenalFan Member

19 מחזורים פחות שני משחקים (וולבס- ליברפול ובירמינגהאם- מידלסברו שנדחו בגלל מזג האוויר לפני 10 ימים) עברו מאז שריקת הפתיחה לפרמייר ליג, הגענו למחצית הדרך- והגיע זמן סיכומי הביניים...

יהיה נחמד אם גם תנמקו את הבחירות שלכם לקטגוריות הבאות:

1. שחקן הסיבוב
    2. השחקן המאכזב של הסיבוב
    3. הרכש המרשים של הסיבוב
    4. הרכש המאכזב של הסיבוב
    5. מנג'ר הסיבוב
    6. הקבוצה המפתיעה של הסיבוב
    7. הקבוצה המאכזבת של הסיבוב
    8. שער הסיבוב
    9. משחק הסיבוב.

מי שרוצה יכול להוסיף גם את נבחרת הסיבוב (רצוי בשיטת 4-4-2, כיאה לאנגלים, מי שרוצה יכול לבחור גם מחליפים, כמוני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

והנה התשובות שלי:

1. שחקן הסיבוב- אלן שירר (ניוקאסל). אחרי שעבר כבר את גיל 33, קשה שלא לומר על אלן שירר עם 15 שערים שהוא עדיין המלך של הפרמייר ליג כשזה מגיע לכיבוש שערים ולהשפעה שלו על המשחק של המגפייז. אמנם הם כבר 20 (!!!) נק' מאחורי יונייטד, אבל עדיין- לדמיין איפה הייתה ניוקאסל בלי השחקן הענק הזה, ולהעריך אותו עוד יותר.

2. השחקן המאכזב של הסיבוב- קיירון דאייר (ניוקאסל). וזה בעצם אומר את כל הסיפור, כששחקן הסיבוב והשחקן המאכזב ביותר מגיעים מאותה קבוצה... אף אחד לא יחלוק על כך שדאייר הוא שחקן מוכשר ביותר, אחד השחקנים שאמורים להוביל את ההתקפה של נבחרת אנגליה בשנים הקרובות. אלא שהעונה כשהקישור של המגפייז כ"כ אנמי ודאייר מתקשה לשחזר את היכולת המצוינת שלו מהעונות האחרונות היפות של ניוקאסל. 0 שערים ו-3 בישולים בלבד בסיבוב הראשון. עדיין, כשלדאייר יש הברקות, ניוקאסל בחיים, ומאוד מסוכנת, וראו זאת מול ארסנל, כשהוא בישל שני שערים מצוינים, אך בכל זאת ברוב המשחק היה די חלש. אם ניוקאסל רוצה צ'מפיונס ליג, דאייר הוא השחקן הראשון שצריך להתעורר.

3. הרכש המרשים של הסיבוב- טים האוורד (מנ' יונייטד). האוורד לא נדרש ליותר מדי בסיבוב הזה, אבל כשהוא עוד נדרש, הוא עשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר. כשאני שמעתי שיונייטד מביאה שוער מארה"ב שלא קוראים לו ברד פרידל או אפילו קייסי קלר, גיחכתי וחשבתי שזו סתם רכישה כלכלית כדי לפרוץ לשוק האמריקאי. אני עדיין חושב ככה, אבל יונייטד גם הביאו שוער שאפשר לסמוך עליו ושקשה לזכור טעויות קריטיות שלו. כדורגל גדול אין בארה"ב, שוערים דווקא יש.

4. הרכש המאכזב של הסיבוב- הלדר פוסטיגה (טוטנהאם). בלי תחרות בכלל, אלא אם כן רוקה ג'וניור מהווה תחרות... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx בכל אופן, ברעש ובצלצולים הוא הגיע מפורטו כאחד הכשרונות הגדולים של הכדורגל הפורטוגלי, כחלוץ שיקרע רשתות בקצב מסחרר, והכל תמורת 8 מיליון פאונד. ממש עסקת המילניום. בינתיים לאדון הנכבד יש 0 שערים ו-0 בישולים בדיוק, הוא הספיק לאבד את האמון של המנג'ר פליט (יש כאלה שאומרים שזה בגלל שהוא רכש של הודל. נו שיהיה) ושל האוהדים וירד לספסל, והוא נראה כמו גירסה מודרנית יותר של סרגיי רברוב.

5. מנג'ר הסיבוב- כריס קולמן (פולהאם). כמובן שאלן קרבישלי, סטיב ברוס וגורדון סטראכן מועמדים ראוים, אבל כריס קולמן עדיין לא השלים אפילו שנה בתור מנג'ר אחרי שלקח את התפקיד של ז'אן טיגאנה, ולמרות שכולם הספידו אותו ואמרו שהוא יהיה המפוטר הראשון השנה, לא רק שהוא עדיין בתפקיד, הוא במקום החמישי עם פולהאם המפתיעה, ולא פחות חשוב- פולהאם משחקת ברוב המשחקים כדורגל שוטף ויפה לעין. כל הכבוד לו.

