כדורגלנים או בליינים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Futbol, ‏6/3/09.

1. Futbol Member

שנה מוזרה מאוד בפריימיר ליג, ג'רארד נעצר בגלל קטטה, אובי מיקל נוהג שיכור, אשלי קול גם כן נעצר היום בחשד לנהיגה בשיכרות.. גאלאס שיותר מוקדם השנה צולם יוצא ממועדון לילה מעשן.. שחקנים או בליינים?!

2. קינג לדלי Member

זאת לא שנה מוזרה כי זה תמיד היה באנגליה.
    פעם אורגייה של שחקני ליברפול,אחר כך ג'ון טרי לא מצליח להשתין לתוך כוס,גלן ג'ונסון גונב אסלות,סטאן קולימור מפוצץ את החברה שלו,קנטונה מזרגג את אשתו של לידס צ'פמאן בלידס,לי בוייר מעשן חשיש ועוד ועוד...

הכדורגלנים האנגלים תמיד לקחו להם כמה שעות של סטלנות.המנטליות האנגלית של קיצוניות קיימת גם אצל החברה האלה.
    קאפלו גם התייחס לזה ומעניין מה תהיה תגובתו בנושא אשלי קול.

3. KirkH Member

כולה קילל שוטר, יש מקומות שזו מצווה...

4. Cosmic Weed Member

נו ו...? זה שהם כדורגלנים זה לא אומר שהם הפסיקו לחיות כמו בני אדם...
    למה לנו מותר ללכת למועדון לעמוד על הבר ולהשתין על כולם ולצאת ממועדון ולעשן סיגריה
    או להיתווכח או לקלל שוטרים ולהם אסור?....

5. N-S-N-O Member

מה שאתה עושה עכשיו זה נקרא להיתמם.
    ברור שמותר להם ואין חוק שאסור לכדורגלנים לעשות את זה, אבל הם בחרו סגנון חיים ודרך חיים מסוימת של כדורגלנים, שיראו מקצועיות, לא אומר שלא יצאו ולא יבלו אבל בגבול הטעם הטוב.
    בנוסף חלקם הם מפורסמים, דמויות שמשפיעות על ילדים ונוער וזה לא מה שהנוער צריך ללמוד מהם.
    with great power comes great responsibility.

6. KirkH Member

בלי קשר לעובדה שמדובר בשחקן מהקבוצה שלי (לא שאני חובב גדול שלו, אבל לא משנה), אבל מי שעשה את הבחירות כאן הם לא שחקני הכדורגל עצמם אלא התקשורת. כן, הם מקבלים מיליונים, כן הם חיים כמו מלכים - עוד לא שמעתי אף שחקן שיצא בקריאה נרגשת להפוך אותו למודל לחיקוי.

אם יש שחקן שמהווה דוגמא מספיק טובה בשביל הנוער, אחלה. כל הכבוד לו. אבל כששחקן משתכר ומקלל שופט הקנס שהרשויות קבעו הוא 80 פאונד ובזה נגמר העניין. אם לא התקשורת המתחסדת זה אפילו לא היה עולה לסדר היום. בן אדם עם טיפה שכל, שלא לומר הורה לילד אמור להיות מספיק נבון כדי להבין ששחקני כדורגל לא אמורים לשמש מודל לחיקוי בשנייה שהם מורידים את הרגל שלהם מכר הדשא.

המנטרה בסוף בכלל הזויה. איזה כוח יש לאשלי קול? על מי הוא משפיע בדיוק? חוץ מעל הכותרות של הסאן...

7. N-S-N-O Member

אני לא מדבר על המקרה הספציפי של אשלי קול, לא חסר דוגמאות של שחקנים יותר גדולים כדוגמאת רונאלדו שטס עם המכונית שלו בכביש במי-יודע-כמה קמ"ש ובגלל שהוא נהג בפרארי יצא מזה בלי שריטה, איך שלא תסובב את זה, בין אם הוא רוצה ובין אם לא הוא מודל לחיקוי, אני לא טוען שזה צודק, אני אפילו נגד זה, אבל אלו הן העובדות. אז כן, שחקן כמו רונאלדו צריך לעשות לעצמו סוויץ בראש שהוא כבר לא יכול לעשות מה שבזיין שלו, זה לא כיף וזה לא מהנה אבל זה מה יש.

