לו הייתי רוטשילד (או שייח)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י ADP, ‏19/7/12.

1. WellNeverDie Member

ועדיין כל מועדון חייב לשפוך כספים. זה בולט אצל סיטי או פסז שזרקו המון כסף בבת אחת ובכל זאת לוקח זמן כדי להתבסס - לסיטי זה עבד רק בעונה האחרונה אחרי 4-5 שנים של זריקת מזומנים לכל הכיוונים ועכשיו המגמה שם תהיה לשמור על בסיס ויציבות. סיטי לא הולכים להתפרק בקרוב, המועדון מנהל המון צעדים כלכלים חכמים, משקיע במתקנים ובמערכת הסקאוטינג על שחקנים צעירים והמון כסף שם נשפך על הנוער. מנצ'סטר סיטי מתנהל מעולה הרבה מעבר לכסף שמושקע ברכש ועכשיו אני מאמין שהם קצת ירגעו.

זה לא בהכרח דבר רע ולמשל לראות את נוטינגהאם פורסט עולה לפריימרליג יכול להיות מאוד מעניין. תדמיינו לעצמכם 5 שנים מעכשיו את המועדון הזה חוזר לצ'מפיונס ליג - מועדון שהצליח יותר מארסנל או צ'לסי במפעל.

אני מאמין שבשלב מסויים זה ירגע. ברגע שתתחיל קריסה של מועדונים מסויימים שנקנו ע"י בעלי הון (לא סיטי, אבל סביר אצל מועדונים בהם הבעלים משקיע רק ברכשים לקבוצה הבוגרת) - אז הסיפור קצת ירגע ובעלי ההון יפסיקו לזרוק כספים לכל עבר או לפחות ישקיעו פחות.

2. 亚历山大帕托 Member

אז לבזבז הרבה כסף זה לגיטימי רק אם עשית את זה כל הזמן, נקלעת למצב שהסגל נחלש משמעותית ויש לך את ההכנסות המתאימות לאחד המועדונים הפופולריים והגדולים בעולם?

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זה דבר מסריח במיוחד בגלל הפייר -פליי אבל אני לא מבין מה ההבדל בין יובנטוס לפאריס או לסיטי. בארסה וריאל לא צריכות לדאוג, הם ממשיכות וימשיכו לבזבז כמה שהן רוצות כי הן מרוויחות סכומי עתק ששום קבוצה באירופה לא מרוויחה כמעט והבנקים שם נותנים להם אשראי שבשום מדינה אחרת אין ושלא נדבר גם על שיעורי המס המצחיקים.

הדברים היותר חשובים לצערי הם פשוט להחל מגבלות על תקרת שכר וסכומי מעברים. רק זה יחזיר את השוק לשפיות.

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/12
  4. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

לבזבז כסף כשיש לך את ההכנסות המתאימות שמכסות על זה - כן, זה לגיטימי מאוד. לבזבז כסף כשאתה מסתמך על בעל בית עשיר, בלי שום הכנסה הולמת, ועל הדרך לגרור שוק שלם להתנהל בהפסדים - לא, זה לא לגיטימי.

המקרה שלנו (הירידה) הוא לא מייצג, כי אם הסכומים שהתביעה דורשת במשפט האזרחי מול ההתאחדות יתקבלו, אז אפילו נצא מורווחים מכל העניין. ואז הדיון הזה על יובנטוס נהיה בכלל לא רלוונטי.

יניב, אתה באמת לא מבין מה ההבדל בין יובנטוס לפריס או לסיטי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אתה נהנת מטייקון בדמות בעלי משפחת אניילי, הם נהנים משייחים בעלי בארות נפט. עם הזמן אני מעריך שהם יעברו להשקעה כוללת גם במחלקות הנוער וכדומה, לא יודע ולא בקיא שבמה שהולך בסיטי אבל בצ'לסי כן מושקע כסף בחיזוק הנוער לפי מיטב הבנתי. גם בבארסה וגם בריאל.

מסריח אבל כשר.

6. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הבדלים עצומים בין טייקון לטייקון, בעיקר בתפיסה העסקית. את יובנטוס רואים כעסק לכל דבר (והיא הייתה עסק מרוויח לפני הקאלצ'ופולי), סיטי ופריס הן שעשועים לשייחים שלא אכפת להם אם הם מפסידים 100 מיליון יורו או 200 מיליון יורו.

7. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אתה שוכח שלפני הקריסה הכלכלית הרבה קבוצות באיטליה וגם יובנטוס שלך זרקו סכומים בלי פרופורציות מה שהוביל לקריסה של כמה וכמה קבוצות ומשפיע על אחרות עד היום. זה שהקבוצה שלך הצליחה להתאושש מכך לא מכסה שהיא גם השתתפה במשחק הזה. גם באנגליה, גם באיטליה וגם במקומות אחרים ביזבזו כספים בצורה חסרת פרופורציות עד שזה התחיל לכאוב להם בכיס ופה זה נגמר.

