ליברפול 2007/2008- עונה בינונית תמה לה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י wolf89, ‏1/6/07.

1. Stretford Ender Member

אם זה מספיק בשבילך אז בגלל זה אנחנו לא מגיעים להסכמה.
    קבוצה עם מסורת כמו ליברפול לא צריכה להסתפק בזה לדעתי.

אגר,
    מאיפה הביטחון הזה שהאליפות הולכת לעבור רוטציה בין הטופ 4? ארסנל הצליחה לקחת את האליפות האחרונה שלה ב2003-2004, מאז האליפות הייתה פעמיים של יונייטד ופעמיים של צ'לסי. למה שליברפול תתחיל להיות פאקטור למרות שהיא לא הייתה עד עכשיו?
    ושוב, אני לא מצליח להבין לפי ההסבר שלך את ההתקדמות שבניטז עשה בקדנציה שלו. בעונה השנייה שלו בליברפול בניטז "הצליח" להגיע למרחק 9 נקודות מהאלופה. מאז (ואולי גם אז, אני כבר לא זוכר) כמו שאמרת, סיפור האליפות נגמר עבורכם בינואר. איפה ההתקדמות כאן?

שימו לב שאני לא מדבר על התקדמות של בניטז ביחס להוייה כמו שדאקיר ציין, אלא התקדמות של בניטז במהלך הקדנציה שלו.

נערך לאחרונה ב: ‏2/7/08
  2. Strawberry Fields Member

הנושא הזה מבחינתי לעוס מכל כיוון ודי איבד את הטעם שלו (אני לא רק בפורום הזה נמצא) ולכן אני חושב שזה הזמן שבו
    החפירות הארכיאולוגיות צריכות להיפסק ופשוט לתת לקבוצות לשחק (למרות שיש עוד 47 יום עד המחזור הראשון).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/7/08
  3. Cup of Tea Liverpool, UK

כי צ'לסי בסופו של יום לא ווינרים בנשמה. לא כמו ג'רארד, סקולס, טורס, קראגר, גיגס (שכבר בן כמה? 35? ואתם מדברים על הופייה...) ולכן הם לא יצליחו ברמה של 2-3 גביעים בעונה, לא יודע להסביר לעומק, אבל אין להם את זה כמו ליברפול, יונייטד וארסנל בתקופת הנרי.

וכי רונאלדו לא ייתן עוד עונה של 42 שערים, אם בכלל ישאר. וכי סקולס וגיגס בני 32 ו-35 וכאן זה כבר לא צחוק. כי אגר חוזר ועד כמה שזכור לי הוא לפחות פי 2 יותר טוב מהופייה (ואל תדברו איתי על חוסר ביטחון אחרי פציעה, בשביל זה יש מחנה אימונים.) הוא כמו החתמה בשווי 15 מיליון לחיזוק. ומה תעשו עם ואן דר סאר? אז היה לו יורו די טוב, אבל מה יהיה במשך עונה שלמה? כבר בעונה שעברה ראינו סימני זקנה שהוא פשוט לא הגיע לכדורים נמוכים שהלכו קצת לפינה. אפשר למצוא עוד מלא סיבות קטנות. אבל זה לא משנה, הדבר היחיד שאפשר לקוות זה שהחתמות טובות יגיעו וניקח את האליפות. או לפחות מקום שני. אבל הכי חשוב דבר ראשון לנצח את יונייטד. למה? כי אי אפשר לנצח (במובן של Forever).

4. Strawberry Fields Member

liverpoolfc8 - אני מצטער לומר לך אבל כל הטיעונים שלך הם... איך אומרים שטויות מבלי להעליב?

אם אתה לא יודע להסביר את זה אז סביר להניח שאתה סתם ממציא את זה.
    הסיבה היחידה שאני יכול לראות את צ'לסי "נופלת" בעונה הבאה זה רק בגלל חוסר הסתגלות של סקולארי והרכש שיביא לכדורגל האנגלי. העניין הוא שיש לצ'לסי מספיק שחקנים טובים
    כך שאם חלק יעזבו והחדשים יצטרכו תקופת הסתגלות הם יכולים "לחפות" על זה.

גם בקיץ שעבר אמרנו משהו דומה עליו והוא רק הלך והשתפר.
    על אותו בסיס אפשר לטעון שטורס אולי לא יתן עוד עונה עם 33 שערים (חס וחלילה טפו טפו טפו).