ואיך אתה יכול להגיד שהם לא מוגדל לחיקוי? אפילו לא רק לנוער, עצם זה שבוחרים בהם לעשות פירסומות...על סמך מה בוחרים בהם? כי הם נראים טוב? עשה לי טובה. בוחרים בהם כי העם הולך אחריהם בהערצה ומנסה לחקות אותם, בין אם זה בהתנהגות ובין אם זה בלבוש וכו'

וילד לא משנה מה תגיד לו הוא יעריץ שחקן כזה או אחר, ואגב חינוך באנגליה, ילדים בני 13 הביאו ילד לעולם, אז כנראה שההורים לא עושים את התפקיד שלהם כמו שצריך לא?

והמנטרה בסוף זה חצי הלצה...ותתפלא שיש שחקנים שמשפיעים על הנוער/ילדים יותר מאשר הורים, אז אתה לא יכול להגיד שלשחקנים הגדולים אין כוח השפעה, בין אם תרצה או לא.

8. KirkH Member

אני יכול להגיד שהורים שמחנכים את הילדים שלהם להעריך תכונות אופי של כדורגלנים הם לא פחות טפשים מהשחקנים עצמם.

אין שום קשר בין פירסומות לבין מודל לחיקוי. גם משה מלצר חולון מפרסם, זה כי הוא חכם או כי מישהו חושב שצריך להקשיב לו?

אם יש שחקן כדורגל שמתאים לנורמות ולסטנדרטים, אז אחלה. אבל זה לא אוטומטי ובטח שלא קשור ליכולת על המגרש. הדוגמא שלך עם רונאלדו רק מחזקת את הנקודה. שחקן שנודפת ממנו כל תכונה שילד צעיר לא צריך לאמץ. זה שהוא גאון על הדשא לא אומר שהוא היה או אי פעם יהיה מודל לחיקוי.

9. N-S-N-O Member

כל דבר שאני אומר אתה פשוט לוקח ומסובב לכיוון שנוח לך. זה כמו לדבר לעצמי בערך.
    אני לא אומר שהם צריכים להיות מודל לחיקוי ואני גם לא שואל אותך אם הם מודל לחיקוי. אני אומר לך שזה קורה בפועל!
    וכן, עם כל הצער שבדבר ילדים/נערים מייחלים להיות כמו רונאלדו, הם רואים את כל החבילה ולא רק את היכולות שלו על הדשא.

גם ג.יפית מפרסמת והיא לא מודל לחיקוי, אין קשר בין הדברים...
    זה כמו שלא כל ריבוע הוא מרובע אבל כל מרובע הוא ריבוע.(או הפוך, מי זוכר גאומטריה?)
    לא כל מי שמפרסם הוא מודל לחיקוי, אבל כל מי שמודל לחיקוי מפרסם.
    אז למה לוקחים את רונאלדו/הנרי/מסי/דל פיירו לפרסומות ולא שחקנים כמו רוברט האט(וזה סתם דוגמא כדי שלא תיתפס לי רק עליו)?
    תשובהhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxxמכיוון שאם אני לא יענה אתה תמצא לי איזה תשובה שנוחה לך)
    כי הם מוכרים...למה הם מוכרים? כי אנשים רוצים להיות כמוהם ולכן הם קונים את מה שאותם שחקנים מפרסמים. אז להיות כמוהם כמו שכבר ציינתי כולל את כל החבילה, להיות כמוהם על המגרש ומחוצה לו, רוב האנשים לא עושים את ההבדלה הזאת וחבל.

ושב, זה שזה לא צריך להיות ככה זה נכון, אבל אני אומר לך שזה ככה.
    אני כבר מחכה לתגובה שלך שוב שתגיד לי שזה לא צריך להיות ככה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏7/3/09
  10. KirkH Member

אתה יכול להגיד עד מחר ש"זה ככה" - זה לא ממש משנה שזה המצב. העובדה שהדברים מתפרסמים בתקשורת לא ממש קובעת את היחס של אנשים. בכתבה לא אמרו שזה נורא ואיום שאשלי קול קילל שוטר. זה אתה החלטת שזה נורא ואיום.

