כדורסל - הישראליות באירופה 2019/20

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏28/9/17.

1. yakov_y YNWA

מייקל רול הופיע במאני טיים.
    ניצחון יפה מאוד, היום קיבלנו עוד תשובה למה עדיף אמריקאים על אירופאיים, עם כל החיסרונות של מכבי ת״א יש להם סגל טוב מחצי מפעל בקלות.
    שבוע הבא אנדולו אפס, גם פה מכבי ת״א פייבטורית בלי דאלות.

עם התוצאות הצפויות של מחר, מקומות 6-8 עם 13 נצ׳, מכבי ת״א/באיירן/פנת׳ עם 12 נצ׳.

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ידידי היקר, אתה בן אדם עקשן. הפסד בשבוע הבא לא יקבע שום דבר סופי. יש עוד 5 משחקים בהם קבוצות אחרות גם עוד יפסידו. למה אתה מתעקש כמעט אחרי כל שבוע לסכם את כל השלב הזה? אני לא אומר שנעלה, אני לא אומר שנודח, אבל כן ניצחנו בחוץ את ביירן. כמו שכבר ציינת במשחק עצמו, קבוצה שלאחרונה השיגה תוצאות לא רעות.

בשבוע הבא משחק נוסף, הזדמנות נוספת. למכבי, לביירן, לפאו, ואם יפסידו השבוע גם באסקוניה ואולימפיאקוס עוד עלולות להסתבך קשות...

3. גלצ Member

מקבל. לא מאמין שבאסקוניה תפסיד לחימקי בביתה. אולימפיאקוס לאחרונה נראית לא טוב ורואה אותה מסתבכת במונטנגרו.
    דרך אגב בחישובים שלי מלפני המשחק פחות מ4 ניצחונות לא יספיקו למכבי לסיכוי כלשהו ולכן להערכתי 3 ניצחונות ביתיים ועוד אחד בחוץ (שהושג הערב) זה ההספק שמכבי צריכה להשיג. אנדולו יהיה משחק בית הרבה יותר קשה מזלגיריס וקנאריה אני מניח.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי החליטה בתקופה האחרונה שהיא תחיה או תמות ל הקליעה משלוש. לווילבקין ופארגו יש ככל הנראה אישור לירות אפילו אם זה ממגרש החנייה. לא סוג הכדורסל שאני אוהב, אבל זה מה יש. ניצחנו היום בגלל, אלא מה, שלשה. רול שלרב תמיד יזרוק כדורים אחראיים, לקח על עצמו את האחריות וקבר את הגרמנים סופית.

הדבר שכן יכולתי להנות ממנה זו ההגנה שלנו. אני מעריך שבסוף גם העייפות התחילה לשחק תפקיד, אבל במשך רב הזמן לביירן לא היתה תשובה להגנה שלנו. במחזור הבא אנדולו תבוא לבקר, לא קל. והקלסיקו? אני אתן אותו בברכה לירושלים. אנחנו כבר נפגש אחר כך שוב מתי שבאמת יהיה חשוב.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם פה אני לא מסכים איתך. על הנייר אנחנו אולי אמורים לנצח בקלות, אבל האם השחקנים יגיעו למשחקים מול זלגיריס וגראן קנריה חדים? גם הקבוצות האחרות שנאבקות איתנו על הכרטיס לשלב הבא יקבלו את המבחן הזה. יש כבר כאלו שממשיכות הלאה, וכאלו שסתם מעבירות את הזמן. תאמין לי שיהיו הפתעות ואני רק יכול לקוות שזה לא יקרה במשחקי מכבי...

6. גלצ Member

הכל פתוח כמובן ומה שבטוח ששום דבר אינו בטוח

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

אם לא נעלה לטופ 8 במועדון יצטרכו לתת את הדין למה הם המשיכו בקיץ עם מאמן שהוגדר כברווז צולע ולא הביאו את ספורופולוס שגם אז היה על המדף. טוב על מי אני עובד, איזה דין ואיזה נעליים, גם אם לא נעלה לטופ 8 במועדון יעשו אחלה קופה מהמנויים וזה מה שחשוב לא?

