טלוויזיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏2/4/11.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שהגיע הזמן שהם יפסיקו להזמין פוליטיקאים לתוכנית. כשהתוכנית הייתה בתחילת דרכה ואנשים עוד לא הבינו לאן הם מגיעים זה היה מעניין. היום הפוליטיקאים, בעיקר אלה מהימין, באים לשם כדי להיות זה ש״מראה לשמאלנים מה זה״, היועצים שלהם מכינים להם דף בדיחות, ובמקום לענות לעניין על כל שאלה הם עונים ״חה חה חה ליאור אתה ומירב גרים אחד מעל השנייה, חה חה חה אורנה את לסבית״. זה נהיה הרבה פחות מעניין לצפייה לעומת שאר התוכנית.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הוא ממש משובש. כמו ילד שמנסה לענות לעניין על סוגיות מורכבות שאין לו מושג בהן. כאילו מנותק מהסיטואציה.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

רוב התוכנית שליין עוסק בתעמולה שזה גם פסול וגם משעמם.
    פעם היתה תוכנית ליאיר ניצני שגם היא כללה ריאיון עם פוליטיקאי וגם שם הפוליטיקאי דחף את המסרים בלי להתחשב שזו תוכנית הומור. אבל בלי שליין הפטטי זה נראה מאוד משעשע.

4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Michael Carrick
    אני חושב שזה קשור בפוליטיקאי עצמו. יש כאלה שלא יודעים להסתדר בפאנל ולא מצחיקים, אז הם באים מוכנים עם דף מסרים ובדיחות מראש (כמו זוהר למשל), יש כאלה שהם גרועים ולא ממש מתכוננים (חנין זועבי). לצד אלה, יש פוליטיקאים מעניינים, אינטלגנטים ומצחיקים כמו אחמד טיבי ואריה אלדד שהיו סבבה לגמרי בתוכנית.

Franco אוהב/ת את זה.
  5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני לא מצפה מהפוליטיקאי שיבוא להצחיק אלא שיענה לעניין על השאלות ששואלים אותו. כשהם באים להצחיק זה כמעט תמיד יוצא מביך וחסר מודעות, בין אם זה מיקי זוהר או ציפי לבני. זה כבר נהיה ריטואל קבוע-כל שבוע מגיע הליצן התורן מהליכוד, מדקלם את הבדיחות העבשות שכתבו לו היועצים, וביום ראשון מעלה לפייסבוק "הייתי אתמול בגב האומה, בואו תראו סוף סוף מישהו עונה לשמאלנים בשפה שלהם".

6. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי ציפיה מפוליטיקאים לענות לעניין בתוכנית סאטירה, הרי גם בתוכניות אקטואליה וחדשות הם אף פעם לא עונים לעניין אלא לפי דף המסרים שהוכן מראש.

7. Doritoz FCBJ - RMCF

חוץ מזה זאת תוכנית הומור (תלוי מי שואלים) סאטירה, שיענו רציני בחדשות או בתוכניות אחרות.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

זו תוכנית סאטירה שאמורה לראיין את נבחרי הציבור ולתווך אותם לקהל באופן משעשע ויצירתי יותר מבחדשות, אבל עדיין המטרה היא לדבר על נושאים רציניים. אין טעם שפוליטיקאי יבוא לספר בדיחות, הוא לא טוב בזה כמו אנשים שזה המקצוע שלהם, וזה לא תורם שום דבר לצופה או לשיח הפוליטי בישראל.

9. Lebron Member

תפקידה של סאטירה היא לבקר את נבחרי הציבור ובעיקר את השלטון. אם זה תעמולה אז כל הבעת דעה ביקורתית היא תעמולה, ואם זה פסול אז חופש הביטוי הוא פסול.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/17
    Franco אוהב/ת את זה.
  10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מרוב שמאלנות הכל מגיע אצלך לסתימת פיות. תוכנית סטירה צריכה להיות שנונה ושליין איבד את זה כי הוא דוחף את המסרים בכוח.

11. Lebron Member

מרוב שמאלנות? טוב התרגלתי שיש אנשים במדינה הזאת שמאשימים כל אחד שלא מסכים איתם ב"שמאלנות" במקום להתייחס לעניין.

תקרא מה ההגדרה של סאטירה ותחזור אליי, הבעת דעה זה חלק בלתי נפרד מסאטירה.

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בתגובה השניה אתה כבר התחלת להתחצף. נעלבת שקראתי לך שמאלני?
    שמת לב שכאשר שליין חוזר על אותם הדברים פעם אחר פעם, הוא מדבר מהר? הוא בעצמו יודע שיש בעיה עם זה, שהוא נהיה משעמם.

13. Lebron Member

מה קשור משעמם או לא? לא התווכחתי איתך על דעתך על שליין, זכותך לחשוב שהוא משעמם, טועה, לא מצחיק וכו' וכו', פשוט שמתי דגש על הכשל הלוגי בטענה שלך שמדובר בתעמולה פסולה, כשלמעשה מדובר בסאטירה, להגיד שהמטרה של סאטירה היא להיות שנונה זה פשוט לא נכון. בסאטירה חייבת נקיטת עמדה וביקורת ארסית, אחרת זה לא סאטירה.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תכף תסביר גם שנאום האפרתהייד זו סטירה.

15. Lebron Member

סאטירה כושלת וגרועה במיוחד לדעתי עם הנחות בסיס שגויות(מהמעט שראיתי התוכנית שלו באופן כללי גרועה ולא מצחיקה, לא רק המונולוג השטחי על הסו קולד אפרטהייד). גם ליאור שליין למרות שאני נהנה מהמונולוגים שלו לא תמיד מצחיק אותי ולא תמיד מביע דעה שאני מסכים איתה, זה עדיין סאטירה, והיא חייבת לבוא ממקום של נקיטת עמדה/הבעת דעה.

שוב, המטרה העיקרית של סאטירה היא להעביר ביקורת נוקבת בדרך קומית מנקודת מבטו/ם של הכותב/מגיש/שחקן.
    סאטירה, בעיקר פוליטית כמו גב האומה, מטרתה לא לרצות את כולם, להפך, מטרתה לזעזע, לנסות לגרום לשינוי כלשהו.
    נראה לי שאתה צריך להבין את ההבדל בין תוכנית בידור/קומדיה בלי שום יומרות שסתם מנסה להצחיק לבין תוכנית סאטירה.
    סאטירה – ויקיפדיה

gilad16 אוהב/ת את זה.