יוסי בניון יישחק בעונה הבאה בווסטהאם יונייטד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Yaak#Berko, ‏16/3/04.

1. Yaak#Berko Member

עכשיו, לקראת הישורת האחרונה בליגה הספרדית, סאנטנדר לא תרד, אבל אם לא יקרה נס לא תרוויח מקום בגביע אופ"א. בניגוד לדעת הרוב שטוענת שבניון חיב לעזוב את באנטנדר בכל מחיר, אני טוען שיש רק כ-10 קבוצות על פני הגלובוס שלהם כדאי לו לעבור, ומתוכן רק 3-4 שיש לו סיכוי ממשי לעבור אליהן. עכשיו פירוט.

איטליה, גרמניה - אין ליוסי מה לחפש בליגות האלו, פציעות ממושכות ותסכול מהכדורגל בעיקר.
    צרפת - רק הטופ מתאים לו ברמה - ליון, פריס סיינט ג'רמן (אבל עדיף לא, פשוט מבחינת מעמד).
    הולנד - אייאקס ופסוו (אבל הסגלים מלאים שם).
    טורקיה, יוון, פורטוגל - פשוט לא.

ספרד - יש עילית של 4 קבוצות שטובות משמעותית מראסינג, כל שאר הקבוצות הן קבוצות שראסינג לא נופלת מהן, ושם יש לו את המושבה שלנו ומעמד של כוכב. 4 הקבוצות הן ריאל (אין מצב שבעולם), בארסה (בכושר הנוכחי בארסה מכוונת גבוה, גבוה מדי). השתיים האפשריות - וולנסיה (אידיאלי, אבל קשה לי להאמין), ודפורטיבו לה קורוניה (אחלה בחירה). עוד קבוצה אחת ששווה לשקול - אתלטיקו מדריד.

אנגליה - הטוטנהמים והבלקבורנים לא בשבילו. זאת לא התקדמות משמעותית ברמה, רק חוזית. וחוזה יותר טוב הוא יכול להשיג גם בספרד. ארסנל קבוצה מושלמת ואין לו סיכוי שם, וצ'לסקי לא מביאה שחקן בפחות מ20 מיליון ליש"ט. מה שמשאיר עוד 2 קבוצות, שמעבר אליהן הוא תסריט הזוי, כי המעמד שלו בספרד גבוה אמנם אבל לא ברור כמה מכירים אותו באנגליה.
    היונייטד, שנכשלה בהבאה של אריאן רובן, מחפשת קשר שמאלי שיחליף (בהדרגה?) את גיגס. רובן שחתם בצ'לסקי דורך על האצבעות של דאמיאן דאף, שאותו תבדוק היונייטד. בעיקרון בתור ספסליסט בהחלט יש לו מקום, אבל הוא עוד לא בנה לו מעמד שיאפשר לו להגיע לשם מבחינת ההנהלה והמעמד. הקבוצה הפחות הזויה היא ליברפול. קבוצה עם היסטוריה של הצלחה ישראלית, טון של חלוצים מוכשרים שרק מתווספים אליו שחקנים, הגנה סבירה, ובקישור סטיבן ג'רארד אחד. בניון יכול בהחלט לבוא שם לידי ביטוי ולתרום לקבוצה.

אז אני אסכם את דעתי ונשמע את דעתכם:
    הטובות לבניון: וולנסיה, ליברפול, דפור, יונייטד, אתלטיקו, ראסינג (בסדר הזה)
    ההגיוניות: דפור, וולנסיה, אצלטיקו, ליברפול, יונייטד (עדיין בסדר הזה).

2. burning soil Member

בסך הכל בניון עשה ועושה התקדמות יפה,אבל הוא עדיין לא מהרמות הגבוהות
    בספרד,ובטח שלא באירופה.

וזו בעצם הסיבה המרכזית מדוע בניון יתקשה להגיע לקבוצות כמו ולנסיה,לה קורוניה,ומנצ'.
    צריך לזכור שבית ומקום טוב כמו סנטאנדר לא עוזבים בקלות,ולבניון עדיף להיות שחקן הרכב
    שפותח כמעט בכל משחק מאשר שחקן רוטציה בדפור או ולנסיה.
    אין ספק שאם בניון יצליח לעלות את רמתו,הוא יוכל להשתלב בקבוצה גדולה יותר,אני חושב
    שהעונה הבאה תהיה מאד קובעת עבור בניון,בין אם הוא יעבור קבוצה ובין אם הוא יישאר
    בסנטאנדר.

בניון בגיל מצוין(על סף ה-24),
    אם הוא יישאר,יגיע הזמן שהוא יצטרך להוביל את סנטאנדר להישגים,אם זה לא יקרה,לא בטוח
    שהוא יהפוך לשחקן ברמות הגבוהות.
    ואם הוא עובר לקבוצה ברמה יותר גבוהה,יהיה ניתן לבדוק אם הוא מתאים לקבוצה יותר גדולה.

בכל מקרה,מה שבניון עושה יפה מאד ומעורר כבוד.