8. yakov_y YNWA

שימו לב לדבר הבא:
    פנר׳, ריאל מדריד וצסק״א - אלו היריבות בפלייאוף אם וכאשר מכבי ת״א תעלה והיא תעלה, יש לה לוח משחקים קליל.
    אני מעדיף לסיים במקום ה-8 (פנר׳ כנראה תסיים ראשונה) ולשחק נגד הטורקים ואחר כך אם ייקרה נס לשחק בחצי נגד מקומות 4-5. למה ?
    אין ספק שהסיכויים קטנים אבל אין מה להשוות, לנצח ברוסיה בלתי אפשרי + החמישייה החזקה ביורוליג של הרוסים, לנצח בספרד מכבי ת״א לא מסוגלת כבר שנים + הסגל המפלצתי של ריאל שלדעתי הטובה ביותר במפעל, בטורקיה קל יותר לגנוב ניצחון, היה את סל הניצחון של לנדסברג ועוד ניצחון שם ולדעתי הם פחות טובים, צריך גם לזכור שמכבי ת״א עוד מעט נוסעת בכל מקרה.

יש הבדל גדול לדעתי בין סדרה לפנר׳ לריאל מדריד לדוגמא + הגרלה קלה בחצי, סיכויים קלושים אבל שווה לחשוב על זה.

-----

* אין אפילו תגובה אחת על מה שדיאנדרה קיין עשה ברבע השלישי ? עד כמה בנאדם יכול להיות טיפש ?
    ולמה בכל ריאיון הוא כזה שחצן ? דמות נוראית מחוץ למגרש.

* הסל של פארגו היה נחשב באולם ביתי.

* בנוגע לזרים:
    אוברייאנט ובלאק זה שיחוק ענק, יהיה נס להשאיר אותם עוד עונה, בטח בחוזים הנוכחיים, הם שווים מיליוני דולר ולא מאות אלפים.
    ווילבקין שחקן קטלני אבל דמי העברה והשכר מטורפים, מחשבות קשות לקיץ כי אפשר לעשות עליו קופה, מצד שני שחקן קטלני.
    פארגו מאכזב ויושב על חוזה גדול, הרכז הטוב בליגה הישראלית אבל זה לא שהפער כל כך גדול מהאחרים.
    רול, קלויארו וקיין - החלטות קשות אבל הייתי מוותר על קיין, יש מספיק שומרים ישראלים שיכולים למלא את מקומו.
    רול וקוליארו במבחן, למעט קליעה אין להם כלום כמעט ואם הם לא קלעים אמינים כמו: אינגלס ובלו אז הם צריכים ללכת הביתה, הם יושבים על כמעט מיליון דולר ביחד.

חשוב לציין, צריך לשפוט את הזרים גם לפי שכר ולא רק יכולת.
    שחקן כמו ג׳רל מקניל מהפועל ת״א שומר טוב מקיין, שוטינג גארד טוב פי מיליארד מרול וופוינט גארד שלא רחוק מג׳רמי פארגו ואני עושה חסד לפארגו ומחשיב את היכולת בליגה ולא ביורוליג.
    מקניל מרוויח להערכתי 100-150 אלף דולר בעוד קיין מרוויח 300 אלף דולר ומייקל רול 500-600 אלף דולר וזה בלי השדירוגים שההנהלה עושה כל שנה.
    במקום לחפש באירופה, יש בארץ שחקני הגנה ישראלים וזרים ברמה גבוהה במחירי רצפה אבל... במכבי ת״א לא מסתכלים על שחקנים של פחות מ-200 אלף דולר, אפילו זוסמן ואבדיה מקבלים יותר.

תנו לי לבחור 6 מתזראחים + 6 זרים מהליגה הישראלית ואני בונה קבוצת פלייאוף ביורוליג בכלום תקציב, הבעיה שכלום מפחדים מהאמריקאים כי הם סרטן לחדר הלבשה, ראינו את האירופאיים של באיירן מינכן היום, בלי וויליאמס הם לא מגיעים לגמר הפיינל פור הישראלי.

