טוטנהאם 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hotspur, ‏7/7/10.

1. wieitan Member

בהרכב הזה יש לנו בעיה של מרכז שדה רך מידי, חסר גרזן כמו פאלסיוס בכושר.
    רצ"ב מאמר של אוהד על הסוגיה: היכן יתופקד ג'ו קול ?.

רדנאפ רוצה מאוד להביא אותו אלינו, ואם קול יהיה בהרכב (הגיוני), על חשבון מי ? להערכתי נשחק רק עם חלוץ אחד, שמתחתיו ג'ו קול.

2. תרנגול Member

מה אתה מתפלא כל כך ? קול מצויין כקשר תוקף מהאמצע. אין לי ספק שהוא יכול לתרום ממרכז המגרש הרבה יותר מאשר הוא תורם מהאגף, וכל זאת רק אם יתנו לו את ההרגשה שהמושכות בידיים שלו.
    למודריץ' כבר ניתנה ההזדמנות להיות המוח מאחורי ההתקפות שלנו והוא כשל בזה כישלון חרוץ. אני לא מזלזל ביכולות שלו אבל שחקן יצירתי ומבריק הוא לא. אין לו את היכולת לפרוץ הגנות בפעולה מבריקה או בדאבל פס או כדרור יוצאי דופן. פרט לעובדה שהוא חושב לאט הוא גם משחק בעיקר מסירות פשוטות שנועדו להניע את הכדור עד שייפול לרגליו של בחור מוכשר ממנו כגון לנון או בייל שללא ספק הוסיף המון ברק ומחץ להתקפות שלנו מאז שהחלים מהפציעה.
    בהחלט הייתי מעוניין לראות שחקן יותר יצירתי וסוחף בעמדה הזו ואם ג'ו קול הוא האיש אז יהיה זה מעניין לתת לו את ההזדמנות הזו.

דרך אגב, אם העסקה של בלאמי תכלול גם את מיקה ריצ'ארדס אז שיחקנו אותה בגדול, רק בשביל מיקה שווה לשלם גם על בלאמי.

COYS!!!

3. תרנגול Member

האפשרות שאתה מעלה של לשחק עם חלוץ אחד וקול מתחתיו מוצאת חן בעיני.

אני חושב שהאדלסטון דווקא עושה עבודת הגנה טובה ובקשר לגרזן בקישור ההגנתי אז אולי סאנדרו יתן את התשובה לכך, למרות שאני לא יודע עליו דבר וחצי דבר.

אם משחקים עם חלוץ אחד הייתי מאוד רוצה שהוא יהיה סוארז

4. קינג לדלי Member

לדעתי אתה הזוי לגמרי היום...
    שלחת את פלאסיוס (אחד הקשרים הטובים בליגה באחריות) לקנטים ואפילו ירית את שמו של סאנדרו לפניו...
    שלחת את ג'ואי קול לאמצע שם יאכלו אותו האסיינים בליגה הזאת ואפילו הגאבין מקאנים בלי מלח...
    אתה חי בסרט שלא יקרה בחיים צא מזה.

ולכתוב על לוקה את מה שכתבת ? הייתי בטוח שאלו מילים המיועדות למייקל בראון..
    לוקה הוא בדיוק ההיפך מכל מה שציינת..

בקיצור לשתות הרבה מים חם היום.

5. תרנגול Member

טוב נו, את השקפתנו השונה לחלוטין על עולם הכדורגל כבר כולם יודעים. אני לעומתך בטוח שמילותייך הן ההזויות ובמיוחד כשאתה מציין שפלאסיוס שלא מסוגל למסור מסירה אחת מדוייקת הוא מהקשרים הטובים בליגה.
    ג'ו קול הוא ממש לא ילד ולא נראה לי שהוא מפחד כל כך ממר אסיין, במיוחד אני מתקשה להבין איך בדיוק אתה חושב שלוקה רבע עוף מודריץ' מסוגל להתמודד טוב יותר עם אסיין מאשר ג'ו קול שחזק ממנו בהרבה והרבה הרבה הרבה יותר כשרוני וטכני ממנו, ואם תחלוק על זה נראה לי שתהיה מהבודדים בעולם.

אני עומד מאחורי כל מילה שציינתי שבע ורווי. למען האמת מאוד רווי שכן אני מקפיד לשתות הרבה מים בקיץ. כדאי לך גם לנסות את זה, זה יעזור לך להעביר את הטישטוש והבלבול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx

6. קינג לדלי Member

נו שויין גם גומז גמד...

7. wieitan Member

מודריץ שיחק ברב העונה כקשר שמאלי וכמעט לא באמצע אלא באילוץ של פציעות. לוקה באמצע מראה שהוא לא פראיר, אבל אין לו מאסה להתמודד באמצע.
    באמצע צריכים טנקים כמו פאלסיוס (שמסר היטב ברוב העונה עד שדעך לקראת סוף העונה) וטומי. אני מניח שגם סאנדרו הוא בריון לא קטן.
    מודריץ לא מיועד לשחק להערכתי כקשר באמצע המגרש אלא אם ישחקו אחריו פאלסיוס וטומי - מערך של 4-5-1.

