ליברפול 2012/2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏18/7/12.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

golding
    סקרטל הוא בלם סביר שנתן עונה טובה ולכן המחיר שלו כרגע בשיאו, אני חושב שזה יהיה הטיימינג המושלם למכור אותו ולהביא בלם אחר ולא הייתי מהסס לעשות זאת אם ההצעה היא גדולה יותר מ10 מ' פאונד. בלי קשר בכלל להאם הוא רוצה ללכת או לא.

2. Mellow29 Kopite

יש לי הרגשה שסוגיית הבלמים כרגע קצת תוקעת אותנו. על פניו, יש לנו שני בלמים טובים עם תיאום מצוין בינהם, ואם נשפוט לפי העונה שעברה אז גם כל אחד לחוד היה טוב מאוד לפרקים. אמנם היו משחקים בהם סקרטל נראה קצת מבולבל בלי אגר, אבל בכל זאת זה היה מיעוט וברוב המשחקים שאגר ישב בצד סקרטל בלט עוד יותר לטובה כששיחק ליד קראגר או קואטס. יהיה חבל לפרק את החבילה הזאת כי כרגע אגר-סקרטל זה שילוב שראוי לטופ 4 בוודאות, וזה לא משהו שאנחנו יכולים להגיד על אף חוליה אחרת במערך שלנו.
    מצד שני, שני החבר'ה הם מאוד מוגבלים בדרכם - סקרטל לעולם לא יהיה טוב כ"כ על הקרקע (למרות הברקות יוצאות דופן) והדבר בטח יוביל לסימני שאלה, בטח בסגנון שרודג'רס רוצה להתוות. אגר בלם מעולה אבל ב-6 העונות המלאות שלו אצלנו הוא יושב על 20 הופעות בממוצע בעונה, לך תסמוך עליו שהוא לא יפצע גם בשנה הבאה. על הספסל מחכים קלי וקואטס ששניהם נראים כמו פוטנציאלים ברמה מאוד גבוהה לעמדה הזו, וגם כשהם משחקים טוב הם לא מקבלים מספיק הזדמנויות כי הצמד המוביל באמת משחק טוב.

קצת חבל יהיה אם תגיע הצעה על אחד מהם שתכריח אותנו לפרק את החוליה הזו, כי בכל בשאר העמדות אין לנו תיאום שמתקרב לשניהם, אבל אולי זו גם תהיה ברכה במסווה אם קלי וקואטס יקבלו את ההזדמנות.

ראיון עם ג'ון הנרי בנוגע למנג'ר החדש.
    בנוגע למטרות העונה:
    “We don't want to put any pressure on Brendan by saying you have got to make the Champions League this year.
    “I thought it was realistic last season but we were so far off that pace. At this point we're just trying to get things stabilised - that should be one of our goals.”

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/12
  3. golding מנהלים

Liverpool-Forever
    אני מקבל את דבריך, אבל במידה מסויימת אני מחזק את מה שMellow אומר. חוליית ההגנה שלכם הייתה טובה מאוד שנה שעברה, אמנם אי אפשר לשים דגש ספציפי על סקרטל, אבל הוא חלק מההגנה ואילולא הפציעה של לוקאס הייתם יכולים לסיים את העונה עם ההגנה הטובה ביותר בליגה.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

המהפכים שאני הייתי עושה בסגל הם דרסטיים ואני לא מתפלא שאני בדעת מיעוט.
    אצלי גם סקרטל וגם אגר היו עוזבים, כל העונה הזאת צריכה להיות עונת בנייה מחודשת, הסגל הקודם בינוני מאוד כולל החלק ההגנתי שבו מכל מיני סיבות. סקרטל לא טוב על הקרקע? באוויר הוא איום ונורא והעובדה שהוא לא מסוגל להגן בלי לשלוח ידיים ולגרום לעבירות מיותרות לא עזבה אותו גם בעונת השיא שלו. לגבי אגר כבר נכתב פה, אין סיבה לחשוב שהוא יהיה כשיר בעונה הקרובה וככה לבנות הגנה זה מסוכן מאוד.
    את גלן ג'ונסון לא הייתי רוכש ומזמן הייתי מוכר לאחר שכבר רכשתי, הוא גורם ליותר נזק מתועלת ואנריקה אחרי התחלה מאוד מרשימה יישר קו עם יתר השחקנים והיה בינוני מאוד בחצי ה-2 של העונה. תוסיף לכל זה את ריינה שנתן את העונה הגרועה ביותר שלו באנגליה וקיבלת קו אחורי בינוני שפשוט נדחק כרגע הצידה כי ההתקפה פשוט גרועה.
    חלק מהבעיות בנוגע לפרסונל יסתדרו כשהטקטיקה תהייה טובה יותר וההכוונה מהמאמן תהיה טובה יותר, השחקנים האלה עברו בשנתיים האחרונות אצל 2 מאמנים מאוד בינוניים ולא מפתיע אותי שכולם נראו כל כך רע ביחס למה שהם יכולים לתת אז זאת התקווה, שנראה שיפור אצל שחקנים שאנחנו כבר חושבים שהם לא שווים יותר מדי.

