כוכבי העתיד: בואו להשוויץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י דניאל_ה, ‏19/11/07.

1. Deki Member

באיזה כוכב?
    לפיורנטינה ורומא עוד חסר כדי להקרא דרג א'...
    אודינזה? עונה אחת מקום רביעי עושה אותם לקבוצה איכותית?

2. OR Member

האומנם לפיורנטינה, וגם לרומא , אין את האמצעים הכלכליים שיש לאינטר מילאן ויובה . אבל זה לא אומר שהן נופלות מהקבוצות הללו. לדרג א' במובן איטליה נכנסות גם רומא ופיורנטינה . בקנה מידה עולמי, להתחשב בשנים האחרונות, גם יובה היא כבר לא דרג א' ורומא היא כבר יותר מתקרבת לדרג א' מאשר ליובה. מילאן ואינטר הן דרג א' בלי היסוס. לגבי יובה רומא יש בעיה , כי יובה שנה שעברה לא שותפה במפעלים אירופאיים, ושנתיים שלפני זה היו קניות של משחקים, גם אם על פני השטח זה היה רק בתוך המסגרת האיטלקית , לך תדע מה היה גם במסגרת העולמית.
    מחינת מסורת , אכן פיורנטינה , וכנ"ל גם רומא לא מגיעות לברכיים של אינטר יובה ומילאן ... אבל לפחות בפיורנטינה אני יכול לענות לך באחריות , יש עתיד ויש על מה לבנות הלאה , וזה לא תיהיה תופעה חד פעמית,או של כמה שנים ואז דעיכת ענק , כי מאז בואו של פנדאלי פיורנטינה הגיע בכל שנה לליגת האלופת : פעם אחת בעונת השחיטויות , ובעונה לאחר מכן אם תוסיף את הנק' באופן סדיר פיורנטינה היא ב4 הראשונות. ואני בטוח שגם השנה אנחנו נגיע ל4 הראשונות . ובכלל מאז שדאלה ולה לקח את המועדון הוא משקיע בו הרבה והוא גם מקבל את הפירות ...
    אז בפעם הבאה , לפני שאתה מזלזל , גם בי , וגם בקבוצות כאלו ואחרות באיטליה , תעמיק קצת יותר .(LEO)

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/07
  3. LEO Member

לא מזלזל לא בך ולא בקבוצות האלה ומצתער עם פגעתי בך גבר עכשיו בו נעשה קצת סדר בדברים קודם כל איך אנחנו מגדירים את הדרגים של הקבוצות לדעתי המדדים צריכים להיות היסטוריה של המועדון עוד מדד חשוב מאוד הוא כמות התארים כל המדדים האלה שיכים לזמן עבר גם להווה שלנו של היום יש מדדים שונים בדירוג של הקבוצות והוא חוסן כלכלי תוצאות והיתמודדות בצמרת או תארים בערך ב5 שנים האחרונות ר לגביי העתיד אתה לא יכול בידיוק להביא מדדדים בגלל שאתה לא יכול גם לחזות מה יהיה במילים פשוטות גבר כל אחד יודע שאינטר מילאן יובה הם שלושת הגדולות ויובה היא כן אחת משלושת הגדולות עף על פי הנפילה שהיתה לה בשנתיים האחרונות כי בגדול צריכים להיסתכל על התמונה הכוללת תארים היסטוריה כסף וכו אחרי שלושת הגדולות באות רומא ופיורנטינה שהם אומנם קבוצות מעולות היום אבל בשום קטגוריה שציינתי למעלה לא נכנסות לשלושת הגדולות קבוצות דרג א לגבי העתיד של פיורנטינה אני לא התימר להיות מגד עתידות אבל בגדול זה נראה לא רע בכלל יש להם מאמן מעולה והרבה שחקנים צעירים מתפתחים ומקווה באמת שילך להם טוב בשנים הבאות

4. XabiAlonso Member

מבחינת מסורת ותארים פיורנטינה ורומא נחותות משמעותית מיובה, מילאן ואינטר ולכן הוא סיווג את שלוש האחרונות כדרג א' ואת רומא והויולה כדרג ב'.

5. OR Member

אם להתייחס לפי עבר קבוצות מעולות כמו צ'לסי הם כבר לא דרג א'. וקבוצות כמו אייקס , שממזמן איבדו את זה הם עדיין דרג א'. אני לא אומר שאין חשיבות לעבר, בטח שיש - ולכן בקנה מידה עולמי פיורנטינה גם לא דרג ג' , גם אם מבחינת סגל שחקנים שלה היא לא נופלת מהרבה קבוצות ביבשת , יש לנו עוד מה ללמוד , לרומא יש פחות מה ללמוד כי ניסיון במסגרות האירופאיות לא חסר לה .
    אבל אם להתייחס לשנות ה90 - פיורנטינה הייתה דרג א' באיטליה לכל דבר , ואז באה נפילת הענק , והשיקום ע"י דלה ולה .
    אני לא יודע על כמה עומד הונו של דלה ולה , אבל אם הואי כול להרשות לעצמו לקנות כ"כ הרבה משחקים , חבל שעל זה הוא מבזבז את כספו, כנראה שזה מראה על חוסן כלכלי , מה שגם פיורנטינה - האומנם לא מביאה שחקנים בסכומי אינטר / מילאן , אבל מביאה שחקנים איכותיים .
    פנאדלי הוא מאמן הצעירים אולי הטוב ביותר באיטליה , גם ונגר לא קונה שמות ב90% מהמקרים . אני לא משווה חלילה בין שני המאמנים כי ונגר לדעתיהוא בין 3 המאמנים היותר טובים בעולם , אבל אין צורך להיכנס לזה פה. אני רק מראה עוד כמה דברים שיכולים להיות מדד לדרג קבוצות . וזה כמובן העתיד שצפוי להם , לאציו לדוגמא חיה מעונה לעונה חסרת כל משמעות . רומא ופיורנטינה הן קבוצות צעירות ( רומא לא ברובה אבל היא לא מבוגרת נגדיר זאת כך) ולכן אפשר לומר כי יש להן עתיד.
    שוב - באירופה , פיורטינה אולי דרג ג' אם לא נחות מכך , אבל בליגה אני חושב שהיולה היא דרג א' !

