טורניר הכדורגל (גברים)

הנושא בפורום 'אולימפיאדת לונדון 2012' פורסם ע"י Franco, ‏24/7/12.

1. 亚历山大帕托 Member

ראיתי את כל המשחקים של ברזיל בשלושת החודשים האחרונים, מאז שהסגל הנוכחי התחיל את הכנותיו לאולימפיאדה, וראיתי המון ליקויים במשחק שלה שהיו באשמת המאמן. קשה לשים לזה לב כשברזיל מפרקת בשלישיות ורביעיות כל מיני קבוצות פח, אבל כאשר ניצבת מולה נבחרת מסודרת וחזקה כמו מקסיקו, הבלוף נחשף.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה עדיין לא משנה את העובדה שבסוף הם נכשלו בענק. נכון שמדליית כסף זה דבר שהרבה נבחרות היו "מתות" להשיג, אבל כשמדובר בברזיל עם סגל כזה שעל הנייר טוב ב-2 דרגות מעל האחרות למעט ספרד (שכבר בשלב הבתים פינתה את מקומה לזהב של ברזיל), אז שום דבר פרט לזהב לא אמור לספק את הברזילאים. זה כמו שעבור הדרים טים בכדורסל הכסף יהווה כישלון. אז הפער בין מכסיקו לברזיל קטן מאשר הדרים טים לשאר הנבחרות, אבל היא עדיין נחותה משמעותית מברזיל ועדיין עשתה הישג אדיר ולא משנה איך השיגה אותו.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כרגע נראה שהאולימפיאדה הפכה לסיוט ברזילאי בגלל החלום הרטוב של זכייה בכל גביע אפשרי. אפילו בטורניר כה לא חשוב עם יריבות חלשות ברזיל נראית הרבה יותר מדי לחוצה. שתי נבחרות לוקחות את הטורניר הזה ברצינות: המארחת וברזיל.

אני לא עקבתי אחרי הטורניר הזה כי בשבילי הטורניר הזה לא שווה לתחת, אבל מהתקציר הקצר ראיתי נבחרת אחת שלחוצה בצורה קיצונית ומנבחרת שפשוט רצתה להנות. רק תסתכלו על השער הראשון של מכסיקו ועל ההחטאה של ברזיל בדקה האחרונה.

מנזס כבר הוכיח עם הבוגרת שהוא כרגע מאמן לחוץ עם ללא הרבה כשרון. למה בכלל הוא מונה לאמן את הנבחרת הזאת? לדעתי בכל מדינה אירופאית יש מאמן בוגרת ומאמן לנבחרת הצעירה. אורוגוואי גם ניסתה עם טבארז את אותו טריק וגם שם זה נכשל.

בסיכומו של דבר, טורניר הכדורגל באולימפיאדה לדעתי טורניר מת בטח בשביל הנבחרת האירופאיות. אם במצב שכזה ברזיל לא מצליחה לזכות בזהב היא פשוט צריכה להוריד מעצמה את הלחץ הבלתי אנושי כדי לזכות בזהב. ברור לי שיום יגיע והזהב כן יהיה של ברזיל, אבל לדעתי לא טוב שזה נראה כמו אובססיה לאומית.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לא מסכים איתך שזה טורניר מת בשביל האירופאיות, שי. אני מסכים שהטורניר הזה הרבה פחות נוצץ משאר הטורנירים הרישמיים של ההתאחדויות, אבל גם בריטניה וגם ספרד רצו והביאו סגלים לזכות בזהב. זה שברזיל אובססיביים זה משהו אחר, אבל לטעמי כל נבחרת לקחה את זה ברצינות ורצתה לזכות בזהב. לגבי מנזס, גם אני חושב שיש מאמנים טובים ממנו ולדעתי הוא גם לא יביא לברזיל את הגביע ב-2014 (אם הוא יישאר בתפקיד) כי הוא פשוט לא מספיק טוב או לפחות לא הכי טוב שברזיל יכולה למנות (לא הייתי פוסל את סקולארי לדוגמא), אבל אני גם לא חושב שיש קשר בין אותו מאמן לבוגרת ולצעירה. זה גם לא משהו גורף בדרא"מ ובמקרה הזה הניסוי נכשל, אבל זה לא שהמאמן של הבוגרים עסוק מעל הראש שהוא לא יכול להדריך גם את הצעירים.