6. הקבוצה המפתיעה של הסיבוב- צ'רלטון את'לטיק. אני בטוח שיהיו כאלה שלא יסכימו עם הבחירה, אבל זה שוק רציני עבורי למצוא פתאום את צ'רלטון במקום הרביעי, הקבוצה השלישית של לונדון, ועוד כפייבוריטית לסיים את העונה במקום בצ'מפיונס ליג. הלו, זו צ'רלטון! רק לפני פחות משנתיים הייתי בואלי וראיתי איך צ'רלטון מתרסקת תוך 12 דקות מול כדורגל קטלני של קבוצה גדולה. נכון שהיא בהתקדמות הדרגתית כבר כמה עונות, אבל הלו- זו צ'רלטון!!! איזה סיפור זה יהיה אם צ'רלטון תמשיך כמו שהיא...

7. הקבוצה המאכזבת של הסיבוב- ליברפול. זו הקטגוריה הכי קשה לבחירה השנה, באופן ודאי. אצלי ליברפול זכתה בקרב צמוד לפני טוטנהאם, בעיקר בגלל שאני ציפיתי שהשנה ליברפול בעזרת הארי קיוול והסגל הטוב שלה תתחבר להיות קבוצה שתהיה לפחות ברמה של ארסנל, ותחזור למאבקי האליפות, לפחות עד שלב מסוים. הפציעות הן תירוץ סביר עד רמה מסוימת, אבל שום דבר לא יכול לתרץ איך מועדון הפאר מס' 1 של הכדורגל האנגלי רחוק 20 נקודות מהמקום הראשון אחרי חצי עונה. לא יכול להיות שצ'רלטון ופולהאם ימצאו את עצמן לפני ליברפול בטבלה אחרי מחזורי הכריסמס. גם עלייה לצ'מפיונס ליג לא תתקן את הרושם הזה.

8. שער הסיבוב- רובר פירס מול ליברפול. דקה 69, אנפילד, פירס מקבל כדור מאדו שנמצא בקצה הרחבה, פירס 25 מטרים מהשער בזוית אלכסונית מגיע לכיוון המרכז ומשחרר פצצה מסובבת ומדויקת להפליא, שום סיכוי לדודק, וארסנל יוצאת מאנפילד עם 2-1.

9. משחק הסיבוב- וולבס 4- לסטר 3. הליגה האנגלית היא היחידה בעולם שמשחק בין שתי הקבוצות הכי חלשות בה יכול להיבחר למשחק הסיבוב, ואלא אם כן יקרה משהו לא צפוי- גם למשחק העונה. למי שלא זוכר- 3:0 במחצית ללסטר במוליניו כולל צמד של לז פרדיננד, שבמחצית השנייה התבטל לחלוטין ע"י 2 שערים של קולין קאמרון, אלכס ריי ושער ניצחון מדהים בדקה ה-86 להנרי קמארה, 4:3 ענק לוולבס.

10. נבחרת הסיבוב:

שוער: טים האוורד (מנ' יונייטד).
    הגנה: קולו טורה (ארסנל), מיקאל סילבסטרה (מנ' יונייטד), מייקל סוונסון (סאות'המפטון), ג'ון אושיי (מנ' יונייטד).
    קישור: פרנק למפארד (צ'לסי), סקוט פארקר (צ'רלטון), רוי קין (מנ' יונייטד), רובר פירס (ארסנל).
    חלוצים: אלן שירר (ניוקאסל), תיירי הנרי (ארסנל).

מחליפים: קרלו קודיצ'יני (צ'לסי), וויליאם גאלאס (צ'לסי), דמיאן דאף (צ'לסי), לואיס סאהה (פולהאם), רוד ואן ניסטלרוי (מנ' יונייטד).

