כדורגל פתוח - טוב או לא לאנגלים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Dyer, ‏14/10/02.

1. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסגנון האנגלי תמיד היה ידוע בסגנונו ההגנתי משהו, ולכן נקרא על ידי רבים "משעמם". השנה נראה כי הכדורגל האנגלי נפתח, כשזרים רבים משחקים בו. ארסנל, אצלה זה ידוע כבר. תיירי הנרי, סילבן ווילטורד, דניס ברגקאמפ ופרדריק ליונברג רחוקים מלהיות הגנתיים. אצל ליברפול הושם דגש בקיץ על שינוי. בנוסף לאואן, ז'רארד ולבארוש שהתגלה, נוספו ברונו שיירו, אל-חאג'י דיוף וסליף דיאו, אשר מבטיחים כי ליברפול תציג כדורגל פתוח. אצל מנצ'סטר יונייטד ואן-ניסטלרוי וסולשייר מבקיעים כרגיל, וחואן ורון ודייויד בקהאם עולים לסייע להם. אולם פה השינוי לא כל כך חדש, למרות סוללת הזרים שלה שכוללת בין השאר את השחקנים שהוזכרו כאן, פורלאן, גיגס ועוד שחקנים רבים. בקבוצות כמו צ'לסי, ניוקאסל ולידס גם כן יש שינוי, כאשר כאן הזרים הפתוחים הם גודינסן, הסלבנק, גרונקייאר, רובר, סולאנו, לואה-לואה, וידוקה, קיוול ודאקור. הזרים הללו בנוסף לרבים אחרים משחקים בחלק ההתקפי של קבוצותיהם, וגורמים למשחקים פתוחים ומרתקים.

הסגנון משחק נפתח, זה ברור. השאלה היא, האם זה טוב או לא? זה לא מאפיין את האנגלים והליגה האנגלית עלולה כתוצאה מכך לאבד את האפיון שלה. לפי דעתי בעקבות זאת אנו רואים משחקים פתוחים ומרתקים ואני בהחלט בעד, למרות שכך גם יש פחות אנגלים בליגה מספר 1 בעולם.

אתם מוזמנים להגיב.
    http://www.thesoccersite.co.uk/ballnet.Xxx

2. Julian Joachim Member

איזה קטעים...
    בדיוק באתי לפתוח דיון על אותו נושא...

הכותרת שלי הייתה מעט שונה, והתרכזה בעיקר בכך שהשחקנים האטרקטיביים הללו הינם לרוב צרפתים, שחצו את התעלה לצד המסריח פחות.

במנצ'סטר - סיבלסטרה.
    בארסנל - טוב, בערך כולם, לא?
    בליברפול - שיירו והייתי מוסיף גם את צמד הסנגלים, שבא מצרפת בעצם.
    בניוקאסל - ברנארד ולורן רובר.
    בלידס - אוליבייה דאקור.
    בצ'לסי - דוגמא פחות טובה, אבל דסאי, גאלאס ופטי.
    ופולהאם: מלברנק, לגווינסקי, מארלה ולואיס סהאה (יש שם עוד, אבל אני מדבר על החלק ההתקפי).
    And the list goes on...

הצרפתים משתלטים על הליגה, ומשנים את סגנון המשחק, שרוב רובו של העולם (טיפשים, בורים, מפגרים :wink: ) מחשיבים כמשעמם.

ובינינו? אני לא מרוצה במיוחד מהתופעה. מכיוון שכולנו יודעים שהכדורגלן האנגלי לא יכול לשחק מחוץ לאנגליה (עובדה, חוץ מהארגריבס וכמה נסיונות עלובים באיטליה, ושניים-שלושה שחקנים בספרד, אין כאלה), ריבוי הזרים, בייחוד הצרפתים, שמשחקים בצורה כה שונה מהכדורגלן האנגלי, פוגעת בהתפתחות שלו, וזה חבל, כי באנגליה יש ט-ו-נ-ו-ת של פוטנציאל.

