ליברטאדורס, גמר 2011: סנטוס מחזיקת הגביע!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏7/2/11.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

נאי יכול לעשות copy-paste לתגובות שלי על אונסה קאלדאס! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx איזו קבוצה מטומטמת, בחיי! אני לא חושב שיש קבוצה בהיסטוריה שספגה בשלב הבתים שלושה שערי שיוויון בשלושה משחקים בדקה 93. אונסה קאלדאס, באחד הבתים הקלים ביותר שלה, עומדת לעוף כבר בשלב הראשון במו ידיה. 4 נקודות מתוך 12 עם 6 נקודות שהפסידו סתם, פשוט סתם. אגב, את הגול הראשון של ליברטאד השופט היה צריך לפסול בגלל נגיעת יד, אבל שימו לב בסוף למאמןם של קאלדאס, חואן קרלוס אוסוריו, שזעם על דאירו מורנו שניסה לכבוש מרחוק 30 שניות לסיום במקום להעביר את הזמן ודקה אח"כ כולם הבינו שהוא צדק ובוידאו השני תראו את התגובה שלו...אוסוריו מאמן מאוד רגוע, אבל בואו נגיד שלמזלו של דאירו הוא צריך לנסוע מחר למדריד למשחק של הנבחרת....לאונסה יש סיכוי אפסי להעפיל, אבל בחיי שלא מגיע להם.

המהלך האחרון של ליברטאד והתגובה של אוסוריו....

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אונסה יכולה להעפיל, זה לא דורש תסריט דמיוני כל כך, אלא רק עזרה מצד ליברטאד שהבטיחה את העפלתה מראשות הבית. איזו קלאסה בסיומת של פאבלוביץ' בשני, לא שזה היה קשה, אבל עשה את זה עם קלאס. החלוץ הותיק נמצא בכושר טוב בפאראגוואי. דאירו באמת חמור...

ל"מזלי" ראיתי רק את המחצית הראשונה בונצואלה, זו שנגמרה ללא שערים, בשנייה שלא ראיתי קתוליקה כבר כבשה צמד בשביל להשיג ניצחון חוץ ואת המקום הראשון בבית (הצמוד מאוד). הקהל בונצואלה נותן הופעות מפתיעות ביחס לתדמית שיש לונצואלה כמדינה שהכדורגל לא מעניין כל כך את תושביה, אבל זו ממש לא הפעם הראשונה שיוצא לי להתקל בהם בהקשר הזה. כנראה שהתדמית לא מבוססת, או שיש שם "כיסים" של פאנאטיות לכדורגל.

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לכאורה אתה צודק, ניצחון של אונסה בפרו מול סן מרטין ואיבוד נקודות של סן לואיס בפאראגואי, יעלו את אונסה, אבל אנחנו מדברים כאן על קבוצה שטרם ניצחה משחק ב-5 מפגשים עד כה בליברטאדורס ועוד צריכה לשחק בחוץ מול סן מרטין שבעצמה נאבקת על מקום.....תרשה לי להיות פסימי במקרה הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

4. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

.................................................. http://soccernet-akamai.espn.go.com/design05/i/clubhouse/badges/6756.Xxxגודוי קרוז מנדוסה - אינדפנדיינטהhttp://soccernet-akamai.espn.go.com/design05/i/clubhouse/badges/11.Xxx(24:30 שעון ישראל )

הניצחון המרשים על ניואלס החזיר מעט מהתקווה האבודה של אוהדי אינדפנדיינטה, אבל אז התיקו ביום שבת מול קילמס החזיר אותנו "לקרקע", את הפעם האחרונה שבו ביקרו חניכו של מוהמאד במנדוסה (אז זה היה דווקא סאה ופאבוני) ירצו לשכוח כמה שיותר מהר זה התחיל דווקא בצורה טובה עם שער יתרון של קוקי סילברה כבר בדקה השמינית אבל אז... אוי מה שקרה אז, חאירו קאסטיז'ו (היום באינדפנדיינטה), רודריגו סאלינס, קרלוס סאנצ'ס וחורחה קורבלו הפכו את המשחק לסיוט עבור אוהדי הרוחו מה שגם ליאונל גליאנו עם כרטיס אדום טיפשי לא הוסיף.

בניגוד לצשחקי הליגה מוהמאד יחזור להציב ארבעה שחקני הגנה שאדוארדו טוציו ששיחק בזמן האחרון כדובלה סינקו ביחד עם פז'ראנו יחזור לעמדת המגן הימני במקומו של איבן ולז הפצוע מה שגם יחזיר את גבריאל ואז'ס לסגל, בנוסף לולז גם חוליאן ואלקס וחאירו קאסטיז'ו יעדרו בעקבות פציעה (גם הילד איגנסיו בארסיה). גם רוברטו באטיון נמצא בספק למשחק ובמידה שלא יוכל לפתוח פרננדו גודוי יקבל את המפתחות. בנוסף גם אדריאן גאבאריני שנמצא עם הנבחרת בארה"ב יעדר.

