כדורסל - הישראליות באירופה 2022/23

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י כינוי, ‏3/7/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

טוב. אולי אתה צודק. פשוט לא רואה סיכוי גדול שיחווה שם חוויה טובה.

2. Roma מנהלים

יש סיכוי טוב שאתה צודק והסיכויים להצליח נגדו אבל קטש הוא לא שם חזק מספיק בשוק המאמנים שמחליפים מאמנים אחרים ביורוליג לכן הוא חייב לקפוץ על ההזדמנות.
    בכל מקרה תמיד שאתה מחליף מאמן מפוטר אתה מגיע לקבוצה לא בריאה נאמר זאת כך. האידיאל להגיע בתחילת העונה ולבנות את הסגל, לא רואה קבוצות ביורוליג שלוקחת את קטש למשימה הזאת ולכן הוא צריך להגיע באמצע עונה לקבוצה במשבר ולנסות לצלוח את התקופה הזאת ואז הצ'אנס שלו להוכיח את עצמו בעונה שלאחריה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. yakov_y YNWA

ראיתי העונה את פנת׳ פעמיים אבל אני נשען בעיקר על השחקנים שאני מכיר מהעבר.
    קודם כל קצת היסטוריה,
    קטש בחודש הבא יהיה ברבע גמר הגביע, טורניר קצר, 2/3 השנים האחרונים א.א.ק זכתה בגביע.
    להפסיד אליפות שם זה אסון אבל לדעתי א.א.ק ממש חלשה, לא מחזיק מהם.
    זאת השנה הכי גרועה שלהם ביורוליג מ׳זה הרבה מאוד מאוד שנים, קצת באסה שעודד יהיה חלק מעונה כזאת.

משהו מאוד מוזר, יש את הגביע והיורוליג אבל בליגה הם שיחקו רק 8 משחקים, יש עוד 25 משחקים, ביחד עם הכל זה עומס בלתי נורמלי.
    איך זה הגיוני שהם שיחקו כל כך מעט ? 8 משחקי ליגה ב-3 חודשים זה ביזיון.

שחקנים שעזבו אותם בקיץ, דשון תומאס, טייריס רייס, ווסלי ג׳ונסון, פייר ג׳קסון וכמובן קלתאטס.

זאת הרביעייה של קטש לדעתי, עליהם צריך לבנות הכל:
    שלווין מאק, נדוביץ׳, בנטיל ופאפאיאניס.
    נכון שיש את פוסטר שאנחנו מכירים, סנט רוס וארון וייט הנהדרים והמוכחים, פאפאטורו אבל השחקנים שציינתי הם הטובים ביותר, כל הרשימה הזאת גם מאכזבת, פוסטר וסנט רוס לדוגמא עם מספרים עלובים בליגה וביורוליג.
    מאק אנחנו מכירים, בנטיל נגר אבל אני אישית מחזיק ממנו, פאפאיאניס עם מספרים מפחדים, הסנטר הזה עם 2 חס׳ ו-9 נק׳ ב-23 דק׳ ביורוליג, נדוביץ׳ כמובן כוכב יחסית ביורוליג, 16 נק׳ העונה גם בליגה וגם ביורוליג.

סה״כ סגל טוב, סגל סופר סופר גבוה ולא מבוגר, סגל מאוד מבוגר עם הרבה יוונים.
    לא הייתי רץ לבצע רכש וגם קראתי שאין לו את האופצייה הזאת, פשוט שירוץ עם הרביעייה שציינתי שגם ככה מרכזית שם.

4. כינוי כי הכח זהו כח

ליאור ליובין מצטרף לדיון וכנראה יהיה העוזר של קטש בפאו.
    כבוד להם, ליאור עם התקדמות רצינית אחרי עונה וחצי חלומיות בגלבוע
    מעניין מה הגלבוע תעשה כרגע המאמנים שללא קבוצה שאני יכול לחשוב עליהם הם דני פרנקו, ארז אדלשטיין (?), מי עוד יש אולי משהו מהלאומית?

5. Roma מנהלים

פרויקט שחקן אמיתי מגיע לפנא.

6. yakov_y YNWA

ליאור ליובין גם המנהל המקצועי של אליצור נתניה, טוב שהוא עוזב למרות שהיה טוב בתפקיד.
    אם נתניה וגלבוע היו נפגשות בגביע זה היה מגוחך.

צעד רע מאוד לליובין, שיישאר.
    הלוואי אדלשטיין יחזור, חסר לי וחסר מזל מבחינת קריירה (מבחינת שכר אל תדאגו לו).

7. yakov_y YNWA

ווילבקין זה אחד הלוזרים הכי גדולים שהיו כאן ואני לא מדבר על החטאת העונשין בסיום.
    זוסמן והאנטר שומרים מעולה ואז מגיע השחקן של ווילבקין שקולע פעם אחר פעם, זה לא ייאמן כמה פעמים השחקן הזה הפסיד משחק.

