יש בליגה יותר מקבוצה אחת!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏20/10/02.

1. יוגב אסולין Guest

עוד לפני שהליגה החלה, קבוצות נבנו, שחקנים הוחתמו ומשהו זז באיזה קבוצה. כבר היה ברור לכולם דבר אחד. מכבי חיפה אלופת המדינה. מכבי חיפה הצליחה להגיע להישג מרשים וזכתה להיות הקבוצה הישראלית הראשונה בליגת האלופות. היא מחוברת משומנת ונמרצת מאוד כבר עכשיו. נכון לכרגע קשה מאוד לעצור אותה. היא נמצאת בכל השיאים האפשרים. שיא הכושר,שיא המוטיבציה, שיא ההתלהבות ופשוט הכל דופק כמו שעון שוויצרי לבנתיים.

היתרון על הנייר בסגל של מכבי חיפה הוא יתרון ענק וזה ברור לכל אחד שקצת מבין בכדורגל. נכון יש לחיפה יתרון משמעותי על כל היריבות השנה. סגל הרבה יותר מוכשר וסגל הרבה יותר עשיר בזכות התקציב הגבוה והעבודה הנפילה של יענקל'ה שחר.

אבל אולי בכל זאת יש מקום לתחרות ותחרות הוגנת ומלא עד סוף העונה.

בעוד שכל העניים מופנות כלפי הצפון למכבי חיפה. עושה הפועל ת"א עוד עונה לא רעה בכלל לבנתיים. קבוצה שנמצאת תחת הידיים של המאמן הטוב בארץ, דרור קשטן, חייבת להראות רוח לחימה ורמת משחק גבוהה מאוד. וזה מה שאנחנו מקבלים גם השנה.

הפועל ת"א של השנה לא שונה מהפועל ת"א של שנה שעברה בהרבה. אולי אילן בכר עזב במקומו הגיע רמי חליס שעושה עבודה מעולה. שחקן שיש לו הרבה מה להוכיח. מילאן אוסטרץ עזב ואת מקומו ממלאים הצעירים של הקבוצה. עזב פישונט שגם ככה לא היה מי יודע מה טוב. סה"כ הפועל ת"א לא ממש נחלשה מאותה קבוצה של שנה שעברה ואולי דווקא התחזקה מעט.

הפועל פתחה את העונה בצורה לא הכי טובה אבל הנה ממחזור למחזור הדבק מתחיל להיווצר בקבוצה.
    מה שחשוב בקבוצה כדי להיות קבוצת צמרת טובה זה ספסל חזק ועמוק שלשחקנים שבו יש את היכולת לעלות עם הרבה מרץ ולעשות שינוי דרסטי בקבוצה. אז בו סתם ניתן הצצה קטנה על הספסל של הפועל ת"א מול של מכבי חיפה. למכבי חיפה יש אולי שמות יותר גדולים כמו: רפי כהן, זנדברג, סביליה, ישראלוביץ, ז'אנו ועוד. אבל להפועל ת"א יש שחקנים שהם יותר מיועדים להיות שחקני ספסל והם יודעים שהם שמה בשביל זה ושהם יעלו הם יתנו תפוקה לא פחות טובה, מה גם שהשחקנים האלה די מוכשרים. כפיר אודי, עומרי אפק, אבי כנפו, סלים טועמה ועוד צעירים מוכשרים מאוד. אז סה"כ שמסתכלים לעומק של הקבוצה אולי בחיפה יש שמות יותר גדולים אולי אפילו שחקנים יותר מוכשרים. אבל כישרון, שם וכסף זה לא הכל בכדורגל. גם נשמה, אמונה, רצון ואהבה לקבוצה ולמשחק אלא דברים עם משמעות מרובה.

ההצלחה באירופה מכניסה את כולם לכוננות יותר גבוה והקבוצה נראת מחוברת מאורגנת מסודרת והכי חשוב נלחמת. או במילים אחרות "קבוצה של קשטן".

הקבוצה של הפועל ת"א שהיתה דומה לזו של השנה הצליחה להשיג הישג מרשים באירופה לנצח קבוצות כמו צ'לסי כמו פארמה ולוקומטיב אפילו את מילאן ניצחו. ואם כל הכבוד למכבי חיפה. השמות האלה הם יותר מאולימפקוס ויותר משטרום גראץ. אז קבוצה שניצחה את היריבות האלה והשנה היא יותר מחוברת ורוצה להוכיח שסיום העונה שעברה הכושל היה עניין של ירידת מתח נוראית ולא יחזור שנית. צריכה ואולי חייבת להוכיח לעצמה לאוהדים שלה ולכל הקבוצות בארץ. את הדבר שהיא הוכיחה לנו בעונה שעברה וזה שכסף זה לא הכל בכדורגל הרצון והלחימה יכולים להוסיף הרבה מאוד. והפועל ת"א בהחלט מסוגלת לרוץ עם חיפה ראש בראש השנה בליגה ולהאבק איתה על האליפות.