איך בדיוק ועל חשבון מי? קראגר או סקרטל?
    הוא אמנם חזר לאימונים אבל אני לא רואה אותו ישר חוזר למקומו.

אל תדאג לאחד השוערים הטובים בעולם (לצערי הרב) תדאג לריינה במקום.

5. George Best Member

בהחלט.
    זה נשמע כמו "תחזית פסימית" שעושים לקבוצות לפני פתיחת העונה.אשכרה נשמע כמו בנאדם שמנסה לשכנע את עצמו שהבחורה שהוא יוצא איתה נראית טוב בעוד היא לא אחרת מאשר חלי יחימוביץ'.
    כמו שזה נראה, הסיכויים של הסקאוזרס לזכות באליפות 19 אפילו יותר נמוכים מהמספר עצמו.
    אני חושב שהמטרה של ליברפול היא להגיע לחודש מרץ ואפילו תחילת אפריל כשהקבוצה עדיין נלקחת בחשבון בכל מה שקשור למירוץ האליפות, ולא מבחינה תיאורטית,
    ואז מקום שני ואפילו שלישי, אבל במרחק סביר מהאלופה יחשבו אפילו כהצלחה,
    כי ממש קשה לי להאמין שמקבוצה שמסיימת כל עונה במרחק גדול מהזוכה לזוכה הוא אפשרי.
    ואם ליברפול סוף סוף תגיע לחודש אפריל כאשר היא מועמדת רצינית לתואר,
    ובתוספת הצלחה באחד הגביעים(אף איי וצ'מפיונס) - יהיה אפשר להגיד שזו עונה טובה.

6. Stretford Ender Member

רונאלדו נתן עונה עם חצי מהכמות הזו בעונה שעברה ובכל זאת לקחנו אליפות.
    צ'לסי לא "ווינרים בנשמה" אבל בכל זאת, 2-0 לטובתם באליפויות פרמיירליג. (אני לא אומר את זה בקטע של מסורת תארים או משהו, אלא רק כדי להראות הישגים של השנים האחרונות).
    נכון, סקולס יהיה בן 34 בשנה הבאה, גיגס בן 35. אבל ביונייטד יש עומק של שחקנים איכותיים. גם בלי סקולס בקישור יש לנו את קאריק, הארגו, אנדרסון ופלצ'ר. כל אחד מביא איכויות אחרות ומגוונות. גיגס כבר השנה לא נתן את התרומה שהתרגלנו ממנו (חוץ משער אליפות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx) ובכל זאת - דאבל. לגבי ואן דר סאר, אני לא יודע איזה סימני זקנה ראית ממנו, אני ראיתי שוער שהיה מספר 1 בעולם העונה.
    ובשורה התחתונה, יש כרגע שלוש קבוצות שסיימו מעליכם בטבלה תוך כדי הצגת כדורגל הרבה יותר טוב. היחלשות של אחת לא תספיק לכם בשביל אליפות, כך שאין מה לדבר על ההזדקנות של שחקנים ביונייטד (ובכל מקרה, סמוך על פרגוסון שהוא ידע להיערך לזה).

הטיעון היחידי שתופס מבחינת מה שכתבת הוא אכן חזרתו של אגר. הוא באמת בלם מעולה ויתרום הרבה להגנה של ליברפול. אבל זה מספיק כדי לקחת אליפות? לא נראה לי. חובת ההוכחה היא על ליברפול שעדיין לא טוענת רצינית לכתר עד שיוכח אחרת.

7. Strawberry Fields Member

באמת?
    כנראה שיש לך זיכרון קצר.
    2004/5 - יונייטד מסיימת 18 נקודות אחרי צ'לסי.
    2005/6 - יונייטד מסיימת 8 נקודות אחרי צ'לסי.
    2006/7 - יונייטד עוקפת את צ'לסי.

2006/7 - ליברפול מסיימת בהפרש 21 נקודות מהמוליכה.
    2007/8 - ליברפול מסיימת בהפרש 11 נקודות מהמוליכה.
    2008/9 - ליברפול עוקפת את יונייטד?