2. duff beer Member

1. שחקן הסיבוב- תיירי הנרי. אחרי אתמול ואחרי כל משחק של ארסנל שראיתי בזמן האחרון- הנרי פשוט ממשיך להיות תופעת כדורגל מדהימה באיכותה.
    2. השחקן המאכזב של הסיבוב- בשבילי לפחות זה חואן ורון. למרות שהייתה לי הרגשה חזקה שהוא יהיה גרוע, הוא איכזב בכ"ז. פשוט לא מצליח לחבר שני פסים טובים.
    3. הרכש המרשים של הסיבוב- טים הווארד. בדיוק מה שהשדיים האדומים היו צריכים. סוף סוף יש מתחרה ממשי לקודיצ'יני.
    4. הרכש המאכזב של הסיבוב- כריסטיאנו רונאלדו- ציפיתי שהוא יהיה המחליף של בקהאם, שהוא יהיה פנומן מרשים עם יכולות מדהימות במיוחד אחרי הבכורה שלו ואחרי שהוא ניצח את מניו עם קבוצתו הקודמת. טעיתי.
    5. מנג'ר הסיבוב- אלכס פרגוסון- על זה שהיה מתון יותר בתלונות על שופטים... סתם האמת שקשה לי לבחור אז אני אבחר את המנג'ר המאכזב: קווין קיגן. משחק בקקה עם ברקוביץ' ותראו איך הקבוצה שלו נראית.
    6. הקבוצה המפתיעה של הסיבוב- אני מניח שהכוונה היא מפתיעה לטוב. מנצ'סטר יונייטד. הייתי בטוח שבסוף הסיבוב ארסנל וצ'לסי יתפסו ממנה פער של 4-6 נקודות ושהיא לא תהיה חזקה כמו בשנים קודמות. אבל מסתבר שהיא תמיד אותו דבר.
    7. הקבוצה המאכזבת של הסיבוב אין ספק בכלל שניוקאסל. אחרי מחצית עונה שנייה מוצלחת מאוד בשנה שעברה ובלי טלטלות משמעותיות בהרכב, ציפיתי שהיא תיאבק חזק בצמרת... מליברפול לא ציפיתי לכלום, לא כל עוד הוייה המאמן שלה.
    8. שער הסיבוב- השער הראשון של מוטו: הפציץ את החומה מ-24 מטר ברגל ימין ושעט על הריבאונד בהמשך ישיר ברגל שמאל לרשת. גול שיש רק בפיפ"א.
    9. משחק הסיבוב- צ'רלטון 4, צ'לסי 2. המשחק הזה הכריע בסופו של דבר את גורל הצמרת של סוף הסיבוב. ופשוט משחק יפהפה של צ'רלטון... דיקאניו תענוג.
    *השחקן המפתיע של הסיבוב- ג'ימי פלויד האסלביינק- פשוט ניצל כל הזדמנות הכי קטנה שראניירי נתן לו בניגוד לעונה שעברה הלא טובה.
    *צוללן הסיבוב- רוד ואן ניסטלרוי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

10. נבחרת הסיבוב:

שוער: טים האוורד (מנ' יונייטד).
    הגנה: פיל נוויל (מנ' יונייטד), מיקאל סילבסטרה (מנ' יונייטד), ג'ון טרי(צ'לסי), ג'ון אושיי (מנ' יונייטד).
    קישור: פרנק למפארד (צ'לסי), דמיאן דאף (צ'לסי), רוי קין (מנ' יונייטד), רובר פירס (ארסנל).
    חלוצים: אלן שירר (ניוקאסל), תיירי הנרי (ארסנל).

מחליפים: קרלו קודיצ'יני (צ'לסי), מקאללה (צ'לסי), ג'יימס ביטי (סאות'המפטון), סקוט פארקר (צ'רלטון), דניס ברגקאמפ (ארסנל).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/12/03
  3. שלומי אדרי Member

1.שחקן הסיבוב -פרנק לאמפרד האיש שמוביל את צ'לסי למרות כל הרכש המסיבי שלה כבש חמישה שערים כמות נפלאה לקשר והיה מעורב ברוב הגולים של צ'לסי וגם פתח בכל המשחקים

2.השחקן המאכזב -וילטורד זה כבר לא מה שהיה ירד ביכולת ואין להנרי פרטנר בכלל בארסנל התלבטתי בין וילטורד לבראקמפ שתיהם חלשים מאוד עונה

3.טים הווראד פשוט שוער ענק באמת מפתיע ביותר אף אחד לא הכיר אותוו לפני פתיחת העונה והוא פשוט כמעט ולא עושה טעיות

4.רוקה ג'וניור לידס -כואב הלב שמשאילים שחקן כזה עדיף לתת למישהו מנוער לשחק ולא לו שהוא מתייעצים עם אבי רצון לפני שהם מביאים אותו השחקן לא מסוגל למסורכדור לשחקן שלא נמצא בלחץ רק טעיות לדעתי הוא השחקן הכי חלש שהגיע לפריימר לייג העונה.

