יום שבת: הולנד עם הראש בשלב הבא

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י לירן, ‏19/6/10.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מדהים עד כמה לבנטדנר אין כדורגל... כל רגע שהוא מנסה לעשות דריבל זה רגע משעשע במשחק... אין לו שום יכולות דריבל, כולם יודעים את זה, מעניין מתי הוא יבין את זה.

2. Selby Member

אני עם הדנים מול היפנים, נבחרת סימפטית

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז זהו, הולנד עלתה לשמינית הגמר ודנמרק העיפה את קמרון מהטורניר.
    קמרון שיחקה בהחלט טוב, אבל היא פספסה ברגעים הקריטיים. ממול כבש בחור שכבר הפך לאגדה בכדורגל ההולנדי.

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה קהים הקמרונים, במיוחד בכל מה שנוגע לפעולות בשליש האחרון של המגרש. מבחינת יחסי הכוחות הם היו שווים הערב את התיקו, אבל הקהות שלהם וקבלת ההחלטות הגרועה הרגה אותם. אמאנה היה פעלתן מאוד אבל תמיד חסר לו הגרוש ללירה. הוא לבד היה יכול לסיים עם לפחות צמד, כנ"ל גם לגבי פייר וובו שהיה מאוד מפוזר היום.

אצל הדנים דניס רומדאל מעל כולם, איש המשחק לטעמי. שער נהדר, בישול נהדר לא פחות וכאב ראש גדול לאסו-אקוטו.

אולי אין לו דריבל (אם כי הדריבל שלו סביר ביחס לגודל שלו לדעתי), אבל כדורגל לא נמדד רק בדריבל. יש לו כוח, יש לו נוכחות, יש לו משחק ראש משובח, והיום הוא אפילו הוכיח לכל הספקנים שהוא יכול לתת גם כדורי עומק, עם כדור גאוני לדניס רומדאל שהשאיר אותו מול שוער במחצית הראשונה. הוא חלוץ רחבה טוב בעיני. הוא רק צריך להבין בעצמו שהוא חלוץ רחבה ולא לנסות לעשות דברים שהוא לא יודע. ברגע שהוא יבין את המגבלות שלו ואת היתרונות שלו הוא יעשה את קפיצת המדרגה המיוחלת לדעתי.

5. Raulito Madridista

חבל שלא כל המשחקים במונדיאל היו דומים למה שהתרחש בין דנמרק לקמרון. אולי לא היה משחק איכותי במיוחד וההגנות עשו שטויות, אבל עדיין קיבלנו קצב מהיר, מהלכי התקפה לא רעים בכלל, הרבה לחימה והשקעה.
    לטעמי התוצאה עושה חסד עם הדנים, לא הגיע להם לנצח. קמרון ישבה על השער שלה דקות ארוכות, אבל שחקני ההגנה הציגו משחק הירואי ובלמו עם כל חלקי הגוף את ניסיונות הבעיטה, והיו גם החמצות של קמרון. אצל הדנים אפשר לציין את בנדטנר לטובה, הוא כבש שער יפה אחרי שגם התחיל במהלך ופתאום הוא נראה שחקן מעט פחות גמלוני ומגושם. הוא שימש עבור הדנים כמטרה וסייע עם המשחק שלו עם הגב אל השער. לדעתי גם פאולסן הציג משחק טוב כמו בימיו היפים בסביליה. הגול השני של הדנים היה נפלא. קמרון תצא מהמשחק הזה עם תחושה גדולה של החמצה. ההגנה שלה לא הייתה מספיק מרוכזת והיה חסר דיוק בהתקפה. כל השחקנים מסרו תמיד לאטו במקום לנסות לכבוש בעצם. אטו כבש גול אחד אבל היה צריך להשפיע מעט יותר. הוא בא לקבל את הכדור אך לא עשה מספיק. קמרון הוליכה אבל בסופו של דבר הפסידה והיא מסיימת את דרכה במונדיאל, והאמת שגם תיקו היה רע עבורה. אמאנה מאוד הרשים ומפתיע איך התותח הזה עדיין משחק רק בבטיס מהליגה השנייה. לו היה צעיר יותר(הוא בן 28) אני משוכנע שקבוצת צמרת הייתה לוקחת אותו. הוא שחקן חזק, מהיר, חכם ויש לו בעיטה מצויינת. קמרון הציגה משחק התקפה לא רע ומוזר איפה הנבחרת הזאת הייתה מול יפן? אם הם היו מנצחים הם היו מגיעים למשחק הזה יותר רגועים. ראיתי איך שחקני קמרון התנפלו על שחקני דנמרק בתחילת המשחק וככה הם היו צריכים לפתוח את המונדיאל.

6. GiladG2 Member

היה לו משחק מצויין, שער, בישול גאוני ועוד מסירה טובה לרומדאל במהלך שסונג הציל. ואתה יורד עליו דווקא על שני הדריבלים שהוא ניסה לעשות כדי לשרוף זמן?

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שכחתי לגמרי מהמהלך הזה, היו לו שני כדורים ששמו את רומדאל מול שוער. המצב שתואר פה לעיל היה אחד, והשני היה עוד מוקדם יותר במשחק, במצב של 0-0, בכדור שרומדאל שלח לשמיים. באמת שאני לא מבין מה רוצים ממנו הערב.