לאור העובדות הנ"ל אני חושב שמאבק על האליפות זאת אופציה ריאלית ואז מי יודע? אולי גם האליפות עצמה
    אם כי אני לא לגמרי משלה את עצמי ויודע שהרבה דברים צריכים להשתנות בליברפול כדי שזה יקרה.

8. VaN Member

הזכרון הקצר הוא שלך ידידי

2002/3 - ליברפול מסיימת 19 נקודות פחות מהמובילה.
    2003/4 - ליברפול מסיימת 30 נקודות פחות מהמובילה.
    2004/5 - ליברפול מסיימת 37 נקודות פחות מהמובילה.
    2005/6 - ליברפול מסיימת 9 נקודות פחות מהמובילה.
    2006/7 - ליברפול מסיימת 21 פחות נקודות מהמבילה.
    2007/8 - ליברפול מסיימת 11 פחות נקודות מהמובילה.

לאור העובדות האלה ניתן לראות שהבעיה היא מעבר לשנה שנתיים, והיונייטד בניגוד לליברפול לא שמרה על מאזן איימים שכזה לאורך 6 עונות ברצף, וזה רק מה שאני הספקתי לספור.
    אם ליברפול לא תעשה שינוי חד, אני לא רואה סיבה שמשהו ישתנה בעונה הבאה במאבק על התואר.

9. Strawberry Fields Member

VaN - כל הכבוד לך שהצלחת להכניס שנתיים לא קשורות של הוייה לרשימה + עוד עונת הסתגלות של רפא לכדורגל האנגלי יחד עם לא מעט משרידי הסגל של הוייה.

הספירה של ליברפול (של ימינו) צריכה להתחיל מ-2005/6.

אפשר לקחת את ארסנל של העונה ולראות שהיא לא עשתה כל כך הרבה שינויים כדי להפוך מקבוצה שנאבקת עם טוטנהאם יריבתה העירונית על המקום ה-4 (מזכיר משהו, לא?) לקבוצה שנאבקת על האליפות - אמנם מפסידה אותה באופן נוראי אבל נאבקת יפה מאוד.

10. Stretford Ender Member

זה פשוט טיעון רע. ארסנל עברה מהפיכה די רצינית בדמות העזיבה של הנרי, וכמובן ההתפתחות של פאברגס שאי אפשר להשוות בין מה שהיה אז למה שהיה העונה. והכי חשוב, בתחילת המילניום, לפני העונה ההיא, ארסנל הייתה קבוצה שכמעט תמיד לפחות קראה תיגר על האליפות, בניגוד לליברפול של היום.

11. VaN Member

ראית אך ורק את הציטוט הזה,
    ולכן הוספתי את השנתיים של הוייה, שנה של התאקלמות כמובן שאני סופר, אין ספק שהציפיות בעונה הזו היו פחותות מאלו מהציפיות בשנתיים ששלאחריה אך להופעה כזו בליגה אף אחד לא ציפה.

בנוגע להשוואה לארסנל,
    אני מכיר כמה אנשים שיגידו שלהחליף את השחקן המכרזי בקבוצה שלך שהוא למעשה גם המנהיג של הקבוצה, בשחקן לא מוכח כמו אדוארדו או אדבאיור, זה שינוי גדול. כמו כן בארסנל היו כמה שחקנים שהיו עוד בתהליך של הבשלה, והגיעו לשיאם בעונה האחרונה. ועם כל זה בסופו של דבר הקבוצה הגיעה לישורת האחרונה כשהיא מחוץ למאבק האליפות.
    אני לא חושב שצריכה ליפול מהפכה בסגל של ליברפול, אבל אני בהחלט חושב שיש לנקוט במדיניות רכש שונה, לטעמי מה שלא מצליח לארסנל (במידה והכוונות של הקבוצה הן אליפות) לא יצליח לליברפול. אני חושב שרכישות יקרות יותר של שחקנים מוכחים ומנוסים היא הכרחית להצלחת הקבוצה.

12. Strawberry Fields Member

VaN -

גם להופעה כזו בליגת האלופות אף אחד לא ציפה כך שאותה עונה לא הייתה לגמרי בזבוז.
    אני יודע שאין בכלל להשוות בין מפעל אירופאי לליגה אבל זה בכל זאת מראה על פוטצניאל.
    תזכיר לי מה השיג פרגוסון (לצערי הרב המנהיג הבלתי מעורר של הליגה האנגלית בעשור וחצי האחרון) ב-7 השנים הראשונות שלו ביונייטד?