3. RE-QL Member

אני לא אוהב את השינוי הזה... למרות שהכדורגל יותר יפה יותר מהיר ויותר פתוח אין זה לא זה הליגה האנגלית תמיד הייתה ההגנטית החכמה יותר והאגרסיבית... איפה ווימבלדון של ויני גונס? איפה הקאסח המפורסם? רוי קין כמה שהוא שנוא הוא היחיד שנשאר ככה דייויד באטי כבר זקן והולך לפרוש ויחד איתו כל הדור הזה! למרות שיש ניצוצות מסטיבן ז'רארד שלפעמים באמת הולך חזק לכדור זה נגמר הצרפתים הסיסיים משתלטים

4. Julian Joachim Member

אואן, בדיוק פתחתי על זה דיון...

:)

והזכרתי בדיוק את מה שכתבת בהודעה.

אני מסכים איתך לחלוטין. הסגנון הישן עדיף, הוא "עושה" לי את זה. הוא גורם לי לרצות לראות כדורגל.

:cry: :cry: :cry:

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שויני תופס מקום גדול בלב של כולנו. הליגה האנגלית מאבדת מאפיונה, והאנגלים נבלעים.... נקווה שזה לטובה ולא לרעה (בשביל האנגלים כמובן!)

6. RVN Member

השינוי קרה לא רק בגלל הצרפתים והזרים אלה גם שינוי במנטליות האנגלית, לפני כמה שנים ביום המשחק הם היו הולכים לפאבים משתכרים השחקנים היו הולכים מכות חופשי והיו מגיעים שיכורים לאימונים, ובעשור האחרון המאמנים מקפידים על השינוי של הפחתת האלכוהול אצל השחקנים וזה מה שלדעתי פתח את הכדורגל האנגלי, כמובן שגם הזרים תרמו לזה.

עכשיו לדעתי:
    אני חושב שלא צריך להיפתח יותר מידי ועדיין לשמור על האופי שלהם של ירידה חזקה לגליצים ופחות קלילות כזאת במשחק.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמין לי שגם היום שחקנים הולכים לפאבים... סביר להניח שאם בשעה 2 בלילה תגיד לאלן סמית' שהוא שחקן בהרכב הפותח של לידס הוא יחטיף לך מכות בין הקאה אחת לשנייה..... שחקנים הולכים לפאבים כמו תמיד. אנגלים זה אנגלים. זה עם.

וד"א. החוליגנים חוזרים!! הם לא נסעו למונדיאל כי זה רחוק, וככה בעצם בלא יודעין שיפרו את תדמיתה של אנגליה.
    אולם,
    עכשיו זה קרוב, זה הכל באירופה. החוליגנים חסכו כסף והם יפציצו תרתי משמע את אצטדיוני אירופה. צפו לכיסאות באוויר, חלונות ראווה מנופצים ודם על שברי מכוניות. ככה זה.....

8. RVN Member

השחקנים כבר לא הולכים כמו פעם לפאבים וכל יום יש קטטות המוניות כמו פעם.

9. Fernando Cavenaghi Member

דבר ראשון, בליברפול יש גם את טראורה שחזר מהשאלה בלאנס והוא משחק בתור מגן שמאלי בליברפול :!:

דבר שני אם הכדורגל הפתוח יתאים לשחקן האנגלי הכי טוב כיום (ג'ו קול המעולה) בגלל שהוא האנגלי היצירתי היחיד ויש לו שליטה מדהימה על הכדור אז אני שמח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. united Member

דבר ראשון הפאבים באנגליה נסגרים ב- 11 (כן תתפלאו אבל זה לא משנה כי הם משתכרים גם ב- 7, הייתי נגד מנצ'סטר והייתי עד לתופעה הזאת, לוו דווקא במשחק)
    דבר שני ראינו מה קרה לחוליגנים בברטיסלאווה (סלובקיה) קיבלו פיצוצים ויריות
    עכשיו לנושא: אני לא חושב שהסגנון משתנה כל כך רק שאין פיצוצים ואלימות אלא יותר מלחמה נקייה

11. Fernando Cavenaghi Member

זה שהאוהדים האנגלים נורו לא היה קשור למשחק אלא שהם התעקשו להיכנס לבר אחד והמאבטחים בכניסה לא ממש רצו שהם יכנסו. במשחק דווקא האוהדים של סלובקיה התפרעו ולא האוהדים של אנגליה.