בפועל מה שבאמת מגעיל זה עניין הפייר פליי ולזה כיוונתי. מה שמגעיל באמת שהתנהלות של פאריס ושל הסיטי היא ציפצוף בפרצוף של פלאטיני על החוק המתיימר שלו, חוסר ההתבטאויות שלו והפעולות היא מה שמעצבן. לא הסכומים שהם משלמים.

8. yonmu Member

אני מסכים עם ADP.
    השאלה היא אם המועדון אמור להחזיק את עצמו כלכלית, או להסתמך על שוגר דאדי. ובקיצור - אם זה עסק או שעשוע.

לגבי צ'לסי ספציפית, די זכור לי שאברמוביץ' ניסה להפוך אותה לעסק רווחי, ורק כשזה לא עבד הוא נכנס עם הרכישות של טורס ולואיז (משבצ'נקו ועד טורס צ'לסי היתה די שפויה), כשבמקביל הוא ממשיך לחזק את מחלקת הנוער ולהשקיע בצעירים. אם פסז' וסיטי גם יסו רק להתבסס בצמרת ומשם לתת למועדון לרוץ בעצמו (בלי הזרמת 100מ' יורו כל עונה) - זה סביר. אם כל פעם שחוטפים מכה קטנה מכניסים מאות מליונים - זה מרגיז.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

זאת כבר צביעות. רק השנה סילביו שהרבה אוהדים משמיצים אותו הכניס 67 מיליון אירו בשביל לכסות על הגירעון מהעונה החולפת. זה היה בסדר? שוב תלמדו להבחין בין הדברים.

אני הייתי שמח לשמוע מאוהדי הסיטי על מה שהולך בקבוצה מאז היא נרכשה ויחד עם זאת אני מדגיש שהמעשה על הזרמת הכספים על ידי הספונסר כביכול, מה שנעשה אם אני לא טועה בעונה שעברה זה מעשה מגעיל, זה מה שמעצבן.

10. yonmu Member

אם זה כמו שאתה מתאר את זה - אז לא.

בכל מקרה, אין באמת קו מוגדר. יש מועדונים שמתנהלים בצורה שנראת שפויה, ויש כאלה שלא. אם זה זמני זה סביל, אם זה יהיה ככה קבוע - זה יהפוך את הכדורגל למגעיל יותר.

11. alexshw Member

בפירוש לא הייתי מעוניין שקבוצתי תהיה כולמה עשויה מנייר הכסף.
    אני יותר משמח שיונייטד גם מגדלת שחקנים וגם מגלה ומקדמת הרבה שחקנים ושומרת על הישגיות גבוהה מאוד.
    תופעת האוליגרכים והשייחים מגעילה ואני מחכה ליום בו כל הקבוצות האלה יזרקו לפח האשפה של ההסטוריה.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אבל אלכס, מה זה מגעילה? זה שהדרך שלהם לא מקובלת עעליך זה בסדר, אבל מה הופך את האליפות שהן השיגו ל"יותר מגעילה"?

13. Rosez Member

מקורות המימון של המועדונים השתנה. בעבר בעלי המועדונים הגדולים באירופה היו משתמשים, בין השאר, באמצעי ההכנסה של המועדון (מרצ'נדייז וכדומה)וזרקו סכומים גדולים גם הם.
    היום בעלי מועדונים פחות מוכרים מריאל מדריד והיונייטד צריכים להשתמש בהונם האישי בשביל להוות תחרות למועדונים הגדולים שמוכרים את החולצות והכרטיסים.

14. alexshw Member

כי זה נטו שפיכת כסף על צעצוע יקר, שהביא להתפוצצות חסרת פרופורציה של השוק ושל המשכורות.
    כך דוגמא את הרכישה של וראטי, זה בדיוק הדברים שהורסים את השוק. אני הרבה יותר מעריך קבוצות שיודעות להרוויח את לחמן.
    המודל הגרמני הכי טוב לטעמי והלוואי היה מקובל גם ביתר הליגות הבכירות.
    גם בצרפת אני אוהב את העובדה שהרבה קבוצות מפתחות כשרונות, בין אם גידלו או מצאו באיזה חור.

אגב כל זה לא פוסל רכישת כוכבים יקרים גם, אבל שוב אני אוהב כשהמועדון עצמו רווחי.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ועדיין אני לא מבין מה פסול בזה או "הופך את העניין למגעיל". אגב, זה לא אומר שאני לא מעדיף את הקבוצות שלא משתוללות, אבל אני לא רואה לנכון "לפסול" אליפות או לסלוד מאליפות שהושגה רק כי הרכיבו קבוצה של סופרסטארים. אין הגבלה של שכר בשוק ולדעתי טוב שכך. אנחנו לא יכולים להיות כמו האמריקאים עם הדראפט שלהם ותקרות השכר שלהם כי זה לא הגיוני. שכל מועדון ייקח בחשבון את היתרונות והחסרונות של אנשי עסקים שרואים כקבוצה צעצוע, אבל כל עוד זה מתאפשר וקיים, אני חושב שצריך להעריך את אותה קבוצה על עבודה קשה וזכייה בתואר שלא כזה מובן מאליו גם אם אתה עשיר מאוד.