5.מנג'ר הסיבוב -פרגסון -יש לו סגל חלש יותר משנה שעברה אבל הוא הופך כל שחקןן לחלק ממכונה של מנצ'סטר תראו למשל את פלשטר ואת נוויל קשר אחורי פרוצן מגן שמאלי פשוט הם שחקנים חלשים אבל במנצ'סטר הם חלק ממכונה של פרגסון והם קוראים תליגה .
    6. פולאם -סגל צעיר הגיע למקום כל כך גבוה בטבלה בלי הרבה שמות קבוצה נחמדה כייף לראות קבוצה כזאת בצמרת וגם ניצחון באוולד טרפורד אם אנני טועה
    7.ליברפול אולי ניו קאסל נמצאות רחוק ממאבקי האליפות שתי הקבוצות האלה שבפתיתחת העונה לפחות ליברפול נראתה מי שיכולה להיבאק עם שלושת הגדולות
    וגם סיטי פתחו בסערה וירדו פתאום ואפילו לידס יכולה להיות כאן אבל ליברפול לדעתי הכי מאכזבת .
    8.שער הסיבוב -השער של ג'רמי נגד פורסטמאות' איזה גול זה היה וולה מעשרים מטר לחיבורים ועוד מעילג הזה לא ציפיתי .
    9.משחק הסיבוב-מסכים איתך וולבס -לסטר ארבע שלוש משחק ענק באמת

נבחרת הסיבוב-

טים הווראד(מניו)
    מגן ימני-גון אושיי (מניו)
    בלמים-טורה(ארסנל),סילבטרה(מניו)
    מגן שמאלי-ברידג'(צ'לסי)
    קישור -לאמפרד (צ'לסי) פארקר(צ'ארלטון) ריאן גיגס (מניו) דאף(צ'לסי)
    חלוצים -שירר והנרי
    מחליפים -קרלו קודיציני ווילאם גאלס ואן ניסלטרוי פירס ריו קין

4. KirkH Member

1. שחקן הסיבוב - גם אני הולך עם אלן שירר. בניגוד לשאר המועמדים שלי (דאף, הנרי, קין) הוא היחידי שלאורך כל הסיבוב הוכיח יציבות והביא את היכולת שלו למגרש, וזאת למרות שב-90% מהזמן הוא היה השחקן היחידי שעשה משהו בקבוצה שלו. פשוט בן אדם אחד שמחזיק על הגב קבוצה שלמה.

2. השחקן המאכזב של הסיבוב - קרב צמוד בין רובי קין לקיירון דייר. לדעתי הכבוד המפוקפק מגיע לקין שהיה מאוד עקבי ביכולת הגרועה שלו ואפילו כאשר טוטנהאם התעוררה למשחק או שניים אחרי הפיטורין של הודל - הוא נשאר מאחור...

3. הרכש המרשים של הסיבוב - ברט אמרטון. אומנם הרוברס שקועים בתחתית, אומנם הקבוצה משחקת חרא, אבל בכל זאת אי אפשר להתעלם מהכישרון של האוסטרלי שפשוט עושה הכל על המגרש ועושה את זה לבד. אם מתחשבים עובדה שסונס גנב אותו בחינם מתחת לאף של חצי אירופה אני חושב שמגיע לו איזכור.
    עוד מועמדים - טים האוורד (מאן יו), מיקל פורסל (ברמינגהאם), מאט הולנד (צ'רלטון).

4. הרכש המאכזב של הסיבוב - חואן ורון. בגדול ובלי מתחרים. לשים 15 מיליון על שחקן ולכנות אותו הקשר הכי טוב בעולם ולקבל את הכלום העגול שורון הביא זה פשוט מצחיק.

5. מנג'ר הסיבוב - כריס קולמן. מוזר מאוד לראות שקולמן מצליח דווקא עם הקבוצה הצרפתית כל כך שז'אן טיגאנה כמעט הוריד ליגה. בסך הכל הוא אחראי על מעט מאוד שינויים פרסונליים, את רוב העבודה הוא עשה על מגרש האימונים, וזה מבדיל אותו משאר המועמדים...

6. הקבוצה המפתיעה של הסיבוב - צ'רלטון. קבוצה במלוא מובן המילה, נקודה. נלחמו עם כל כך הרבה פציעות והעדרויות במהלך העונה ובכל זאת לא נשברו ולא הורידו את הראש אחרי פתיחה צולעת של העונה. קורביצ'לי בנה סגל מאוד מאוזן ובעיקר אחד שנותן כדורגל שכיף לראות.

7. הקבוצה המאכזבת של הסיבוב - טוטנהאם. בשביל הגועל נפש הזה הוצאתם כל כך הרבה כסף???

8. שער הסיבוב - ענארף היו הרבה. הפנדל של למפארד מול מאן יו??? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

9. משחק הסיבוב - קשה להתווכח עם 7 שערים ומהפך של פעם במליון שנה. גם אני עם ה4-3 בין וולבס ללסטר.