מנגד גודוי שניצחה במשחק הקודם את הרוחו 3-1 תעלה באותו הרכב לאנוס בסופ"ש ותנסה להשיג ניצחון שלישי ברציפות אחרי אינדפנדיינטה ואסטודיאנטס. השינוי היחידי שאיתו יאלץ להתמודד דה סילבה (בסגל) הוא חסרונו של אריאל רוחאס הפראגוואי שנפצע השבוע במשחק נבחרתו מול וונצואלה.

גודוי קרוס: סבסטיאן טוריקו; רוברטו רוסו, לאונרדו סיגאלי, ניקולס סאנצ'ס, זאלמאר גארסיה; קרלוס סאנצ'ס, ניקולס אולמדו, ישראל דאמונטה, דייגו ויז'אר; פבריציו נונייז ורובן רמירס.

אינדפנדיינטה:הילריו נאבארו; אדוארדו טוציו, קרלוס מתאו, ליאונל גליאנו, מקסימילנו ואלסקס; פרנדדו גודוי (רוברטו באטיון), הרנן פרדס, פדריקו מאנקוז'ו; לרונרדו גרסיאן; מתיאס דה פדריקו ואנדרס סילברה.

ישפוט: הקטור בלדאסי (ארגנטינה)

http://img.att.net/editorial/images/18/7716418/main-5593fad7a2e22c05e70e6a706700a8d8.Xxx

ישראל דאמונטה נאבד בהרנן פרדס במשחק הקודם, האחד (דאמונטה) ניצח במשחק. האחר (פרדס) כבש שער עצמי....

החל מ24:30 שידור ישיר כאן

ומשהו בקטנה

יש לי היום יום הולדת, אז רק נ-י-צ-ח-ו-ן

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/3/11
  5. Burrito Ortega Member

כשאר הייתי בחו"ל ראיתי את המשחק של נאסיונל נגד ארחנטינוס ושמתי לב שלאוהדים של נאסיונאל היה שלט (Bandera) עם הפטיש והמגל. האם האוהדים של נאסיונל שמאלנים או שזה סתם מטעמי מגניבות?.

6. Diablito Member

יניב המון מזל טוב!
    והמשחק ב12:30

ולך תדע יניב.. ביום הולדת שלי קיבלתי גביע.. אז ניצחון קטן עליהם..

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/11
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מזל טוב יניב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

למיטב ידיעתי אין כיום זיהוי בין אוהדי נאסיונאל לשמאל האורוגוואי\עולמי, אולי היו זמנים שכן, לא יודע, אבל לא היום. יותר מכך, האינטלקטואלים של השמאל באורוגוואי, להוציא יוצאי דופן מעטים (אדוארדו גאלאנו לדוג'), התעלמו לאורך שנים ארוכות מאוד מהכדורגל ולא גילו בו עניין. כך שגם בעבר הרחוק כנראה לא היה זיהוי כזה, אולי באמצע אני "מפספס" משהו.

מה שכן, אותו גאלאנו (שאולי קראת את ספרו, המצויין, כדורגל באור ובצל) הוא אוהד נאסיונאל.

8. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

בסופו של דבר ניקולס קבררה מעודף על פני הרנן פרדס.

9. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

פתיחה חלומית, רק שימשך.

אז בסופו של דבר לא המשיך 1-1, מצד אחד גודוי הייתה הרבה יותר טובה והגיעה להרבה הזדמניות אבל אם ניקח את ההחטאה של סילברה, דה פדריקו, פרדס, פטיטו ופארה מותר להיות מאוכזב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/3/11
  10. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

משחקי אמש

גודוי קרוז-אינדפנדיינטה 1-1 לגודוי:רובן רמירז (33) לאינדפנדיינטה:מתיאס דה פדריקו (1)

בית 8

1.גודוי 7 (1+)
    2.ליגה דה קיטו 6 (5+)
    3.פניארול 6 (1-)
    4.אינדפנדיינטה 4 (2-)

פלומיננסה-אמריקה 2-3 לפלומיננסה:וולינגטון גואם (20), קלמרסון אראוחו (79) ודקו (87) לאמריקה:ויסנטה סאנצ'ס (14 ו71)

בית 3

1.ארחנטינוס 7 (2+)
    2.אמריקה 6 (0)
    3.פלומיננסה 5 (0)
    4.נאסיונל 2 (2-)

