כדורגל עולמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏26/11/16.

1. alexshw Member

מתי שחקנים אמורים לנוח?

2. צ. שיף Member

יש מלא שאלות מה עם הטורנירים היבשתיים (לארגן יורו ב2028 אפשרי בכלל אם במקביל יאורגן מונדיאל ב2028?, האם יבוטל טורניר ליגת האומות של אופ"א? באיזה פורמט יתקיימו המוקדמות המקוצרות?) והאם יימצאו מארחות לטורנירים כל שנתיים (במיוחד שרוצים 48 נבחרות בכל טורניר מה שדורש עד 16 אצטדיונים, האם אפשר כבר כעת למצוא מארחות גם ל2028 וגם ל2030)? וכמובן מה עם בריאות השחקנים? בקיצור החלטה פזיזה שלא נראה שיהיה קל ליישם גם בלי התנגדות של גופים כמו אופ"א, אלא פשוט מצד טכני של למצוא מארחות לטורנירים כל שנתיים ובלו"ז מקוצר (למשל נותרו פחות מ7 שנים לטורניר התיאורטי של 2028 ופחות מ9 שנים לטורניר של 2030, לקטאר נתנו הרבה יותר זמן להיערך להכשרת אצטדיונים למונדיאל 2022). אגב יש כאלה שסבורים שאולי יש להוציא את טורניר הכדורגל האולימפי אם המונדיאל ייערך כל שנתיים אבל הועד האולימפי הבינלאומי טוען שאין שום כוונה כזאת מצידו לוותר על הטורניר האולימפי.

נערך לאחרונה ב: ‏21/10/21
  3. Ever Banega Member

למצוא מארחת זו הבעיה האחרונה, לא חסר מי שתקפוץ על האופציה.
    העיה היא איך זה מסתדר עם שאר הטורנירים (יורו, קופה..) ועם המוקדמות של הטורנירים.
    וגם מבחינת עייפות של שחקנים זה אולי בעיתי.
    אבל כל 3 שנים עם חיבור של המוקדמות נשמע לי כמו רעיון שיכול לעבוד. שבעיני כולם ירוויחו מזה, אנחנו הצופים בודאי אבל גם השחקנים אני מניח ישמחו לשחק ביותר טורנירים גדולים.

4. alexshw Member

לא רק אנגליה והולנד. גם ברוסיה המשחק הכי יוקרתי נגמר בתוצאה גבוהה - הכי גבוהה. זניט פירקה ללא רחמים את ספרטק 7:1.
    תבוסת המאה. בעשור האחרון ספרטק כבר אכלה בסנט פטרסבורג תבוסות - אבל רק 5:0 ו - 5:1.
    מה שמוסיף עוד מבוכה, שזו עונת המאה של ספרטק, אבל במועדון דאגו לחרבן אותה עוד לפני שהתחילה. נוסף לסלט הרגיל של לאוניד פדון, בעלי ספרטק ויעקב שחר הרוסי, אז עוד אישתו צצה והיא מרעילה את המערכת עוד לפני שריקת הפתיחה לעונה הזו. החל עוד מירידה על המאמן המיועד רוי ויטוריה ואחר כך גם המנהל המקצועי דמיטרי פופוב שכבר הספיק לברוח.
    ימיו של ויטוריה במועדון ספורים ולא באמת היו לו כל צ'אנס להצליח, כאשר הקבוצה גם לא ביצעה חיזוק ראוי בקיץ.

זניט התאוששה מ - 3 הפסדים רצופים(2 בליגה וליובה בצ'מפיונס) בסטייל. היא כמובן המועמדת הבכירה לקחת עוד אליפות, שתהיה רביעית רצופה במספר, אך כדאי לשים לדינמו מוסקבה תחת הדרכתו של המאמן הגרמני סנדרו שוורץ, שמשחק התקפי, מפעיל משחק לחץ די מודרני ומקדם צעירים - במיוחד שחקני ההתקפה טיוקאבין בן ה - 19 וזחריאן בן ה -18 שכבר הגיעו לנבחרת הבוגרת. מי שמנהל המקצועי הוא עוזרו הנאמן של קלופ בעבר זלקו בובאץ. עוזרו של שוורץ אקס ליברפול אנדריי וורונין ששיחק רבות תחת בובאץ במיינץ. נראה לי אפילו הספיק לשחק לצידו.

נערך לאחרונה ב: ‏25/10/21
    Telkiyski ו-uri אוהבים את זה.
  5. alexshw Member

בשעה טובה

6. alexshw Member

ארטיום דזיובה כובש את שערו ה - 144 בליגה הרוסית ובכך הופך לגדול כובשיה בכל הזמנים, כשהוא שובר את השיא של אולג ורטניקוב.

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/21
  7. alexshw Member

אחרי 2 אליפויות בסרביה ו 3 ברוסיה, אקס יינייטד זוראן טושיץ' זוכה באליפות קזחסטן עם טובול קוסטנאי.

