טורניר התקפי מדהים - האומנם?

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏19/6/08.

1. THE STRETFORD END Member

x Nameless x

מבחינה הגנתית איך שיוון עמדה באותו טורניר,לו זו היתה איטליה אנשים
    לא היו מפסיקים לדבר על ההגנה הטובה בעולם,
    כמובן שזה היה העיקר מצד היוונים והם ניצלו את הכלים הלא יותר מדי חזקים שלהם עד תום וזה הספיק לזכייה
    בכל אופן,בזמן הטורניר הם היו אטרקציה,פחות הכדורגל אבל גם כל המסביב
    היום רואים בהם כאוייבי הכדורגל.

אגב מבלי לשים לב כשכתבתי זאת ועכשיו שאני מסתכל על הדברים,
    הטורנירים היותר טובים שכתבתי היו בסוף שנות ה 80 ותחילת ה 90
    והגרועים יותר דווקא בשנים האחרונות,
    אני חושב שזה בגלל הרמה של ליגת האלופות והליגות הבכירות באירופה בשנים האחרונות
    שהיא הטופ של הטופ
    ובטורנירי הנבחרות בשנים האחרונות הרמה לא מתקרב לזו של רמת המועדונים,
    משהו שלא היה בעבר הרחוק יותר.

nfcb
    דנמרק ב 92 שיחקה כדורגל טוב בהרבה מזה של יוון ב 2004.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/08
  2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לגבי יורו 2004-טורניר בינוני עם כמה משחקים יוצאי דופן שהיו אדירים-צ'כיה-הולנד, אנגליה-פורטוגל. במונדיאל 2006 אפילו את יוצאי הדופן האלה לא היה.

במונדיאל 2002 נורא נהניתי בזמן אמת-ארגנטינה וצרפת עפו בשלב הראשון אחרי שכל העולם ואחותו אמר שהן הפייבוריטיות, נבחרות קטנות מפתיעות, אנגליה נראית סביר (אחרי התחזיות שרובן ניבאו הדחה בבתים, רבע גמר היה לא רע). במבט לאחור זה נראה לי טורניר נוראי.

3. פול סקולס Member

בקשר למה שכתבת על רמת הנבחרות בהשוואה למועדונים,
    מעניין שדווקא בברזיל שלדעת רבים יש לה את הפוטנציאל להיות מספר 1 באופן בלעדי,
    השמות הגדולים ממעטים לייצג את הנבחרת במעמדים גדולים שהם לא המונדיאל (אם במקודמות הנוכחיות עוד אפשר להגיד שקאקא ורונאלדיניו פחות או יותר פצועים, זוכרים את הקופה אמריקה שברזיל לקחה כשבחוד ההתקפה שיחק ואגנר-לאב?)

4. תומר22 Member

אני לא זוכר את התגובות בתקשורת הישראלית למונדיאל 90 (בכל זאת, הייתי בן 6) אבל את המשחקים שראיתי בטלוויזיה אני זוכר מצוין והנבחרת הארגנטינאית עשתה הכל כדי שכולם יגעלו ממנה. זו הייתה נבחרת עם יהלום מסומם ומסביבו חוטבי עצים וכסחנים שהצליחו להפחיד גם דרך הטלוויזיה (מונסון, אולארטיקוצ'אה). אה, ושוער שעלה לגדולה בזכות יכולת מדהימה בעצירת פנדלים.

אני לא יודע בקשר לכל הישראלים, אבל אני בגמר הייתי כל כולי עם גרמניה ועם השחקן הכי גדול שראיתי (אז) משחק כדורגל - לותר מתיאוס.

לגבי שאר הטורניר, אני חושב שהוא בעיקר ייצר מיתוסים ואינספור סיפורים ודמויות מרתקות. באיטליה היו וולטר זנגה והאיש עם השם הכי קליט, טוטו סקילאצ'י; באנגליה זה היה גאסקוין והדמעות של סטיוארט פירס (זה היה במונדיאל הזה, לא?); וגם, מילה בקמרון, היגיטה בקולומביה, סקורהבי בצ'כוסלובקיה ועוד. אני לא חושב שהיה עוד טורניר עם כל כך הרבה דמויות מיתיות בתוכו. מבחינתי, זה הטורניר הבינלאומי הראשון שראיתי ושדרכו הבנתי שאני באמת אוהב כדורגל.

לגבי היורו הזה, אמרתי כבר מספר פעמים - רק שימשיך! עד עכשיו תענוג צרוף, ואפילו משחק כמו אוסטריה - פולין החזיק אותי ער ומרותק אחרי יום עבודה ארוך.

5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

תומר אתה קצת מתבלבל, הדמעות היו של גאסקוין, פירס החמיץ פנדל. פירס בכה ב-1996, אחרי שהוא "גמל" לאנגליה וכבש פנדל מול ספרד.

6. תומר22 Member

אה, אוקיי. עבר הרבה זמן ככה שלא הייתי סגור על זה, אבל זכרתי דמעות.