ניהול משחק רע של יאניס בסיום, למה להוריד את ברייאנט ששומר מעולה בהארכה וללכת עם ג׳ונס ו-ווילבקין ? בעיה הגנתית, כל התקפה של היוונים בהארכה זה סל.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y
    רק תזכיר גם את זה שבדקה האחרונה גם דורסי החטיא זריקת עונשין...אם אתה רוצה לרדת בצורה זולה על ווילבקין אז אולי תדייק וספר את כל הסיפור.

לא רק זה. ביותר מדי דקות ה"אחד הלוזרים הכי גדולים שדרכו על אדמת ישראל" צריך לנהל את המשחק. תאשים את יאניס, תאשים את ההנהלה שלא מביאים כבר שנים רכז ברמה רצינית. ווילבקין עושה מעבר הוא יכול. מאד זול וילדותי להגיב ככה.

תכלס, מכבי העונה פשוט לא טובה מספיק. יש לנו סגל בריא, אבל הוא פשוט בינוני מדי. לליגה זה כנראה יספיק, אבל לא לאירופה.

9. yakov_y YNWA

מה הסיבה לדעתך לכל ההפסדים הצמודים ?
    כמה סלים ווילבקין קיבל בצד ההגנתי היום בזמן שזוסמן והאנטר נלחמו בשיניים ?

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y
    מה הסיבה היום? שתי זריקות עונשין שהוחטאו בדקה האחרונה. כן, גם של דורסי מאד משמעותי. זה כל הסיפור. דברים אחרים לגמרי לא רלוונטים. ואם אתה מתעקש אז
    פרינטזיס דפק בזמן קריטי בהארכה גם שלשה מאד חשובה. גם הבעיה של ווילבקין? ככה אפשר להמשיך עוד הרבה זמן...

להפוך את סקוטי לשעיר העזעזאל זה זול.

11. yakov_y YNWA

קיבלת 16 נק׳ בהארכה, כל התקפה היה סל, המאמן הציב הרכבים רעים, חילופים רעים שלא תרמו ו-ווילבקין שלא שמר.

12. Roma מנהלים

לא מספיק האוננות המוגזמת על דני אבדיה, עכשיו אני צריך לשמוע שסקוטי לוזר, אין גבול לפרשנות תוצאה שגוברת בתקשורת.

אחד הווינרים הגדולים, מספיק כבר. אין כלום במכבי ואי אפשר לצפות ממנו לנצח כל משחק שהקבוצה לא מתפקדת. לא הביאו לו רכז שיעזור לו בהנעת הכדור וישחרר אותו לקליעות, לא הביאו שום סטופר הגנתי. יש מצב שמכבי ממצה את הפוטנציאל של הסגל השחקנים הבינוני הזה.

זוסמן לא יהיה שחקן מוביל אף פעם, אופי של שחקן משלים. בנוסף גם ההגנה שלו נעלמה והקליעה פשוט מסרבת להופיע ברמות הגבוהות.
    דורסי זה בזבוז כסף, שחקן כל כך חלש, מופיע פעם בחמישה משחקים. הגיע הזמן להביא רכז בדגש על מנהל משחק על חשבונו.

ואני שם דגש על שניהם כי הם אמורים להיות השחקנים שנותנים תוצרת קבועה. כספי כבר גמור ולכן לא התייחסי אליו.

---

חוץ מווילביקין, ברייאנט והאנטר שהם שחקנים ברמה הכי גבוהה של אירופה כל השאר פשוט שחקנים משלימים בינוניים שאי אפשר באמת לסמוך על התרומה שלהם ביום נתון.

הוכחה? קחו את ג'יימס, כן מייק ג'יימס. בנו לו קבוצה מפלצית בצסק"א ותראו איך הוא פורח ובמיוחד ליד דניאל האקט שהוא בהחלט שומר גדול ומנהל משחק טוב אבל לא סקורר אדיר.
    ג'יימס במילאנו שם הוא היה צריך לעשות הכל? מחריב משחקים. בצסק"א? MVP.

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/21
    de Middenweg אוהב/ת את זה.
  13. yakov_y YNWA

לא מסכים בכלום כמעט, אתייחס לחלק מהדברים:
    1. דורסי - רע בהגנה, מזעזע, אין ספק אבל... 10.3 נק׳ ב-22.2 דק׳, 37.2 אחוז מהשלוש.
    שחקן חלש הוא בטח לא.

2. שמח שמליאנק, האוזמן וגיל ברק מסכימים איתי, דיברו על ההגנה שלו וטוב שסוף סוף שמו לב לשחקן שמרוויח 1.8 מיליון דולר.
    גיל ברק ציין שב-10 ההפסדים של מכבי ת״א, ווילבקים סיים הקלע המוביל.

3. עומרי כספי - 1.2 מיליון דולר, מה עם הפודקאסט ? הוא עדיין ממשיך ? איזה ביזיון של התנהלות.