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/12
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, אתה שוכח דבר אחד חשוב. כשיש אולימפיאדה יש גם יורו. לדעתי לא נראה שום נבחרת אירופאית שמעדיפה את האולימפיאדה מאשר זכייה ביורו. לא ממש עקבתי אחרי הטורניר, אבל כמה שחקנים אנגלים שיחקו שם שגם שיחקו ביורו? דני וולבק, אוקסלייד-צ'מברליין, פיל ג'ונס, ג'ורדן הנדרסון, אנדי קארול וג'וליאון לסקוט יכלו לשחק באולימפיאדה. לי יש הרגשה שאיתם אנגליה היתה משחקת בגמר.

לדעתי המדינות רואות את האולימפיאדה כבונוס. אם הנבחרות מעפילות לשם אחלה, אם יש במהלך המוקדמות שחקנים מתחת ל-23 שכבר בולטים הם מצטרפים לבוגרת לטורניר היורו. היות שאופ"א תגדיל את המשתתפות ביורו אני סבור שההתעניינות המדינות באירופה באולימפיאדה בכלל תעלם.

מי נשאר? ברזיל, מדינה עם מלוא כשרון צעיר כמו ספרד ומדינות עולם שלישי. כשאני מנתח את זה זה באמת לא יאומן למה ברזיל מתעקשת בכל פעם לירות ברגל שלה...

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הנבחרות שהולכות לאולימפיאדה הן הנבחרות הצעירות ואלו של היורו הן הבוגרות. ברוב המקרים, גם ככה הכוכבים של הצעירות לא ממש מהווים את הבסיס של הבוגרים, אז אני כן חושב שהם יכולים לשחק באולימפיאדה אבל כל מדינה והשיקולים שלה. חוץ מזה שתסתכל מי הופיעו באירופה מבחינת הייצוג - ספרד, בריטניה המארחת וכן ביילארוס ושוייץ, לא בדיוק מהאריות שמשתתפות באופן קבוע ביורו. עזוב, אין לי ספק שבייחוד הבריטים קיוו להשיג לא פחות את הזהב מאשר ברזיל, אבל אני לא מסכים שהשאר מתייחסים לזה בקלילות.

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

https://p.twimg.com/A0M9JypCcAA9Ese.Xxx

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי את המשחק רק בחצי עין, אבל עושה רושם שהמקסיקנים סגרו יפה והקשו על ברזיל, שהחזיקה יותר בכדור(?), ליצור הרבה מצבים. למרות זאת, ברזיל יכלה והייתה צריכה לנצל את המצבים אליה כן הגיעה, כולל בהתקפה האחרונה, כדי לכבוש מוקדם יותר. הטעויות הרבות של המגן הימני, כולל בגול הראשון, לא הפתיעו אותי בכלל ואני בטוח שחצי מהמגנים בגיל אולימפיאדה מהליגה המקומית לא נופלים מהבחור שמשחק באחת מהליגות הטובות בעולם.

לגבי המקסיקנים, השחקנים עצמם לא הפתיעו אותי ורק חבל לי שחלק גדול מחובבי הכדורגל פה לא יזכו להכיר אותם יותר טוב בקרוב, בגלל הרבה סיבות שאני לא ארחיב עליהן פה ולא קשורות רק ליכולת של אותם שחקנים. מה שכן הפתיע אותי זו היכולת הטקטית, שאמנם לא הייתה נדירה אבל מספיק טובה בשביל ציון לשבח בנבחרות מאולתרות (לכאורה במקרה זה) מהסוג הזה. בכלל בשנים האחרונות המקסיקנים מגיעים לתוצאות יפות בתחרויות של הנבחרות הצעירות, למרות שאני לא חושב שתהייה לכך השפעה בבוגרת שתמשיך לדגדג את הטופ ולא יותר. שכן לא מדובר בדור שחקנים מוכשר יותר מבעבר, פשוט שהפעם הנבחרות הצעירות עצמן מאומנות יותר.

לסיכום כללי יותר, די נהניתי מהמשחקים שיצא לי לראות בטורניר, לא הייתה האווירה הכי חמה ומרגשת שיש, אבל הכדורגל היה לא רע ביחס לנבחרות מאולתרות שכאלו והיה נחמד להיתקל שוב בשחקנים שראיתי במסגרות הצעירות בעבר ומאז לא - עבדולרחמן המצוין לדוג.

אורוגוואי אכזבה מבחינת היכולת הכללית והתוצאות, אבל אני התאכזבתי בעיקר מהיכולת של רולין שקיוויתי שהשיתוף שלו עם קואטס (גם חלש) ייתן לטאבארס חומר למחשבה לבוגרת. כמה טעיתי...

מזל אז ש: 1. מדובר בנבחרת עד גיל 23 פלוס חיזוקים 2. אין בהכרח התאמה בין המשתתפות באליפות אירופה לאולימפיאדה.