10. נבחרת הסיבוב -
    שוער: האוורד
    הגנה: אושיי, טרי, סאות'גייט, וולץ
    קישור: דאף, למפארד, רוי קין, פירס
    התקפה: שירר, הנרי

מחליפים: קודוצ'יני, הרידרסון (צ'רלטון), פרקר, פנאנט, סהה

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/03
  5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. שחקן הסיבוב - עם כל הכבוד לשירר אהובי, אין לי ספק שהשחקן שפשוט שיחק הכי הכי טוב בחצי העונה החולפת הוא תיירי הנרי... טחנו אותו המון, ובגלל זה אני לא אתאר למה אני חושב את זה, אני רק אציין שלמרות כל השיבוחים, הוא באמת היה פנומנאל...
    2. השחקן המאכזב של הסיבוב - בעיקרון לי בוייר, אבל אני לא אגיד את זה כי אני דיי צפיתי שהוא יהיה גרוע... אבל מי שאותי באמת באמת איכזב הוא רובי קין... אף אחד לא דרש מטוטנהאם אליפות, אבל כשהיא מגיעה למקום שהיא נמצאת בו היום, את מי אפשר להאשים אם לא את השחקן הכי טוב שלה...?
    3. הרכש המרשים של הסיבוב - גם פה זה נטחן המון, אבל קשה לי לראות את צ'לסי באמת באמת מאיימת על האליפות בלי ההברקות והיכולת של דמיאן דאף...
    4. הרכש המאכזב של הסיבוב - רוקה ג'ונייר... ידעתי אמנם שהוא שחקן גרוע, אבל לא ציפיתי שהוא ידרדר את לידס עד כדי כך...
    5. מנג'ר הסיבוב - ז'ראר הוייה. חחח סתם סתם... המנג'ר של הסיבוב לדעתי הוא סטיב ברוס, שהכניס המון משמעת בקבוצה, והביא את דאן ואת פורסל במהלכים מבריקים...
    6. הקבוצה המפתיעה של הסיבוב - צ'רלטון. לא צריך להוסיף הרבה, פשוט תסתכלו על הטבלה ותזכירו לעצמכם שזו צ'רלטון, לא איזו ליברפול או ניוקאסל עם יומרות...
    7. הקבוצה המאכזבת של הסיבוב - למען האמת דיי ציפיתי מליברפול לשחק חרא, אבל מניוקאסל ממש לא ציפיתי... פתחו רע - לא נורא גם בעונה שעברה הם פתחו רע וסיימו מקום שלישי (ולפי דעתי הם איבדו בתחילת הדרך המון נקודות סתם, נקודות שהיו שמות אותם בעמדה ממש טובה לטאייטל, לפני שהגיעה הנפילה בסיום העונה), אבל אחרי שהיה נראה שחוזרים למסלול, שוב מגיעות תוצאות מבישות ומעצבנות. אכזבה, בעיקר מבובי רובסון שעושה כל כך הרבה טעויות (3 דברים!!! 1.בראמבל הביתה. 2.ג'נאס+ספיד באותה הרכב=אסון. 3.נול סולאנו חייב לשחק כקשר ולקבל הרבה את הכדור).
    8. שער הסיבוב - מיכאל טארנאט, בלקבורן מארחת את מנצ'סטר סיטי. בדקה השלישית אם אני לא טועה טארנאט משחרר טיל בכדור חופשי מרחוק - ישר לחיבורים. איזה שער.
    9. אותו משחק... ארסנל 3 ניוקאסל 2. איזה משחק... חבל שהפסדנו, שיחקנו חרא (כמו בכל העונה) אבל כמעט יצאנו עם כל הקופה...

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

7. AFC Member

1. שחקן הסיבוב - גם אני הולך כאן עם שירר. הג'ורדי הזקן הוא מלך שערי הפריימרשיפ, השחקן היחיד שעושה משהו בקבוצתו (שחקנים כמו דייר, גיבן ו-וודגייט לא עושים כלום בניגוד לשנה שעברה) ועדיין המסיים הטוב בליגה. עקף את הנרי הלא-יציב ודאף שלא זוכה למספיק דקות משחק.

2. השחקן המאכזב של הסיבוב - חואן ורון הגיע לצ'לסקי ב-15 מליון פאונד (איזה בזבוז), הוכתר ע"י ראניירי הגאון לאחד הקשרים הטובים בעולם והציג יכולת כל כך גרועה שאפילו גרמה למאמנו המעריץ להוציא אותו מההרכב לאלתר. ורון בוודאי מתגעגע אפילו לכושר הבינוני שלו ממנצ'סטר יונייטד כעת.