2. D.O.R Member

לדעתי אתה צודק למרות שאני אוהד של חיפה אני חושב שהצעירים של הפועל אולי לא יותר מוכשרים מהשחקנים של חיפה אבל יש להם רצון יותר גדול להוכיח את עצמם ולנצח.

3. מנהל האתר שער 5 Member

פשוט אין מה להגיד כל מילה יותר נכונה מהשניה, וזה מה שאני אומר לכולם ואתם עוד תיראו את זה שחיפה לא תזכה באליפות!!!
    כולם כבר עשו את חיפה אלופים ואני שמח כי הם כבר מזלזלים כמו שכולםםםם ראו בשבת...והפועל משחקת בשביל הסמל ובשביל האוהדים...!!!
    נפגש בסוף העונה אחים שלי !!!

4. יוני הצהוב Member

לא מסכים, השחקנים של הפועל לא מוכשרים ומנוסים כמו השחקנים של חיפה.

5. יוגב אסולין Guest

יוני השחקנים של הפועל באמת לא מוכשרים כמו של חיפה. אבל השחקנים של חיפה לא נותנים את הנשמה כמו השחקנים של הפועל.
    מכבי חיפה נמצאת בתקופה טובה והכל דופק מכל הבחינות זה יוצר התלהבות אצל השחקנים מה שמביא אותם לשיאים מקוצעים. ברגע שיהיה פנג'ר והם יודחו מאירופה או יהיה הפסד. קצת לחץ בקבוצה יהיו הרבה בעיות. הפועל ת"א אולי לא תנצל את זה.. אבל היא בהחלט תוכל לנצל את זה. את היכולת יש להם.

זה שחיפה יותר מוכשרים לא אומר כלום. הקבוצה שיש השנה להפועל ת"א דומה מאוד לקבוצה שהיה לה שנה שעברה. ובזכות מלחמה אמונה והתלהבות. הם הצליחו להדיח קבוצות הרבה יותר מוכשרות מאשר מכבי חיפה.

אני לא אומר שלחיפה אין סיכוי ושהפועל יקחו אליפות. אני רק אומר שהסיכוים הם לא כמו שכולם מציירים 95% לחיפה 5 לכל קבוצה אחרת... אלא יותר בכיוון של 60-40

6. יוני הצהוב Member

העונה זו העונה של חיפה, אני לא מאמין שהם יפלו, וגם אם כן אני מאוד בספק אם הפועל ת"א ינצלו את זה.
    לפני תחילת העונה היו שמועות שהפועל ת"א זאת לא הקבוצה של העונה שעברה, אוסטרץ' היה בורג מרכזי בקבוצה שלהם, במיוחד באירופה, ובכלל הקבוצה משחקת טוב, אבל הם לא יגיעו לרמה של שנה שעברה, והטח לא יהיו תחרות רצינית לחיפה.

7. Ronaldo Member

אוסטרץ לא היה בורג מרכזי בקבוצה...
    עם תשים לב הוא כמעט ולא הבקיע שערים בליגה (נראה לי שהוא הבקיע 1-2 שערים)...
    וגם לפי איך שהפועל התחילה את העונה, אין לי ספק בזה שהם יכולים לקחת אליפות והם גם יקחו אותה!!!!!!!!

8. יוגב אסולין Guest

הפועל התחילו את העונה בצורה לא הכי טובה... אבל עם נסתכל על חיפה ב3 משחקים הראשונים שלה.. אז זה היה באירופה נגד הקבוצה ההיא שהם לא שיחקו הכי טוב. גם מול שטרום הם לא היו משהו.. אז עכשיו ששתי הקבוצות בכושר... אפשר ליראות שבשתיהם יש שחקנים טובים.

הפועל של השנה לא נחלשה מזאת של שנה שעברה אלה התחברה יותר והתגבשה יותר.

אם תיהיה לה תאמונה יהיה קשה לעצור אותם..

9. שגיא Guest

לא יודע....
    אני אף פעם לא סוגר דברים לפני הזמן....

אבל, אם תשימו לב, כמובן שכולם יודעים שמכבי חיפה לא שיחקה טוב אתמול, היא שיחקה רע.
    שיחקה רע, וניצחה, 3-2 באשדוד, פעמיים חזרה מפיגור.

אם נשווה בין שני המשחקים היותר גרועים העונה של שתי הקבוצות, אפשר לקחת את חיפה מול אשדוד, והפועל מול נתניה.