6. LEO Member

רומא והויולה נחוטות לא רק מבחינת תארים והיסטוריה משלושת הגדולות אלה גם בחוסן הכלכלי עם כל הכבוד להון הגדול של של סנסי ודל ואלה הם עדיין לא מדגדגים את ברלוסקוני מוראטי או משפחת אנייאלי אבל יאמר לזכותם שהם דוגמא חייה לניהול נכון של קבוצה בניגוד לבוסים אחרים כמו טנצי מפארמה וקרניוטי מלאציו רומא ופיורנטינה מתנהלות ב100 אחוז אפקטיביות שזה לא פחות חשוב מהון ישיר של קבוצה ראו למשל מקרה ארסנל בנוגע לדוגמאת צלסי נכון שמבחינת חוסן כלכלי תארים בשנים האחרונות ויכולת ושחקנים היא אמורה להיות קבוצה דרג א אבל מבחינת היסטוריה ותארים היא שוות ערך לקבוצות כמו לאציו או רומא ואף פחות וכל זאת בזכות מר אברמוביץ שבא לשם בשנה האחרונה להלבין קצת הון וולקבל הכרה בינלאומית אבל מבחינת היסטוריה היא יכולה לחלום על להיכנס לדרג א או להיות מוזכרת יחד באותה נשימה עם מועדונים כמו ארסנל ליברפול או מנציסטר או אפילו עם מועדון כמו אייאקס ולאור ידידי אני יתן לך טיפ קטן בעולם שהכל סביבו סובב סביב הכסף אל תתימר להיות מגד עתידות במיוחד לגבי העתיד של רומא ופיורנטינה תהייה בטוח שהצעירים של הקבוצות האלו יתבשלו ויהפכו לשחקנים ברמה גבוהה הם כבר לא יסתפקו בגרושים האלה שמשולמים להם כרגע ועם אדון מוראטי או אלקאן או ברלוסקוני ירצה את אחד מהם יהיה להם קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשאיר אותם ראה מקרה קיבו קלייני וטוני

7. OR Member

זה ברור שהחוסן הכלכלי הוא 90% כבר מהכדורגל , וזה ברור שמוארטי וברלוסקוני יכולים לדגדג את הרגליים עם כל ההון של דלה ולה . זה ברור ששחקנים, כאשר הם יפרצו הם ירוצו אל הכסף הגדול, אבל לא לכולם זה יכול להתאים קבוצות של הכסף הגדול ,ואני מאמין שיש הרבה לשמדו לשם דוגמא משבה , שכמה כסף שהוא הרוויח במילאן הוא עדיין רצה יותר בצ'לסי , ובוא נגיד ככה , הוא ממש לא עשירית מאשר שהיה במילאן.
    ברור שמבחינת היסטוריה , לויולה אין כ"כ מה למכור , על אחת כמה וכמה מול הגדולות , 2 אליפיות , זהו , זה הכל .
    אני לא מתמיייר להיות מגיד עתידות , ולא כלום , אבל כמו שמוטו לארץ לעבור לרומא , למרות שיציעו לו שמה יותר כסף, והוא נשאר בויולה , השחקנים לדעתי , רובם המוביל , ישארו בקבוצה ויעזרו לה גם לזכות באליפות בבוא העת .
    אבל כן אפשר לתכנן עתיד , אולי לא בקלות שאפשר לראות אותו בצ'לסי של , יש רומן אברמוביץ' יש עתיד לקבוצה . זה פשוט להגיד , גם בויולה יש עתיד ויש תהליך .
    ימים ידברו ...
    שבוע טוב

8. ויירי Member

לאבצי זה אחד השחקנים שאני מאמין שיצא לנו לראות הרבה בליגה האיטלקית, וכרגע במדי נאפולי, שחקן כשרוני, ורק בן 21 ואחד, ההשוואות למראדונה אכן מוגזמות, אך כשרון גדול לבחור
    שחקן נוסף שנותן תקוות לאינטר ולכדורגל הפורטוגלי, זה פלה שהגיע לאינטר רק השנה, השחקן רק בן 19 ומציג כדורגל די בוגר יחסית לגיל

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיהם 2 שחקנים ששיחקו ביחד ברומא וכיום הם נשארו חברים קרובים למרות בעיות(שאלה פשוטה למי שאהד רומא)

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שהתבלבלת בדיון. אבל אם כבר אז יש שתי תשובות. טוטי-קיבו, מנסיני-קאסנו.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן התבלבלתי בטריוויה איטליאנה.
    ואכן התכוונתי לטוטי-קיבו.
    תשאל שם שאלה.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מישהו ראה את דניאל אוסבאלדו משחק ? ואם כן מה דעתכם עליו ?

13. cazzo Il Capocuoco

מה זה משנה אם הילד משחק באזוריני? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx , קראתי עליו ואני מתעניין לדעת כמה טוב הוא , אולי לא הפסדנו שחקן משמעותי (בד"כ עם המתאזרחים זה ככה) , איפה הוא משחק בכלל ?

חוץ מזה שמעתי על עוד מאוזרח ארגנטינאי אצלכם שאני לא זוכר את השם שלו...

15. Chievo Member

אוסבלדו בן ה20 משחק במדים הסגולים בפירנצה, יענו בפיורנטינה.