3. הרכש המרשים של הסיבוב - אני מוכרח להודות שכששמעתי שצ'לסקי רוכשים את דמיאן דאף ב-17 מליון פאונד חשבתי שראניירי את אברמוביץ' השתגעו לגמרי. ידעתי שדאף שחקן מעולה, אבל לדעתי אין אף שחקן בכדורגל העולמי (וגם עכשיו אני חושב ככה) ששווה יותר מ-10 מליון פאונד. דאף סחף את צ'לסי לתצוגות מדהימות, עם חמישיות על וולבס וניוקאסל ורביעיה בחוץ על לאציו בליגת האלופות, ולדעתי כרגע מדובר בקיצוני השמאלי הטוב ביותר באי הבריטי. אולי גם באירופה. בלקבורן בוודאי מסתכלים ותוהים היכן הם היו היום אם דאף לא היה עוזב לו.

4. הרכש המאכזב של הסיבוב - יינס להמן ללא תחרות. בשנה שעברה הוא היה אדיר בדורטמונד, ולמרות איזו תקרית קטנה שבה הוא כיסח את אמורוסו, אפשר לומר שהוא היה בכושר מדהים. עבר תמורת 2 מליון פאונד לארסנל, ונגר (וגם אני) היה בטוח שמדובר במציאה - אבל בסופו של דבר להמן התגלה כקרוזיונר שכמעט בכל משחק שבו אנו סופגים, שער אחד לפחות חייב להיות באשמתו. הוא לא מנצל את הגובה שלו, הוא היסטרי מכל כדור שמסתובב ברחבה (כמו כל ההגנה, למען האמת) וכרגע האיזור היחיד בו הוא באמת הועיל הוא הפנדלים, הפנדל שואן-ניסטלרוי החטיא מולנו באולד טראפורד היה בזכות חסימה מוחלטת של השער על ידו. אני כבר מתחיל להתגעגע לסימן.

5. מנג'ר הסיבוב - התלבטתי כאן בעיקר בין אלן קרבישלי לארסן ונגר. הראשון הצליח לבנות את צ'רלטון בקבוצה מצוינת, חיזק את מרכז המגרש והחוד והפך את הוואלי למבצר, בעוד השני הצליח להוציא מים מן הסלע ועד לא מזמן החזיק במקום הראשון עם קבוצה שאין לה מגן ימני סביר וחלוץ שני סבירים, בעמדת השוער והקשר האחורי אין יותר משחקנים בינוניים והמגן השמאלי יחד עם הקשר הימני (אם כי לא לאחרונה) בכושר חרא. בסופו של דבר בחרתי בקרבישלי, שהוציא בקיץ אם אינני טועה רק 0.75 מליון פאונד על רכש, כולם על מאט הולנד המצוין.

6. הקבוצה המפתיעה של הסיבוב - טוב, חשבתי וחשבתי ורציתי בכל מחיר להימנע מהתשובה הצפויה, אבל אין יותר מפתיעה מצ'רלטון. הסגל שלה בנוי בצורה נהדרת, עם עומק בכל העמדות, כך שגם מכת הפציעות שעברה עליהם העונה לא השפיעה עליהם בכלל והם כבר הספיקו בוואלי לנצח את צ'לסי ולחלץ תיקו מארסנל. אני חושב שעם יותר מזל וקיצוני ימני צ'רלטון יכולה להתקדם אפילו יותר בשנה הבאה.

7. הקבוצה המאכזבת של הסיבוב - ניוקאסל בלי תחרות. סיימו במקום השלישי בשנה שעברה, עשה רושם שהעסק התחיל להתחבר עם הצטרפותו של וודגייט. ניוקאסל בסופו של דבר עפה ע"י קבוצה בינונית בקנה מידה אירופאי מהצ'מפיונז ליג ובליגה שירר סוחב אותם על כתפיו. זה בינתיים מספיק בשביל האשליה שניוקאסל יכולה להגיע למקום הרביעי, אבל אף שחקן אחר לא מתפקד.

8. שער הסיבוב - לא ראיתי העונה יותר מדי משחקים, ופיספסתי כמעט את כל סיכומי המחזור, כך שהשער היפה ביותר שראיתי הוא של הרנאן קרספו בטיל ענק נגד ארסנל. גם השערים של הנרי נגד צ'לסקי ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx) וצ'רלטון והשער של רובר פירס היו קרובים.

9. משחק הסיבוב - גם כאן יש לי בעיה בגלל שלא ראיתי יותר מדי משחקים. אני חושב שהדרבי בין ארסנל לצ'לסי היה המשחק הטוב ביותר, ואחריו המשחק בין וולבס לניוקאסל. אבל שוב, לא ראיתי מספיק.

10. צוללן הסיבוב - רוד ואן-ניסטלרוי (מצטער על אי-המקוריות אבל בחיאת, תוסיפו את הקטגוריה הזאת, מעניין מי יזכה).

