יצחק אספה, אור ירוק וחזרה למגרשים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏26/1/22.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

"אספה לא פנה אלינו, אם יפנה יענה בשלילה" - ספורט 5

יאללה יאללה. ישב בכלא, שילם את חובו לחברה, מותר לו לחזור ולהתפרנס מהמקצוע שלו. הרי ברור שכל ה"זעם הציבורי" זה בגלל שהוא אתיופי והקורבן שלו אשכנזי פריבילג בן של "גיבור תרבות" מהשבט הלבן. אם זה היה הפוך היו מקבלים את הדורס בפרחים בצאתו מהכלא, אם בכלל היה נשלח לשם.

Roma ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  2. Telkiyski Member

יש לך דוגמא שמוכיחה את הספקולציות שהעלית פה?

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. Butragueño מנהלים

הקדמת אותי.
    עמותה דוחה והלוואי שתפשוט רגל. אין דבר צבוע יותר מעמותה שטוענת שהיא "לא למטרת רווחים" ומצד שני מסרבת לקבל מתנדב. להפך, זה יכל רק לקדם את העמותה. מביאים מישהו שיודע שטעה, שילם את חובו ורוצה לעזור הלאה. הרבה מקציני המבחן, שוטרים ואפילו עורכי דין עברו בצד השני של המתרס והביאו שינוי.

Roma אוהב/ת את זה.
  4. Butragueño מנהלים

יש פה חילוקי דעות?
    כמה מתאונות הפגע וברח אתה קורא/שומע בטלוויזיה בסיקור רחב. וכתוספת גם עושים כתבות ותכנית מגזין על זה שהמשפחה מבקשת ערעור על שחרור מוקדם? אני שמעתי רק על 2. גל בק ויצחק אספה. בשנייהם יש ייחוס למשפחה חזקה.

איפה אותו סיקור נרחב על המשפחה שעובידה חאטיב דרס מישהי ממנה?

oFiRzZz, Roma ו-Clock End Stand אוהבים את זה.
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

תן לי להבין, כשמדובר ברונאלדו שלא הורשע מעולם באונס, אז מדובר באנס עלוב. כי הוא עשיר ולבן כמובן.
    כשמדובר באספה, שדרס ילד, הפקיר אותו למוות (עצר לאחר הפגיעה וגם חזר לאחר מכן למקום האירוע ולא דיווח דבר לשוטרים, לא הזעיק כוחות משטרה או עזרה ראשונה לאחר הפגיעה ולא הודה במעשה גם כשחזר לאזור בפעם השנייה), ולאחר מכן ניסה להסתיר ראיות (ניסה לתקן את הרכב, וכשהמשטרה ראתה את הרכב הפגוע שחיכה לגרר למוסך טען שהרכב נפגע כשחבר שלו החנה אותו ברחוב של המועדון שבו בילו) אז הוא בכלל לא היה צריך להיכנס לכלא, ובכל מקרה אם כבר נכנס לכלא היה צריך להתקבל בפרחים כי צבע העור שלו כהה וההורים שלו אינם עשירים.
    הגזען היחידי כאן הוא אתה. צודקים עמותת אור ירוק שלא מוכנים לשתף פעולה עם אדם שדרס והפקיר ילד למוות ולאחר מכן ניסה להסתיר את המעשים שלו.

prica9, oranfu, LFC-Gerrard1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. Telkiyski Member

אז אתה יכול לטעון שהסיקור הנרחב הוא בגלל שהנדרס בא ממשפחה נחשבת ומוכרת.

כמה כתבות וסיקורים עושים פה בכלל על נפגעים בתאונות דרכים?
    המקרה הזה הוא בין הבודדים שמוכרים לי שסיקרו בו בצורה נרחבת את משפחת הקורבן וכבר הסברתי למה לדעתי.

7. Butragueño מנהלים

אז לא הבנתי. מערכת המשפט בארץ צריכה לתת פליק בטוסיק וזהו?
    חלק מתהליך המשפט והעונש הוא כלי מעשי כדי לשים אנשים מסוכנים תחת הסגר וכלי חינוכי כדי לשקם אותם.
    אתה בא ואומר - לא, אל תשקמו לי אף אחד. מי שעבר על החוק, יהיה עבריין עד סוף חייו מאחורי סוגר ובריח.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

רונאלדו לא הורשע כי הוא שילם לקורבן שלו כדי שלא תתלונן. ממש פלא שלא הורשע.