@oranfu אם אתה זוכר את הוינגר הפורטוגלי טוני סילבה ששיחק בנוער ובמילואים של ליברפול בין 2009 ל 2012
    אז גם הוא בין הזוכים היום.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/21
    oranfu אוהב/ת את זה.
  8. oranfu Member

זוכר.
    היה כישרון סביר.

alexshw אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

אחד הסיפורים הגדולים של תחילת העונה הזו היא הסינדרלה הבלגית רויאל אוניון סיינט ז'ילואה מהבירה בריסל. מדובר באימפריה בדימוס, כאשר למועדון 11 אליפויות(רק לאנדרלכט וקלאב ברוז' יש יותר), אך כולן נלקחו לפני 1935. השנה הקבוצה חזרה לליגה הבלגית הבכירה לראשונה מזה 48 שנים. המועדון הזה הוא בעצם ניסוי של בעלי ברייטון טוני בלום, שחקן פוקר ומפתח תוכנה שמזהה חולשות בהימורי ספורט ומציעה למהמרים ליינים אטרקטיבים.
    בלום גם פיתח תוכנה לזיהוי כשרונות שאפשר להביא בחינם או בגרושים. המועדון מנוהל למעשה על ידי חבריו ושותפיו לעסקים, שרכשו לפי חוק רישיון לשימוש בתוכנה הזו. לפי טענתו של בלום לא מדובר בקבוצת בת של ברייטון. רק הקשר היפני קאורו מיטומה מושאל מהקבוצה מדרום אנגליה. תקציב הקבוצה העונה עומד על 15 מיליון יורו בלבד(פחות מהתקציבים של שלושת הקבוצות העשירות בליגת העל) והוא למעשה הוכפל רק לכבוד העליה. אם תסתכלו בטרנספרמרקט תגלו שהקבוצה הביאה את כל הרכש או בהעברות חופשיות או בהשאלות. ב - 4 שנותיו של בלום במועדון, הם הוציאו על רכש 2 מיליון יורו בלבד.
    המועדון אכן מצליח למצוא שחקנים מוכשרים שמסיבה זו או אחרת לא הצליחו לפרוץ ונעלמו:
    אחד מהם החלוץ הגרמני דניז אונדאב שהגיע ממפן מהבונדסליגה השלישית וכבר הרשית 10 שערי ליגה העונה. הוא היה כישרון בברמן, אך לא הצליח לפרוץ שם. לצידו משחק החלוץ הבלגי דנטה ונזייר, הכישרון הגדול של הנוער של גנק בעבר, שרצף פציעות קשות גרמו לדעיכה שלו כשהחל בקריירת בוגרים. הוא כבש כבר 9 פעמים העונה בליגה. בשער עומד שוער נבחרת לוקסמבורג, המתאזרח הבלגי אנתוני מוריס, שעד עכשיו בעיקר שיחק בליגות נמוכות בבלגיה ואיך אפשר בלי אנגלים - יש 3 כאלה בסגל, כשהבולט הוא הבלם כריסטיאן ברג'ס בעל ניסיון בעיקר בליגה שלישית ורביעית באנגליה כולל 5 שנים בפורטסמות.
    אחרי 14 מחזורים אוניון מוליכה את הטבלה בפער של 4 נקודות על אנטוורפן וקלאב ברוז'. על הלהקה מנצח המאמן הבלגי המנוסה פליס מאצו, שאימן בהצלחה בעבר 6 שנים את שרלרואה, אך אחר כך נכשל בגנק.

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/21
    modric19, Sturridge, YYY ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  11. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/f996dc51d3c9ba997e5b2dbf155def9b/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/11/12/16367102590888.Xxx

נשיא הכבוד של באיירן מינכן אולי הנס משחרר קיטור ותוקף את פריז סן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי בפודקאסט: "הכסף חרא שלהם - זה לא מספיק". "אני לא יודע אם הוא (נאסר אל חלאיפי), אוהב כדורגל. אני עבדתי קשה כדי להרוויח את הכסף שלי והוא קיבל אותו במתנה, זה ההבדל. כשהן רוצות שחקן הן יימצאו את האמיר (הוא מתכוון - אימרויות) כדי להביא את הכסף. בינתיים שני המועדונים האלה לא זכו בכלום (בליגת האלופות). הם יפסידו לנו שוב. לא תמיד, אבל בדרך כלל. זו צריכה להיות המטרה שלנו. לא תמיד זה יקרה אבל לרוב. וכשננצח אותם אני אשמח כפליים". הוא התייחס לפרויקט הנוכחי של הצרפתים: "מה שקורה שם כרגע זה תכנון לשנה אחת. זה לא היקום שלי. אני רואה את הדברים מתוך נקודת מבט אחרת, השקפה כלכלית נבונה. אני לא משקיע את כל הכסף שלי בבת אחת רק כדי שיהיו שנה-שנתיים ואז יגיע המבול".

12. alexshw Member

נכון צריך שרמת תחרות בליגת האלופות תהיה כמו בבונדסליגה.

13. Raulito Madridista

לבאיירן היה סגל על במשך קרוב לעשור, עד הטרבל המדהים שלהם ב-2019/20 הייתה תחושה שגביע אירופה אחד זה מעט מדי עבורם, גם קימיך אמר את המשפט הידוע על ריאל מדריד ("אנחנו צריכים ללמוד מהם איך לזכות בליגת האלופות"). בכל מקרה בניהול שלהם אפשר לקנא ורוברט לבנדובסקי הוא אחד השחקנים הכי טובים שהגיעו בחינם. פ.ס.ז' השנה קצת קפצה אולי מעל הפופיק וההבדל בינה לבין סיטי, שגם משתוללת ברכש (למשל גריליש, או רכישת מגנים כמו ווקר ומנדי במחירים מאוד מופרזים) - הוא בעמדת המאמן. כנראה שקצצו לטוכל את הכנפיים שם. אמארי, לורן בלאן וכדומה זה לא מספיק וגם לא פוצ'טינו.

14. Ever Banega Member

לא חושב שמישהו שם קיבל החלטות במקום טוכל.

15. alexshw Member

בארץ שלומי דורה אימן נגד אחיו יוסי דורה ששיחק בשורות היריבה והיום ברוסיה אלכסנדר קרז'אקוב, מאמן ניז'ני נובגורוד יאמן נגד אחיו מיכאיל שיעמוד בשערה של זניט.