8. AFC Member

אופס... שכחתי את נבחרת הסיבוב :

שוער : טים האווארד
    הגנה : מיקאל סילבסטרה, קולו טורה, מ'תיו אפסון, גארת' סאות'גייט.
    קישור : דמיאן דאף, פרנק למפארד, רובר פירס ופול סקולס.
    התקפה : אלן שירר, תיירי הנרי.

ספסל : קארלו קודיצ'יני, ריו פרדיננד, סקוט פארקר, ג'רמיין פנאנט, רוד ואן-ניסטלרוי.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/03
  9. ArsenalFan Member

בני, אתה עושה כאן עוול גדול ללהמן. נכון, הוא קריזיונר (אמרתי לך עוד בתחילת העונה), והאופי הבעייתי שלו עוד עשוי לגרום לנו ללא מעט בעיות עוד בהמשך, אבל בוא לא נשכח שהיו לו גם משחקים טובים ולמעט השער של קייב שבכלל לא היה בפרמייר ליג, קשה לבוא אליו יותר מדי בטענות. ברוב המוחלט של השערים שספגנו הוא לא היה גרוע בכלל אני לא חושב שהוא היסטרי מכל כדור שמסתובב ברחבה, בסה"כ בכדורי גובה הוא סביר (לא יותר, אבל בטח לא כזה גרוע), והיו לו גם כמה הצלות מצוינות העונה. אני לא חושב שהוא רכש כזה מוצלח, אבל לא צריך עד כדי כך לקטול את השוער שספג הכי מעט שערים בפרמייר ליג, רק 12 שערים ב-19 מחזורים.

העובדה שהאלופה נמצאת אחרי הסיבוב הראשון חזק במאבקי האליפות ובמקום הראשון היא ממש סנסציה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx

10. duff beer Member

זה מאוד נחמד לומר "האלופה". אבל מנצ'סטר לעומת צ'לסי וארסנל הייתה נראית לפני הקיץ שהיא לא תצליח להלחם על האליפות, ושהיא מקסימום תתפס בציפורניים ב-3-4 נקודות אחרי ארסנל וצ'לסי.
    חוצמזה, תראה את אלופת איטליה היא במרחק של 6 (או יותר) נקודות מהפיסגה. סוסיאדד מקום 2 שנה שעברה ועכשיו בסכנת ירידה. ככה שזה נחמד לומר "אלופה" אבל תזכור שזה מתייחס תמיד לעונה לפני- ועוד הרבה דברים משתנים בהמשך.

11. ArsenalFan Member

הטיעון האחרון שלך מקובל עליי.

אבל... אני עדיין לא מסכים איתך שמדובר בהפתעה, לי היה ברור כשמש שיונייטד תילחם על האליפות, וכמעט לכל מי שמתעניין בצורה שטחית בפרמיישיפ. סימנתי אותה מלכתחילה כפייבוריטית ברורה לזכות באליפות, ולא רק אני. אני בוודאי לא מסכים שהיה נראה שארסנל תילחם על האליפות יותר מאשר יונייטד, אני עד עכשיו לא מאמין שארסנל תילחם עם יונייטד עד סוף העונה, ושבאיזשהו שלב הסיכויים שלנו יידעכו.

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אתייחס לכמה בחירות...

קודם כל קירק, בלי לעקוץ או משהו, בכל מהלך העונה שעברה אתה פשוט גימדת את דייר. אמרת שהוא לא עושה כלום, שאני מתלהב ממנו כשהוא מוסר פס אחד במשחק או משהו כזה, ופשוט נדהמת לראות אותו בהרכב השנה של הליגה. ובכן אם שנה שעברה הוא לא היה משהו, וגם העונה הוא לא משהו, אני לא מבין מה מאכזב בזה...

בני, לבוא בטענות לגיבן ו-וודגייט זה באמת עוול... יכול להיות שדייר אחראי לא מעט על המצב (אם כי לדעתי האחראי הוא רובסון שפשוט עושה אינספור טעויות במאבקי אגו), אבל וודייט וגיבן באמת שלא אשמים... קודם כל וודגייט היה פצוע ברוב העונה, אם אני לא טועה הוא שיחק רק איזה 8 משחקים... וגיבן הציל את ניוקאסל לא פעם מהזדמנויות, ובלעדיו (אני עדיין חושב שהוא אחד השוערים הטובים בליגה) ניוקאסל הייתה מפסידה בלא מעט משחקים. כשיש מולך בלם מול בראמבל, אתה צריך להציל בכל משחק לפחות 6 שערים, ואם אחד או שניים נכנסים אתה לא אשם בזה שהקבוצה לא השיגה 3 נקודות...