לגבי אספה אל תעוות את דבריי, הוא כן היה צריך לשבת בכלא (כמובן שבמקור גזרו עליו עונש חמור בהרבה מאשר על לבנים שהורשעו בעבירות דומות, אבל בסוף הוא קיבל קיצור), אבל אחרי ששוחרר הוא צריך להמשיך בחייו. להפוך אותו לסמל הרוע הנצחי זה שילוב של גזענות כלפיו כאתיופי עם הפריבילגיות של משפחת הקורבן.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אומר, שיש סרטונים מהפלאפון של אספה מהמועדון שבו בילה שהוא נראה צורך אלכוהול, עם עדויות של חברים שלו שהוא והחברים שלו צרכו שלושה בקבוקי וודקה, כלומר די ברור שהסיבה שהוא ברח, הפקיר וניסה לאחר מכן להסתיר את המעורבות שלו הייתה שהוא היה שיכור בזמן שדרס, ולפי הדיווחים גם נסע במהירות, אבל לאור העובדה שהמשטרה לא עשתה את התפקיד שלה ולא הביאה מומחה בנוסף לבדיקת הינשופון שביצעה לאחר שנעצר ולימדה שהוא שיכור, כמו העובדה שיש סיבה שהחליט לכתוב מכתב ההתנצלות למשפחה של הנער בדיוק לפני ועדת השליש והעובדה שאמר שיתנדב בדיוק לאחר שחתם בבני יהודה ויודע שתגיע ביקורת ציבורית, לכאורה יש סיבה לתזמון שבה החליט להתנהל ולקחת אחריות.

prica9 אוהב/ת את זה.
  10. Butragueño מנהלים

אם אתה רוצה להיכנס לצד המשפטי -- אספה הואשם בהפקרה ועוד סעיף אחד שאני לא זוכר אותו. הוא לא הואשם בדריסה וגרימה למוות מהסיבה הפשוטה היא שנשר נסע על המדרכה וזלג לכביש תוך כדי שמרכיב חבר. 2 פעולות נגד החוק וחוקרי עבירות התנועה קבעו שהסיבה למוות הייתה מהצד של נשר ולא של אספה (כלומר גם אם אספה לא היה שיכור, נשר היה נדרס).

אז אני לא מבין. שילם את חובו לחברה. התנצל כפי שאתה מסביר. למה לא לתת לו להתקדם בחיים תוך כדי שתורם? בית לוינשטיין מלאים בעובדים ומתנדבים שביצעו עבירות תנועה וגרמו לשיתוק של עצמם/לאנשים אחרים. למה "אור ירוק" נמנעים מלתת לכאלה להתנדב?

DRORIKO ו-abcd אוהבים את זה.
  11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהבתי שמבחינת המנהלים כאן זה לגיטימי לדחוף "אשכנזי פריוולגי" לילד בן 17 שהפקירו אותו למות, אבל זה לא לגיטימי להעיר לאפס שדוחף את האג'נדה הנאו נאצית שלו גם לנושאים האלה.

Jese, prica9, Sergio_Ramos ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  12. alexshw Member

מי אמר שעמותה חייבת לקבל כל מתנדב?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  13. Butragueño מנהלים

מחקתי לך את ההודעה כי כל מה שרשמת שם זה אנטי אחד גדול שרק היה מלהיט את האווירה.
    ראה את זה כרטיס אדום בחדר ההלבשה :)

14. Butragueño מנהלים

אף אחד.
    ואני כבן אדם מאוד ימני וליברלי, בעד שכל אחד יחליט את מי הוא מעסיק ומי יתנדב עבורו.
    אבל ברגע שזה נעשה כספין בתקשורת כ-"אספה לא יתנדב אצלנו" זה כבר חורג מגבול הטעם הטוב.

15. alexshw Member

לא יודע מה לא בסדר בהחלטה של העמותה. הוא עשה עבירה קשה ולא סתם תאונת דרכים. זכותם לא לקבל אותו.

prica9 ו-oranfu אוהבים את זה.