כדורסל - הישראליות באירופה 2019/20

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏28/9/17.

1. Roma מנהלים

הישראלים במכבי הם שחקנים מספר 10,11,12 ברוטציה. אצלנו? מאוד משמעותיים ברוטציה. אחרי העונה אני מבין שלא רק הישראלים לא תורמים במסגרת האירופאית הם הופכים לסרטן בחדר ההלבשה. יש מספר ישראלים בודד שיכולים לתרום באירופה כרגע, טימור, שגב, דוסון(?) ואולי אוחיון. העתיד יותר ורוד במעט. בלי להיכנס לכספים שאליהו, הלפרין ואוחיון פשוט שוחטים את ד"ר אלון.

*מתייחס לשחקנים צברים ולא מתאזרחים.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  2. Roma מנהלים

yakov_y

ההשוואה קצת לא הוגנת, טיוס 5 והוואל יותר 4. בלי קשר הוואל מתאים יותר לסגנון של הנבחרת ואם להגיד את האמת עם טיוס עדיין לא היינו מגיעים לכלום. שום רכז שלנו לא יכל לפתם אותו בכדורים.
    הוואל אומנם לא אתלט גדול אבל לוחץ מצוין בהגנה וחוטף כדורים, המחלה לעשות עבירות משפיעה מאוד על משחק ההגנה. התקפית הוא כמה רמות מעל טיוס שהוא חתיכת נגר שפשוט אוהב אלייאופים.

השילוב שלהם יכול להיות מעניין.

3. DRORIKO Member

אתמול הלכתי לישון ב-8 אז הקלטתי את המשחק ועכשיו ראיתי אותו. למעשה העברתי ישר לרבע הרביעי כי כבר אין לי כח לראות משחקים שלמים. אם לשפוט לפי הרבע הרביעי זה נראה שחימקי יותר הפסידה את המשחק מאשר מכבי ניצחה אותו. מכבי היתה נוראית, אבל חימקי התעקשה לא לקחת את ההזדמנויות שניתנו לה. מכבי מנגד גם ביכולת לא טובה הראתה הרבה וינריות ולחימה, שני מצרכים שהיו חסרים לה בשנים האחרונות, ועשתה ניצחון סופר חשוב במגרש קשה.

4. DRORIKO Member

איך עושה ברלד- נאמבר פייב, רגב פנאאאאאאאאןןןןן

5. גלץ Member

דרור אתה ממש כמו אבא שלי שפעם היה מקליט משחקים ומעביר ישר לרבע הרביעי כי אין כח.

חחח זה כל כך ישראלי כנראה

6. DRORIKO Member

עד לפני שנה הייתי רואה משחקים שלמים של כדורסל, באיזשהוא שלב אמרתי לעצמי מה זה שווה שלושת הרבעים הראשונים אם הכל מוכרע ברבע האחרון

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Roma
    אני מעריך שאם המצב ימשיך ככה גם בירושלים יבינו שהשחקן הישראלי לא תורם היום כמעט בשום דבר. מאז 1986 לא זכור לי זמן כה רע לגבי הכדורסל הישראלי. מבחינתי כל הקבוצות אשמות במצב הזה. צריך שכולם ישתפו פעולה כדי לראות למה הדרדרנו ככה. כשאני רואה מי הוזמן לנבחרת אני לא יודע אם אני צריך לבכות או לצחוק. הלוואי שאני טועה, אבל חוץ מכספי אין לנו היום שחקן ישראלי ברמה נורמלית.

החוק הרוסי גרם לדעתי יותר נזק מאשר משהו חיובי. שחקנים כמו אליהו והלפרין הצליחו בצורה נהדרת להוציא כסף רב מכיסו של אלון. בגלל שצריכים אותם הם נמצאים היום בעמדה עדיפה על פני הבעלים. עזבו יכולת, אנחנו לא מדינה שמגדלת על ימין ושמאל כשרונות לכן אין צורך בשיפור מקצועי, מקומם הובטח בקבוצה.

במכבי החליטו ללכת על מתאזרחים וכרגע זה נראה כמו הנוסחה היותר מוצלחת להצלחה. לפחות העונה...אני לא יודע מתי זה יקרה, אבל ברור לי שיגיע הזמן שאנשים בארץ ישאלו את עצמם איפה השחקנים הישראלים הבאמת טובים? עזבו כוכבים, איפה שחקנים כמו שטיינהאור, חזן, שפע, עדי גורדון, טפירו וכו'. שחקנים שלא שיחקו במכבי (הראשון כן, אבל זו לא היתה לדעתי סיפור הצלחה של ממש) אבל כן תרמו ממשית לכדורסל שלנו?

באמת מדהים לראות לאן הדרדרנו.

Roma אוהב/ת את זה.
  8. גלץ Member

או דורון שפר הגדול?:(

9. shlomydavid מנהלים

10. zivmay Member

אני חייב להבין, איך נהפכים לשחקני כדורסל מקצוענים, ואחר כך לקפטן מכבי תל אביב מבלי לדעת לקלוע לסל אפילו ממטר?
    קליעה בכדורסל זה דבר כלכך בסיסי, אם הייתי מנסה את מזלי בכדורסל ולא הייתה לי את הקואורדינציה לשים את הכדור בסל, כנראה הייתי מגיע למסקנה שאני לא במקצוע הנכון.

וכן, אני מדבר על איתי שגב.

de Middenweg, idans10 ו-גלץ אוהבים את זה.
  11. shlomydavid מנהלים

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוף רבע ראשון בברצלונה: 22-11 למקומיים. רבע מחריד שלנו. זריקות חופשיות לא נכנסות, איבודי כדור מיותרים, ריבאונד הגנה חלשה. ככה אי אפשר לנצח.

13. גלץ Member

גם אם ברצלונה ייראו חרא הם תמיד ינצחו את מכבי. זה בדי אן איי חברים.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

וזה הדבר הכי מדאיג, המקומיים אפילו לא כל כך טובים. מכבי פשוט מתחת לכל ביקורת.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

44-22 לברצלונה בהפסקה.
    מכבי נשארו בשדה התעופה. 22 נק' בחצי אחד זה באמת גרוע. קשה לי להאמין שנוכל לחזור למשחק, אבל היו רגעים שאפילו צעד וחצי כבר לא נכנס. זה אמר הכל.

אני סוגר את המחשב, אולי זה יביא את השינוי :D