ותשימו לב איזה ניגודים:

מכבי חיפה הייתה פעמיים בפיגור, ועוד הספיקה הלחטיא פנדל, למרות זאת, האופי והיכולת הראו את שלהם בסיום, כאשר בנאדו כובש ומנצח באשדוד, משחק לא טוב, שנפתח רע, אבל נגמר טוב, ועם שלוש נקודות ביד.

הפועל ת"א מול נתניה, הפועל כבר הובילו 2-0, שיחקו טוב, ונתניה, משום מקום, הביאה להם זבנג כזה גדול, 2-2 בסיום, אם שער גדול בתוספת הזמן.....

ההבדל הוא, וכך זה לפחות נראה, שמכבי חיפה יכולה לתעורר גם בדקות הסיום ולנצח משחקים ביכולת חלשה.
    הפועל ת"א, כשהיא מובילה, מפסיקה לשחק, וזה מאפיין אותה כבר כמה שנים, החל מעונת האליפות עם ה1-0 הקטנים.....

איך תסבירו שהיא הובילה 3-0 מול הפועל פ"ת, ספגה שניים ולא הייתה רחוקה מלספוג את השלישי.
    הפועל מובילים, ואז יורדים להגנה, לאט לאט נלחצים, סופגים שערים, מסתגרים עוד יותר, ולפעמים, כמו מול נתניה, זה עלול לעלות בנקודות חשובות.

מכבי חיפה הולכת על התקפה, כבשו אחד, מנסים לכבוש את השני והשלישי כדי לסגור עניין.
    גם מול אשדוד, גם מול פ"ת שהצליחה להשוות והפסידה 3-1 בסופו של דבר
    בהפועל ת"א ההתלהבות מפסיקה, במכבי חיפה לא.
    אבל עכשיו זה התקופה שתראה לנו אם מכבי חיפה גדולה על הליגה.
    עומס של משחקים, שום יצטרך לעשות את הרוטציה שלו על מנת להצליח בליגה בלי להתעייף הרבה.
    אני חושב גם שמשחקי העונה, בין הפועל וחיפה, יקבעו הרבה, הן מבחינת ההפרשים בטבלה בנקודות, וגם מבחינה מוראלית ומנטלית....

10. יוגב אסולין Guest

אני לא מייחס יותר מידי חשיבות ל2 המשחקים הראשונים של הפועל השנה כי כמו שאמרתי. שהפועל היתה במחזור השני זה היה המשחק השני שלה העונה שחיפה היתה במחזור השני זה היה המשחק ה7 שלה העונה...
    עכשיו שתי הקבוצות בכושר.. הפועל דווקא ידוע כקבוצה שיכולה לנצח גם ביום חלש שלה 1-0 ולהוציא נקודות בזכות הגנה טובה מאוד.. יותר מזו של חיפה..

11. Rossoneri Member

מה שאתה מנסה להגיד זה שהפועל תוכל להיות במקום הראשון ולשלוט בו עד לאליפות, או שאתה מנסה להגיד שהכל יהיה תלוי בפיניש והכח סיבולת לקראת המחזורים האחרונים של הליגה? (כי זה ברור מאליו). ד"א אני עדיין חושב שהשנה זה חיפה ועוד 11. מה, בגלל שהפועל ניצחו כמה משחקים קלילים זה אומר שהם מסוגלים לתת פייט לחיפה?

12. ג'רי בית הלוי Member

אבל תשימו לב, שמכבי חיפה שיחקה נגד קבוצות קלות בהרבה ממה שהפועל שיחקה

הפעל כפ"ס- קבוצה עלובה, בלי שוער, בלי הגנה, בלי התקפה, בלי כלום, שקיבלה את ההגרלה הכי גרועה שיכלה לקבל למחזור הראשון

עירוני ראשון- לא שוחק

מכבי ת"א- זאת היריבה הקשה היחידה שהייתה לחיפה.

הפועל פ"ת- בהכחלט לא קבוצה טובה, עם שחקנים לא טובים וחסרי נסיון, ומשהו שם לא עובד.

אשדוד- הנה, יריבה קצת יותר חזקה, וחיפה מתחילים להזיע. 3-2, עם יכולת שלא תספיק אפילו להפועל ת"א.

13. קופירוק Member

אם אלה הקבוצות החלשות, אז מי החזקות?
    וחוץ מזה מול מי הפועל שיחקה?
    הפועל פ"ת-3:2
    מ.ס. אשדוד-1:0
    מכבי נתניה-2:2
    בית"ר ירושלים-2:0
    בני יהודה-4:1
    תשווה.....

14. לירן-ביתר Member

בגלל זה אי אפשר לקבוע כבר בשלב הזה