5. Mellow29 Kopite

בכל קבוצה נורמלית (כלומר, לא מנ' סיטי וכו') אתה יכול למצוא הרבה מאוד בעיות אם אתה מחפש. בפועל גם אם אתה נמצא בעונת בנייה מחודשת אתה לא יכול להחליף את כל המערכים שלך, ובמיוחד לא את זה שתפקד בצורה טובה בשנה שעברה. אף אחד לא מבטיח לך שהבלם או המגן החדש שתביא יהיו טובים יותר, ולפעמים המוכר והידוע עדיף על הלא מוכר.
    סקרטל היה מצוין בשנה שעברה ואני חושב שעושים לו עוול בגלל 7-8 משחקים פחות טובים (שמן הסתם גם אגר יודע לספק), אבל בשאר המשחקים הוא נראה כמו וורלד קלאס אמיתי. אני חושב שהוא התקדם מאוד בנוגע למשחק הגובה שלו בהגנה מאז שהוא הגיע לכאן, ובהתקפה הוא היה איום מאוד גדול בכדורים חופשיים (יותר מקארול ואגר). הבעיה שלו בעייני היא עדיין חוסר ריכוז לפרקים ואיטיות מסוימת. אבל הוא בלם טוב והסיבה היחידה ששווה לשקול לשחרר אותו היא רק כי אני חושב שעל הספסל מחכים שני בלמים שיגיעו לרמה שלו מהר מאוד. ג'ונסון עד כמה שידוע נרכש עבור סכום גבוה בגלל הבעיות של פורטסמות' בזמנו, אני חושב שעד החודשים האחרונים של העונה (שבהם כל הקבוצה הייתה די מזעזעת למעט קארול) היה קונצנזוס שהוא עשה שיפור משמעותי תחת דלגליש וקלארק בחלק ההגנתי.

שוב פעם, לא מובטח לך שתביא משהו טוב יותר במקומם אלא אם כן כבר יש לך משהו כזה בסגל - ואת זה יש לנו רק בעמדת הבלמים כרגע - ואם המצב לא בעייתי כמו בחלק הקדמי אז אין טעם לנסות.

---------
    פרגוסון טוען שההתנהלות בפרשת סוארז עלתה לדלגיש במשרה. אני לא אגיד מה אני חושב על ניצול זכותו הדמוקרטית להביע את דעתו...

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מובטח לך שתביא משהו טוב יותר גם כשאתה משחרר את מקסי וקאוט, הכל עניין של הסתברויות.
    אתה רואה את הציטוטים של הנרי, גם הוא מבין שאלה זמנים שנהיה מוגזם לדרוש מקום 4 בעקבות הרכש הכושל של השנתיים האחרונות, בעונה כזאת זה אידיאלי להחליף הכל. אתה תופס מסקרטל יותר ממני ולכן אתה יותר סבלני בנושא, אני מראש לא מעריך את השחקן כמו רוב האוהדים ולכן אצלי זה פשוט מאוד לזרוק אותו, אותו דבר לגבי ג'ונסון.

פרגוסון דוחף את האף למקום שלא קשור אליו, היה צריך לא לענות לשאלות בנושא למרות שאני מסכים שאחת הסיבות לפיטורים של דלגליש הייתה הטיפול שלו בנושא סוארז. פרגוסון מזלזל בקולגה כשהוא מדבר כך ועוד בקולגה ותיקה.

לגבי הגרלת אופ"א, כמה צפוי שנקבל נתניה והיא לא תעלה, פעמיים ליברפול הייתה אמורה לבוא לישראל, פעם אחת פקס של באדיר פעם שנייה מלחמה והנה תיפול הפעם השלישית.