בשני המשחקים היום בראשון תארח אוריינטה פטרולאו את הפרואנים של לאון דה הוואנוקו ואילו במשחק השני תארח ולס שזקוקה למין נס כדי להעפיל את אוניון אספניולה הצ'יליאנית של ראפאל אולארה אקס מכבי חיפה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/3/11
  11. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

ולז משיגה ניצחון חשוב מאוד על אוניון אספניולה הצ'יליאנית משערים של אמילינו פאפה (23) ושל סנטיאגו סילבה (68), לאנדרו דלגאדו השווה זמנית לצ'יליאנים הניצחון מזניק את ולז למקום השני נקודה פחות מהצ'יליאנית הנוספת בבית קתוליקה, בשבוע הבא הקבוצות יפגשו למאבק ראש בראש שניצחון יבטיח כמעט בוודאות את העלייה לחניכו של גארקה.

במשחק נוסף אמש אוריינטה משיגה ניצחון בכורה 2-0 על לאון דה הוואנוקו, אלסידס חימנס פאניה (16) וחואסאמני קאמפוס (78) מעניקים ניצחון בכורה לקבוצה בוליביאנית במפעל השנה לאחר שמונה משחקים.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://www.footytube.com/channels/chan_thumbs/sml/4-deportes-tolima-461.Xxx דפורטס טולימה - אסטודיאנטס דה לה פלאטהhttp://www.somoscuervos.com.ar/media/img/escudos_pequenos/ARG/estudiantes_de_la_plata.Xxx (איצטדיון "מנואל מוריז'ו טורו", איבאגה - 00:30 שעון ישראל)
    דפורטס טולימה ואסטודיאנטס יעלו היום למשחק סופר חשוב, לקרב על המקום השני ב"בית המוות" של המפעל. קרוזיירו הבטיחה כבר תיאורטית וסביר להניח שגם מעשית את עלייתה ומוליכה את הבית עם 10 נקודות ויחס שערים של 14+, כך שאין סרט שהיא לא תעלה. אסטודיאנטס ממוקמת שניה עם 9 נקודות ו-1+ ביחד השערים בעוד שטולימה שלישית עם 4 נקודות ו-5- ביחס השערים. את הבית סוגרת גואראני עם 0 נקודות וכמובן שום סיכויי להעפיל. טולימה יודעת שהסיכוי היחיד שלה להעפיל הוא להשיג את 6 הנקודות משני המשחקים שנותרו (היום בבית מול הארגנטינאים ובמחזור האחרון בפאראגואי מול גואראני) ולקוות שבמחזור האחרון קרוזיירו תנצח את אסטודיאנטס בבראזיל. לאור תוצאותיה של קרוזיירו בבית, סביר להניח שזה מה שיקרה, כך שטולימה צריכה בעצם לדאוג ל-6 נקודות.

במשחק הראשון בארגנטינה דווקא שיחקה טולימה משוחרר ובלי פחד ולפרקים אף היתה טובה מהארגנטינאים, אבל לבסוף נכנעה לבעיטה חופשית של פאבלו באריאנטוס בדקה ה-45. לטעמי הגיע במשחק תיקו, כשטולימה ממשיכה את המשחק הטוב גם בחצי השני, אבל בסופו של דבר הפינצ'ה יצאו עם שלוש נקודות מאוד חשובות.

למרות שאסטודיאנטס השתפרו מאז הפתיחה של המפעל, טולימה בבית היא קבוצה אחרת מאשר בחוץ ותעיד על כך העובדה שהיא הדיחה קבוצה גדולה כמו קורינתיאנס בשלב המוקדמות אחרי 0-2 בבית. מאחר וגם -1-0 יספיק לקולומביאנים, הם ישחקו על מנת לכבוש שער מהיר שירגיע אותם קצת ויאפשר להם לשמור על הניצחון. מצד שני ההיסטוריה לא איתם ובשלוש הפעמים האחרונות שהם פגשו קבוצות ארגנטינאיות הם הפסידו. פעמיים לריבר פלייט בקופה של 2004 ופעם אחת כאמור השנה לאסטודיאנטס.

השינוי היחיד שיהיה בהרכבה של טולימה הוא בעמדת הבלם, של יחליף ווילמר דיאס את חוליאן הורטאדו המורחק. בטולימה מקווים שווילדר מדינה, מלך השערים של הקבוצה, יתחיל סוף סוף להפציץ גם בליברטאדורס, כי בלי השערים שלו יהיה לה קשה מאוד.

אצל אסטודיאנטס יחסרו שלושה שחקנים: המגן פקונדו רונקאגליה עקב צהובים, הקשר רודריגו בראניה והחלוץ גסטון "אל גאטו" פרננדס שיהיה החיסרון המשמעותי ביותר, שניהם עקב פציעות.המאמן אדוארדו בריסו הצהיר כי "נעלה למשחק עם ההרכב הטוב ביותר שניתן וכמובן שננסה לנצח את טולימה ולא לשחק על תיקו".
    כמובן שבמקרה של תיקו, תצטרף כבר הלילה אסטודיאנטס לקרוזיירו בשלב הבא.