אני לא יודע האם שג'ו קול פיסי מספיק על מנת להיות קשר אחורי אחד מבין שנים באמצע שדה. להערכתי הוא יותר קשר התקפי שמשחק מאחורי החלוץ
    או שהוא יתופקד כקיצוני ימני כמחליף \ יחד עם לנון (ואם בנטלי עוזב זה רווח).

נערך לאחרונה ב: ‏15/7/10
  8. wieitan Member

העבודה הקשה מצפה לרדנאפ
    וואלה כמה נכון ! חייבים להגיע לשלב הבתים (זה יהיה קשה) וגם לפתוח היטב את העונה.
    אתגר גדול להארי הודיני איך לנווט עומס בין השחקנים - בתקווה ל: 2-3 רכישות בקרוב וראשית לכל חלוץ מוכח.

9. תרנגול Member

המצב קשה

10. KirkH Member

אני לא חושב שהבעייה של ג'ואי היא פיזיות. הוא אף פעם לא היה צנום במיוחד והוא לא מפחד ממגע או עימות פיזי כזה או אחר. אבל יש לו שתי בעיות בהקשר ההגנתי - הראשונה היא טיימינג די גרוע בכל הקשור לתיקולים דבר שמוביל להרבה עבירות מצידו ודבר שני שככל הנראה גם מגביר את האפקט של הבעייה הראשונה - כושר גופני לא קיים.
    גם כשהוא כשיר במאה אחוזים, הפוזה הכי מוכרת שלו בגשר זה שתי ידיים על המותניים וחצי כיפוף בגב. העונה הוא אפילו הגדיל לעשות והסתובב חסר אוויר פחות משלוש דקות אחרי שנכנס.

יש לו בעייה בהגנה ולפעמים בעיה שכזו לא נפתרת רק על ידי כוח רצון ורוח לחימה (שלא חסר לו..). זה עוד אחד השיקולים שהוביל לכך שלא משנה כמה הוא מצייץ על הרצון שלו לשחק במרכז - הוא עדיין לא הצליח למצוא את המנג'ר שאשכרה יקנה את העניין ויתן לו אפילו להתנסות בעמדה הזו. אם היה מדובר במנג'ר אחד, עוד הייתי אומר מילא, אבל מדובר בארבעה-חמישה.

אני לא רואה שום תסריט בו קול משחק במרכז המגרש לצד לוקה מודריץ' או באותה מידה, לצד ססק פאבריגאס. אם לרדנאפ יש רצון לראות את ג'ואי במרכז זה יהיה כחלק משלישייה עם עוד שני גרזנים.

כל הסיבות מובילות לדוחא - אבל עם הודיני אי אפשר לדעת. הוא מסובב לשחקנים את הראש.

11. תרנגול Member

אף אחד לא מצפה מג'ו קול לעשות הגנה, בשביל זה יש קשרים דפנסיביים והוא לא אחד כזה. הוא5 קשר התקפי נקודה. לכן הוא גם לא אמור לשחק לצד מודריץ' אלא במקומו ולצדו שחקן כמו האדלסטון או פלאסיוס, אם אתם כל כך מתעקשים, שיעשה את עבודת ההגנה.

מבנה של 4-4-2 קלאסי הוא מבנה של שחקן התקפי ושחקן הגנתי במרכז ושני שחקני כנף תוקפים בצדדים ולא שני שחקני קישור התקפיים במרכז.

אם מדברים על הרכב של 4-5-1 הרי שאז כבר יש שילוב של שני שחקנים התקפיים במרכז הקישור לצד אחד הגנתי או ההיפך.

אני לא יודע לגבי הכושר הגופני שלו אבל אולי חלק מהכושר הירוד נובע מהסיבה שהוא לא משחק מספיק משחקים מתחילתם ועד סופם, היות שהוא נכנס רק כמחליף לא מעט פעמים. מקווה שלא תהיה לו בעיה כזאת אצלנו במידה ויחתום.

12. קינג לדלי Member

כל מה שכתבת עכשיו לא מתקשר לענף.
    4-4-2 עם חד אחורי ואחד התקפי ?

מה עם אחד אחורי ואחד 50 -50 ?
    קול יודע להגן ? קול איי פעם שיחק במרכז לצד קשר אחורי ?
    זאת המצאה שהפלת עליו והוא עוד מעט בן 30...

13. תרנגול Member

אם אני צריך לשכנע אותך שמבנה קלאסי של 4-4-2 הוא שני שחקני כנף, שחקן קישור הגנתי ושחקן קישור התקפי, אז אחי מצבך חמור ביותר והוא רק הולך ומתדרדר מרגע לדודלי.

לא שללתי את האפשרות של שחקן 50-50 אבל כרגע אין לנו במועדון שחקן כזה, לא בהגדרה ולא בפועל, פרט אולי לג'רמיין ג'נאס ואני ממש לא מעוניין לראות אותו על המגרש העונה הזאת.