7. רפאל Member

אני זוכר עיך בזמן מונדיאל 90 כולנו הוצאנו הון של כסף מההורים על הקלפים של המונדיאל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

לטעמי רק טורניר מונדיאל 2002 היה חלש ואפילו חלש מאוד שכל השחקנים הגיעו כל כך עייפים (שהיו יותר משחקים בליגת האלופות) ובקושי היו קבוצות אוהדים שחגגו ברחובות ובאצטדיונים, הייתי ב11 משחקים ורק מהאוהדים של מקסיקו והנבחרות האפריקויות התרשמתי, כל שאר אוהדי הנבחרות באו רק בשביל לראות את המשחקים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/08
  8. Mehmet Member

הטורנירים שאני זוכר:

1990-טורניר נחמד, שיצא לו שם רע מאוד, הרבה בגלל ריבוי תוצאות 1-0 שהיו בו. בתור ילד דווקא נהניתי.

1992-לא ממש זוכר משהו, רק את ההפתעה שבזכיה של דנמרק.

1994-מונדיאל מצוין, שגרם לי לאהוב את נבחרת ברזיל עד עצם היום הזה. אני לא אשכח את ריקוד העריסה של רומאריו המלך ובבטו, כמובן את דונגה ומרסיו סנטוס בקישור, מאזיניו וקאפו שהיו בלתי עבירים בהגנה, ועוד רבים וטובים.

1996-אחלה יורו, הגרמנים זכו בצדק, צ'כיה היו הפתעה ענקית והיה כיף לראות אותם.

1998-אחלה מונדיאל. משחקים אדירים ובלתי נשכחים (ניגריה-ספרד, ברזיל-דנמרק, ברזיל-הולנד, ארגנטינה-אנגליה), אך הגמר היה מזעזע, ואני עדיין מאמין שרונאלדו לא סתם היה ביום חלש במיוחד. מאותו יום, נבחרת צרפת היא הנבחרת השנואה עלי בעולם.
    2000-אחלה טורניר, במיוחד המשחקים של נבחרת יוגוסלביה (4 משחקים, 21 שערים, כולל חזרה מפיגור 3-0 מול סלובניה, וניצחון 4-3 על ספרד).
    התבעסתי כמובן שהצרפתים שוב זכו.

2002-מונדיאל גרוע, גרוע, גרוע. אמנם הצרפתים הודחו בסיבוב הראשון והגמר היה חלומי מבחינתי (ברזיל-גרמניה שנפגשו לראשונה אי פעם במסגרת המונדיאל), אבל עדיין, הרמה היתה נמוכה מאוד, נבחרות בונקריסטיות הגיעו לשלבים הגבוהים (ארה"ב), והשיפוט היה מזעזע לרוב.

2004-אחלה טורניר, אבל הזכיה של יוון היתה יכולה לסמן את תחילתה של בכיה לדורות אם היינו זוכים לעוד יורו כזה.

2006-מונדיאל גרוע מאוד. שתי הנבחרות שהיו בגמר הגיעו לשם לא אחרי תצוגות מרשימות. שלב הבתים דווקא היה מהנה... המונדיאל הזה הוא המשך המגמה היוונית מיורו 2004 (כי קורה הרבה שמישהו עולה על שיטה, וכולם מעתיקים ממנו עד שמישהו ימציא משהו יותר טוב)

2008-בינתיים טורניר מצוין. רק שימשיך כך.

9. M_T_A Member

טוב נו, גם אני אצטרף:

1998- הטורניר הראשון שראיתי במלואו, שגרם לי להתאהב בכדורגל. זה היה מונדיאל אדיר, כל הגדולות ביכולת שיא, משחקים איכתיים ורבי שערים, קרואטיה שהדהימה את העולם והגיעה לאן שהיא הגיעה בזכות כדורגל התקפי ומעולה והצגות כמו ה3-0 על גרמניה ועוד. היו דרמות גדולות כמו ה2-2 המצוין בין ארגנטינה לאנגליה ואז פנדלים, שער הניצחון של ברגקאמפ בדקה ה90 ב2-1 של הולנד על ארגנטינה ברבע גמר, וזה לא ייגמר אם נפרט פה הכל.. טורניר שכנראה בחיים לא נראה משהו קרוב אליו.

2000- יורו מצוין. דומה מאוד למונדיאל, עם משחקים בלתי נשכחים, כדורגל פתוח ומהנה ובכלל טורניר מרתק.

2002- מונדיאל נוראי, גועל נפש. לא היה משחק אחד שאני אזכור ממנו, אולי חוץ מרבע הגמר בין ברזיל לאנגליה שהיה התעלות רגעית. כל הגדולות איכזבו, נבחרות שאין להן שום דבר להציע הגיעו רחוק וראינו משחקים מאוד לא אטרקטיביים בשלבים הגבוהים. זה היה הראשון מבין רצף של 3 טורנירים שבהם ראינו בעיקר בונקר.. המדינות המארחות רחוקות מלהיות מדינות כדורגל, וככה גם הקהל. היתה באיצטדיונים אווירה של קייטנה. כל המשחק שקט ובהתקפות מסוכנות היו מדי פעם צווחות שנשמעות כמו ילדות בנות 12.. ואם זה לא מספיק השיפו היה פשוט מכור. יש שיפוט גרוע ויש שיפוט מכור. לא יכול להיות שפוסלים לאיטליה שער זהב חוקי לחלוטין ומרחיקים את טוטי על כלום, לא יכול להיות שפוסלים לספרד 2 שערים חוקיים אחד ב90 דקות ועוד אחד בהארכה. ההישג המפוקפק של הידינק ודרום קוריאה פשוט לא היה קורה אם השופטים החלאות האלה לא היו מחליטים שזה יקרה.