7. Mellow29 Kopite

מקסי וקאוט היו חלק ממערך שלא סיפק את הסחורה בשנה האחרונה, ולגיטימי להחליף אותו כי אי אפשר להמשיך במצב הנוכחי. מבחינה הגנתית השחקנים כן סיפקו את הסחורה בגדול, כך שאני לא רואה שום בעיה לפתוח את העונה עם אותה רביעיה כמו בשנה שעברה. נדמה לי שזה רק יכול לעזור מבחינת התיאום והנסיון שנצבר. אם למישהו מתחשק לבדוק מתי פעם אחרונה פתחנו עונה שנייה ברצף עם אותה רביעית הגנה בכירה זה יכול להיות מעניין. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    הסיבה היחידה "לזרוק" את סקרטל (ביננו, אם הוא עובר זה יהיה למועדון תחרותי יותר, כך שהוא זורק אותנו) היא שיש הסתברות גבוהה מאוד שקלי או קואטס יהיו שחקנים טובים יותר. אצל ג'ונסון אני לא רואה כרגע מישהו טוב יותר מבפנים, ולצערי אני לא מאמין שיש סיכוי גבוה להחליף אותו במישהו טוב יותר.

זה נחמד שלהנרי אין דרישה לסיים במקום הרביעי אבל אנחנו עדיין צריכים להיות קרובים ולהציג כדורגל טוב וזה יהיה קשה אם נחליף בבת אחת את כל ההגנה בנוסף להתקפה.

תקרא לי חתיכת אגואיסט אבל אני מת לא לקבל את נתניה. בתאריכים של המשחק אני בחו"ל ואם ליברפול תקבל את נתניה אני ממש ארצה לבכות על הטיימינג המחורבן. כבר הבהלת אותי עם העריכה הזאת כי חשבתי שההגרלה כבר התקיימה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בזמנים של הוייה לא היו יותר מדי שינויים עם פינאן-הופייה-קאררגר-ריסה. עם בניטז אותו דבר רק שאגר החליף את הופייה.

ההגרלה רק ב14:30 יש לך עוד שעה וחצי להרגיש טוב לפני הבאסה.

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי סקרטל ואגר -
    אני עם גיל בעניין סקרטל. בשוק של היום אני חושב שהוא כן שווה יותר בסביבות ה15 מיליון פאונד ולא 10 אחרי עונת שיא כמו שהוא נתן, ואם נקבל מחיר כזה, אז למכור ומהר. כמו שכתבתי, סקרטל נתן עונת שיא אבל לפני כן 2 עונות חלשות בטירוף, כשהוא לא ליד אגר הוא נהיה הרבה יותר חלש ולא שחקן שמנהיג הגנה. יש לו המון ליקויים ואני לא יכול לשכוח בקלות את כל המשחקים בהם הוא עלה לנו בשערים. ב15 מיליון פאונד אתה תמצא בלם טוב יותר ממנו וגם צעיר יותר, ויותר מכך, אולי תפנה מקום לקלי שאני כבר שנתיים מטפטף שיכול להיות בלם הרבה יותר טוב ממנו אם רק יקבל את ההזדמנות.
    לגבי אגר, אני חושב שדעתי ידועה. למרות בעיות הכשירות, להיפטר ממנו בתמורה לסכום לא משמעותי תהיה טעות גדולה. אחד הבלמים הטובים בעולם לדעתי ללא שום ספק.

---

http://www1.skysports.com/football/news/11...e-on-Allen-deal
    וואו... אני לא אוהב לדבר לפני שעסקאות נסגרות באמת, אבל אני מצטער, אם זה קורה - איזו עסקה מטופשת. 15 מיליון פאונד, בוודאי חלק נכבד מהתקציב שלנו, הולך על קשר מרכזי? אפילו אם הוא קשר אחורי הורס, להוציא כזה סכום על אחת משתי העמדות האלה על, ועם כל הכבוד להופעות שלו בסוואנזי, חתול בשק - טיפשות. ההעברה הזאת צועקת קבעון מחשבתי. אני מאוד, מאוד נקווה שאיכשהו בסוף הקיץ עם עוד קיצוני ועוד חלוץ ברמה גבוהה ואז העסקה הזאת עוד תיראה איכשהו סבירה.