הרכבים משוערים:

דפורטס טולימה-אנטוני סילבה; חרארדו ואז'חו, חאיר ארצ'אה, חוליאן הורטאדו, פליקס נוגרה; גוסטאבו בוליבר, דיאגו צ'ארה, כריסטיאן מארוגו, אלקין מוריז'ו, רפאל קאסטיז'ו; ווילדר מדינה

אסטודיאנטס-אגוסטין אוריון; פדריקו פרננדס, לאנדרו דסאבאטו, נלסון בניטס; גבריאל מרקאדו, חואן סבאסטיאן ורון, לאנדרו בניטס, ראול איברביה, אנסו פרס; לאנדרו גונסאלס, הרנאן רודריגו לופס

ישפוט הפרואני ויקטור ריברה עם קווניו בני ארצו ססאר אסקאנו, וג'וני בוסיו.

http://www.futbolred.com/contenido/libertadores/noticias/fasegrupos2011/IMAGEN/IMAGEN-9092511-2.Xxx
    אנטוני סילבה, שוערה הפאראגואי המצויין של טולימה. צריך לנעול את השער היום ומנגד לקוות שחבריו יזעזעו את הרשת של אוריון

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עידן, סחטיין על הסיקור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

הרבה אנשים חושבים, כולל אותי בעבר, שאסטודיאנטס הזו הכי פגיעה כשורון חסר, אבל לא כך הדבר. לדעתי, ובתקופה האחרונה זה מוכח לא פעם, השחקן הכי חשוב של אסטודיאנטס הוא רודריגו בראנייה. ההעדרות שלו תפגע מאוד בארגנטינאים, יותר מאשר זו של פרנאנדס שאפשרה את שובו של רו רו לופס שנמצא בכושר מצויין.

זה שצ'ינו בניטס הוא המחליף של בראנייה למשחק, אומר גם שהיכולת ההגנתית של הקישור תפגע וורון ישחק יותר מאחור. למרות שבניטס שחקן הרבה יותר מסוכן התקפית מבראנייה, אני חושב שזה פוגע באיזון של המשחק שלהם. בטח שבמשחק חוץ.

חוץ מזה, אם להוריד קצת מהאופטימיות הקולומביאנית, במחזור הסיום אסטודיאנטס מארחת את קרוזיירו בלה פלאטה ולא טסה לברזיל אם אני לא טועה.

--------------------

משחק לוהט נוסף יהיה בין גודוי קרוס לפניארול מחר באורוגוואי. פניארול מכרה המון כרטיסים והולך להיות חם מאוד במאבק הצמוד מאוד של בית זה. לגודוי קרוס יש גם מיני לגיון אורוגוואי, שבהתאם להיסטוריה והביוגרפיה של כל אחד מהם (שאני לא זוכר כרגע) יכול להוסיף פיקנטיות למפגש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/3/11
  14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תודה אליאס, גם על התיקון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

משום מה הייתי בטוח שאת החמישייה קרוזיירו נתנה לפינצ'ה בארגנטינה, אבל עכשיו הסיפור באמת מסתבך, כי אני לא רואה את אסטודיאנטס מפסידה בבית במשחק גורלי. מצד שני, קרוזיירו פשוט מצויינת עד כה, אז אי אפשר לדעת אבל כל עוד טולימה לא מנצחת היום, כל השאר כלל לא רלוונטי בינתיים.

לגבי בראנייה, אני זוכר אותו טוב מהתואר האחרון של הפינצ'ה ביבשת, שבעצם היה זהה לקישור של היום עם ורון ופרס המצויין. מצד שני, תמיד זה טוב שפרננדס לא משחק נגדך, חלוץ יוצא מן הכלל שאני מאוד נהנה לראות, את לופס אני מכיר פחות.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כל החישובים כבר לא רלבנטים, אסטודיאנטס מוציאה את הנקודה המיוחלת והסיפור של הבית נגמר - טולימה בחוץ, אסטודיאנטס מצטרפת לקרוזיירו בשמינית הגמר.

קצת מאכזב, טולימה יכלה לנצח למרות הפיגור המוקדם, שוב אסטודיאנטס משיגה את התוצאה שהיא צריכה מבלי להרשים. שום דבר מיוחד הארגנטינאים לא הציגו, אבל טולימה היו נאיבים מדי. הייתה לי את ההרגשה שכל התקפה של טולימה מהאגפים זה חצי גול, אבל איכשהו כל החצאים האלו לא התחברו לגול שלם...