8. ArsenalFan Member

באמת, מדהים כמה לבנדטנר אין כדורגל... תגיד לירן, איזה משחק בדיוק ראית היום? אני ראיתי מבנדטנר שער עם סיומת מצוינת, כדורי עומק מעולים לרומדאל שאחד מהם גם הסתיים בשער (אפשר לקרוא לזה בישול למרות שזה מבצע אישי של רומדאל), הטרדות בלתי פוסקות לבאסונג שלא ידע להסתדר איתו עד הרגע שהוא יצא וגם יכל היום לראות צהוב נוסף. אם בנדטנר לא סוחב פציעה במפשעה, הוא גם עושה היום 3:1 לדנים. אבל בסדר, תמשיכו להשמיץ אותו, בינתיים הוא דווקא די מתקדם והיום הוא היה אחד הטובים בדנמרק.

משחק מהנה בסך הכל, אחד המהנים עד כה במונדיאל. עם זאת, הגנה שערורייתית לדנמרק ואני לא בטוח שזה יספיק להם נגד יפן. מה גם שהיפנים צריכים רק תיקו כדי לעלות בזכות הפרש שערים טוב יותר.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתה צודק, יש לו נוכחות, יש לו משחק ראש וגם סיומת לפעמים.

הניסוח שלי לא היה טוב, לבנטדנר יש כדורגל, אבל דריבל ברמה של שחקן ליגה לאומית.

הבעיה היא שמעטים החלוצים שהצליחו ללא יכולת מינימאלית לטפל בכדור, ובנטדנר הוא כזה, אין לו שום יכולת לטפל בכדור, הוא לא יודע מה זה לעבור שחקן בדריבל, אין לו את זה, ולעולם לא יהיה לו, כמו שאמרת, אם ידע לא לנסות זאת בכלל, אולי הוא יראה קצת פחות מגוחך עם הנסיונות המיותרים שלו.

קמרון החזיקה יותר בכדור, אבל הפסידו את המשחק עם נסיונות סרק, הם דווקא כן הצליחו להגיע למצבים, אבל איפה הסיומת.... דנמרק הייתה בסדר היום, עשתה את שלה, ניצלה מתפרצות ודרך זה ניצחה. רומדהאל היה מצויין היום, הזכיר את הימים היפים שלו מפ.ס.וו. יהיה מעניין המשחק הקובע בין יפן לדנמרק.

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/10
  10. c_web Member

בנטדנר פשוט עמד רב המשחק, ועדיין סיים אותו עם שער ובישול.
    אני ממש לא אוהב את השחקן הזה, אבל דברים באים לו בקלות, במחצית השנייה הוא עבר למצב של הליכה מהדקה ה 65 בערך..

סורנסן היה בדיחה במחצית הראשונה, ואל תגידו לי שהוא לא אשם בשתי איבודי הכדור ששחקני ההגנה שלו עשו.
    בגול: אתה לא מוסר לשחקן שנמצא עם הגב למגרש (ועם הפנים לשוער) כשיש 2 שחקנים משני צידיו ועוד שחקן שקורא את המלך הבא ורץ לסגור את המסירה הכ''כ צפויה שלא לאגף ימין.
    בקורה: אותו מקרה רק הפעם הוא מסר כדור מוקפץ על הדשא, מה נראה לך שאתה עושה?!?!
    אח''כ הוא החזיר את החוב עם ההדיפה בבעיטה של אמאנה, אבל עדיין לא ציפיתי לשוער ברמתו לעשות דברים כאלה.

קמרון סיימה את דרכה למרות ששיחקה היום בהתקפה טוב מאוד אבל לא הצליחה לנצל את המצבים הטובים שהיו לה.
    ודנמרק? אני לא חושב שהיא תנצח את יפן ביכולת הזאת, יהיה שם קרב עולמים נוקשה.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק נפלא, הטוב בטורניר. לא שהבנתי איך ההגנה הדנית נראית כל כך אומללה. קיאר ואגר אמור להיות ציוות איכותי, אבל זאת היתה מסננת שדלפה מכל הכיוונים.

12. אלי מתחן Member

כנראה שקיאר רגיל להגנה איטלקית, קורה לו מה שקרה לקנבארו בריאל מדריד. או שהוא פשוט לא כזה טוב כמו שעושים ממנו.

13. Telkiyski Member

מסכים לחלוטין
    השער השני של הדנים הו אשמתו הישירה של המגן השמאלי של קמרון. זה ממש לא התפקיד של מאקון מליון לסגור את צד שמאל שם, חבל מאוד, קמרון הייתה ראויה לנקודה ואולי אפילו ליותר.
    יש לנו עד עכשיו במונדיאל בדיוק נבחרת אחת שבטוח כבר לא תהיה בשמינית הגמר, וזו קמרון, חבל מאוד.

14. wings Member

למגן השמאלי של קמרון היה משחק גרוע, הגנתית והתקפית, אבל אי אפשר לנקות מאשמה את מאקון בשער השני. זה לא משנה שהוא לא המגן השמאלי וזה לא התפקיד שלו, הוא היה שם לחפות על המגן והוא אמור להגן הרבה יותר טוב במצב כזה של אחד על אחד. זה לא היה אמור להיות מסובך מדי בשבילו לחסום לרומדהאל את הבעיטה שזה מאוד בסיסי במצב כזה.

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אומנם לא ראיתי אותו במדי ארסנל, אבל לפי מה שיצא לי לראות ממנו בנבחרת דנמרק מדובר בשחקן יוצא מין הכלל. אני הייתי מאמץ אותו.

מה זה אמור להביע?!
    לדעתי קייאר היה הטוב מבין שלושת הבלמים. דווקא אגר נראה אבוד ובכלל העמדה הזאת של כ.פאולסן כבלם לפני צמד הבלמים מקשה יותר על משחק ההגנה של הדנים מאשר עוזרת. בכל אופן, אם נשיא פאלרמו לא ימשיך להתעקש, יומיים אחרי המונדיאל קייאר ימכר לאחת מהקבוצות העשירות של הפרמיירליג.