10. Ori8 Member

אפשר לדבר על העסקה במונחים של סגורה, אל דאגה. אף מועדון אחר לא יבוא ויחטוף לנו אותו מתחת לאף, זה רק אנחנו מספיק מטומטמים להמשיך ולשלם את הסכומים האלו.

הטעות היא שוב שלי, שחשבתי באמת ובתמים שלמאמן חדש וצעיר שמכיר קצת כדורגל עכשווי יהיו רעיונות יצירתיים וקצת שונים ממה שהורגלנו אליהם. אבל לא, כי אתה יכול להוציא את המאמן מסוואנסי אבל לא את סוואנסי מהמאמן. ושוב המועדון הזה הולך על המוכר והידוע, כי להעיז זו בושה והסיכון בה גדול מדי. כי כולם בריטים מרובעים חסרי מושג. צוות מקצועי שלם שמורכב מקבוצות אמצע טבלה ומטה, אז למה בדיוק ציפינו?

אולי זה מה שמגיע לנו, אולי מגיע למועדון הזה להמשיך ולהיכשל ולהמשיך לדהור אל עבר התהום. כי את הכל עברנו אבל מטעויות אנחנו מסרבים ללמוד. והקטע פה שהמצב הרבה, אבל הרבה יותר חמור מסתם עוד החתמה יקרה שלא תעשה שינוי.

זה לא התקשורת, זה לא האוהדים, זה אשמת המועדון, שקיבל כבר מזמן את העובדה שנמחקנו מהפה ואין ביכולתנו שום דבר כדי לשנות את זה. ההחלטות ממשיכות לבזות את הסמל ואת האוהדים, והמועדון הזה ימשיך לשקוע ולשקוע ולשקוע. ממשיכים לדבר על טיקי-טאקה ועל ברצלונה אבל מצד שני מחתימים את ג'ו אלן.
    דוחה מה שקורה לקבוצה הזאת, וכל כך מגיע לנו לסיים גם את העונה הבאה במקום השמיני. העניין הוא שגם האמריקאים יקבלו את זה (כמו שהוכיחו הציטוטים האחרונים של הנרי), כי עכשיו אנחנו רק בשלב של "לייצב את הספינה" אה?

אוי אלוהים. שמישהו יעיר אותי כשימנו מאמן זר לקבוצה הזאת.

11. South Boy Member

אז גם נתניה לא תביא את ליברפול לארץ הקודש, קיבלו את בורסאספור הטורקית במידה ויעברו את קופס.

12. Mellow29 Kopite

Liverpool will face FK Renova or FC Gomel in the Europa League 3rd qualifying round #fb

איזו הקלה. נוסעים לבלארוס...

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

גומל ניצחה כבר 2-0 בחוץ ונמצאת כרגע במחזור ה18 בליגה הבלארוסית במקום ה-3.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו יש לנו על 3 עמדות במרכז השדה את השחקנים הבאים:
    קשר אחורי - לוקאס, ספירינג
    קשר מרכזי- אדם, הנדרסון
    קשר התקפי - אקווילאני, ג'רארד, שלבי, ג'ו קול, סוסו

אין ספק שחסר פה עוד שחקן שצריך לשים עליו 15 מיליון פאונד... הייתי מצפה שלפני שעושים החתמה כזאת, בטח כשמדובר בהחתמה על בסיס סעיף שחרור וכנראה בלי הרבה תחרות מצד קבוצות אחרות במחיר כזה, היינו מעיפים במחירים סבירים לפחות 4 שחקנים מתוך ה-9 שיש פה. וגם אז כנראה שלא הייתי מבצע את ההחתמה הזאת במחיר הזה.

אם הנדסון הולך לשחק בכנפיים העונה אני יורה לעצמי בראש...

15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מנחש שזה הולך להיות:
    אחורי - לוקאס/אלן/ג'ררארד
    מרכזי - ג'ררארד/אלן/הנדרסון/שלבי
    התקפי - ג'ררארד/אקווילאני/קול
    אדם יימכר.
    כרגע ל3 ההתקפית יש את סוארז בוריני דאונינג ובלאמי בלבד. תוסיף את ג'ו קול ועוד שחקן שיירכש בלי קשר לקארול ובנוסף שחקן שיירכש במידה וקארול הולך.
    זה מה שאמור להיות.