4. מה ההבדל בין שבד לווילבקין ?
    מעבר לכך ששבד קלעי הרבה יותר טוב, קריירה יותר מרשימה ושחקן טוב יותר, מה ההבדל בסגנון המשחק שלהם ? למה רק אחד מקבל ביקורת ?
    מייק ג׳יימס תמיד היה כוכב ביורוליג.

5. הם שחקנים שונים אבל האנטר בגילו וזיזיץ׳ מעמידים אותם מספרים, ממש במדוייק, ריבאונדר/דק׳/נק׳/חס׳/אחוזים.
    מה עושה את האנטר בגילו לשחקן ברמה גבוהה ואת זיזיץ׳ לא ?

6. יובל זוסמן תקוע באותו מקום כבר שנתיים, לא התקדם בכלל.

14. Roma מנהלים

1. כן, הוא שחקן רע. מופיע פעם ב-5 משחקים ותבדוק אותי. ממוצע לא מעניין אף אחד, יש משחקים שקולע 20 ויש משחקים שלא קולע כלום. לא תורם בשום באספקט מלבד קליעה וגם לא בדיוק גאנר כמו ג'יסי קארול ששווה לשמור בסגל. ממליץ לך לבדוק את הנתונים שלו העונה.

2. הם גם לא מעניינים. רושמים בשביל לייקים והקלקות. אם מכבי מנצחים סקוטי הוא המנהיג האופטימלי.

3. מסכים. אך הפוד שלו זה הבעיה האחרונה אתו, הברכיים שלו מנגד זה בעיה שאי אפשר לפתור. שחקן עבר לצערנו.
    מעריך שאת רוב הראיונות הוא עשה בזמן השיקום.

4. סקוטי עוד צעיר, סקוטי יותר טוב משבד כרגע. ראית את הקבוצה של שבד העונה? אחלה שחקן פאנטזי. בוא נסכם את הקריירה שלהם עוד 5-6 שנים. כל מה שאפשר להגיד על סקוטי, אפשר להגיד כפול ארבע על שבד. שחקן שהורס כל מה שהוא נוגע.

סקוטי מאז הגעתו ליורוליג תמיד היה כוכב, השאלה היעילות. גם שבד כוכב עם 0 יעילות לקבוצה שלו. ההבדל שעכשיו למייק ג'יימס יש קבוצה נכונה עבורו ורואים את זה בתוצאות.

5. הבדל פשוט, הגנה, אבל כמובן שמסתכלים רק על מספרים אז לא רואים את הדברים האלה.
    יכול להיות שממהר לשחוט אותו, מצד שני ציפיתי לתוצרת מיידית ממנו, יותר ממני מכבי צפתה. בלאק או טיוס היו עושים עבודה לא פחות טובה ובטח עם התאמה יותר טובה לשאר חברי הסגל.

*מפתיע שזה מגיע ממך שיודע להעריך שחקני הגנה ולא נכנע לסטט' יבשה.

6. מסכים.

נערך לאחרונה ב: ‏13/1/21
  15. yakov_y YNWA

האנטר השחקן הכי חשוב בסגל (אין לו תחליף בגלל זה).
    אם כי יש ירידה משמעותית מבחינה הגנתית והתקפית של השחקן מהעונה שעברה, לא בדקתי מספרית.

זיזיץ׳ בסדר גמור גם התקפית וגם הגנתית, בסדר גמור לדעתי אז אני פחות מבין את התלונות.
    הוא מייצר למכבי תל אביב גוף וסייז מה שלא בהכרח יש בסגל.
    בלאק בוודאי עדיף ובסגנון שונה, אלכס טיוס אחד הגדולים הגנתית בהיסטורית היורוליג ולא סתם נמצא בריאל מדריד, השוואה קשה.

התלונות על ווילבקין הם אך ורק על:
    1. תפוקה ביחס לשכר, כנ״ל כספי ואם זיזיץ׳ לא יהיה שובר שיווין אז גם.
    2. עניין מנטלי בדקות האחרונות אבל זה הקרדיט שיאניס נותן, קרדיט לו ולקלויארו בלתי נסבל.
    3. מאכזב ששחקן כמוהו לא שואף להגיע לליגה הטובה בעולם, גם אם ייכשל או לא יקבל דקות, אני מצפה לעשות ממנו את מה שאנתוני גיל עושה, לא מבטיחים לו כלום אבל הלך לנסות בגילו.

בעיקרון ווילבקין שחקן מעולה, זה יותר עניין מבחוץ.
    שיהיה ברור, הביקורת על ווילבקין/שבד שכתבתי כאן היא לא דעתי, רק נתתי דוגמא.
    אין לי בעיה עם שחקנים אנוכיים כל עוד מצליחים, שבד מהטובים במפעל עם כמה שזה קשה לראות.

בעיני מיטרוביץ׳ הטוב בליגה בלי שאלה ובפער, אחריו כנראה טאברס, אולי רנדלוף גם.
    שבד, מייק ג׳יימס, לארקין וכל השאר אחר כך והם באותו רמה לדעתי.

מצב נושא:
הנושא נעול.