אני לא מתרגש משחקני כדורגל ולא רואה בהם מודל לחיקוי. לכן אין לי בעייה עם זה שאשלי קול מקלל שוטרים כשהוא לא לובש מדים של צ'לסי. זה שאתה והתקשורת מתרגשים זו בעייה שלכם.

סובב את זה לאן שבא לך.

11. xavi6 Member

שחקנים הם בני אדם, הם יכולים להיות בני אדם טובים או רעים, אבל הם גם בני אדם, לפני שהם שחקני כדורגל. אם בנאדם עושה דבר כזה הוא לא מקבל כותרת ראשית בסאן, אבל אם הוא שחקן כדורגל הוא מקבל כותרת ראשית. מותר להם לבלות, אבל, וזה אבל גדול-הם מייצגים מועדון. משלמים להם מספיק בשביל שלפחות ייצגו את המועדון כמו שצריך. לכן, לדעתי, צריך להיתעלם מכל כותרת ראשית בסאן ואנחנו לא צריכים לעשות מזה עניין, כי היחידים שבאמת יש להם זכות למתוח ביקורת והשחקנים צריכים לקחת אותם בחשבון זה בעלי המועדון, המאמן שלהם, אנשי הצוות והנשיא. פה נגמר הסיפור מבחינתי. אני אישית לא חושב שמועדון ירצה לראות שחקן שלו מעשן חשיש, ועובדה שמוטו עשה משהו בסגנון-צ'לסי שחררו אותו. לא אכפת לי אם מסי לדוגמא יכבוש 6000 שערים בעונה, אתה מייצג את המועדון-אם תבייש אותנו ותעשן סמים או משהו בסגנון, אני מעדיף את גיא אסולין בהרכב שלא יבייש אותנו. אבל זה מאוד קיצוני, אני יכול לסלוח ולדעתי גם המועדון צריך להבליג על דברים אחרים כמו שתייה, מכות וכדומה, אבל כמובן עד גבול מסוים.

12. N-S-N-O Member

אז יש לי רעיון טוב
    בוא נפתח דיון:
    "KirkH - מושפע משחקני כדורגל או לא?"
    אבל זה לא נושא הדיון אם אתה מושפע, גם אני לא מושפע, אבל אם אני אסתכל על זה רק דרך העיניים שלי ואתה דרך העיניים שלך אז אפשר לסגור את הדיון הזה. אתה צריך להסתכל על רוב האוכלוסיה ולתת את הדעת לפי זה (לא בכל נושא אבל אני חושב שפה זה בעצם האישו).

ושוב, אני לא מדבר רק על אשלי קול, כי זה ממש מזיז לי את האשך הימני שהוא קילל שוטר...אני מדבר על התנהגות כוללת של שחקני כדורגל(הפרשה שהייתה עם רוביניו, וסטיבי ג'י שהתקוטט בבר - וכן, תגיד שאתה לא מושפע ממנו, זה לא מעניין אותי אם אתה מושפע או לא כי אתה לא נושא הדיון פה, רוב אוהדי ליברפול הצעירים רואים בו מודל לחיקוי). http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

13. KirkH Member

איזה בולשיט.

רוב אוהדי יונייטד עכשיו נוסעים מהר בפרארי שאין להם כי רונאלדו נוסע מהר?!

14. N-S-N-O Member

אני מתחיל לפתח סלידה ממך, ואני בטוח שזה לא מזיז לך, רק שתדע.

לאאאאאאאאאאא זה לא אומר שהם נוסעים מהר בפרארי שאין להם.
    זה אומר שאם הם רואים כוכב של הקבוצה שלהם עושה את זה הם מקבלים לגיטימציה לאקט הזה (וזה לא רק על רונאלדו ועל נהיגה זה גם על זה וגם על דברים אחרים!).

15. KirkH Member

צודק. לא מזיז לי.

מצד שני, זה שאתה חושב שאנשים מקבלים לגיטימציה לנסיעה מהירה כי הם שמעו שרונאלדו נוסע מהר - זה עדיין בולשיט.