טורניר אמסטרדם 2003 !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י rivaldo, ‏27/7/03.

1. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו כל שנה יערך באמסטרדם,טורניר אמסטרדם כל המשחקים יועברו בשידור ישיר בספורט 5 פלוס.
    המשתתפות בטורניר לשנה הזאת הם : איאקס כמובן המארחת,אינטר,ליברפול וגלטאסאריי.
    המשחק הראשון יערך ביום שישי ב20:00 גלטאסאראי מול אינטר,לאחר המשחק ב21:45 יערך המשחק של המארחת מול ליברפול האקסית של ליטמנן שמשחק באיאקס.
    ביום ראשון ב19:30 איאקס תפגוש את גלטאסאראי,ובאותו יום ב21:45 תפגוש אינטר את ליברפול.

http://www.ajax.nl/upload_mm/1992833677_1999999385_trabelsi1_copy.Xxx
    טראבלסי מול פרנצ'סקו קוקו,מפגש איאקס-אינטר דווקא לא יהיה לנו.

2. שגיא Guest

איך אני מת על הטורניר הזה!

תמיד כיף לראות את הצעירים החדשים של אייאקס בכל עונה, והכשרונות שם לא נגמרים, תמיד כל טורניר כזה מתגלים להם עוד שניים-שלושה שחקנים כשרוניים מאוד באייאקס, ובכלל הטורניר המסורתי הזה כבר הפך למשהו מאוד מכובד.

נקווה לכדורגל טוב.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוווו סוף סוף הטורניר הקדוש!!!!
    רק למה ביום שישי????
    אבל חוץ מזה אחלה טורניר ואחלה קבוצות משתתפות בו..רק חיים יהיה קצת חסר בגלא..
    אבל הטורניר הזה זכור לי לטובה משנה שעברה,היו אחלה משחקים עם הרבה שערים.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

למה לא ביום שישי????

חיילים כמוני גם רוצים לראות קצת כדורגל.... מת על ההולנדים, מתחשבים בנו.

5. סביולה Member

וכמובן שלא נשמע ציוץ על זה ש - 5+ שוב עוברים על החוק ומעבירים תוכן שהיה בערוץ הרגיל...

כבר התרגלנו...

6. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש טיפה אכזה מהקבוצות שהגיעו השנה לטורניר, לעומת שנה שעברה עם מנצ'סטר בארסה ועוד קבוצה מגרמניה, אבל עדיןן יהיה מעניין לראות איך קבוצות באירופה מתארגנות לקראת העונה הבאה ואיך שחקנים מפצעים לאחר ששילמו לעם 40 מיליון דולר ל5 עונות... :twisted:

7. שגיא Guest

איזה אכזבה?
    מהטורניר הזה יש קבוצה אחת קבועה והיא כמובן אייאקס אמסטרדם, מבחינתי היא כל הטורניר הזה, הקבוצות האחרות לא מעניינות יותר מידי, רק לראות את הרכשרונות של אייאקס ולהבין בעצם ממה המועדון הזה בנוי, זה הכל.

8. שגיא Guest

הגיע הזמן לעורר את הדיון.

להזכירכם, ברגעים אלה התחיל לו טורניר אמסטרדם המדובר. כרגע משוחק המשחק בין אינטר מאיטליה לבין גלאטסראיי מטורקיה, 30 דקות חלפו ועדיין לא נכבש שער במשחק. מאוחר יותר תשחק המארחת אייאקס מול ליברפול.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

1-0 לאינטר במחצית..מרטינס מהגבהה של לוסיאנואריברטו [אם אני לא טועה]
    המשחק לא מתעלה לרמה גבוהה ואני מצפה לראות קצת יותר מואן דר מיידה.

10. Ilan Member

איך אני מת על הטורניר הזה! אבל חבל השנה אין כ"כ קבוצות אטרקטיביות מספיק... למשל שנה שעברה היה את בארסה, מנצ'סטר ופארמה (כמו שזכור לכם הייתי ביום הראשון של הטורניר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ). טוב יאללה אני הולך להמשיך לראות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

חסן שאש שחקן כל כך טיפש אלוהים.

החארות האלה הרסו לי את הווינר.

אני כבר מחכה לראות את איאקס. אינשאללה ינצחו את ליברפול.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב סיכום היום הראשון:
    אינטר ניצחה 0:3 את גלאטסראיי.
    למרות שאינטר הייתה עדיפה המשחק היה יכול היה להיגמר גם אחרת, אולם חוסר דיוק משבע של שחקני גלאטסראי, וניצול מצבים טוב של אינטר נתנו לאינטר ניצחון משכנע.
    במחצית הראשונה היה זה מרטינס, הניגרי בן ה19, שכבש בדקה ה- 38 והוריד את אינטר עם יתרון 0:1 במחצית.
    במחצית השניה,אינטר כבשה שני שערים תוך שתי דקות,בין הדקה ה- 64 לדקה ה- 66כאשר מרטינס כבש את השני שלו במשחק ורביאצ'י עשה את ה 0:3 וקבע את תוצאת המשחק.
    חסן שאש הורחק בצהוב שני בדקה ה-82 .
    כאמור לאינטר כרגע יש 6 נקודות בטורניר.
    חוקי הטורניר כל ניצחון שווה 3 נקודות,כל שער שווה נקודה.