נערך לאחרונה ב: ‏8/3/19
    הרצליה עד המוות אוהב/ת את זה.
  9. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

קשה לקחת ברצינות סל של נדסברג במחזור הכמעט אחרון שפנר משחקת בשביל הכיף ולא באינטנסיביות של פלייאוף. חושב שלמכבי אין סיכוי אמיתי מול אף אחת (דווקא צסק"א נראית יותר פגיעה מכולן השנייה) אבל אני קודם כל מתמקד בלנסות לעלות.
    אתה מאוד בטוח בעצמך אבל לפי הלך הרוח והעובדה שמכבי בנחיתות מול מילאנו, באסקוניה ואולימפיאקוס במפגשים הפניימים היא חייבת 16 ניצחונות (15 לא יספיקו לדעתי). כלומר 3 ניצחונות בית (אפס אנדולו משחק סופר קשה מול קבוצה מעולה השנה, ז'לגריס וקנאריה צריכים להיות באנקר) וניצחון במוסקבה על חימקי שעם שבד חזרה נראית הרבה יותר טוב, או פנר במחזור האחרון. לא בלתי אפשרי אבל סופר קשה. וכמובן להסתכל מה קורה מסביב. המון מפגשים בין הקבוצות המעורבות, יהיה מעניין. הכל כל כך סבוך כרגע.

האמת קייין מטומטם אבל הבאזר נשמע שהכדור באוויר, והכדור לא פגע בכלום. נכון שקיין היה צריך להמשיך אבל ראיתי שופטים שהיו עוצרים ונותנים את הכדור למכבי כמו שקיין חשב שקורה. אבל כן נו, אין לו הרבה שכל בקודקוד.

יש ספורט לאומי של אוהדי מכבי (ועוד) לרדת על מייקל רול. נכון, ההגנה שלו זה לא משהו מדהים. אבל הוא רול פלייר שקולע בדו ספרתי בכל משחק כמעט, בלי לכפות על המשחק עליו, בלי לקחת זריקות מטורפות. לא מבין מה רוצים ממנו.

פארגו בעיה רצינית. עושים הכל כדי להחזיר אותו לעניינים. זה לא עובד. אבל זה היה ברור שאחרי פציעה סופר קשה יהיה לו לא פשוט לחזור. הצוות מנסה לתת לו הכל בגלל שהוא חשוב להמשך העונה. לא יודע, קשה לי פשוט לזרוק אותו אחרי החצי עונה גדולה שלו שנה שעברה שהחזיר את הצלחת לבד כמעט.

10. yakov_y YNWA

1. אתה תגיע למשחקים בעוד ליריבות שלך אין מה לשחק, מילא אנדולו מאבקי מיקום וז׳לגירס שיישארו להם 5 אחוז, חימקי, קנאריה ופנר׳ יהיה בסגנון משחק אימון.

2. לא פוסל 15 ניצחונות ועלייה, בנוסף, אין דבר כזה מפגש פנימי, הרי ההפסדים הפנימיים הם בהפרש, בפועל אם יש 3 קבוצות באותו מאזן הולכים על ניצחונות ושם מכבי ת״א שווה לכולם, לדעתי השלב הבא זה הפרש סלים כללי, לא ?

11. גלצ Member

מכבי צריכה ארבעה ניצחונות רצופים. יהיה קשה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/3/19
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חולון עלתה לרבע הגמר של היורופקאפ. יפה מאד!

13. גלצ Member

בלקן כבר הובילו 4 הפרש דקה לסוף (כמו ההפרש שהפסידו בארץ) ובשתי ההתקפות האחרונות עשו צעדים ואחר כך איבוד כדור. גם באולם הפחים בהתקפה האחרונה הבולגרים עשו עבירת תוקף טיפשית שבעקבותיה השלשה בשניה האחרונה של וולדן. אפשר להגיד שהפסידו לעצמם.

נערך לאחרונה ב: ‏12/3/19
  14. ייא Member

אין לנו סיכוי מול בון בשלב הבא. גם הפעם עלינו עם הרבה מזל שאני לא יודע איך הגיע.
    יום ש מגדל תשמיד אותנו, בטח עם אמראה יירשם... אם לא - נפסיד 12 נחמד כזה. סקוטי חייב לעזוב, פשוט חתול בשק.

15. כינוי כי הכח זהו כח

אלבה ההונגרית מנצחת את טלקום בון ותשחק מול הפועל חולון