3. Yaak#Berko Member

הנקודה היא שלא רק שבניון רוצה להתקדם, ראסינג רוצה לגזור קופון עליו כי היא לא עומדת במשכורות וכיו"ב. את האמת? לדעתי אפשר לצפות שבקרוב ישחק עוד ישראלי בראסינג. הם גילו שוק זול ומוצלח מבחינתם. עוד דבר שכדאי לזכור, בניון אמור לקבל עד סוף העונה אזרחות ספרדית, בתוקף כך שהוא חי שנתיים בספרד ועם קשר לגירוש ספרד באיזושהי דרך, מה שהופך אותו לבוסמן, ומשפר מאוד את מעמדו (אפק ואוואט צרפתים, אחרת לא היו מגיעים לראסינג. גם דוויודביץ' אמור לזכות באזרחות צרפתית).

4. אלי מתחן Member

הוא לא ברמה לעזוב את סנטאנדר, עם כל הכבוד לבניון, חאבי גררו, מוראן, בודיפו ורגיירו היו יותר טובים לאורך זמן השנה, בניון לא יציב, אני מאמין שעוד עונה בסנטאנדר תכין אותו למעבר. אם בניון היה שם שני הגולים שהוא שם מול ריאל מדריד מול קבוצות קטנות אף אחד לא היה עושה ממנו כזה סיפור.

5. burning soil Member

אוואט צרפתי,לאפק אין דרכון אירופאי,
    בניון עשוי לקבל אזרחות ספרדית,כיוון שהוריו נולדו במרוקו,וזה מאפשר לו
    בדרך מסוימת לקבל אזרחות,זה מאד ישפר את סיכויו להמשך דרכו באירופה.

בהקשר לשוק הישראלי,אני בספק אם זו כ"כ מציאה,פרט לבניון השחקנים הישראלים לא
    התבלטו ביותר מידי משחקים,פרט לאפק שנתן כמה לא רעים,אוואט מחמם את הספסל,
    בכר מושאל לאשדוד,ולכל זה יש להוסיף את בעיות הבוררות של בניון עם ב"ש.

6. Yaak#Berko Member

אתה בטוח ב-100% שלאפק אין דרכון? כי משום מה אני זוכר ששמעתי משהו כזה.

בקשר לשוק הישראלי, ברוך דגו נניח הוא מציאה מבחינת יחס עלות-תועלת. עמרי אפק לא עלה לראסינג שקל, וגם אוואט לא. לאוואט הובטח להיות שוער ראשון בעונה הבאה. ובאין כסף שהם שילמו על בניון אני בספק אם יש עוד שחקן בעולם שהיה תורם להם כל כך הרבה.

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד הגזמת עם הדוגמאות שלך.
    לבניון אין מקום לא באתלטיקו,לא בדפורטיבו ובטח לא בולנסיה , וברור שלא ליברפול ויונייטד.

לבניון מתאימות (ברמה שהוא נמצא עכשיו) קבוצות אמצע טבלה,מן ויאריאל כזו,קבוצה שמסוגלת להפתיע את כולם,קבוצה שמסוגלת בעונה טובה לתפוס מקום באוופ"א/אינטרטוטו.

עדיין אני לא רואה את בניון ברשימה של הגדולות,זו פנטזיה יותר מדי גדול,הוא לא מתאים לכדורגל הזה.

8. אורן04 Member

בניון עדיין לא טוב כמו שרביבו היה ובטח שלא כמו שברקוביץ' היה.

9. אלי מתחן Member

בנוגע לויאריאל, ריקלמה עוזב אותם סוף שנה וחוזר לבארסה אם אני לא טועה, למה להם לא להביא את בניון במקומו?

10. Yaak#Berko Member

ריקלמה נתן עונה בינונית בויאריאל, אין סיבה שבארהסה תחזיר אותו, במיוחד בגלל אחד, רונאלדיניו. חוץ מזה, שבניון אוהב, ויותר יעיל, כשהוא מכנס לאמצע מהאגף.

11. אלי מתחן Member

והעונה הוא משחק בתפקיד הזה? רגיירו בשמאל ובניון באמצע.

12. Yaak#Berko Member

ובגלל זה הוא פחות משמעותי...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

13. burning soil Member

לאפק אין דרכון אירופאי,אחת העובדות לכך,שבמשחק מול אוסאסונה סנטאנדר שיתפה
    שלא כחוק ארבעה שחקנים ללא דרכון(בניון,אפק,אנדרסון סילבה,ורגיירו שנכנס כמחליף)
    ובעקבות כך הופחתה נקודה ממאזנה.

אפק ואוואט לא עלו לסנטאנדר מהסיבה הפשוטה שהם סיימו חוזה.
    על בכר שילמו ולא קיבלו תמורה,וגם על בניון שילמו,ויקבלו תמורה עוד יותר
    גדולה בעתיד..

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי בניון צריך להישאר עוד עונה בראסינג כי הוא עדיין לא ממצא את עצמו,אבל לאט לאט הוא הופך לכוכב של ראסינג וכשזה יהיה סופי וברור הוא יוכל להתקדם ולעלות שלב לקבוצה כמו מיורקה סלטה או ויאריאל..

15. Yaak#Berko Member

ויאריאל היא לא עליית רמה משמעותית לדעתי, יש לה עונה טובה אבל היא לא מועדון גדול עם מסורת.

סלטה מועמדת בטוחה לירידה, ורק מיורקה סבירה.