המשחק השני הפגיש את המארחת(והקבוצה שלי בטורניר)איאקס עם ליברפול.
    איאקס הייתה יותר טובה מליברפול,אבל החמצות גדולות של איאקס ביום טוב של דודאק,והרבה מזל מצדה ליברפול מנעו ממנה את הניצחון.
    המצטיין במשחק היה ואן דאר ואררט,שהראה שוב כמה כשרוני הוא,ופשוט עשה ככל העולו על רוחו במגרש,אולם הסיומת שלו היום הייתה לקויה.
    שתי החמצות גדולות שלו מול דודאק במחצית הראשונה מנעו מאיאקס לרדת במחצית ביתרון.
    מהצד השני ליברפול סיכנה שוב ושוב עם כדורי גובה את איאקס.
    ליברפול כהרגלם די הרסו את המשחק, עם משחק ברוטלי ואפור.
    מחצית שנייה איאקס המשיכו לתקוף אבל זה פשוט לא היה היום שלהם.
    דודאק ביום נפלא מנע מהם את השער, ואפילו כשהכדור שהוכנס לרחבה פגע בקפטן ליברפול והכניע את דודאק, זה לא היה מספיק,הכדור פגע בקורה.
    מהצד השני ליברפול יצאו למתפרצות, עם במחצית הראשונה הכדורי מעבר שסיכנו את איאקס היו כדורי גובה, במחצית השנייה הכדורי מעבר היו על הקרקע, כאשר יכולת טובה של שוערה של איאקס, וגם אי דיוק מצד דיוף וקיואל מנעו מליברפול ל"גנוב" ניצחון.
    המשחק של קיואל היה לא יציב, מצד אחד הוא בנה את ההתקפות המסוכנות של ליברפול ע"י פריצות ומסירות נהדרות, אבל מצד שני איבד הרבה כדורים שהתפתחו למתפרצות מסוכנות של איאקס, בהרבה שלבים של המשחק הוא היה לא מרוכז ואיבד כדורים פשוטים.
    ההזדמנות של המשחק הגיעה סמוך לדקה ה90, עירבוביה ברחבה של ליברפול שלחה כדור לחיבורים,אבל דודאק ביום מצוין התעופף והציל את הכדור למשקוף, הכדור החוזר ניצל מהקו.
    שתי הקבוצות יכלו לנצח ויצאו מאוכזבות, אבל איאקס הפסידה את הנקודות הרבה יותר מליברפול.
    עקב התיקו בלי שערים לשתי הקבוצות יש נקודה אחת בלבד כעת.

המשך המשחקים:
    ביום ראשון תפגוש גלאטסראיי את ליברפול במשחק הראשון ב- 19:30.
    במשחק השני תפגוש המארחת, אייאקס את אינטר, משחק שיחל ב- 21:45.

13. שגיא Guest

את המשחק הראשון (והיותר טוב לפי מה שהבנתי), עוד הספקתי לראות. 3-0 קליל לאינטר, החלוץ הניגרי (?) הזה של אינטר ממשיך להציג יכולת מצויינת שאפיינה אותו לקראת סיום העונה שעברה, ובאינטר בהחלט יש על מי לסמוך.

את המשחק השני כבר לא ממש הספקתי לראות, 0-0 משעמם לפי מה שהנתי, אבל מהחלקים הקטנים שראיתי הבנתי שאייאקס הגיעו ליותר הזמנויות ולא הצליחו לכבוש. הספקתי לראות את ההזדמנות הנהדרת של רפאל ואן דר וארט כמה דקות מהפתיחה כאשר עמד לבד מול דודק ולא הצליח לכבוש. חבל, שחקן נהדר.

אגב, אני לא יודע אם הזכירו פה את זה, אבל חלוקת הניקוד בטורניר היא כזאת, למי שלא יודע:
    כרגיל 3 על ניצחון, 1 על תיקו, 0 על הפסד.
    והיופי הוא שכל קבוצה מקבלת נקודה נוספת על כל שער שהיא כובשת, משהו שאמור ליצור משחקים תוססים ורבי שערים. והדבר הזה לא ממש קרה במשחק בין ליברפול לאייאקס, לא נורא, יש את מחר, אבל איזה באסה, נראה לי גם מחר אני לא אוכל לראות....

14. Fernando Cavenaghi Member

אני מצטער אבל החלוץ הניגרי (מרטינז?) הוא לא משהו. שחקן מאוד מהיר, נכון, אבל זה כל מה שהוא.
    הוא מתחיל בפריצה עם הכדור, כמעט מאבד אותו כל פעם ובסוף מצליח לבעוט איזה פאס עלוב, לפעמים נכנס אבל כל כך הרבה פעמים הוא בועט ישר אל השוער או החוצה.

15. KirkH Member

מסכים במאה אחוז עם בנצור (מה??? איך קורה כזה דבר???), מרטינז על אף ההתלהבות הבלתי פוסקת של רון ברבש לאורך ולרוחב המשחק, הוא לא יותר מחלוץ בינוני. לפחות על פי היכולת שהציג אתמול... הוא הגיע לכל כך הרבה הזדמנויות שזה שהוא סיים עם פחות מחמישיה זו בושה. כל פעולה שלו כרוכה בכידרור שבמסגרת של ליגה שלא לומר צ'מפיונס' ליג אני לא מאמין שיתנו לו לפתח.

בקשר לאיכות המשחקים, למרות התוצאה נהנתי מאוד מהמשחק של אייאקס וליברפול שהיה מאוד פתוח ומאוד מהיר. הרבה הזדמנויות. אייאקס לא סתם היו ראויים לניצחון, הם היו ראויים לקרוע את ליברפול...