כל קשר בין מודריץ' אהובך ל- 50-50 מצוץ מן האצבע ואין שום סיכוי שבעולם שתשכנע אותי שמודריץ' הוא שחקן כזה. הבנאדם לא עושה הגנה שמתקרבת לדרוש משחקן שכזה.
    מה שאומר שאם אני צריך לבחור בין מודריץ' או קול לשחקן הקישור ההתקפי שלי אני ללא ספק אבחר בקול. הוא הרבה יותר טכני והרבה יותר יצירתי מלוקה.

חבל שאתה גם לא קורא בעיון את מה שאני כותב וממהר להגיב. כתבתי במפורש שאין כל ציפייה מג'ו קול להיות שחקן הגנתי שיבצע פעולות הגנה. אבל הנה אני אנסה לחדד את דבריי יותר בתקווה שתטרח גם לקרוא אותם עד הסוף הפעם. ג'ו קול לא שחקן שאני מצפה ממנו לעשות הגנה. ג'ו קול הוא שחקן שהייתי רוצה שיעשה התקפה והתקפה והתקפה ויתרכז בזה ואך ורק בזה. אם הוא יוכל גם לתרום להגנה מה טוב, אבל לא בשביל זה אתה מחתים שחקן כמוהו, אלא בגלל כישוריו ההתקפיים, כמו שלא מחתימים את סאנדרו בגלל כישוריו ההתקפיים וכמו שלא החתימו את פלאסיוס בגלל יכולות ההבקעה המשובחות שלו. לכל שחקן יש תפקיד במגרש ורצוי שיידע לעשות אותו היטב.

בקשר לטענה שלך שקול לא מסוגל להיות קשר תוקף מהמרכז הרי שזו לא טענה רצינית, מהסיבה הפשוטה שלא ניתנה לו ההזדמנות האמיתית לעשות זאת.

אני לעומתך מתבטא במילים "חושב" ו-"מאמין" לגבי יכולותיו לבצע זאת, וכמו שאמרתי מקודם (אם היית טורח לקרוא) אני באמת מאמין שעם התמיכה הנכונה ועם תחושה שסוף סוף נותנים לו את המושכות לידיים, הוא יצליח בתפקיד הזה.

באשר לטענה שלך שהוא בן 30, אז דבר ראשון הוא בן 28 ודבר שני ממתי שחקנים פורשים בגיל הזה והאם מפתיע אותך כל כך ששחקנים בני 28 מסוגלים להיות שחקנים טובים ?
    ממש לא ברורה לי כוונתך באשר לציון הגיל שלו. אז אנא ממך, אם תוכל להסביר לי למה התכוונת אני אשמח להתמודד עם העניין.

14. קינג לדלי Member

קודם כל כל העונה שעברה אמרתי שלוקה לא יכול לשחק באמצע לצד קשר הגנתי כי הוא חלש פיזית כדי להתמודד במרכז ולכן כמו קול אני חושב שהם שחקני אגף או מקסימום מתחת לחלוץ במערך של 5 קשרים כשמאחוריהם פלאסיוס וטומי.

אין שום קבוצה בעולם שתצוות את ג'ואי קול לבד ליד קשר אחורי בודד.
    כמו שלצד אובי מיקל לא שמים את ג'ו קול אלא חייה כמו אסיין,כמו שלצד מסצ'רנו לא שמים בחיים את בניון (לידיעתך המחליף של קול בצ'לסי והוא שחקן אגף),כמו שבפרנסנל שמים לצד סונג את אבו דיאבי,כמו שבסנדרלנד לצד קאנה הסוס שמים את קאטרמול הכסחן וכמו שאצלנו משחקים עונה שלמה עם ווילסון וטומי ורק בהעדרותם דוחפים בקושי את לוקה כי ג'ינאס האפס גם היה פצוע לשמחתנו.

לוקה הצליח זמנית בעבודה בזכות האופי הקרואטי הלוחמני אבל הוא לא שחקן שיכול לשחק שם לאורך זמן.

לגבי הגיל התכוונתי שאחרי קריירה כל כך ארוכה בבוגרים (מגיל 16) ג'ו קול כבר לא יעשה תפקיד שמעולם לא עשה.
    ג'ו קול במרכז ליד קשר אחורי אחד זה בור באמצע וגם איבוד שחקן טכניכל כך שיצטרך להתמקד במלחמות ולא ישאר לו כח או מרחב לדברים שהוא באמת חזק בהם.

15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ו קול במרכז זה הזוי, מודריץ' במרכז גם כן לא אידיאלי. ספרס צריכה את מודריץ' ולנון כשירים כמה שיותר כדי שישחקו באגפים, לוקה בסוג של תפקיד חופשי. אם מישהו מתעקש לדחוף את ג'ו קול לתוך ההרכב אז אני מניח שהעמדה האידיאלית עבורו תהיה מאחורי חלוץ שיכול לשחק כחלוץ בודד (פביאנו?). כל אלה יחד עם בייל שיעלה כמגן שמאלי מהווים כוח התקפי רציני, אפשר להיות שקטים עם הצבה של פאלאסיוס והאדלסטון במרכז.