בנוגע להשוואה לארסנל -
    אני יודע שלמכור את אחד הסמלים הגדולים ביותר של הקבוצה נחשב לשינוי גדול אבל עם כל הכבוד העונה האחרונה שלו בארסנל הייתה רעה בסטנדרטים שלו.
    אגב, רק אני קראתי את הראיונות של שחקני ארסנל שאמרו העזיבה של הנרי עשתה לארסנל טוב בכך שלא הייתה יותר דמות ענקית שמרחפת מעליהם?
    בכל מקרה, לא זאת הייתה הנקודה שלי.
    רבים אומרים פה שכ-3/4 סגל של ליברפול אינו מספיק טוב לאליפות או למאבק באליפות - שליברפול צריכה לבצע מספר שינויים גדול מאוד בסגל שלה כדי לחזור לטופ.
    ציינתי את ארסנל כקבוצה שלא ערכה הרבה שינויים בסגל במחינה מספרית ובכל זאת עשתה את הקפיצת מדרגה.
    דוגמא שאולי הייתה יכולה להיות טובה יותר היא יונייטד של עונת 2006/7.
    סיימה בעונה שלפני במרחק 8 נקודות מצ'לסי (לעומת ה-11 הפרש שלנו העונה), רכשה רק את קאריק ועשתה את הקפיצת מדרגה.

אני חושב שרפא רואה יפה מאוד מי בדיוק השחקנים שלא סיפקו את הסחורה בלשון המעטה בעונה שעברה (אם לא יותר) ומחליף אותם בשחקנים אחרים שלפחות על הנייר נראים כמו שיפור ניכר.

13. Stretford Ender Member

אבל יש הבדל. יונייטד וארסנל הן קבוצות שבאופן קבוע קראו תיגר על התואר. ליברפול לא.
    בלי להיכנס לנסיבות שפגעו ביונייטד ב05-06, גם בעונה הזו סיימנו במקום השני, ובטח שלא סיימנו את הסיפור בינואר מבחינת הליגה. אם אני זוכר נכון המאבק הסתיים באמת ארבעה מחזורים לסיום עם תיקו 0-0 בבית נגד סנדרלנד. (ועוד היה סיכוי תיאורטי אחרי זה).
    ככה ששוב - לא השוואה נכונה לדעתי.

14. VaN Member

על פרגוסון אף אחד לא אמר "תחת פרגוסון בשבע השנים האחרונות ביונייטד עשתה את ההתקדמות הכי גדולה באנגליה", כמו גם שבניטז הביא כמה שחקנים, כחלק מהשינוי שהוא הביא לסגל, שהתגלו ככשלונות.

חוץ מפרננדו טורס, דניאל אגר וצ'אבי אלונסו קשה לי לזהות את אותם שחקנים שמהווים שיפור ניכר לאותם אלו שלא מספקים את הסחורה, רבים משחקני הרכש האחרים נראים לי תחליפים שווי ערך לאותם אלה שלא מתאימים לקבוצה. וורונין, בניון או לוקאס לא נראים לי עדיפים על בלאמי לואיס גארסיה או מוחמד סיסוקו, להפך.

15. Strawberry Fields Member

אני לא מדבר על העונות שעברו - אני מסתכל לעבר העונה הבאה.

ריסה נמכר לרומא כשאנחנו מביאים את דוסנה שנחשב לאחד משני המגנים השמאליים הטובים בסרייה A בעונה החולפת.
    נפטרנו מקיואל ואנחנו מחפשים מישהו שיחליף אותו ולמען האמת כל שחקן שנביא שבאמת יכול להגיע עד המגרש מבלי להיפצע זה כבר שיפור.
    אנחנו מתכוונים למכור את אלונסו שעד כמה שהוא שחקן נהדר הוא לא מתאים לפרמיירליג.
    ובכלל אני בטוח שהקיץ הזה יביא איתו הפעות חיוביות כמו שעל באבל שמענו לראשונה רק 3 ימים לפני שחתם.
    יש עוד חודשיים ובינתיים אני מעדיף לא להיות מודאג. במקרה הכי גדוע תהיה לי את כל העונה כדי להיות מודאג אז אני צריך להוסיף לזה גם את חודשי הקיץ? לא תודה.