2004- טורניר טוב בסה"כ. אני חושב שאם פורטוגל וצ'כיה היו נפגשות בגמר הוא היה נזכר הרבה יותר לטובה. פורטוגל וצ'כיה הציגו ללא ספק את הכדורגל הטוב בטורניר וגמר ביניהן פשוט התבקש, וכנראה גם שהיינו מקבלים משחק גדול.. אבל היוונים הרסו לכולם את ההנאה והכתימו את הטורניר הזה.

2006- מונדיאל סביר. מצד אחד היו משחקים טובים, היו גולים יפים, היו מפגשים אטרקטיביים ולא היתה נבחרת קטנה שהגיעה יותר מדי רחוק והרסה הכל. אבל זה היה טורניר שההגנות שלטו בו ופעם אחר פעם ראינו נבחרות עם יכולות התקפיות אדירות מעדיפות לשחק מאוד סגור ופחדני וללכת על 1-0ים קטנים.
    שלב הנוק אאוט היה כמעט חסר גולים וכל משחק הפך מהר מאוד לקרב חפירות והכוכבים הגדולים לא הצליחו להתבלט. לא טורניר גרוע כמו שעשו ממנו, אבל בהחלט מאכזב.
    המארחת היתה מעצמת כדורגל, האיצטדיונים הטובים בעולם, אווירה מדהימה, רק דבר אחד היה חסר, הכדורגל..

2008- לא רוצה לנחס אבל טורניר ענק בינתיים.. שני רק ל1998. אבל בואו נחכה ונראה את 6 המשחקים שנשארו ואז נסכם

10. אבו Member

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/f...cus/7466807.stm
    ראיון וידאו מעניין עם ארסן ונגר, שידוע בתור אחד שלא מחבב את הכדורגל הבינלאומי- אבל אפילו הוא אומר שזה היורו הכי טוב לדעתו אי פעם.

ונגר גם מחמיא לבאלאק כשחקן הטורניר עד כה, מדבר על ספרד, הולנד(רובין ואן פרסי בעיקר..), הכישלון של צרפת, ארשבין, המאמנים הצעירים, הידינק..

קיצר, נחמד לשמוע את הפרופסור מדבר על נושאים שלא קשורים לארסנל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/6/08
  11. guyggg Member

ראיון די מעניין..
    לגבי ארשבין-הוא כנראה לא יישאר בזניט,ויגיע לאחת מאריות אירופה כשהיורו ייגמר.
    יש עוד כמה שחקנים שיחטפו אותם.

12. Rudess Member

לגבי מונדיאל 90, מי שעדיין לא השתכנע שארגנטינה הייתה נבחרת מגעילה שבפוקס בכלל הגיעה לגמר:

מאזן ארגנטינה בטורניר:
    שלב הבתים:
    נצחון 1, תיקו 1, הפסד 1. יחס שערים: 3-2
    הם סיימו במקום השלישי (!) בבית ועלו רק בזכות עדיפות בליגה הפנימית בין מסיימי המקום השלישי.
    מאזן ב16 האחרונים:
    4 משחקים: 3 נצחונות (2 בפנדלים) והפסד 1. יחס שערים: 2-2

מאזן גרמניה בטורניר:
    שלב הבתים:
    2 נצחונות, תיקו 1, 0 הפסדים. יחס שערים: 10-3
    סיימו במקום הראשון.
    מאזן ב16 האחרונים:
    4 משחקים: 4 נצחונות (1 בפנדלים). יחס שערים: 5-2

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשגם התיקו בשלב הבתים היה במשחק הלא קובע לגרמניה נגד קולומביה. גרמניה הובילו 1:0, השופט הוסיף בערך 10 דקות זמן פציעות שאז הקולומביאנים הישוו.
    וחושב לציין ההפרש שערים שציינת 5:2 מתייחס רק לשלב הנוקאווט. בשלב הבתים הוא עמד על 10:3.

14. lior888 Member

אני בטוח במאת האחוזים שפאבליצ'נקו וארשבין יחטפו ע''י קבוצה אירופאית גדולה.
    מיד לאחר היורו, עונת המלפפונים לקראת עונת 2008/09 תצא לדרך.
    מה שכן, עונת המלפפונים בקיץ תהיה מעניינת ביותר, ואני במתח איפה ישחקו ארשבין ופאבליצ'נקו בעונה הבאה.

15. Rudess Member

ציינתי, עשיתי הפרדה בין שלב הבתים לשלב 16 האחרונות.