בני גם אני חושב כמו עדי שאתה עושה עוול ללהמן. הוא אמנם לא משחק בצורה מושלמת, אבל אני לא חושב שאפשר לבוא אליו בטענות כלשהן...
    והערה אחרונה: וולבס-ניוקאסל...? אתה בטוח...?

13. KirkH Member

כל הבחירות כאן מתייחסות במידה זו או אחרת לדעת התקשורת והקהל. להגיד שדאייר לא פוגע כבר שנתיים ובגלל זה הוא לא יכול להיחשב אכזבה זה כמו להגיד שאלן קורביצ'לי מאמן טוב ובגלל זה אי אפשר לבחור אותו למאמן הסיבוב. דאייר מאכזב כי דאייר לא סוחב או אפילו עוזר לסחוב את הקבוצה. זה בדיוק כמו שכל פרשן בריטי מגדיר את סטיבן ג'רארד כקשר הטוב בפרמיירליג ואני לא חושב שהוא אפילו העשיריה הראשונה של הקשרים בליגה...

וולבס ניוקאסל היה משחק מגעיל שנגמר ב1-1, אחרי שער מטעות אומללה של גיבן ושיוויון של אלן שירר.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

1. שחקן הסיבוב- אלן שירר. הבן אדם (הוא באמת רק בן אדם?) פשוט לא נגמר, גם העונה הזאת הוא ממשיך לחורר רשתות וממשיך להיות הסקורר מספר אחת. תופעה מדהימה השירר הזה למרות שהוא כבר לא תופעה.

2. השחקן המאכזב- חואן ורון. 15 מיליון ליש"ט שנשפכו לשווא על שחקן שלא תרם במהומה לקבוצה חוץ משער במחזור הראשון נגד ליברפול, ולא שה-15 מיליון האלה חסרים לכיס של אברמוביץ' אבל סתם עשו רעש מהבאת השחקן הזה.

3. הרכש המרשים- דמיאן דאף. הרבה ידעו שמדובר בשחקן בהחלט טוב, אבל המחיר ששולם עליו היה 17 מיליון שזה מחיק גבוה לכל הדעות וזה גרם להרבה סימני שאלה סביבו האם הוא באמת שווה כזה סכום והאם הוא באמת יותר מסתם שחקן טוב. ודמיאן הוכיח שהוא בין הטובים בעולם בעמדה שלו.

4. הרכש המאכזב של הסיבוב- הלדר פוסטיגה. הייתי בוחר כמובן בחואן ורון אבל כבר ציינתי אותו אז אחריו לדעתי פוסטיגה השחקן הכישרוני הזה שהגיע מפורטו. פוסטיגה הגיע בתור שחקן צעיר שעשה חיים בפורטו והגיע לטוטנהאם מה שנחשב כקפיצת מדרגה ולראות איך הוא משתלב בליגה האמיתית אבל לא ראינו שום דבר ממנו ואם מישהו לא יודע מי זה ומסתכל עליו אז הוא היה חושב שהוא סתם שחקן שעלה מהנוער ולא שחקן רכש שציפו ממנו רבות.

5. מנג'ר הסיבוב- אלן קארבישלי. מנג'ר ענק שלא יודע אם אני צריך להסביר, סתכלו איפה צ'רלטון נמצאים ואיך הם עושים את זה ותבינו לבד.

6. הקבוצה המפתיעה- צ'רלטון. שוב, לא נראה לי שיש צורך להסביר. קבוצה עם סגל ממש ממש לא נוצץ ובלי שום סופרסטאר יוצא מן הכלל יושבת במקום הרביעי תוך משחקי כדורגל מהנים מאוד. קבוצה מצויינת.

7. הקבוצה המאכזבת- טוטנהאם. ליברפול וניוקאסל פשוט כבר לא קבוצות אז אין מה להתאכזב מהם. מקומות 6-7 זה מקומות שמתאימים להם. טוטנהאם גם לא קבוצה של ליגת האלופות אבל בקיץ חיזקו את הקבוצה (בהתקפה) ומתחת לקו האדום לקבוצה כזאת זה דבר שלא יעלה על הדעת.

8. שער הסיבוב- ממש לא ראיתי את רוב השערים ככה שקשה לי לבחור אבל נבחר משהו טרי- ג'רמי במשחק האחרון נגד פורטסמות'.

9. משחק הסיבוב- וולבס- 4 לסטר- 3 כבר הסבירו פה למה

15. duff beer Member

אני מבין שאני היחיד כאן שחשב שדמיאן דאף הוא פשוט רכש מעולה של ראניירי? אני היחיד שהבין את ההתעקשות במחיר?
    אני מניח שאם גם אתם הייתם רואים 2-3 משחקים של אירלנד בגביע העולם 2002 הייתם טיפה פחות סקפטים.